Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı gökay06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm tekrar. Yenı motorunuz hayırlı olsun. Benım ılk ısım motorun amortısorlerını ybr amortısoruyle degıstırmek olmustu. Arkası bıraz yukselıyor ama yaylanması cok guzel, herhangı bır dengesızlıkse yok. Lastıklerınızı de bıraz kalıtelı lastıklerle degıstırırsenız 10 numara motor. Ben 16.000 km ye geldım. yolda bırakmadı cok sukur..
    Allah razı olsun. Şimdilik erken. Ilerleyen dönemde alışamazsam degistirmeyi düşünüyorum.
    Inşallah hiç yolda kalmazsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cg 100 için herşey dahil 2050tl fiyat cidden baştan çıkartıcıymış, ama inan o kampanalı cg'ler 80-85 kg'lık 2 koca adam binince durmaz, dik bi yokuştan inerken motoru sabit hızda tutmak için bile frenleri sonuna kadar sıkıyorsun ayrıca cayır cayır ötüyor frenler. Durmak için heralde artçı ayaklarını yere sürtecek
    Kuba 150 sport inanın vibrasyon , süspansiyon olarak çok iyi , yol tutuşu lastikleri ince olmasına rağmen çok iyi diyebilirim , frenleri zayıf yeterli değil fakat çok zayıf diye birşey söz konusu değil aslında ( 100 le giderken birden fren yapalım hangisi hemen durabilir ki , eş değer bir çok çinlinin frenleri aynı ), öyle ayakları yere koymak falan yok yani ses hiç yok , uzun süreli kullanmalarda da içinden on çeşit ses gelmiyor , bir çok çin malı motordan daha iyi , en büyük sorunu , parça sı sadece servisinde mevcut ve servisler ilgisiz , şase boyası zayıf , yan kapakları çabuk kırılıyor , arkadaşta mondeal var gel değişelim diyor ! değişirmiyim hiç !, çatlasada patlasada gidiyor , hiç yolda bırakmadı , ama gözüm gibi bakıyorum , 400 km de üç sefer yağını değiştirdim Shel AX5 15/50 koydum en son bu iyi geldi ona , küf , pas yapmasın diye koruyucu sprey de aldım , şimdilik iyi yani !.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    anladıgım kadarıyla kuba cg150 sport kullanıyorsun.. fakat 1900 150lik bı motor ıcın cok dusuk bı fıyat geldı bana yanı herhangı bı sorunu olmasın ne bılyım ? he bı de en cok satan motormus o sıtede bunu ogrendım.. Keşke ön fren disk olsaydı da gidip alsaydım. Kampana'nın zayıflıktan ote bı de kotu yanı acayıp otuyor.. su yese de yemesede pıslense pııslenmesede otuyor abı. benım ramzey de kampana , ufak frende kuş gibi ötüyo.. ya ama aslında dedıgım gıbı o kampanalar motoru durdurabılıyo kı koymuslar.. tabı bılmıyorum yıne bu konuyu konusmak lazım motosıklet bayısıyle bayılerıyle..
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bizim burda 2011 cg 150 sport var. (Sahibinden'de ilanı var hala satılmadıysa) Km'si de çok az. Adam 1500 fiyat koymuş. Pazarlıkta etsen daha da düşer herhalde.
    Yani demem o ki Mondial'in piyasası Kuba'dan daha iyi bence.
    ugrgnr bunu beğendi.

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladıgım kadarıyla kuba cg150 sport kullanıyorsun.. fakat 1900 150lik bı motor ıcın cok dusuk bı fıyat geldı bana yanı herhangı bı sorunu olmasın ne bılyım ? he bı de en cok satan motormus o sıtede bunu ogrendım.. Keşke ön fren disk olsaydı da gidip alsaydım. Kampana'nın zayıflıktan ote bı de kotu yanı acayıp otuyor.. su yese de yemesede pıslense pııslenmesede otuyor abı. benım ramzey de kampana , ufak frende kuş gibi ötüyo.. ya ama aslında dedıgım gıbı o kampanalar motoru durdurabılıyo kı koymuslar.. tabı bılmıyorum yıne bu konuyu konusmak lazım motosıklet bayısıyle bayılerıyle..
    Genelde o fiyata motor yok fakat kampanya falan olabilir tabiy ki !. Ben 2010 sonu olan bu kubayı 5000 km de 1200 tl ye aldım plakalı ve borçsuz , önemli bir sorunu yoktu , sadece rölantede stop ediyordu 20 tl ye onu yaptırdım birde km dişlisini , yağını kendim değiştirdim hepsi bu , şimdilik sorunsuz çalışıyor hafta sonları 100 km biniyorum , çalışmayan bir aksamı yok , frenlerinden ben memnunum , ( zaten gördüğüm kadarı ile bütün köylü tiplerde fren sistemi aynı arkada , (ön frenin disk olması çokta önemli gelmiyor bana balata yetiyor yani ) bastım mı duruyor , kesinlikle ötme yok geçen gün tekerleklerini söküp bakım yaptım balataları çok iyi durumdaydı . belki değişik balata kullanımı ötme yapıyor olabilir.

