Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...25686630/detay

Bu arkadaş ybr den vazgeçememiş sanırım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim yok diye düşünüyordum. Bu biraz kafamı karıştırdı. Uzun yolda adamı uyşturur o zaman.
    ybr ve cbf kullanmadım hiç kıyaslamam ama dediğim gibi 400-450km yolda titreşimden dolayı bir yorgunluğum olmadı benim
    gazo0202 bunu beğendi.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Bu motorla ybr arasında 1000tl fark var
    cbf arasında 1600tl

Gözünüzü seveyim şunlarla karşılaştırmayın bir kere eğitim sırasında asya nın 125 lik bir motoruna binmiştim .
    Titreşim onda vardı ayaklarım her yerim uyuştu .
    Bu motorda titreşim bana göre yok .
    El uyuşması kesinlikle acemilikten kaynaklanıyor. Bende bazen kendimi çok kasıyorum o zaman ellerim ağrıyor.

Motosikleti
    FJR 1300
    bende 7000 devirde 80, 8500 devirde 97 yapıyor

sizde nasıl?

el uyuşması zaten motorun titreşiminden dolayı olduğunu zannetmiyorum. çünkü elçiklerde titreşim hissetmiyorum. zaten kendimi kastığım için olmuştur dedim. zaten bu motor 60-80 km arası en tatlı şekilde kullanılıyor. buda motorun amacını yansıtıyor zaten. o hızlardada hiçbir sorun yok.

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Beyler biraz saçma bir soru olacak ama motorun yedeğe düştüğünü nerden anlıyoruz.
    Şuan ok işareti aşağı bakıyor diyelim benzini bitirdim yedekte biter mi ?
    Yoksa oku yukarı alıp yola devam edebilir miyim :D

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar bilginz olsun,
    cbr 600 renkli fren debriyaj manetleri sizin motorlara uyumludur haber vereyim dedim

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bilginz olsun,
    cbr 600 renkli fren debriyaj manetleri sizin motorlara uyumludur haber vereyim dedim
    İyi dedin de onları nerden bulacaz acaba

Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler biraz saçma bir soru olacak ama motorun yedeğe düştüğünü nerden anlıyoruz.
    Şuan ok işareti aşağı bakıyor diyelim benzini bitirdim yedekte biter mi ?
    Yoksa oku yukarı alıp yola devam edebilir miyim :D
    Sevgili dostum. Zaten yakıtın bitince motor stop ettiği zaman oku yukarı alıp yedek konuma geçersin ve devam edersin. Tabi en yakın benzinciden hemen yakıt almalısın o durumda. Sonra yakıtını alınca tekrar oku normal konuma al. Almazsan ne olur? Yakıtını sonuna kadar bitirirsen tekrar. ok yedek depo konumunda olduğu için tek damla benzinin kalmamış olur. Mecbur benzinciye kadar ittirmek zorunda kalırız.

Motosikleti
    FJR 1300
    7000 devir ve 8500 devirde hızlarınız nedir beyler?

düzgün açabildikmi motoru acaba

Arkadaşlar, baba ve oğul olarak uzun yıllardır 600 cc ve üzeri büyük motosiklet kullanmış biri olarak sırf şehir içinde az yakan ve görüntü itibari ile scooter ve çin mallarından bir farkı olduğu için, iş yerime gidip gelme açısından bu motosikleti satın aldım... Satın aldım çünkü bu motosiklette bilenler iyi bilir RACİNG (yarış) motosikletlerinde kullanılan ( GS ) Alt motor teknolojisi kullanılmıştır. Yani bu şu anlama geliyor, bu motor gerçekten ne APACHE ne de kendi sınıfındaki 150cc lik motorlarla bence teknoloji kalite ve görsellik açısından bence kıyaslanamaz... Motorun yakıtına gelince, benim yapmış olduğum hesaba göre 100 km de 12 kuruş yakıyor ama burda dikkat edilmesi gereken bu 12 kuruş son gaz giderken bu sarfiyatı yapması. İnanması belki güç ama bence helal olsun adamlar yapmışşş. Vites aralıkları bence çok tatmin edici ve güzel... Satın almak isteyen arkadaşlar varsa bence gözleri kapalı alabilrler... Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 devir ve 8500 devirde hızlarınız nedir beyler?

