Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bu prince'ten, titreşimden dolayı çok sıkıldım. 20 km'lik yolda bile sağ elim uyuşuyor.
    Ilk zamanlarda pek hissetmiyordum ama son zamanlarda çok kötü. Almayı düşünen arkadaşlarımın titreşim durumunu gözden geçirmesi lazım.
    Eski cub motosikletimi özledim.
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Cubdan fazla titreşim var mı gerçekten ya iyi ki normal cg almamışım geçen temmuzda.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Geçen haftalarda Kozan Kalesi'ne gittiğimizde prince'i sürdüm. Dönüşte değiştirdik motosikletleri.
    Cub bana çok rahat geldi. Aynı şekilde arkadaşım da prince'den rahatsız oldu.

---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

Bu arada bizim cub'a 110 cc silindir attık. Zaten kalkışta geçemiyordum. Şimdi son hızda da geçemiyorum.
    Motosikletten sıkılmamın tek sebebi, ybr'yi test etmem. Ona bindiğimden beri titreşimden rahatsız oluyorum.
    Bir laf vardır;"Eti tadan köpek, bir daha asla ekmek yemez". Kim dedi bana test et diye?

---------- Post added 15-04-2013 at 00:10 ---------- Previous post was 14-04-2013 at 23:38 ----------

6 bin devire kadar titreşimi gayet normal. Hızlı gitmek için devri yükseltmek gerekiyor.
    Bu sefer de titreşim çekilmez oluyor. 125 cc silindir atsam, daha düşük devirde daha fazla hız yapar.
    Böylece titreşimden daha az etkilenir miyim? Yoksa hiç uğraşmadan satayım mı?

Motosikleti
    125'lik cg'de de pek güç yok bana göre 150'den aşağısı kurtarmıyo cumartesi günü 200km kadar yol yaptım dönüşte duble yolda hızımı 110'a sabitledim geldim.
    rs_guven bunu beğendi.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen haftalarda Kozan Kalesi'ne gittiğimizde prince'i sürdüm. Dönüşte değiştirdik motosikletleri.
    Cub bana çok rahat geldi. Aynı şekilde arkadaşım da prince'den rahatsız oldu.

---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

Bu arada bizim cub'a 110 cc silindir attık. Zaten kalkışta geçemiyordum. Şimdi son hızda da geçemiyorum.
    Motosikletten sıkılmamın tek sebebi, ybr'yi test etmem. Ona bindiğimden beri titreşimden rahatsız oluyorum.
    Bir laf vardır;"Eti tadan köpek, bir daha asla ekmek yemez". Kim dedi bana test et diye?

---------- Post added 15-04-2013 at 00:10 ---------- Previous post was 14-04-2013 at 23:38 ----------

6 bin devire kadar titreşimi gayet normal. Hızlı gitmek için devri yükseltmek gerekiyor.
    Bu sefer de titreşim çekilmez oluyor. 125 cc silindir atsam, daha düşük devirde daha fazla hız yapar.
    Böylece titreşimden daha az etkilenir miyim? Yoksa hiç uğraşmadan satayım mı?
    150 lik silindir atıp ön dişliyi 1 tık büyüt. Ybr ayrı bi alet onu sürünce benim motora binesim gelmiyo zaten
    rs_guven bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    En iyisi hiç uğraşmayayım. İlk fırsatta satayım.
    Ne umutlarla almıştım, hiç bu kadar çabuk sıkılacağımı düşünmemiştim.

---------- Post added at 00:28 ---------- Previous post was at 00:25 ----------

Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 lik silindir atıp ön dişliyi 1 tık büyüt. Ybr ayrı bi alet onu sürünce benim motora binesim gelmiyo zaten
    Bundan sonra bizi konforlu motosikletler tatmin eder. Ne hp, ne tork, her şeyden önce konfor.

En iyisi hiç uğraşmayayım. İlk fırsatta satayım.
    Ne umutlarla almıştım, hiç bu kadar çabuk sıkılacağımı düşünmemiştim.

---------- Post added at 00:28 ---------- Previous post was at 00:25 ----------

Bundan sonra bizi konforlu motosikletler tatmin eder. Ne hp, ne tork, her şeyden önce konfor.
    ybr almayacaksan boşuna satma. Mengü ile senin motordan almayı düşünüyoruz da

vidaları çok gevşemişte olabilir. hepsini kontrol ettir.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    ybr almayacaksan boşuna satma. Mengü ile senin motordan almayı düşünüyoruz da

vidaları çok gevşemişte olabilir. hepsini kontrol ettir.
    Vidaları kontrol edeyim de, ne kadar etkisi olabilir ki? Titreşim hariç hiçbir problem yok.
    Bu gün iki kişi (60+80 kg) rüzgar olmasına rağmen 90 km'ye kadar çıktı ibre.
    Tek kişilik cub bizi geçmekte pek zorlanmadı tabi. Yok abi isteyen olursa satacağım, koydum kafaya.

---------- Post added at 00:43 ---------- Previous post was at 00:41 ----------

Ybr değil de, mc 125 veya wolf almayı düşünüyorum.
    Hayırlısıyla alalım da, bakalım onlar bana kaç ay dayanabilecek?

Vidaları kontrol edeyim de, ne kadar etkisi olabilir ki? Titreşim hariç hiçbir problem yok.
    Bu gün iki kişi (60+80 kg) rüzgar olmasına rağmen 90 km'ye kadar çıktı ibre.
    Tek kişilik cub bizi geçmekte pek zorlanmadı tabi. Yok abi isteyen olursa satacağım, koydum kafaya.
    Benim depo kendinden geçiyordu titreşimden, usta vidaları sıktıktan sonra minimum a düştü ve çok farketti gerçekten.

Fazla paran varsa motoruna harca, yani ben senin yerinde olsam öyle yapardım. Şu cg leri test etmek nasip olmadı aşırı titriyomuş

Aynı şeyin laciverti o motorlar

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Eğer satacaksam cc yükselterek, gereksiz para harcamak istemiyorum. Kesin çözüm için konforlu bir
    makine lazım bana.
    Ben en çok ellerdeki ve basamaklardaki titreşimden rahatsız oluyorum. 80 km'den sonra ayaklarımı
    basamaklardan çekmek zorunda kalıyorum. Ama sağ el sürekli gidonda ve sürekli uyuşuk vaziyette.

Eğer satacaksam cc yükselterek, gereksiz para harcamak istemiyorum. Kesin çözüm için konforlu bir
    makine lazım bana.
    Ben en çok ellerdeki ve basamaklardaki titreşimden rahatsız oluyorum. 80 km'den sonra ayaklarımı
    basamaklardan çekmek zorunda kalıyorum. Ama sağ el sürekli gidonda ve sürekli uyuşuk vaziyette.
    Konforlu makinede hızlı gitmeyecek, bu seferde tvs apache alacaksın o da titreyecek

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Konforlu makinede hızlı gitmeyecek, bu seferde tvs apache alacaksın o da titreyecek
    En iyisi ben prince'i, Salcano bisiklet ile takas edeyim. Masrafı da olmaz, tehlikesi de az olur.
    Gece geç saat oldu diye, tuhaf fikirler geliyor aklıma

En iyisi ben prince'i, Salcano bisiklet ile takas edeyim. Masrafı da olmaz, tehlikesi de az olur.
    Gece geç saat oldu diye, tuhaf fikirler geliyor aklıma
    Yorulduğun zaman mola ver hem motor dinlensin hem sen dinlen

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    makine lazım bana.
    sıze bır salcano wolf lazım efendım.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıze bır salcano wolf lazım efendım.
    Gencim titreşim falan vız gelir diye düşünmüştüm ama demek ki ruhum yaşlanmış.
    Ne olduysa evlendikten sonra oldu. Yengeniz son cümleyi görmesin. Yoksa daha da yaşlandırabilir

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alarm takmak için koltuk altında soket var mıdır acaba, Mengü baba?

Motosikleti
    Alarm takmak için koltuk altında soket var mıdır acaba, Mengü baba?
    Yoktur. Kendiniz uyduracaksınız tesisatı alarma.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoktur. Kendiniz uyduracaksınız tesisatı alarma.
    Çok teşekkür ederim.
    O iş güvenli mi peki? Geçen bizim bir arkadaşın ybr'sini çaldılar. 2 gün sonra bulduk. Alarm kablosunu keserek alarmı devre dışı bırakmış.
    Demek istediğim, dışarıdan kablosu falan kesilemeyecek birşey yapılabilir mi?

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim.
    O iş güvenli mi peki? Geçen bizim bir arkadaşın ybr'sini çaldılar. 2 gün sonra bulduk. Alarm kablosunu keserek alarmı devre dışı bırakmış.
    Demek istediğim, dışarıdan kablosu falan kesilemeyecek birşey yapılabilir mi?
    Alarmın kablosunu kesilmeyecek bi yerden geçirmek gerek. Alarmın kutusu da kablosu da ortalıktaysa tabiki müdahele edilebilir.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    guven abi mengu abi daha iyi bilirde cc yukselticeksen balansörlü krank tak ozaman titreşim sorununda olmaz

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)