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burda 2011 cg 150 sport var. (Sahibinden'de ilanı var hala satılmadıysa) Km'si de çok az. Adam 1500 fiyat koymuş. Pazarlıkta etsen daha da düşer herhalde.
    Yani demem o ki Mondial'in piyasası Kuba'dan daha iyi bence.
    Dediğim gibi ben "sahibinden.com dan , plakalı ve borçsuz 1200 tl ye aldım , bisiklet parasına motor , abimde mondial var 2 tane , hep sorun yaşıyor ben sevemedim yani, arkadaştada var ille değişelim diyor , kesinlikle değişmem . sorunlarını da yazıyorum sizlere açık açık .Piyasaya gelince kubayı ve mondiali doğu ve güneydoğuda kıyaslasak sonuç nasıl olurdu acaba ?
    ugrgnr bunu beğendi.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde o fiyata motor yok fakat kampanya falan olabilir tabiy ki !. Ben 2010 sonu olan bu kubayı 5000 km de 1200 tl ye aldım plakalı ve borçsuz , önemli bir sorunu yoktu , sadece rölantede stop ediyordu 20 tl ye onu yaptırdım birde km dişlisini , yağını kendim değiştirdim hepsi bu , şimdilik sorunsuz çalışıyor hafta sonları 100 km biniyorum , çalışmayan bir aksamı yok , frenlerinden ben memnunum , ( zaten gördüğüm kadarı ile bütün köylü tiplerde fren sistemi aynı arkada , (ön frenin disk olması çokta önemli gelmiyor bana balata yetiyor yani ) bastım mı duruyor , kesinlikle ötme yok geçen gün tekerleklerini söküp bakım yaptım balataları çok iyi durumdaydı . belki değişik balata kullanımı ötme yapıyor olabilir.
    bak şimdi soktun aklıma bu cg150yi ) neyse ya superboy ya da cg150.. bakalım hangısınde karar kılıcam dusunmem lazım :D sagol yorumun ıcın faydalı oldun ama aklımı karıstırmadın degıl :( neyse sagol tekrar iyi akşamlar hadi
    rs_guven bunu beğendi.

Yakında olsan gel bin biraz dolaş diyeceğim , hiç bir yerinden tık diye ses gelmez , son derece rahat bir kullanımı var , yakışıklı , km de 154 krş yakıyor , ha ! bir de , basarsan , 3. viteste 90 yapıyor. Bana kalsa Honda ve Yamahayı tavsiye ederim fakat imkanlar kısıtlı ise bu motor iyi !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    kac kkurus?? 154 mu vay be. ve 3. vites 90 :D valla super ya bu kadar iyi oldugunu blmiyodum. peki km saatinde yanlslk olmasin ne bliym kontrol ettirdin mi? neyse bunlar dogruysa bak aklimi celdi simdi bi konusiym burdaki bayiyle bkalim..
    rs_guven bunu beğendi.

Evet 154 krş fakat gazlayınca fazla yakar haliyle ! .
    Km saati sağlam kanımca o süratlara rahat ulaşıyor hemde çok çabuk ! acayip seri bir makinası var , hemen kafa kaldırıyor !, ben 2 kişi 110 yaptım fakat tekerlekler ince olduğu için yol tutuşu çok zayıflıyor insan çekiniyor .
    Bunlar yalan veya abartı değil ! ben de satıcı vs değilim ! kullanıcıyım , bayiye neyi soracaksın ki , bayiler ticaretle uğraşıyorlar motorun teknik özelliklerinden bir haber olurlar , sen bizler gibi kullanıcılardan bilgi al , istersen konu aç buraya , bu model motor nasıldır diye ! nette baktım çok hesaplı motorlar var.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    yanı yakar bırak yaksın ya yakıcagı zaten 300kurusu gecmez yanı oyle dusunuyorum en fazla yakıcagı hesabı.. lastikler zaten her çinlide aynı onda sıkıntı yok bı zaman sonra elıme para gecer degısırım lastıklerını. bayi dediğim bi tane tanıdıgım abı var motosikletlerle cok yakından ilgili ve bırbırımıze guvenırız yanı eger kullandıysa bu motoru herseyını anlatır o anlamda.. yoksa hıc tanımadıgım bı kuba bayısıne gıdersem adam mobılet bıle satsa över yani aldırmak için ticaret böyle bunu bliyorum bu arada ön-arka amortisorler nasıl? toprak yolda asfaltta yuksek-dusuk hızlarda? cukurlarda falan sonucta cross amortısoru beklentısınde degılım ama yıne ogrensem ıyı olur.. bu arada 2.el alamam bin lira olsa bile zor yani nakit veremiyo şu an babam.. adana'da camgöz ticaret var galıba sitesi falan da var cg150sport 1900. 12taksıt vade farksız ayda 160tl acayıp uygun geldı. su an elımde 160 lira var gıdıp alabılırım yanı hemen tabı oraya gıtmek bı dert. neyse bunu soylemedekkı kastım adanada oturan arkadaslar bılıyosa burayı guvenlır bıyer mı ? sıtesı bıle guven verıyo ınsana adamlar baya gelısmıs gıbı gelıyo ama bılmıyorum gercegını gorenden yorum almak daha ıyı olur. benım dusuncem motoru burda bı bayıde deneyıp veya bırınde, sıparısı net uzerınden veya tel'den verıp kargoyla buraya getırttırmek.. adana'ya gıtme gıbı bı sansım yok. çok konustum be ama cıdden kafama gırdı ve buyuk bı yer kapladı bı cg150 :D drift superboy falan kalmadı yanı.. bi konu acıcam karsılastırma. ıyı yorumlar beklıyorum burda da orda da bakalım.. sagol sımdıden

ha bi de... video alabılır mısın motorunla ? sesını duysam yeter ve tıpını falan da alsan sesden sonra benı ıcın cok cok ıyı olur..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Kardeşim ben varım ya Adana'dan. Sen iste alıp sana kadar sürerek getireyim. Hem rodajı bitmiş olur

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

Camgöz motor dediğimiz yer; Adana'nın en büyük motosiklet toptancısı. Bir parça almak için dükkana giriyorsun ve sıra bekliyorsun.
    O kadar kalabalık yani. O kadar iş olunca, adamlar müşteriye karşı biraz ilgisiz tabi. Ama fiyatta Adana'da bir numara.
    Güvenilirlik dersen; çok büyük ve köklü firma. Bir sıkıntı yaratacaklarını sanmıyorum.
    Yedek parça satılan mağaza ve motosiklet satılan mağazaları birbirinden farklı tabi. Motosiklet satılan yer, yedek parçacıya göre daha ilgili.
    Hepsi aynı adamın yeri ama (Harun CAMGÖZ).

Süspansiyonu çok iyi sıkıntı yok , ilk aldığımda her türlü ayarı kaçıkmış 250 civarı yakıyordu herhalde , usta sübap , hava ve debriyaj ayarlarını yeniden yaptı ve bu yakışı düştü .
    Bende senin gibi araştırdım alırken , hondaya niyetlendim fakat ben hafta sonları binebiliyorum ancak , haftada bir gün binmek için 4-5 bin lirayı bağlamak istemedim , diğer CG çinlilerde gözüme hoş gelmedi kuba özellikle bu siyah sportu güzel dizayn etmiş yakışıklı duruyor yani. Birde hesaplı olunca hemen aldım.
    Şu an motor evin girişinde üstü kapalı duruyor hava yağışlı bu gün , video ekleyemiyorum buraya , fakat resim yükleyebilirim pazar günü .

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    hmm.. video daha iyi olurdu ama sorun değil fotograf da yeterlı tamam beklıyorum sagolasın

