Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA NC750X DCT
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece bir arızadan değil, yükleme hatasından hatta sizin oturuşunuzdan bile olabilir bu olay. Eğer başka motorlarda benzer bir sıkıntı yaşamıyorsanız yan çantalara koyduğunuz yükleri kontrol edin derim. Eğer yan çanta kullanmıyorsanız, lastikleriniz sağlam ve mesnette sorun yok, araçta bir kaza vs yok ise böyle bir durumun olmaması gerekir. Başka bir NC sürmeyi denediniz mi?
    evet başka nc lerde kullandım böyle bir sıkıntıya rastlamadım çantalar sökülmüş orijinal camlada denedim sağa doğru bir akma var araçta amacım elleri bırakıp sürmek değil ama sonuç olarak denge sorunu olduğundan ilerleyen yıllarda dahada aşırı olacağı endişesindeyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Baggio1974 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet başka nc lerde kullandım böyle bir sıkıntıya rastlamadım çantalar sökülmüş orijinal camlada denedim sağa doğru bir akma var araçta amacım elleri bırakıp sürmek değil ama sonuç olarak denge sorunu olduğundan ilerleyen yıllarda dahada aşırı olacağı endişesindeyim
    bu sikayetten dolayı servise gidip aynı problemi yasadıgını noter huzurunda anlat mahkemeye ver aracınla ya adam gibi ilgilenirler yada yenisini vermek zorundalar
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    merhaba arkadaşlar daha öncede yazmıştım ama kimse umursamadı özelikle nc750x dct kullanan arkadaşlar ellerinizi bıraktığınızda motolarınızda sağ veya sola çekme varmı buna göre bu hafta motoru verip yerine yeni kasa nc750 veya vfr800x almayı planlıyorum.
    Gidon ve ön teker bilyalarını değiştirin büyük ihtimalle sebep bu.
    Çok yıkamadan veya kaldrıma çok inip çıkmaktan gidon bilyesi bozulabilir.Hazır gidon bilyesini değiştirmişken ön teker bilyesini de değiştirin.

Motosikleti
    HONDA NC750X DCT
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon ve ön teker bilyalarını değiştirin büyük ihtimalle sebep bu.
    Çok yıkamadan veya kaldrıma çok inip çıkmaktan gidon bilyesi bozulabilir.Hazır gidon bilyesini değiştirmişken ön teker bilyesini de değiştirin.
    motoru ağustos 2015 de aldım ve altığım ilk haftada bu sıkıntının olduğunu servise bildirdim garantiden mesnet ve lastikler değişti ama sağa akması normal denildi
    mehmetenis bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mehmet'e katılıyorum, bu tür sorunlar genelde gidon göbek bilyasından olur. Fakat sıfır motorda olması çok saçma, motorda şase eğriliği yoksa mutlaka çözümü vardır. Servise gittiğinizde şikayetinizi kayıt altına aldırın, belgeleri servis kayıtlarını saklayın. Sorunu çözemezlerse ayıplı malı değiştirsinler.

Öyle şey mi olur?

Bir de tavsiye, farklı servislere gitmeyi dene. Sorununu çözecek olan servis değil oradaki ustadır, servis ne kadar janjanlı olursa olsun ustası tırtsa hiç bir problemi çözemezler. Ancak yağ değişir yalandan bkar yollarlar.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    HONDA NC750X DCT
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet'e katılıyorum, bu tür sorunlar genelde gidon göbek bilyasından olur. Fakat sıfır motorda olması çok saçma, motorda şase eğriliği yoksa mutlaka çözümü vardır. Servise gittiğinizde şikayetinizi kayıt altına aldırın, belgeleri servis kayıtlarını saklayın. Sorunu çözemezlerse ayıplı malı değiştirsinler.

Öyle şey mi olur?

Bir de tavsiye, farklı servislere gitmeyi dene. Sorununu çözecek olan servis değil oradaki ustadır, servis ne kadar janjanlı olursa olsun ustası tırtsa hiç bir problemi çözemezler. Ancak yağ değişir yalandan bkar yollarlar.
    merhaba Olcay Bey iki ayrı servise gittim ikisindede evet var dendi araç kocaeline fabrikaya gitti mesnetler lastikler değişti 3 hafta önce tekrar şikayetim üzerine tekrar bilir kişi geldi bu cumartesi günü tekrar servise gideceğim ve son karar orada verilecek o kadar büyük bir zevkle aldığım motorumu kullanmıyorum o kadar büyük heveslerle almıştımki plakamı bile üste para vererek adım soyadımın baş harflerini ve doğum tarihimi yazdırmıştım ömür boyu kullanırım düşüncesindeyim eve bu gidişle kullanmadığımdan ömür boyu sıfır kalacak

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    merhaba Olcay Bey iki ayrı servise gittim ikisindede evet var dendi araç kocaeline fabrikaya gitti mesnetler lastikler değişti 3 hafta önce tekrar şikayetim üzerine tekrar bilir kişi geldi bu cumartesi günü tekrar servise gideceğim ve son karar orada verilecek o kadar büyük bir zevkle aldığım motorumu kullanmıyorum o kadar büyük heveslerle almıştımki plakamı bile üste para vererek adım soyadımın baş harflerini ve doğum tarihimi yazdırmıştım ömür boyu kullanırım düşüncesindeyim eve bu gidişle kullanmadığımdan ömür boyu sıfır kalacak
    İlla ki hal olur sıkma canını.
    Baggio1974 ve mehmetenis bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    HONDA NC750X DCT
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla ki hal olur sıkma canını.
    inşallah teşekkür ederim
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014

Arkadaşlar Sürücü Kursuna A2 Ehliyeti Şartlarını kapsayan Arora 180-19 AR aldım,
    İkinci el tercih ettim 1850TL yalnız 300TL yr yakın bir masrafı var yani toplam 2150TL gelmiş oldu.
    A2 ehliyeti için motor gücü 11 Kw olmalı o yüzden bu modeli tercih ettim.
    Yorumlarınızı alayım
    antilop_skul ve Murat Ustaoğlu bunu beğendiler.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    http://i.hizliresim.com/6Pbzrk.jpg

Arkadaşlar Sürücü Kursuna A2 Ehliyeti Şartlarını kapsayan Arora 180-19 AR aldım,
    İkinci el tercih ettim 1850TL yalnız 300TL yr yakın bir masrafı var yani toplam 2150TL gelmiş oldu.
    Yorumlarınızı alayım
    hayırlı olsun guzel makina yanlaya yanlaya gezilir bununla
    mehmetenis bunu beğendi.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    http://i.hizliresim.com/6Pbzrk.jpg

Yorumlarınızı alayım
    atarlı alet :D Ulan bizim de devir saatimiz analog olaydı ne güzel olurdu ya :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Dün öğle arası dedim gideyim de bi şu delightı yıkatayım neyse çıktım metrogarden tarafından şile yoluna belki biliyorsunuzdur şile yolundan sancaktepe sapağından girince hemen askeriyeden sonra petrol ofisi var ve orada 1 lira atarak köpük 2 lira atarak su kullanabiliyoruz Dedim gideyim de kendim yıkayayım.

Yola çıktım bizim delight sağ olsun son hızı 100 :D ben de 90km civarı gidiyorum sapağa doğru gelirken bir de gördüm ki viraj komple yağ olmuş yol kenarında da bir araç var hemen asıldım frene yavaşlayabildiğim kadar yavaşladım ama hızım anca 30-40 arası bir değere düştü ve yağa girmeye tam 1 metre kala bıraktım frenleri ve kendimi iyice dikleştirip gidonu da çok sıkmadan dümdüz bir şekilde devam ederek hafif hafif yavaşlarım diye düşünüyordum.