düzgün açabildikmi motoru acaba
    80 civarı yanlış hatırlamıyorsam 7000 le 8000 arası
    initial-D bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı voyager34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, baba ve oğul olarak uzun yıllardır 600 cc ve üzeri büyük motosiklet kullanmış biri olarak sırf şehir içinde az yakan ve görüntü itibari ile scooter ve çin mallarından bir farkı olduğu için, iş yerime gidip gelme açısından bu motosikleti satın aldım... Satın aldım çünkü bu motosiklette bilenler iyi bilir RACİNG (yarış) motosikletlerinde kullanılan ( GS ) Alt motor teknolojisi kullanılmıştır. Yani bu şu anlama geliyor, bu motor gerçekten ne APACHE ne de kendi sınıfındaki 150cc lik motorlarla bence teknoloji kalite ve görsellik açısından bence kıyaslanamaz... Motorun yakıtına gelince, benim yapmış olduğum hesaba göre 100 km de 12 kuruş yakıyor ama burda dikkat edilmesi gereken bu 12 kuruş son gaz giderken bu sarfiyatı yapması. İnanması belki güç ama bence helal olsun adamlar yapmışşş. Vites aralıkları bence çok tatmin edici ve güzel... Satın almak isteyen arkadaşlar varsa bence gözleri kapalı alabilrler... Yardımcı olabildiysem ne mutlu.
    RACİNG (yarış) motosikletlerinde kullanılan ( GS ) Alt motor teknolojisi de neymiş Kuba'nın her yazdığına inanmayın Motora bir gün parça lazım olup da kubanın eline düşünce görürsünüz GS alt motoru. Sıradan çinli 150'liklerin 3 katı parça fiyatlarını görünce

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı voyager34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şöyle genel bir hesap yaptım 750 km yapmışım şuana kadar 1 çizgi yanıp sönüyor.
    120 tl benzin aldım 0-750km arası 100 km de 3.36lt ye denk geliyor.
    Şuan rodajda ve benim motorum düştü benzin aktı bir keresinde ona rağmen bu değerler
    Valla gs motor felan bilmem de benim motor 2 kişiyi taşımıyor :D sizde de mi durum öyle yoksa benim acemiliğim mi ?
    Arkaya biri bindi mi moralim bozuluyor :D

Motosikleti
    FJR 1300
    1370 kusurlerdeyim km olarak, 44 lt benzin almisim.3,1 litre yapiyor ort.300-400 km kadari full 9000 devir uzun yol

merhaba arkadaslar
    Rks titanic 150 sizce nasıl bi motor ?
    Eksileri yada artılarını yazarmısınız ?

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı emrekıyar17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar
    Rks titanic 150 sizce nasıl bi motor ?
    Eksileri yada artılarını yazarmısınız ?
    Baska motosiklet kullanmadigim icin su iyi yada kotu diyemem ama en kotu yani suan 150 cc olmasi: )

bende bugün 500km bakımını yaptırdım.
    yağı değişti. zinciri gerildi sağı solu kontrol edildi. bakılmasını istediğim bişey olup olmadığını sordular. bide garantiden ön tekerlekteki km sensörü gelmiş onu taktılar. (benimkinde arıza vardı). geçenlerde jikle kablosunun karbüratöre giriş yeri gevşemişti. ben sıkmıştım ama onu kontrol ettirdim.
    ilk bakım ücretsiz olduğu için sadece yağ parasını verdim. bütün yağlar vardı gittiğim serviste. hangisini istiyorsan onu koyarız dediler. bende castrol 10w40 istedim.
    şimdilik bukadar.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05

onx09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xvs 650 dragstar classic
    Neden bastan sona butun yazilanlari okumuorsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler