Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    [IMG][/IMG]
    boyutuna burdan bakabilirsin. çanta bazen küçük gelse de boyut olarak iyi motor küçük zaten daha büyüğü kötü dururdu
    OSİMAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guven kardeşim,sende satmışsın motorunu hayırlı olsun diyelim.ben bu motoru vergisiz diye tercih ettim şehirçi kullanım için ideal.Titreşimden aşırı rahatsız olmadım.Ben herkese tavsiye ederim.Bu arada yan ayak inikken motor çalışmıyor bilmeyenlere hatırlatmak istedim.Hayırlı ramazanlar.
    Kusura bakmayın aleti satınca konuya biraz uzak kaldım.
    Kısa sürüşler için ideal bir motosiklet. Yalnız benim prince yan ayak açıkken de çalışıyordu. Hatta orda soket falan hiçbirşey yoktu.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    oisman hayırlı uğrlu olsun,pişman oılmazsın kardeşim inşallah.Güven hatta çalışırken yan ayaklığı aç hemen stop ediyor.Bu arada Ramazan bayramınızı tebrik ederim Allah hayırlara vesile der inşallah.
    OSİMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oisman hayırlı uğrlu olsun,pişman oılmazsın kardeşim inşallah.Güven hatta çalışırken yan ayaklığı aç hemen stop ediyor.Bu arada Ramazan bayramınızı tebrik ederim Allah hayırlara vesile der inşallah.
    Sizin de bayramınız kutlu olsun. Benim prince yan ayaklıkta çalışıyor. Hatta çoğu zaman yan ayaklık açıkken hareket
    ettiğim bile olmuştur. Demek ki benim prince de takmayı unutmuşlardı.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Arkadaşlar öncelikle sağolun şuan 180 km de şu jikle nasıl çalışıyor 2 kademe var en üste çektiğim zaman stop ediyor.
    Bir de motoru biraz kullandıktan sonra rolenti ayarı yükseliyo.
    Bir de az gaz vermeden çalışmıyo bunlar normal mi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle sağolun şuan 180 km de şu jikle nasıl çalışıyor 2 kademe var en üste çektiğim zaman stop ediyor.
    Bir de motoru biraz kullandıktan sonra rolenti ayarı yükseliyo.
    Bir de az gaz vermeden çalışmıyo bunlar normal mi.
    Motor ısındıktan sonra jikle en aşağıda olacak. Motoru çalıştırmak için gaz vermek zorunda kalmak normal, sıcak soğuk fark etmez. Motor soğukken jikle de çekmen gerekli.

Motosikleti
    Jikle 2 kademeli ortaya çekince rolentisi yükselmesi lazım değil mi en sona çektim mi stop ediyor zaten

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben bütün kış boyunca hiç jikle kullanmadım. Rolanti 1500 civarına ayarlı ise çalıştıktan sonra stop etme durumu da olmuyor.
    Jikle hep en altta olsun. Eğer soğuk memlekette yaşıyorsanız, soğuk günlerde jikle en üst kademeye alınır. Makine ısındıktan sonra, yine en alta indireceksiniz.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    cg tipi motorlar çalıştırmak için bu havalarda jikle istemez. jikle en alt konumda olacak. çalıştırmak için gaz kolunun boşluğunu al. rölanti sogukken düşük olur motor ısındıkça kendi ayarına gelir 1500-2000 devir arasında olması gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

şimdi jikle denilen şey karbüratörün hava giriş kısmını kapatıyor.jikle en üst konumda tamamen hava girişini kapattığı için motor zengin karışımla yani benzinle çalışıyor o yüzden stop etmesi normal

Motosikleti
    Herkese çok teşekkür ediyorum demek ki her şey normal motorda şu an çok memnunum 180 km yol 40la gittim 5000 devri daha hiç geçmedim.Rodajı bitirmek için çabalıyorum :D

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    arada basabilirsin o kadar da kasmana gerek yok sana benden tavsiye arka tekerlekteki zincir dişlisini tutan civatalara dikkat et. bende hepsi birden gevşeyip çıkmıştı yolda kaldım. o civataların altında sac tan bi parça vardır onun kulaklarını civatanın köşelerine doğru kaldır civatayı o sac parçayla sabitle yani. seninki belki fabrika çıkışı dediğim şekildedir ama ona dikkat et. o şekilde yolda kalmak çok kötü motoru sürüklemek istesen sürüklenmiyorda. ben o sacı oyle yaptım bir daha da hiç gevşemedi

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    her akşam buraya girip sizler nasılsınız merak ediyorum.Bayram dolayısı ile arabayla geziyorum çoluk-çocuk olunca ama princemide özledim bu arada

Motosikleti
    Anladım bora bey daha dişliden sıkıntı yok kontrol ederim onu

Motosikleti
    Arkadaşlar bugün plakam çıktı hayırlısyla ama tam oturtamadım motora harfalara denke geliyo vidalar çerçevesini kessem sıkıntı olur mu

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hayırlı olsun. Hiçbir tarafı kesme. Vidanın nereye geldiği önemli değil, yeter ki plakayı okumaya engel olmasın.
    OSİMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim bende öyle yaptım ve güzel oldu dün plakayı taktım,çanta ve koruma demiri de taktım motora adama benzedi

Motosikleti
    Olsa da binsek :)
    Alsak mı ne :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Beyler gördüğünüz üzere forumda yeniyim ve aynı zamanda motorsiklet konusunda oldukça amatör. O yüzden sizlerden tecrübeleriniz çerçevesinde destekler bekliyorum.
    İlk olarak almayı düşündüğüm ve bütçe de dar olacağı göz önünde bulundurularak başlangıç için bir kaç marka ve modeller arasında gidip geliyorum.
    Mondial Mg Prince 100cc
    Mondial MG Sport 100cc
    Mondial MG Classic 100cc
    Kanuni BD 100cc vb.

bana seçip yapma konusunda artı ve eksileriyle yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hepsi birbirinin aynısı. Hangisinin tipi hoşuna giderse veya hangisine bütçen yeterse onu al.
    Artıları ekonomik yakıt, vergisiz ve parçalarının çok ucuz olması.
    Eksileri ise titreşimi, servisleri ve japonlara göre biraz daha özen istemeleri.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    arkadaşlar merhaba benim 100 MG Sport motorum var giderken debriyajı cekip bıraktığımda bi ses yapıyor böyle şakırtı gibi çat çut sanki bişey biryere sürtünüyor gibi sizce nedendir yardımcı olabilecek varmı?

Motosikleti
    Olsa da binsek :)
    rs_guven, dostum verdiğin bilgi için çok sağol. Bu konuda amatörüm, alırsam bu benim ilk motorum olacak başlangıç için bana önerebileceğin vitesli bir model ve marka var mı? (fiyat önemli) Ayrıca yaptığım araştırmalarda mtr comanche 125 i de çok beğendim, özellikleri güzel gibi görünüyor. Tasarımı da hoş ama gövde yapısı ve sağlamlığı konusunda biliniz var mı?

REKLAM ALANI
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)