Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kokopellifd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Alıntı CengizYörük adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben biraz zor beğeniyorum takıntılarım da var renklerden markalara kadar uzanıyor bu takıntılar şimdi zor bi süreç daha başlıyor işi şansa bırakmayıp güvenilir markalar ve güvenilir ürünler almak istiyorum şimdiye dek doğru kararlar aldım ama sonrasında beğenmeyeceğim şeyler almak istemem bu zincir olayını abarttın mı yoksa gerekli miydi ? kros kask ben de istemiştim ama nasıl güvenliği var bilemedim hiç.. piyasada belli markalar dışına çıkmam herhalde kampanyaları yakalamak gerekli sadece boşuna fazla paralar vermek istemem hepsi bir gün indirime giriyor sonuçta kros kaskın avantajlarını ve dezavantajlarını paylaşırsan sevinirim bi de kilitleri izah eder misin nerede tutuyorsun motoru ?
    Ya tabi imkanın varsa almışken en iyisini almak iyi. Ben yavaş yavaş iyilerini almayı planlıyorum. Zincir olayını abarttığımı söyleyenler var ama şimdilik mevzu çok taze gece rahat uyuyabilmek için 4. zinciri de taktım Kapının önünde sokak lambası var arka teker ve zincir koruma plastiğinin arasından en pahalı zincirle bu direğe bağlı. Ortadaki motor demirinden apartmanın korkuluğuna bağlı. Ön teker'den yine apartman korkuluğuna bağlı. Yan komşum bir tane bildiğimiz eski zincirlerden verdi, onu da göbekten korkuluğa bağladım Şimdi bir de şu Abus Xena olayını çözersem tamamım (Evet sorunluyum biraz )
    Kros kask olayı aslında biraz ruhumda var bu motoru almasam Yamaha XR125R alacaktım. Sonra biraz daha konforuma ve gezmeye düşkün olduğumu farkedip Duke aldım. Bir de diğer kasklar beni boğuyor. Kros kaskın öne doğru çıkıntısı ruhen rahatlık veriyor Gördüğüm tek dez avantaj yüksek hız için çok uygun değil. Şu ana kadar maksimum 90 gördüm çok rahatsız etmedi ama rüzgarla birleşince problem olacağı aşikar. Ha bir de motora çok yakışmadığını düşünenler var fakat önemli olan benim ne düşündüğüm ;)
    CengizYörük bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vanesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm duke 200
    Alıntı kokopellifd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya tabi imkanın varsa almışken en iyisini almak iyi. Ben yavaş yavaş iyilerini almayı planlıyorum. Zincir olayını abarttığımı söyleyenler var ama şimdilik mevzu çok taze gece rahat uyuyabilmek için 4. zinciri de taktım Kapının önünde sokak lambası var arka teker ve zincir koruma plastiğinin arasından en pahalı zincirle bu direğe bağlı. Ortadaki motor demirinden apartmanın korkuluğuna bağlı. Ön teker'den yine apartman korkuluğuna bağlı. Yan komşum bir tane bildiğimiz eski zincirlerden verdi, onu da göbekten korkuluğa bağladım Şimdi bir de şu Abus Xena olayını çözersem tamamım (Evet sorunluyum biraz )
    Kros kask olayı aslında biraz ruhumda var bu motoru almasam Yamaha XR125R alacaktım. Sonra biraz daha konforuma ve gezmeye düşkün olduğumu farkedip Duke aldım. Bir de diğer kasklar beni boğuyor. Kros kaskın öne doğru çıkıntısı ruhen rahatlık veriyor Gördüğüm tek dez avantaj yüksek hız için çok uygun değil. Şu ana kadar maksimum 90 gördüm çok rahatsız etmedi ama rüzgarla birleşince problem olacağı aşikar. Ha bir de motora çok yakışmadığını düşünenler var fakat önemli olan benim ne düşündüğüm ;)
    kilit konusunda çok iyi anlıyorum seni. ilk gün biyere uğramak için motoru bırakacak oldum, gözüm arkada kaldı. dönüp dönüp baktım. sonra vardığım yerde müsait alan olduğunu görüp geri gidip motoru getirdim. herkesin gözü üstünde zaten insan rahat edemiyor. benimki şimdilik geceleri otoparkta ama evin önüne bırakacak olsam 100 metre zincirle pencereden bileğime bağlasam bile rahat edemem .
    kokopellifd bunu beğendi.

CengizYörük - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    sonunda motorumu aldım ve uzun bir yol yaparak avcılar a geldim (100km) stop ettirmemin dışında genelde dur kalklarda sıkıntı yaşamadım hiç.. ama çok keyifliydi ekipmanlarımı da test etmiş oldum böylelikle. Eldiveni mecbur kalarak ktm marka aldım tam yazlık eldiven ama çok güven verici değil kask BMW Sport helmet ses açısından fena değildi havalandırmasını çok beğendim ama buhar konusu dur kalklarda ve yağmurda çok performanslı bulmadım belki de havalandırmaları yanlış kullandığımdan olabilir Dane marka goretex montum iyi ki varmış dedim son 50 km yağmurluydu ve çok işe yaradı bmw city 2 kot pantalon çok rahat geldi ve yağmuru o da yemesine karşın çok dayanıklılık göstererek içeriye su almadı, lastikler konusuna gelince trafikte acemi olduğum için öyle yatırmalar yapmadım motoru düşük hızda kullandım virajlarda haliyle lastiklerin tutuşunu çok değerlendiremeyeceğim ama bikaç ani frenleme yaptım abs ve lastikler iyi çalıştı gibi geldi hiç korkmadım yol boyunca.. 90 hızı gördüm en çok fsm köprüsüne giderken ayrıca ben de 4 ya da 5 kez istemsiz 9 bin devirlere çıktım ama genelde hep 5 ve 6 binlerdeydim rodaja bişi olmaz herhalde neyse sürekli foto ve tecrübelerimi paylaşıcam bugün baya bi trafik tecrübem oldu güzergahım buydu => spormoto-fsm-levent-istinye-ortaköy-beşiktaş-sahilyolundan avcılar

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    9000'e istemsizce nasıl çıktın la
    Kullanım kitapçığını okursan shift up ışığının devirini ayarlayabiliyorsun. Onu rodaj süresince 7500 d/dk'da tutman iyi olur bence.
    Yani abartmadığın sürece birşey olmaz o devirlere çıkıp inmelerle ama haberin olsun ne olup bittiğinden en azından
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9000'e istemsizce nasıl çıktın la
    Kullanım kitapçığını okursan shift up ışığının devirini ayarlayabiliyorsun. Onu rodaj süresince 7500 d/dk'da tutman iyi olur bence.
    Yani abartmadığın sürece birşey olmaz o devirlere çıkıp inmelerle ama haberin olsun ne olup bittiğinden en azından
    eyvallah valla ben de anlamadım ztn hemen durdurup motoru sordum kendime dedim sakin ol neyse öğreniriz yakında herşeyini

kokopellifd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Hadi güle güle kullanırsın umarım kazasız belasız bol keyifli sürüşler. Tekrar anadolu yakasına yolun düşerse mutlak haberleşelim..
    CengizYörük bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Alıntı CengizYörük adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda motorumu aldım ve uzun bir yol yaparak avcılar a geldim (100km) stop ettirmemin dışında genelde dur kalklarda sıkıntı yaşamadım hiç.. ama çok keyifliydi ekipmanlarımı da test etmiş oldum böylelikle. Eldiveni mecbur kalarak ktm marka aldım tam yazlık eldiven ama çok güven verici değil kask BMW Sport helmet ses açısından fena değildi havalandırmasını çok beğendim ama buhar konusu dur kalklarda ve yağmurda çok performanslı bulmadım belki de havalandırmaları yanlış kullandığımdan olabilir Dane marka goretex montum iyi ki varmış dedim son 50 km yağmurluydu ve çok işe yaradı bmw city 2 kot pantalon çok rahat geldi ve yağmuru o da yemesine karşın çok dayanıklılık göstererek içeriye su almadı, lastikler konusuna gelince trafikte acemi olduğum için öyle yatırmalar yapmadım motoru düşük hızda kullandım virajlarda haliyle lastiklerin tutuşunu çok değerlendiremeyeceğim ama bikaç ani frenleme yaptım abs ve lastikler iyi çalıştı gibi geldi hiç korkmadım yol boyunca.. 90 hızı gördüm en çok fsm köprüsüne giderken ayrıca ben de 4 ya da 5 kez istemsiz 9 bin devirlere çıktım ama genelde hep 5 ve 6 binlerdeydim rodaja bişi olmaz herhalde neyse sürekli foto ve tecrübelerimi paylaşıcam bugün baya bi trafik tecrübem oldu güzergahım buydu => spormoto-fsm-levent-istinye-ortaköy-beşiktaş-sahilyolundan avcılar
    hayırlı olsun , ilk gün "vay anasını ya! motordan öncesi ve sonrası " demiştim kendi kendime ayrıca süper bir güzergah seçmişsin dönüş için .. 90 a kaçıncı viteste kaç devirde çıktın ?

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    teşekkür ederim mutlaka haberleşmeliyiz zaten.. nisan yağmurları bi geçsin daha da zevkli olacak herşey

Motosikleti
    MT-07
    Hocam yağmurdan gözünüzü korkutmayın hiç. GIS'deki eğitimlerin üzerine biraz daha eğitim ve özellikle yol eğitimi de ekleyin(istanbulda nasılsa ikisini de bulmak oldukça kolay), sonra gerekli önlemleri aldıktan sonra yağmurda gezmenin keyfi kesinlikle bambaşka.
    xawa bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

MertGoren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    Scooter im le son 4 gunumu geciriyorum 4gune kadar ktm yi teslim alicam sabirsizlaniyorum surmek icin ya demin yagmurlu havada surdum ili kaskim var ikiside 150tl 250tl arasi fiyatli ama vizoru buhar yapiyo nasil engellerim bunu sprey kullanan varmi yada buhar yapmayan plastik vizor ve bu vizore yansitmali filim yapabilrmiyiz

yağmurda kullanım için ne gibi ekipmanlar kullanıyorsunuz ? ben yağmur için tulum şeklinde yağmurluk mu alsam diye düşünüyorum da malum pantolon falan ıslanmamalı

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Alıntı romeo. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun , ilk gün "vay anasını ya! motordan öncesi ve sonrası " demiştim kendi kendime ayrıca süper bir güzergah seçmişsin dönüş için .. 90 a kaçıncı viteste kaç devirde çıktın ?
    sağolasın ben çok bir şey diyemedim kendime çok hızlı gelişti benim için herşey öyle hissettim sadece :D güzergahım spontane gelişmiş olsa da evet güzel bir deneyim oldu 90a 6. viteste çıktım ama en fazla 7000 devir görmüştür tam bakmadım bazı şeyleri bilinçsiz yaptım mesela çok rüzgar yediğim zaman hızım sanki sabitlenmiş gibiydi rüzgar bitince çok seri süratlendi 80 90 lara öyle çıkabildim bugün acayip rüzgar yedim çünkü bi de vites değişimi çok yaptım hıza göre ayağım alışsın diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

üzerimdeki kıyafetler sırasıyla;
    northface goretex bot
    bmw city 2 denim pantalon (yazlık)
    Dane marka Goretex tekstil mont
    ktm eldiven (yazlık)
    bmw sport helmet (fullface)
    sürüşten sonra ki hissettiklerim sırasıyla
    ayaklarım kupkuruydu yazlık çorap yüzünden üşümedim değil
    pantalon %80 ıslaktı ön yüzü ama herhangi bir ıslaklık hissetmedim iç çamaşırımda hafif nemlilik vardı
    montum banamısın demedi eldivenler yazlık olduğu için çok üşüdü ara ara vücudumu da üşüttü
    kask buhar konusunda iyiydi ses konusunda sessizdi havalandırmasına bayıldım
    sonuç olarak bu ekipmanlar ile baharda çiseleyerek başlayan ara ara artan yağmurlarda gittiğiniz yere bağlı olarak yeterli olur sanırım

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı zarrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurda kullanım için ne gibi ekipmanlar kullanıyorsunuz ? ben yağmur için tulum şeklinde yağmurluk mu alsam diye düşünüyorum da malum pantolon falan ıslanmamalı
    Valla piyasada su geçirmez olduğu iddiasıyla bir sürü ceket pantolon eldiven vs satıyorlar.
    Bir gezimde hatırlıyorum kask hariç(o da artık bizahmet ) tamamen sırılsıklam döndüm eve. Kaldı ki sözde su geçirmez 4 mevsim tex ceket üzerinde daha bir de adidas yağmurluk vardı.
    Gore-tex kullanan arkadaşım(hatta teşhir edeyim kendisini syanur'dur arkadaş) hiç almadığını söylüyordu. Onların da rakamlar güzel lakin. Tulum ya da parça parça olabilir de bana tulum daha bir iş görür gibi geliyor.

yine başka bir arkadaş da o gün şunun hiç su almadığını ve çok memnun olduğunu belirtti. Takım olarak bu da iş görür herhalde. Ama bunun alt üst fiyatına iki tane tulum alınabiliyor. Bu biraz daha görsel falan. Size kalmış gerisi.

Bir de konunun gerisini okuduysanız haberiniz vardır, makine arkadan çamur atıyor sürücüye. Ona göre kendinizi de ayarlamanızda fayda var

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

Cengiz sakıncası yoksa pantolonu kaça aldığını söyleyebilir misin? Bir de kevlar destekler nerelerde tam olarak.
    Bir de botunda koruma olmadığını görüyorum. Onu korumalı bir motor çizmesiyle değiştirmeni tavsiye ederim
    vanesy bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Cengiz sakıncası yoksa pantolonu kaça aldığını söyleyebilir misin? Bir de kevlar destekler nerelerde tam olarak.
    Bir de botunda koruma olmadığını görüyorum. Onu korumalı bir motor çizmesiyle değiştirmeni tavsiye ederim
    evet yok korumaları piyasada çok var bot sanırım yine bmw yi tercih edicem denedim bir yazlık botunu çok sağlam bişi her koruması var ve fiyatı 418 liraydı pantolon ise kevlar değil yanlış yönlendirmeyeyim "cordura" malzeme ile dokunmuş yüksek kalite kot korumaları çok iyi şehir içi için yanlarda ve dizlerde korumaları var (kevlar teflon cordura gibi astarlar veya dokumalar dupont firmasının ürünüdür) kevlar cordura ya göre iki kat yüksek sıcaklıkta eriyen daha iyi bir malzeme benim pantolonu 200 tl ye bi tanıdık abiden ona olmadığı için aldım normalde borusan fiyatı şuanda %5 iskontolu 450 küsür tl idi kaskımı da %20 iskonto (798TL) ile aldığım zaman bakmıştım.

Motosikleti
    MT-07
    valla kucağına düşmüş resmen takdir ettim beklemedim değil onları da. Benim de takımları biraz daha sağlamlaştırmam lazım da bakınıyoruz bakalım
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    öyle oldu biraz indirim muhakkak oluyor takip etmeye çalışın tüm kıyafet ve aksesuarlarda yurtdışı fiyatları ile aynı fiyatta ise almaya çalışın indirimde ise kaçırmayın derim çünkü motor araba gibi değil yazı kışı baharı ayrı oluyor masrafları da buna göre 2ye veya 3 e katlanıyor

Motosikleti
    MT-07
    Evet başta uyanamadık o duruma, acemiliğimden faydalanıp kaliteli alacağımız malzemenin az farkla ucuzuna dandirik şeyleri kaktırdılar, şimdi onları düzeltmeye uğraşıyoruz
    Heil Spellcheck

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Gore-tex kullanan arkadaşım ( hatta teşhir edeyim kendisini "syanur" ) hiç su almadığını söylüyordu.:
    Syanur arkadaşımıza katılıyor kendisini sonuna kadar destekliyorum

İşin şakası, yüzlerce km sağanak altında yol yaptım, 1 (bir) damla bile su almadığını söyleyebilirim. Gönül rahatlığıyla edinebilirsiniz
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Giyim kuşamda ayakkabıdan columbia'da şaşmayın arkadaşlar her ürünü teknoloji mucizesi bırakın suyu utanmasa meteor düşse sağlam çıkacak ürünler. Gore-Tex ben başarılı bulmuyorum Columbia ürünlerine kıyasla.

He fazla para ama hakediyor.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

vanesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm duke 200
    Alıntı Flashock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giyim kuşamda ayakkabıdan columbia'da şaşmayın arkadaşlar her ürünü teknoloji mucizesi bırakın suyu utanmasa meteor düşse sağlam çıkacak ürünler. Gore-Tex ben başarılı bulmuyorum Columbia ürünlerine kıyasla.

He fazla para ama hakediyor.
    gore-tex giyim markası değil, hava geçirir, su geçirmez kumaş üreticisi ve üreticiye ait teknoloji. bazı columbia ürünlerinde de kullanılır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)