Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
46. sayfa BirinciBirinci ... 36444546474856 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru biliyorsun, tork mevzusu aynen de dediğin gibi. Ben 1.5 yıl, 2006 model mondial cub kullandım. Beş takla atarak yaptığım kazada bile beni yolda bırakmadı, o haliyle bile çalıştı.
    Kuba xr 100 bak o zaman, Camgöz'de var. Adana'nın neresinden?
    yuregirden

camgoze gittim bugün pesin motor fiyatları şöyle

kuba kee 2100 tl
    kuba sj100 16d 1750 tl
    torro 2200 tl

kuba xr100 artik getirmiyorlarmis

kuba nin devir göstergesi yok
    daha da ilginci maksimum tork sitesinde de belirtilmemis
    pek cok bilgiyi saklıyor kuba

6.4 hp kuba
    7 hp mondial 100 mfh

mondial 100 mfh peşin fiyatı ne kadar?
    mondial 1.8 yakar demiş birisi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    100 mfh de diğer cublar gibi dayanıklıdır. Bence hangisi ucuz ise onu al. Hepsi az yakar, yeter ki sakin kullan.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    bisan cup 1600
    yuki paşa cup 1600

bycml - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ESD
    hatırlatma günceli

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı bycml adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatırlatma günceli
    Aslında ben motoru satmak istiyorum boyumu hesaba katmadan aldım ben yüksek diye (sonrada parasını verip sipariş ettiğim için değiştiremedim) boyum 1.93 ufak geldi. peşin plaka falan hariç 2030 liraya aldım adam hiç indirim yapmadı doğu kışlanın oradaki bayiye sorabilirsiniz. 2200 km şu an de bakımları servisinde yapıldı plaka masrafları 400tl tuttu ARWİC 35lt topcase mevcut takmasıyla 100 tl aldılar koruma demiri de mevcut onuda takmasıyla 60 tl aldılar.Garanti kapsamında daha 2 aylık.İnanmazsınız burada yazılarımda mevcut ilk 800 kmye kadar hiç 5000 devri geçmedim,1600 kmye kadarda 7000 devri geçmedim bu konuda çok titiz davrandım rodajı tam olarak 10 numara yapıldı.2 kişi toplasanız 5 km gitmedi hep tek gezdim gayet samimiyim bu dediklerimde.Düşünürseniz gönül rahatlıhıyla alabilirsiniz.Bir şekildede anlaşanilirz.Ben de KOCAELİ'de oturuyorum.Bu arada allaha şükür ne bir ufak dahi olsa kazası,yan yatması ve olduğu yerde düşmesi hiçbiri yoktur.(Gelen geçen bu motor sana çok ufak diyorlar paramla rezil oluyorum o yüzden satıyorum)

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

Birde çanta ve motorun yedek anahtarları mevcut.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    yakıtı olctunuz mu
    ne yakıyor 100 kmde
    veya 1 litreyle kac km yapıyor?

Motosikleti
    2-2,2 lt yakıyor.

Motosikleti
    mondial 250 mct
    Merhaba arkadaslar.

bende 100mg mi gecen ay aldim 2arkadas ayni anda aldik 100 mg yi. Ben 600 km yaptim arkadas 2000 kusur km yapti. iki motorda tikir tikir calisiyor.
    Yamaha 650 , KTM 125 Duke kullanan arkadaslarimizla takiliyoruz. kocaelide oturuyorum. arkadaslarin motoruma bindiklerindeki tepkiler rahat oldugu konusundaydi. genel olarak begendiler. ozellikle sesini. ktm duketen daha guzel sesi var. tabi onun kadar karizma durmuyor sonuc olarak.:-P
    Ancak 2030 liraya vergisiz ve gorunumu birazdaha gizel bir motordan benim beklentilerim dusuktu ama beklentilerimin ustunde bir motor cikti. gucu 100 motorlara gore faredilir olcude fazla. ben 80 kilo arkadasim 87 kilo. İki kisi bayir yukari cekimi guzel. Tek vites dusurmem yeterli oluyor. Kusyrlarina gelirsek selesi faha rahat yapilabilirdi ve ön tarafinin hafif olmasi bayir yukari iki kisi iken tek tekere gelmeye neden oluyor. umarim sonraki yillarda daha ağir bir cant kullanirlar. koruma demiri ve arka canta taktirdim. ve yan canta yaptim kendi imalatim olarak. yan cantalar 100liradan asagi yok. bende 15 liraya 2 adet ayakkabi cantasi aldim ve yan demirlere cantalarin kayis yerlerinden kelepce ile montaj yaptim dutusu gayet gizel oldu branda ivirim zivirim o cantalarankask eldiven ruhsatta arka cantaya. Kisaca kullanmktan zevk aldigim bir motor. iyiki almisim diyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:12 ----------

Merhaba arkadaslar.

bende 100mg mi gecen ay aldim 2arkadas ayni anda aldik 100 mg yi. Ben 600 km yaptim arkadas 2000 kusur km yapti. iki motorda tikir tikir calisiyor.
    Yamaha 650 , KTM 125 Duke kullanan arkadaslarimizla takiliyoruz. kocaelide oturuyorum. arkadaslarin motoruma bindiklerindeki tepkiler rahat oldugu konusundaydi. genel olarak begendiler. ozellikle sesini. ktm duketen daha guzel sesi var. tabi onun kadar karizma durmuyor sonuc olarak.:-P
    Ancak 2030 liraya vergisiz ve gorunumu birazdaha guzel bir motordan benim beklentilerim dusuktu ama beklentilerimin ustunde bir motor cikti. gucu 100 cc motorlara gore faredilir olcude fazla. ben 80 kilo arkadasim 87 kilo. İki kisi bayir yukari cekimi guzel. Tek vites dusurmem yeterli oluyor. Kusyrlarina gelirsek selesi faha rahat yapilabilirdi ve ön tarafinin hafif olmasi bayir yukari iki kisi iken tek tekere gelmeye neden oluyor. umarim sonraki yillarda daha ağir bir cant kullanirlar. koruma demiri ve arka canta taktirdim. ve yan canta yaptim kendi imalatim olarak. yan cantalar 100liradan asagi yok. bende 15 liraya 2 adet ayakkabi cantasi aldim ve yan demirlere cantalarin kayis yerlerinden kelepce ile montaj yaptim dutusu gayet gizel oldu branda ivirim zivirim o cantalarankask eldiven ruhsatta arka cantaya. Kisaca kullanmktan zevk aldigim bir motor. iyiki almisim diyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:16 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:39 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:57 ----------

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı onderposluk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar.

Ancak 2030 liraya vergisiz ve gorunumu birazdaha gizel bir motordan benim beklentilerim dusuktu ama beklentilerimin ustunde bir motor cikti. gucu 100 motorlara gore faredilir olcude fazla. ben 80 kilo arkadasim 87 kilo. İki kisi bayir yukari cekimi guzel. Tek vites dusurmem yeterli oluyor. Kusyrlarina gelirsek selesi faha rahat yapilabilirdi ve ön tarafinin hafif olmasi bayir yukari iki kisi iken tek tekere gelmeye neden oluyor. umarim sonraki yillarda daha ağir bir cant kullanirlar. koruma demiri ve arka canta taktirdim. ve yan canta yaptim kendi imalatim olarak. yan cantalar 100liradan asagi yok. bende 15 liraya 2 adet ayakkabi cantasi aldim ve yan demirlere cantalarin kayis yerlerinden kelepce ile montaj yaptim dutusu gayet gizel oldu branda ivirim zivirim o cantalarankask eldiven ruhsatta arka cantaya. Kisaca kullanmktan zevk aldigim bir motor. iyiki almisim diyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:12 ----------

Merhaba arkadaslar.

Ancak 2030 liraya vergisiz ve gorunumu birazdaha guzel bir motordan benim beklentilerim dusuktu ama beklentilerimin ustunde bir motor cikti. gucu 100 cc motorlara gore faredilir olcude fazla. ben 80 kilo arkadasim 87 kilo. İki kisi bayir yukari cekimi guzel. Tek vites dusurmem yeterli oluyor. Kusyrlarina gelirsek selesi faha rahat yapilabilirdi ve ön tarafinin hafif olmasi bayir yukari iki kisi iken tek tekere gelmeye neden oluyor. umarim sonraki yillarda daha ağir bir cant kullanirlar. koruma demiri ve arka canta taktirdim. ve yan canta yaptim kendi imalatim olarak. yan cantalar 100liradan asagi yok. bende 15 liraya 2 adet ayakkabi cantasi aldim ve yan demirlere cantalarin kayis yerlerinden kelepce ile montaj yaptim dutusu gayet gizel oldu branda ivirim zivirim o cantalarankask eldiven ruhsatta arka cantaya. Kisaca kullanmktan zevk aldigim bir motor. iyiki almisim diyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:16 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/memb...ture10968.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:39 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:57 ----------

Fotoğraf koyabilir misin? Bende kendim bişeyler yapmak istiyorum Superboy'a, senden esinleneyim madem
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Motosikleti
    YBR ESD
    Özel mesajda numaramı belirttim.
    ..::: Seat Leon FR 1.4 Tsi ..::.. Emotion Kırmızı :::..

Motosikleti
    YBR ESD
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-2,2 lt yakıyor.
    Ve hala cevap bekliyorum
    ..::: Seat Leon FR 1.4 Tsi ..::.. Emotion Kırmızı :::..

Alıntı 345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 2000 km ye gelen prince le ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum alacak olana düşünene belki fikir verebilir.Bence kalite artık eski kalıite değil çin motorlarında bariz şekilde kalite artışı var yada yeni motor olduğu için bana öyle geliyor.Ben bu motoru şehir içinde en ekonomik şekilde ulaşım yapabilmek için aldım.Az yakıt tüketimi vergisiz olması kullanım maliyetini baya bir düşürüyor.Motosiklet yakıt olarak 100 km de 2 - 2,2 gibi tüketimi var buda bence baya iyi rakamlar.Bu km ye kadar yağ değişimi dışında servise uğramadım.Sadece ilk aldığım gün daha servisten çıkarken motor stop etti ve birdaha çalışmadı ayak frenin ordan bir parçayı söktüler sorun düzeldi.
    Genelde motoru sakin kullanırım zaten zorlamadan kullandınmı 50-60 km gibi 5. vitesi istiyor.
    Motosikletin şasesini beğenmiyorum sanki denge sorunu var, hele hele iki kişi binince sağ sol yapmaktan tam bir acemi gibi oluyorum.Bu dengesizlik sorunu motora rüzgar gelincede başgösteriyor motor resmen yan yatacak gibi sallanıyor çok şimdi düşücem dedim ama bişey olmadı Allahtan.Garip şekilde motorun lastikleri yere basmıyor gibi hissettiriyor.
    Motor özelliklerine gelince titreşim devirsiz kullanımda yok gibi bişey ben devirli devirsiz rahatsız olmuyorum sonuçta 100 cc piston ne kadar titreşim yayabilirki? Güç devirli kullanımda iyi ama tork açısından çok zayıf bir motoru var verileri bilmiyorum ama mondial 100 cc den 125 cc gücü alayım derken torktan vazgeçmiş anlaşılan.Bu kadar çabuk bayılıp kalan başka bir motora binmemiştim yeterki hafif bir yokuşa denk gelsin yada devirden düşsün...Frenler orta halli daha kaliteli lastiklerle daha iyi tutuş sağlanabilir.
    Son hız olarak tam bilmiyorum ama 80 e rahat çıkıyor saonra nazlanıyor. 80 de iken daha çevrilecek çok gaz oluyor tahminimce 105-110 a çıkar ben şimdiye kadar 90 km yi gördüm.
    Motorun performansı ile ilgili bir kaç örenek vereyim:
    Bir ışıktan diğerine yaptığım kalkış yarışlarında yaklaşık 800-900 metre: 125-150 cc çin menşeli scooterlarla hemen hemen başabaş son hıza doğru geçmeye başlıyorum.Ybr leri 65-70 km ye kadar 3-4 boy geriden takip ediyorum sonra ara açılmaya başlıyor.Kymco agilty 125 in yanına yaklaşamıyorum daha kalkışta arayı baya bi açıyor.125 cc CG serielrini ybr gibi arkadan bakıyorum vb... vb...Ben 80 küsur kilodayım ve motorda 32 litre çanta var.bunlarda biraz etkendir hızlanmaya tabii.
    Tabiki bunları kimseye önermiyorum ben sadece motorun performansını ölçmek için yaptığım şeylerdi artık öğrendim gerekte duymuyorum.
    Sonuç olarak alırken de kullanırkende çok ekonomik bir motor daha km çok düşük ileryen zamanlar ne gösterir bilemem ama şimdilik memnunum. Herkese iyi sürüşler.
    denge sorunu yok dengesi güzel 2 kişi binince ön hafifliyor zaten 100 kilo motor 50 kg öne 50 kg arkaya binse 2 kişi motora binince arkanın tüm yükü arka tekerde ön havalanıyor gidon hafifliyor doğal olarak gidon sağa sola kaçıyor.

denge hafifliğinden kaynaklı

Motosikleti
    Mesaj attım.

Motosikleti
    mondial 250 mct
    Kusura bakma dostum. ben evi tasidim bakamadim nete. yeni evimde nette yok cepten bakiyorum. profilimde fotografi var motorun. ayriyetten de gondermeye calisicam foto. telden pek olmuyo bu foto isi.

Arkadas olarak ekledim. profilime bak yukleyemiyorum cepten kusuruma bakma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

Kusura bakma dostum. ben evi tasidim bakamadim nete. yeni evimde nette yok cepten bakiyorum. profilimde fotografi var motorun. ayriyetten de gondermeye calisicam foto. telden pek olmuyo bu foto isi.

