Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresi hariç bakımı kendin yaparsan buji değişimi dahil 95 tl maliyeti .
    Ben maalesef hiç anlamıyorum bu işlerden. Elimde kalır muhtemelen. Öğrenmek lazım ama kesin haklısın. Yoksa ağlamayacaksın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Duke 200 ile Xena XN14 yada 15 alarmlı disk kilidi kullanan var mı? Uyumlu ise denemeden sipariş vermeyi düşünüyorum.

http://www.xenasecurity.com/product/...es/XN14/page1/

Sitede uyumlu modeller listesi var, "check" linkine tıklayınca marka seçip uyumlu model listesini görebiliyorsun lakin ben duke 125/200/390 göremedim. Belki güncel değildir, çünkü Duke125/200/390 henüz çok yeni modeller olduğu için güncellenmemiş olabilir. Disk'in teknik ölçülerine bakıp uyumlu olup olmadığı görülebilir.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    EBC nin CK diye debriyaj balata serisi var ve bu seri 250cc ve altı gibi güçsüz motorlar için uygun. Duke200 serisinde de bu balata tipi kullanılıyor (Duke200 deb. balata)

Bu CK serisi ile attığım maile EBC'den gelen cevap;

"We find that fully synthetic oils can cause our clutch plates to slip during use – we only recommend a semi synthetic type oil at the most.
    Thank you, Jon Wright.
    "

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Merhaba arkadaşlar,

Az önce fark ettim ön amortisörlerin yağ keçeleri bozulmuş. Hadi geçmiş olsun.Motosikletim 15.465km'de. Bence normal ama keşke şimdi olmasa idi.

Daha geçen masraf ettim, zincir ve dişlileri değiştim şimdi tekrar masraf!

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    geçmiş olsun, benim de başıma geldi, sürüşü ciddi bozuyor tek tarafta olunca
    hızla yaptırmanı tavsiye ederim

onun dışında dişli değişimi de başıma gelmeyi bekliyor nedir dişlilerin durumu, büyük dişli nasıl etkiledi sürüş ve son hız ve hızlanmaları?

Motosikleti
    Sağol, teşekkür ederim.

Ön ufak dişli standart 14 diş, arka powerparts'ın hafif alaşım malzemeden (7065) 44 dişli olanı ile değişti. Standart 42 diş idi.

Son hızım eskiden 135-138km iken şimdi 128-130km oldu. Vitese daha çabuk geliyor yani az bir şey serilendi tabi hızlı vites değişmek gerek

Onun haricinde ses tabi ki azaldı yeni zincirden( DID) olsa gerek.

Motosikleti
    MT-07
    küçük dişli mi taktırsam ben de zaten orjinalde bile deli gibi vites değiştirdiğimi düşünüyordum

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ya bu duke'lerin amortisör keçeleri hakaten çabuk salıyor kendini. Normal bir kullanımda 10~15.000 gibi kmlerde böyle olmaması lazım. Bu malzemede doğru kaliteyi tutturamamışlar kesinlikle...

Yeni zinciriniz hayırlı olsun. Arka dişliyi büyüterek ekstra seri olan motora daha da bir serilik katmışsınız Zaten gaz tepkisi adamı aptal ediyor şimdi iyice silkelemeye başlamıştır.

Buarada Zincir-dişli maliyeti ne tuttu ? Bir de DiD'in hangi modeli, biliyor musunuz ;?

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    amortısor corabı almayı dusunuyorum

su ılandakı olur mu ne dersınız ? http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-ktm-amasor-coraplari-113143726/detay

Fıyatı da uygun

Arka dıslıyı degıstıren arkadas eskıye gore serılık ne derecede arttı bahsedebılır mı ?

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Az önce fark ettim ön amortisörlerin yağ keçeleri bozulmuş. Hadi geçmiş olsun.Motosikletim 15.465km'de. Bence normal ama keşke şimdi olmasa idi.

Daha geçen masraf ettim, zincir ve dişlileri değiştim şimdi tekrar masraf!

http://i.hizliresim.com/XWqkj0.jpg

http://i.hizliresim.com/b8MDaG.jpg

http://i.hizliresim.com/7mXgJa.jpg

http://i.hizliresim.com/P36kd7.jpg

http://i.hizliresim.com/38jL5r.jpg
    Geçmiş olsun motosikletiniz kaç model, garantisi devam ediyorsa serviste garantiden halletmeye bakin derim.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Selamlar motorun garanti süresi geçtiğinden o seçenek maalesef saf dışı.
    Bugün Atamotoda amortisör keçelerini değiştik. Çok memnun kaldım herkese tasvire ederim. Yeni yağ eklendi yeni gibi oldu Pazartesi resimleri eklerim.

Evet bu kadar kısa km'lerde keçenin bozulması düşündürücü. Örneğin arkadaşın CBR250R olmuş 40bin km hala sızıntı yok!

Arka dişli ile ilgili yorum yaptım daha önceki yazılarımda okuyabilirsininiz.

DID zinciri 230 liraya aldım ama inan hangi modeli hatırlamıyorum . Aslında altın rengi istiyordum ama bulamadım:( bir dahakine artık.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Keçelerin fiyati nekadar? Iscilik nekadar aldilar? Yagi neye gore eklediler? Icindeki yagi olcekli kaba bosaltmalari gerekiyor, biraz detay verebilirmisiniz?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Amortisör çoraplarını kesinlikle tavsiye ederim. Kullanıyorum, iç taraf tertemiz kalıyor herzaman. Bu da keçelerin ömrünü illa ki artırıyordur. Fermuarlı olması sök-tak yaparken çok avantaj sağlıyor.

Keçeleri zaten garantiden saymıyor, bizim başımıza da geldi. Bu tarz şeyler kullanıcı hatası olarak kabul ediliyor.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadasimin crf250l sinin kecesi kocaeli haldiz honda da garantiden degisti, gerci onlar oradan 2 tane sifir crf 250l 1 tane de sifir km cbr1000rr aldilar belkide girmedigi halde girer deyip degistirdiler

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Motorumu satıp tarz değişikliği yaparak Ninja 300 almayı planlıyorum arkadaşlar
    27binde motor üzerinde did zincir koruma takozu turuncu manetler elcik koruma ve michelin lastikler var

kaç paraya gider sizce ?

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu satıp tarz değişikliği yaparak Ninja 300 almayı planlıyorum arkadaşlar
    27binde motor üzerinde did zincir koruma takozu turuncu manetler elcik koruma ve michelin lastikler var

kaç paraya gider sizce ?
    Ekstralar maalesef çok fazla etkilemiyor fiyatı. Ben yerinizde olsam parçaları ayır satardım. Motoru beraber aldığımız arkadaşımız 2013 model Duke 200'ü 6.000'deydi, 13.500'e sattı iki üç hafta önce.

Motosikleti
    MT-07
    zinciri ayrıca satarsanız ben asdasdf

ayrı satılabilecek pek birşey de yok, lastik ve zincir olunca 1000lira max etkileyeceğidir o rakamı

şöyle de birşey var bizim motorun piyasası tam oturmadı gibi çok ilginç rakamlar dönüyor
    km itibariyle çok nahoş geyiklere de maruz kalacaksınız da. iyi ihtimalle 9buçuğa gider gibi

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Sifir abs li duke200 icin 14.000 fiyat almistim bir bayiden, adam ikinci elini iyi satmis 500 lira asagisina

Motosikleti
    Günaydın Beyler,

Cumartesi Atamoto'da motosikletin ön amortisör keçelerini ve yağını değiştirdim. İşlem tahmin ettiğimden kolaymış.Bir arkadaşım ile beraber de yapabilirdim yani...

Fakat piyasa o kadar ibne ki... Her yer farklı fiyatlar ve bilgiler veriyor...

Kickstart, 150lira işçilik çekiyor artı bir gün sürer diyor!
    Supermoto direk 250 lira çekiyor + parça ve yağ!

Zaten hiçbirinden memnun olmadığım için bu sefer Atamoto'yu seçtim ve bundan böyle oraya giderim! Adamlar 200 liraya keçeyi ve yağını değiştiler ve toplamda 3 saat bile olmadan işim bitmişti

Amortisörlerin her biri 450ml yağ alıyor.Değişen iç keçeler, yani dışarıdan gördüğünüz toz keçeleri değil. Amortisör yeni gibi oldu yani sert

Resimler anlatıyor zaten...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)