Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc 700ler gerçekten azmı yakıyor azsa neye göre az yakıyo 80_90la gidincemi az yakıyor

Nc 160la giderken
    Dl , versysde aynı hızda gidiyor mesela yani nc ve diğerlerinin yakıtı ne olur anlamadığımdan dolayı sordum
    Hafta sonu istanbuldan orduya gidip geldim. Opet mehmetcikte depoyu fulledim 272. km de dörtdivan shell'e 800metre kala stop etti motor benzin bitti :( Yolun ilk 80km si normal oradan sonra sürekli 160-190km arasında değişiyordu hızım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Bu hafta sonu Cumartesi sabah 09:00'da İstanbul'dan Ordu'ya gitmek için evden çıktım. Saat 17:00 gibi Ordu'ya geldim ne yazık ki Merzifon'da 155km hızla bir de güzel radara girdim :( Cumartesi akşamını Ordu'da geçirdikten sonra Pazar günü kahvaltımı yapıp eş dost akraba ziyaretlerini de tamamlayarak ne yazık ki saat 16:00 da anca yola çıkabildim. Gece 01:00 da Istanbulda evdeydim çok şükür. Şimdi gezi ile ilgili detaylardan biraz bahsedeyim;

40Saat, 1997Km yol, 9Depo benzin aldım :D Son Depoyu Hesaba katmıyorum daha bitmedi çünkü o

TARİH - TUTAR - ALINAN LİTRE - KM BAŞLANGIÇ - KM BİTİŞ - YAPILAN YOL - ORTALAMA

03.09.2016 57,98 13 25203 25476 273 4,76
    03.09.2016 62,32 13,88 25476 25720 244 5,69
    03.09.2016 54,01 11,95 25720 25952 232 5,15
    03.09.2016 30 6,7 25952 26127 175 3,83
    04.09.2016 50,02 11,09 26127 26459 332 3,34
    04.09.2016 50 11,11 26459 26709 250 4,44
    04.09.2016 40,05 8,96 26709 26929 220 4,07
    05.09.2016 50,02 11,19 26929 27200 271 4,13

Bunlar yakıt verilerim. Toplamda 394,4lira (87,88lt) ile 1997Km yol yapmışım. Bu gezi için ortalamam 4.4lt olmuş.

Yolda çok fazla yağışa denk geldim, köye gidince bir de yaylalara çıktım ve bu gibi çamurlu balçıklı kakalı yollarda lastiklerimi daha çok sevdim.

Yol boyunca hiç bir benzincide adam akıllı zincir yağlamak için ürün bulamadım. En son automix'in genel yağlayıcı spreyi vardı aldım ve 100-200km de bir sıktım sürekli. Samsun'da sahildeki çakal motosiklet mağazaları da Motul C2+ Road için (İstanbulda 40Liraya alıyorum) 80Lira istediklerinde tepki dahi vermeden dükkanı terkettim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Nc 700ler gerçekten azmı yakıyor azsa neye göre az yakıyo 80_90la gidincemi az yakıyor

Nc 160la giderken
    Dl , versysde aynı hızda gidiyor mesela yani nc ve diğerlerinin yakıtı ne olur anlamadığımdan dolayı sordum
    300 km de 3 lt fark oldu 2015 750 x dct ile 2008 vstrom dl 650 arasında
    2 motor peşpeşe aynı sürat te tek fark nc de 3 lu çanta vardı diğerinde yoktu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Alıntı Murat Ustaoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın abi, ama öğlen yazışmaya başladık. Malum durum; bir alo deseydin vallahi gelir alırdık birimiz Taksimetreyi açardık o ayrı
    E hadi yapın bir organize beltur falan hikaye kardeş kamp isterim ben
    Olcay da yok demez herhalde Soğucak yaylası falan hayde bakem ne olcek
    Murat Ustaoğlu ve mehmetenis bunu beğendiler.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 km de 3 lt fark oldu 2015 750 x dct ile 2008 vstrom dl 650 arasında
    2 motor peşpeşe aynı sürat te tek fark nc de 3 lu çanta vardı diğerinde yoktu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

E hadi yapın bir organize beltur falan hikaye kardeş kamp isterim ben
    Olcay da yok demez herhalde Soğucak yaylası falan hayde bakem ne olcek

hayven terli çay buluşması olur gerisi hikaye :D
    Murat Ustaoğlu, mehmetenis ve parolakan bunu beğendiler.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Arkadaşlar merhabalar, ben de aranıza yeni katıldım. Aktif bir grup olmasına sevindim. Geçende Tepe Cafe de ilk buluşmaya katıldım. Hep güzel insanlarla tanıştım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

Nc 160la giderken
    nc dl den veya versys ten az yakıyor ama onlardan da az gidiyor
    yani gazı verirsen nc de en az dl kadar yakar
    yani beygir az
    az gidiyor
    az arpa yiyor
    böyle düşün
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc dl den veya versys ten az yakıyor ama onlardan da az gidiyor
    yani gazı verirsen nc de en az dl kadar yakar
    yani beygir az
    az gidiyor
    az arpa yiyor
    böyle düşün
    Fatih ben denedim ayni sartlarda gidilince herhalukarda 100 km de 1 lt az yakıyor hatta sürat yukseldikce makas açılıyor.
    Murat Ustaoğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Bu aralar ciddi ciddi NC'yi ER&F ile takaslamayı düşünüyorum. Hem model yükseltip, hem de cebimden fazla da para çıkmasın istiyorum açıkcası. Eskiden ER6 naked olanından uzunca bir süre kullandım fakat F hiç sürmedim aramızda sürüp yorum yapabilecek olan var mı? rüzgar alması ve sele-oturuş konforu olarak. Motorun nasıl gittiğini ve yaktığını er6 dan dolayı iyi biliyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ARKADAŞ MİLLETE KİM DİYOR NC YOKUSSTA BAYILIYOR DİYE ?

dün birisi aradı motor icin nc yokusta bayılıyor diyolar dogrumu diyo
    mehmetenis ve parolakan bunu beğendiler.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞ MİLLETE KİM DİYOR NC YOKUSSTA BAYILIYOR DİYE ?

dün birisi aradı motor icin nc yokusta bayılıyor diyolar dogrumu diyo
    yoldaki izlenimlerim yokuş yukarı 2.0 dizellerle aynı gidiyor 160a kadar sonra arabalar ufak ufak arayı açıyor ama kopupta gidemiyorlar :D (insignia, passat)
    mehmetenis, antilop_skul ve smtknc bunu beğendiler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih ben denedim ayni sartlarda gidilince herhalukarda 100 km de 1 lt az yakıyor hatta sürat yukseldikce makas açılıyor.
    Abi şimdi altimizda 2 tane motor var
    Biri 70 hp
    Biri 55
    Birak ta %27 daha güçlü olan benzin yaksin yani
    Anlamadigim tek konu 30000 tl motora verip 1 lt benzin hesabi yapmak
    Simdi bende 660 var ortalama 4.7 lt benzin yakıyor az degil aşırı da degil
    Bende para olsa gidip 60000 tl ye ktm 1190 alsam oda en az 7 lt yakacak
    Yani her 100 km de 10 tl fazla masraf
    2 motor da ayni işi yapacak fakat 1190 'nın verdigi keyifi hazzı mutluluğu 660 veremeyecek
    Velhasil kelam 660 iyidir iyi
    mehmetenis bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi şimdi altimizda 2 tane motor var
    Biri 70 hp
    Biri 55
    Birak ta %27 daha güçlü olan benzin yaksin yani
    Anlamadigim tek konu 30000 tl motora verip 1 lt benzin hesabi yapmak
    Simdi bende 660 var ortalama 4.7 lt benzin yakıyor az degil aşırı da degil
    Bende para olsa gidip 60000 tl ye ktm 1190 alsam oda en az 7 lt yakacak
    Yani her 100 km de 10 tl fazla masraf
    2 motor da ayni işi yapacak fakat 1190 'nın verdigi keyifi hazzı mutluluğu 660 veremeyecek
    Velhasil kelam 660 iyidir iyi
    Her zaman senin (benim) olan en iyisidir. Hesaba gerek yok

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Burada neyin hesabı yapılmış anlamış değilim,Sırf 1 lt az mı yakıyor veya yakmıyor muhabbeti dönmüş,kimisi başka motorla karşılaştırmış,karşılaştırmış da ne olmuş?
    Kimse demiş mi versy veya Dl650 bozuldu mu veya kaza yaptı mı parçasını nasıl bulacağız?
    Yola çıktık mı her yerde bulunan Honda servisinden bahsedilmemiş,
    Doğru Nc 750cc lik motorda 55 Beygir güç üreten bir motor zaten bu motoru alan adam/kadın sadece ve sadece keyifli gezmelere kafa yorar,Motorla ilgili başka hiç bir şeye kafa yormaz,

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Her guzelin bir kusuru vardir. Vstrom veya versys ile karsilastirildiginda onlar kadar gitmiyor tezinin disinda bir arguman yok. Sele konforu da benden olsun-ki ikisini de kullanmadim, varsayim olarak ekliyorum-
    Artilari ve eksileri bir kenara yazin. Artilari fazla olacaktir. 15-20 beygir icin uzmeyin kendinizi. Avrupa ve okyanus otesinde rekor kirmis bir japon o. Vurmayin o kadar
    parolakan ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    burda senin motorun kaka benim motorun senin motorunu döver değil konu
    gerçekten objektif bakarsanız bu sınıfta kalite olarak kawasaki herşeyi ile nc den öndedir
    amortisörü patlamaz (showa marka honda avrupaya sattığı modellere aynı amortisörü koyuyor nedense tr gelenler sıkıntılı)
    rüzgar almaz
    malzeme kailetisi olarak iyidir özellikle boya ve şase si
    vergisi az
    sele rahat (ben daha versys e sele uygulaması yapan duymadım)