Arkadas olarak ekledim. profilime bak yukleyemiyorum cepten kusuruma bakma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/groups/mondial.html

Motosikleti
    Arkadaşlar bugün motorun bakımını yaptım motorun karakteri değişti sanki.2000 binde servise gitmiştim en son yağını falan degismislerdi.motor 3100 km oldu ve Bugün gittim yamaha nin orjinal yağını aldım yarı sentetik.yagini değiştim, zincirini ayarladim ve temizleyip yağladim, yag suzgeci var onuda çıkarıp temizledim ve son olarak hava Filtresini temizledim ve taktim.Motor zaten açılmış gibiydi şimdi tam açılmış sanki ilk bindigim motor bu değil. Sonuç olarak bunları söylememin sebebi eğer motordan biraz anliyorsaniz bakimlarini siz yapın mesala benim motordan çıkan yag tam zamaninda cikarmisim gibi rengi kivami falan gitmiş gibi allah bilir kaçıncı kalite yag koyuyorlar. kendinize iyi bakınc

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    komple silindir yaklaşık 70 tl

zam mi geliyor ne oluyor
    vakitli komple silindir alıp koysak mi kenara

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı emreostas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim düşüncem silindiri büyütünce bi nebzede olsa ısınma problemi ortadan kalkar...2. olarak http://www.aliexpress.com/item/7rows-50mm-thick-aluminium-universal-oil-cooler-TK-OC5110/617784109.html

bunun gibi bi yağ radyatörünü devreye sokmak istiyorum
    şimdilik kaba tabir ile motorun yağ filtresinden yağı alıp radyatörden geçirdikten sonra üst kapağa akıtmak istiyorum
    ne oldu yaptiniz mi bunu
    takması basit mi
    ustaya mi taktiriliyor
    delme işlemi var mi
    orijinallige zarari var mi
    bir de devreden cikarmasi kolay mi

mesela kisa mesafede motorun ısınması yakit tüketimini azaltır

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    kaç numara yağ konuyor bu motora
    tam sentetik mi
    yari sentetik mi

her 1000 km de bir degiseceksek yağını toptan almak lazim şöyle tenekeyle falan

bir de ruhsat islemleri yapmak için once sigorta mi yapiliyor
    satıcıdan dosyayı alıyoruz direkt sigorta ciya mi gidiyoruz?

yoksa önce trafiğe mi gidiyoruz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

guven abi kac numara yağ tavsiye ediyorsun
    markası ne olmalı

toptan alabilme imkanimiz var mi?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç numara yağ konuyor bu motora
    tam sentetik mi
    yari sentetik mi

her 1000 km de bir degiseceksek yağını toptan almak lazim şöyle tenekeyle falan

bir de ruhsat islemleri yapmak için once sigorta mi yapiliyor
    satıcıdan dosyayı alıyoruz direkt sigorta ciya mi gidiyoruz?

yoksa önce trafiğe mi gidiyoruz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

guven abi kac numara yağ tavsiye ediyorsun
    markası ne olmalı

toptan alabilme imkanimiz var mi?
    Öncelikle sigorta yapıyorsunuz, daha sonra trafiğe gidip ruhsat işlemleri yapıyorsunuz.
    Yağ sorunuza da özel mesaj ile cevap verdim. Ucuza getirmek isterseniz 4 litrelik yağlardan alabilirsiniz. Ama çok fazla fiyat farkı olmuyor.Birde o yağı muhafaza etme problemi var.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    motoru bugün aldım
    plaka ruhsat sigorta yaptırdım
    full time uğraştım

ruhsat 162 tl
    sigorta 130 tl alliance( aralik ayında 110 fiyat almistim)
    ek1 dosya plaka 18.5 tl

ek 1 doldurmaya bilgisayar çıktısı istiyorlar sigortacıdan ucretsiz yaptırdım sacma sapan işler işte
    5 10 tl ucret istiyor takipçi şahıslar

motor güzel sürüşü zevkli rodajda olduğundan tam zevkini tadamiyorum ama zaten performans 2. planda benim için
    düşük hızlarda suretin genelde
    zaten 4000 5000 devir gayet yeterli şu anda

sorunum var arkadaşlar
    motor rölantide 4.000 devri buluyor kendi kendine yükseliyor
    sizce bu neden kaynaklanır?
    yakında servise gideceğim inşaallah
    acep debriyaj ayarindan mi
    rolanti ayarindan mi

tekerler hakikaten yol tutusu zayıf
    biraz alissin asinsin kendine gelir sanıyorum
    alan değiştiriyor herhalde

ls2 beyaz kask lazım ff351 miydi neydi
    yaninda verilen oyuncak gibi

cevaplarinizi bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

guven abi servis kac para alıyor bakim ucreti olarak

devrin 4000 e yükselmesi normal mi?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hayırlı olsun. İlk bakım ücretsizdir. Sadece 15 lira yağ parası alırlar. Motor ısındıktan sonra,devir sürekli 4 000 de mi kalıyor? Yoksa bazen mi çıkıyor?

REKLAM ALANI
46. sayfa BirinciBirinci ... 36444546474856 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)