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

@rs_guven; Motosikletiniz hayırlı olsun.
    Allah kazasız belasız,güzel günlerde kullanmayı nasip etsin.
    Amörtisörler zamanla esner diye düşünüyorum,rodaj bitince artçı ile biraz yol yapın farkedecektir.
    Lastiklere gelince ben mondialin orjinal scooter lastiklerini ön 24k,arka 18k,km kullandım.
    Tabi mükemmel değil ama ben temkinli sürdüğüm için sıkıntı yaşamadım.
    "Duro" marka idi lastikler,ama bu motorun lastikleri nasıl bilemeyeceğim.
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @rs_guven; Motosikletiniz hayırlı olsun.
    Allah kazasız belasız,güzel günlerde kullanmayı nasip etsin.
    Amörtisörler zamanla esner diye düşünüyorum,rodaj bitince artçı ile biraz yol yapın farkedecektir.
    Lastiklere gelince ben mondialin orjinal scooter lastiklerini ön 24k,arka 18k,km kullandım.
    Tabi mükemmel değil ama ben temkinli sürdüğüm için sıkıntı yaşamadım.
    "Duro" marka idi lastikler,ama bu motorun lastikleri nasıl bilemeyeceğim.
    Allah razı olsun.
    Bende artçı ile birlikte amortisörlerin esneyecegini umuyorum.
    Ön lastik acayip ince. Şimdilik lastikle ilgili bir problem olmadı.
    Zaten sakin kullanıyorum.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Arkadaslar rica etsem 100 MG Prince in ybr veya cbf ile yan yana olan fotosu varsa koyarmisiniz?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ne cbf var, ne de ybr...
    Istersen cup motosikletim var, onun yanında bir fotoğraf yükleyebilirim

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne cbf var, ne de ybr...
    Istersen cup motosikletim var, onun yanında bir fotoğraf yükleyebilirim
    ok, rica etsem, tskler. bekliyorum

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    hehe YBR ve CBF ile fotografını ıstemıssın kardesım ama bu ikisinin de fotografı gormeden Prince'e gore aşırı kaslı durucagına emın ol cup'la bi fotograf iyi olur ama bak..

bu arada güven kardesım, almıyorum Kuba cg150 falan Mondial MG100 Superboy benim ilk göz agrım, eger alırsam CG150'yi, hep aklımda ya 125mh drift ya da Superboy olucak. cg'ye adam gıbı bınemıcem. bı sorunu cıkıcak ugrastırcak motordan sogutucak. bu yuzden kesın karar verdım Superboy alıyorum ve dıger motorlara da bakmıyorum. neyse sadede geleyim, 100luk motor yazın bana yetmıcek. yanı bılmıyorum daha hıc kullanmadım bu tıp motorları ama yetmez dıye dusunuyorum. bu yuzden ya 125 ya da 150cc yapmayı dusunuyorum sonucta Cg tipi motor Superboy. sadece tipi modern o kadar. 125cc yaparsam yaklasık ne kadara patlar ve bunun -'leri olur mu motora ? ve 150cc de aynı sekılde.. bılıyorsan bunların ne kadara patladıgını yazabılırsen cok sevınırım. Mengü arkadasımız da gorurse bi cevap atabilirse iyi olur cunku o CG'lerle ilgileniyo sanırım. beklıyorum cevaplarınızı he bi de, kaç km oldu Prens'in

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehe YBR ve CBF ile fotografını ıstemıssın kardesım ama bu ikisinin de fotografı gormeden Prince'e gore aşırı kaslı durucagına emın ol cup'la bi fotograf iyi olur ama bak..

bu arada güven kardesım, almıyorum Kuba cg150 falan Mondial MG100 Superboy benim ilk göz agrım, eger alırsam CG150'yi, hep aklımda ya 125mh drift ya da Superboy olucak. cg'ye adam gıbı bınemıcem. bı sorunu cıkıcak ugrastırcak motordan sogutucak. bu yuzden kesın karar verdım Superboy alıyorum ve dıger motorlara da bakmıyorum. neyse sadede geleyim, 100luk motor yazın bana yetmıcek. yanı bılmıyorum daha hıc kullanmadım bu tıp motorları ama yetmez dıye dusunuyorum. bu yuzden ya 125 ya da 150cc yapmayı dusunuyorum sonucta Cg tipi motor Superboy. sadece tipi modern o kadar. 125cc yaparsam yaklasık ne kadara patlar ve bunun -'leri olur mu motora ? ve 150cc de aynı sekılde.. bılıyorsan bunların ne kadara patladıgını yazabılırsen cok sevınırım. Mengü arkadasımız da gorurse bi cevap atabilirse iyi olur cunku o CG'lerle ilgileniyo sanırım. beklıyorum cevaplarınızı he bi de, kaç km oldu Prens'in
    Km daha 30
    125 cc yapmak için, 50 lira civarı parça 50 lira civarı da el emegi gider. Mengü görürse tam rakamı verir. 150 cc de aşağı yukarı aynı masraf çıkarır herhalde.
    Bence orjinal hali de seni tatmin edecektir. Zamanla yetmeyebilir tabi.

---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok, rica etsem, tskler. bekliyorum
    Saat 19:30 gibi eve geçince yüklerim fotografı. Şu an dışardayım.
    ugrgnr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)