nc varken birgün kawa bayii ne gittim nc ye bakım yaptırmaya
    dedim al şu nc yi bana da verseys 650 ver benim motoru çok öldürdü yani makul fiyat söylese almıştım
    dl 650 de aynı daha amortisör patlayan dl görmedim duymadım (en azında 30000 e gelmeden)
    konforu güzel

nc ye bakıyorum az yakması dışında başka ne artısı var
    honda her yerde servisi var diyelim
    pazar payı da yüksek ona da eyvallah
    ama şu da bi gerçek bu işin ticaretini yapmıyorsak bence son yazdıklarımında bi önemi kalmıyor
    herkese kazasız sürüşler ..

Motosiklet ve araba lastiklerinin ithalat vergileri bugün arttırıldı. Yakında piyasaya yansır. İhtiyaç varsa hemen alın derim.
    parolakan ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet ve araba lastiklerinin ithalat vergileri bugün arttırıldı. Yakında piyasaya yansır. İhtiyaç varsa hemen alın derim.
    Sabah sabah kötü bir haber. Hem arabaya kışlık lastik almam lazım hem de scooter'a yeni bir set lastik almam lazım :(
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750xdct
    Merhaba Beyler, uzun süredir foruma uğramıyordum.

adventurer marka topcase aldım 50 ltr. koltuk altına takılan demir durmadan kırılıyor. 3-4 kere değiştirdim. bıktım artık. benzer durum yaşayan veya çözümü olan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

birde geçenlerde givi uzun tur camım kırıldı, muhtemelen üstüne takıtığım ek klepenin oluşturduğu ek rüzgarı taşıyamadı. tavsiyesi olan varmı? tekrar gvi almayı düşünmüyorum. hangi marka alayım.
    mehmetenis bunu beğendi.

ramsay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700S
    arkadaşlar bir arkadaşımdan şöyle bir mesaj geldi ,sorun olmayacağını düşünerek paylaşıyorum.

***Değerli motosiklet tutkunlarının dikkatine!
    Şimdilik İstanbul yakasında Motosiklet kullanan siz değerli dostlarımızın yardımına ihtiyacımız var. 11 eylül 2016 tarihine kadar ana arter ( E 5 ) civarı bağlantı yollarında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ile Mottoman Moto Grup ve İstanbul Yıldızları M.K. ile hareket ederek
    Kaza riski yüksek yerlerde ki KATİL BARİYER ler kaldırılarak yerlerine Kaza anında ağır yaralanma ve hatta ölümleri azaltmak için üretilen bariyerler yerleştirilecektir. 2 Hafta sonra İ.B.B Başkanı Kadir Topbaş beye sunum yapılarak çalışma hızlandırılarak ilerletilmesi hedeflenmektedir. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü bizlerden konu hakkında yardım talep etmiş bizlerde seve seve gönüllü olmuş bulunmaktayız. Bu yüzden tüm dostlarımız ile el ele vererek KATİL BARİYER lerin önüne geçmek için her bireyin kritik bölge analizinde sayfa üzerinde gerek ise 0536 683 2000 numaralı whatsapp tan görsel atmanızı rica ederiz. Göndereceğiniz her kritik bölge analiz raporuna eklenerek sunumda kullanılacaktır. Ve ayrıca artık yeni yapılan atamalar ve yeni dostlarımız İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü yetkililerinin İstanbul da daha az kazasız daha az ölümsüz sürüşler yapmamız için seve seve çalışacaklarını beyan etmişlerdir. Hem kendilerine Hem siz degerli dostlara şimdiden teşekkür eder. Analiz rapor için görsellerinizi bekleriz.

Mottoman Moto Grup Başkanı Ender Yıldız
    İstanbul Yıldızları Motosiklet Kulübü Başkanı Hüseyin Çelik***

Motosikleti
    Alıntı CptHasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Beyler, uzun süredir foruma uğramıyordum.

adventurer marka topcase aldım 50 ltr. koltuk altına takılan demir durmadan kırılıyor. 3-4 kere değiştirdim. bıktım artık. benzer durum yaşayan veya çözümü olan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

birde geçenlerde givi uzun tur camım kırıldı, muhtemelen üstüne takıtığım ek klepenin oluşturduğu ek rüzgarı taşıyamadı. tavsiyesi olan varmı? tekrar gvi almayı düşünmüyorum. hangi marka alayım.
    En guzel cam benim cam xmax 250 tur cami rüzgarı epey kesiyor altina kostriksiyon yapman lazim numunesini vereyim yaptir ve rahat et

arkadaslar selamlar,

Guncel olarak hangi lastiklerden memnunsunuz?
    pilot road4 e 1300 tl bayilmak istemiyorum.
    aslinda bridgestone t30 istiyorum ama ulkede resmen yok bulamadim

otoban surusu yapiyorum bu yuzden yumusak olup hemen btmesni istemiyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler