Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
44. sayfa BirinciBirinci ... 34424344454654 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Arkadaşlar bugün motoru ilk bakıma soktum ve biraz bastım kitapçıkta ilk 800 km 5000 devri geçme yazıyo 700 den sonra biraz bastım ani hızlanmalar yaptım 780 de bakıma soktum ve sonra 7000 devri geçmeden biraz bastım şu an çok memnunum sizce rodaj şu an için iyi mi yapılıyo kitapçığa göre yapıyorum ama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ilk motosikletiniz olacaksa ve ucuz olsun derseniz, mondial drift veya salcano wolf öneririm.
    Para önemli değil derseniz, yamaha ybr veya honda cbf tavsiye ederim.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    bu gün gidip baktım motora ümraniyede acaba princemi alsam cup mu alsam

Motosikleti
    Arkadaşlar bugün 1350km yi devirdim ama akünün su sızdırdığını gördüm güzel temizledim bir daha akıtırsa servise gidicem.

Motosikleti
    Ön diskte sürtme sesi gelen var mı?

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    biraz sürtmesi normaldir benimkinde de geliyor o ses

Motosikleti
    Yaa arkadaşlar motoru yavaş yavaş açmaya başladım 1500 km yi devirdim ama bazı sıkıntılar var örnek hava filtresinin yanından beyaz bir boru çıkıyor içinde yağ var hatta oranın başınından yağ sızıntısı var bunlar motor açılırken yapması normal mi.

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

2. bakımıda serviste yaptırıyım başka gitmeyeceğim servise uyuz oldum da biraz.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    o borunun devamına bakarsan motor kısmına doğru gider. kartel havalandırmasıdır o normal yani. yüksek devirde kullanrsan o kısma yağ gider kafaya takılacak bi şey değil zaten sorun da değil her şey yolunda canın sıkılmasın
    OSİMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Yaa abi bana yardımcı oluyorsun çok saol bir kaç daha sorum var abi ben motorun üzerine fazla düşüyorum malum zar zor aldım ilk sıfır ve plakalı motorum.
    Abi şimdi motorun rodaj kısmı için kitapçıkta ne yazıyorsa harfiyen yaptım ilk bakıma kadar 5000 devri hiç geçmedim(780 km)sonra şu an 1591 km deyim rodajın bitmesine 9 km kaldı 7000 devri hiç geçmedim bayırda falan hiç zorlamadım 2 kişi hiç binmedik vs vs şimdi abi motor biraz açıldı farkındayım,o borunun içinde zaten yağ var ama tepesinde bağlantı noktasında sızıntı olmuş neyse ben daha sonra 7000 devre kadar zorladım baya sızıntı olmadı zaten.Aküde bir sorun yaşadım bir gün bastım tabi rodaj çerçevesinde baktım sol kapaktan bir şey akıyo açtım kapağı baktım aküden gittim eve internetten baktım işte benim aküye suyu koyduktan sonra 30 dk beklemek gerekiyormuş benim servis onu yapmadı akü su kaynattı çok değil bir kaç damla neyse ben çıkardım aküyü temizledim güzel kapağı açık yaklaşık 30 dk beklettim taktım bir dahada sızıntı göremedim borusunuda iyice taktım sıkıntı yok şu an.Zincir yağlamalarını vs her şeyi yapıyorum ama zincir ayarında bir tutarsızlık var araka lastiğim resmen jantala birlikte yamuk dönüyor zincir ayarını yanlış mı yaptım sizce.

Bu da fotosu

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ne demek bilgim dahilinde yardımcı oluyorum. benimde kendimin ilk motorum 4 ay benzinlikte pompacılık yaparak almıştım geçen sene. bence rodajı çok kafana takıyorsun önemli olan yağ bence. kendi motorumda 500-1000-2000-3000... diye yağ değiştirdim ilk bin km de iki kere yağ değiştirdim ve çıkan yağ simsiyahtı ikisinde de. şöyle düşün vücudumuz da oluşan atıklar kana karışıp karaciğerde filtrelenip temizlenip tekrara vücüda dağılıyor. arabalar da yağ filtresi var pislikler atıklar orada birikiyor ama bu motorlarda yağ filtresi yok motorlar da çin malı olunca metaryelleri çabuk kopan parçalanan türden. vites dişlileri krank subaplar debriyaj balatası hep aynı yağın içinde çalışıyor. benim düşüncem senin rodajın bitmiş 5-10 km nin hesabını yapmana gerek yok. tabi ne kadar yüksek devire çıkmazsan motorun ömrü açısından daha iyi olacaktır. arada basarsan da sıkıntı olmaz ben 200 km civarı yolu iki günde iki kere yaptım yani 400 km bunun 200 km si dip gazla geçti belki daha fazla 8000 devirin aşağısına kesinlikle inmedim 9000-9500 rampa aşağı 10000 i geçti bazı yerlerde. 2000 bin liralık mal hatta o kadar bile değil çinde ki fabrikası kazanıyor buradaki fabrikası kazanıyor yol parası bayiler vs derken motorun fiyatı komik bir rakamdır diye düşünüyorum. zaten neresini sıksam yalama oluyor oradan belli ama ben 11 binde yim ve sıkıntı yok. şimdi icap etse buradan antalyaya giderim yaklaşık 920 km hemde benzin almak harici durmadan. neyse çok konuştum o kartelden gelen yağ bende hava filtresine kadar geliyordu çok basıyordum simdi şehir içinde kullanıyorum 5-6 binde ne zamandır açıp bakmadım bakım yaparken bakacağım. akü için bi şey diyemeyeceğim bende hiç sıkıntı yapmadı. hatta 55 watt lık halojen ampul takılı( sana da tavsiye ederim). jantta yamuk olduğuna emin misin ? lastiğin üzerindeki toz çamur sana öyle gösterebilir. benim jant çok az yamuk böyle belli belirsiz oranda çok çok dikkatli bakınca belli oluyor orta sehpaya alınca. köy yollarında gezerken taşların kayaların üzerinden hoplayarak gidiyordum lastik patlamış mecbur deponun üzerine oturarak 15 km civarı yol yaptım hemde bozuk yolda zincir gergisi ve arka çatalın üzerinde çentikler var oradan ayarlayarak yapıyorsun demi zincir ayarını ? bence zinciri değiştir zincir aşırı adi sürekli ayar yapmak zorunda kalıyorsun 20 liraya aldığım zincir bile 3000 k dir ayar yaptırmadı

Motosikleti
    Benimde hava filtresinde inceden yağ var Her şey için teşekkürler içimi rahatlattınız

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

Evet o çentiklere göre yapıyorum.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    Bora motora 55wattlık halojen ampül taktığını söylemişsin rialli den parça sipariş vereceğim.
    Bana zahmet olmassa beyaz ışık veren rialli den bulacağım bi ampül önerir misin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

birde parklarıda mavi yada yeşil istiyorum ona uygun olan ampülde gösterebilirsen çok sevinirim

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı enatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bora motora 55wattlık halojen ampül taktığını söylemişsin rialli den parça sipariş vereceğim.
    Bana zahmet olmassa beyaz ışık veren rialli den bulacağım bi ampül önerir misin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

birde parklarıda mavi yada yeşil istiyorum ona uygun olan ampülde gösterebilirsen çok sevinirim
    illa rialliden almana gerek yokki kargo parası 10 lira tutar zaten senin alacağın malzemede 10-15 arası tutar. ben beyaz ışık tavsiye etmiyorum hiç göstermiyor yolu 55 wattan önce 35 watlık beyaz ampul almıştım bildiğin sarı ampulun dışını mavi ye boyamışlar görüntü kalitesi daha da kötü oldu. sana tavsiyem git bulunduğun ildeki oto elektrikçiye h4 duy iste ve 55 watlık h4 ampul al. orjinal kabloları kes h4 duyu bağla bu kadar basit. ama yok ben görüntü istiyorum beyaz ışık olsun dersen baştan ikinci resimdeki olur gibi. park lambasınıda beyaz led yaptım ben ama inan ampul tipi aklımda değil dipsiz ampul mü yoksa tırnaklı olan cinstenmiydi hatırlamıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

sizlere bir sorum var 5000 devirde 5.viteste sabit hızda giderken motorda sanki birisi ileri geri sallıyormuş gibi sallama yapıyormu? aldığımdan beri var sorun karbüratörden olduğu belli ama 35 liraya karbüratör alasım yok. benden başkasındada var mı merak ettim

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizlere bir sorum var 5000 devirde 5.viteste sabit hızda giderken motorda sanki birisi ileri geri sallıyormuş gibi sallama yapıyormu? aldığımdan beri var sorun karbüratörden olduğu belli ama 35 liraya karbüratör alasım yok. benden başkasındada var mı merak ettim
    5 bin devirde değilde biraz daha yükselince, çok tuhaf bir titreşim oluyor. Sonra devir daha da yukarı çıkınca titreşim kesilip, normal hale dönüyor.
    Benim usta da karbüratörden dedi ama ben değiştirmemiştim.
    Bu arada geçen gün benim ybr esd ile hız saatinin dogrulugunu kontrol ettik. Ybr ile aynı gösteriyor. Yani hız göstergesi ybr kadar doğru.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bendeki titrsm gibi değil. 3-4 sn normal sonra sanki birisi omuzlarımdan tutup ıieri geri sallıyor gibi bi yalpalama var 3-4 sn sürüyor sonra yine 3-4 sn normal devir yükseldikçe geçiyor

Motosikleti
    Bende de var galiba ama emin değilim bugün bi dikkatimi çekti yarın bakıcam.

Motosikleti
    Bende yokmuş baktım.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    arkadaşlar merhaba uzun süredir süren sorunlarımı sizinle paylaşıp bilginize danışmak istedim
    benim uzun zamandır arka salıncak milinden kaynaklı olduğunu öğrendiğim gacırtı sesleri var motorda çukurdan geçtiğimde olsun bozuk yolda olsun motor yaylandıkça bi gacırtı gucurtu oluyor servise gittim arka salıncak milindendir dedi wd40 sıktı kesildi ancak yaklaşık 2 hafta sonra yine az az başladı gacırtılar bu sorun sizdede varmı ve nasıl çözebilirim?
    birde motor sarsıntılı çalışıyor yani demek istediğim rolantide ayaklıktayken arka stop sallanıyor titreşimden.dediler motor blok civatalarındandır diye sıktım yine aynı sorun devam ediyor nasıl desem şimdi gidiyorum yolda debriyajı sıkıp dönüyorum o ara boşta kalınca böyle bir sarsıntı oluyor sanki pancar motoruymuş gibi patpatpat gidiyor ayak koyma yerlerinden dahi hissediliyor sarsması.koyuyorum ayağa rolantide yine aynı sarsıntı bi türlü çözemedim sizce nedendir yardımcı olursanız sevinirim.

buraklee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-25
    arkadaşlar ben mondial superboy 100 aldım . prince alacakken tipinden dolayı superboy aldım ancak ön ve arka fren kampana olduğundan fren sıkınca 50-60 km hızlarda önu arkası ayrı oynuyor yani durmuyor meret . prince modelldeki ön disk durduruyormu?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    [QUOTE=enatr;3164911]arkadaşlar merhaba uzun süredir süren sorunlarımı sizinle paylaşıp bilginize danışmak istedim
    benim uzun zamandır arka salıncak milinden kaynaklı olduğunu öğrendiğim gacırtı sesleri var motorda çukurdan geçtiğimde olsun bozuk yolda olsun motor yaylandıkça bi gacırtı gucurtu oluyor servise gittim arka salıncak milindendir dedi wd40 sıktı kesildi ancak yaklaşık 2 hafta sonra yine az az başladı gacırtılar bu sorun sizdede varmı ve nasıl çözebilirim?
    birde motor sarsıntılı çalışıyor yani demek istediğim rolantide ayaklıktayken arka stop sallanıyor titreşimden.dediler motor blok civatalarındandır diye sıktım yine aynı sorun devam ediyor nasıl desem şimdi gidiyorum yolda debriyajı sıkıp dönüyorum o ara boşta kalınca böyle bir sarsıntı oluyor sanki pancar motoruymuş gibi patpatpat gidiyor ayak koyma yerlerinden dahi hissediliyor sarsması.koyuyorum ayağa rolantide yine aynı sarsıntı bi türlü çözemedim sizce nedendir yardımcı olursanız sevinirim.[/QUOT

kauçuklu gres al yağcıdan ve ya benzinliklerde satılıyor genelde. ben yağcıdan aldım bir avuç kadar kartona koydu para da almamıştı benden. koyu yeşil renkli yapışkan bir yağ. suya dayanıklı oluyor. arka mafsalı sök birleşme yerlerine yani vidaladığın yerlerin içine vs güzelce sür (önce wd-40 ile felan temizlersen iyi olur). güzelce sık taşan yağlarıda bir bez yardımıyla alırsın. o bölgeyi basınçlı su ile temizleme. titreşim olayı karbüratör hava ayarından da olabilir sübaplardan da başka bir ustaya göster belki çözüm bulabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Alıntı buraklee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben mondial superboy 100 aldım . prince alacakken tipinden dolayı superboy aldım ancak ön ve arka fren kampana olduğundan fren sıkınca 50-60 km hızlarda önu arkası ayrı oynuyor yani durmuyor meret . prince modelldeki ön disk durduruyormu?
    bende deluxe var önü disk frenli prince ile aynı. gayet güzel durduruyor bende

REKLAM ALANI
44. sayfa BirinciBirinci ... 34424344454654 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)