Tabi düşündüğüm gibi olmadı birden ön teker bıraktı kendini ben de şu youtubedaki arap drift videoları gibi bi saga bi sola kıçı ata ata tuttum motoru, motorun 98kg olması heralde en iyi yanıydı çünkü baya bi aksiyon oldu.

Lastiklerim fabrika çıkış maxxis bu lastikler su birikintisinde de böyle ne yazık ki 90/90 12 Ölçüde iyi lastik yok o yüzden biraz araştırdım 110/70 12 çift hamur michelin lastik taktırmayı düşünüyorum. Yağda bir etkisi olmaz belki onun da ama en azından bu tarz durumlarda freni yapıp kontra yaptırabilecek derecede yola tutunması lazım
    mehmetenis bunu beğendi.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Bu ay orta uzunlukta bir gezi planına ne dersiniz? Havalar iyice ısınmadan, yolda haşlanmadan,...
    Mesela, Istanbul, Pamukkale, Datça, Bergama, Kaz dağları, Çanakkale, Istanbul vs..

4 günlük tur mesela?
    mehmetenis bunu beğendi.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ay orta uzunlukta bir gezi planına ne dersiniz? Havalar iyice ısınmadan, yolda haşlanmadan,...
    Mesela, Istanbul, Pamukkale, Datça, Bergama, Kaz dağları, Çanakkale, Istanbul vs..

4 günlük tur mesela?
    Benim bu aralar bol bol boş vaktim var ve bi kapadokya gezisi düşünüyorum. Uyarsa plan yapabiliriz
    mehmetenis ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc750xdct
    Motor Takip cihazım da geldi
    http://i.hizliresim.com/9obrW5.jpg
    Merhaba Mehmet Enis

ben tx 5 diye bir şey aldım. çalışmadı alet. birde imei kayıt sorunu varmış.

sen ne aldın?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı CptHasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mehmet Enis

ben tx 5 diye bir şey aldım. çalışmadı alet. birde imei kayıt sorunu varmış.

sen ne aldın?
    Ben Seyir mobilden aldım markasını bilmiyorum,Şirkete aldım arada motoru da çıkarttım

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    mehmet cumartesi avcılarda eğitim varmış. ahmet abi ile gelmeyi düşünüyoruz. ama biliyorsun avcılar istanbul dışı yatacak yer ve yenecek yemek lazım haberin olsun :D
    mehmetenis bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bu aralar bol bol boş vaktim var ve bi kapadokya gezisi düşünüyorum. Uyarsa plan yapabiliriz

Nisan ayında İç anadolu, henüz ısınmamıştır, geceleri donarız diye planlamadım. Mayıs ta o civara, zaten gideceğim, o zamanda hem yaz sıcağı olmayacak, hemde nisbeten soğuk da olmayacak diye düşünüyorum.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Arkadaşlar merhaba,

Motorum için orjinal zincir koruyucu arıyorum. İsteyen bir arkadaşla benim motorda bulunan arka çamurluk+zincir koruyucuyu takas yapabilirim.

Değiştirme nedenim çamura balçığa kuma toprağa girince arka lastiğin çamurluksuz daha iyi performans vermesinden dolayı, benim için kirlenmesinin bir sıkıntısı yok sadece zincir yağı sağa sola sıçramasın yeterli Ayrıca arka lastik öyle dışarıda benim gözümde daha hoş duruyor çamurluksuz

Aradığım parça aşağıdaki fotoğraftaki gibidir;

Benim motorun üzerindeki;

antilop_skul ve mehmetenis bunu beğendiler.

tetra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 x CROSSRUNNER
    herkese selam arkadaşlar. yılladır buraya girmiyordum neden mi? çünkü motosikletim yoktu :( bir zamanlar 650 vstrom ardından vfr 800 gibi, motorlarım olmuştu ve aklımda hep motor ama cebimde sıfır param honda bayisine gittim baktım ki ne göreyim nc750x çok yakışıklı fiyat sordum kampanya fiyatından alabileceğimi söylediler 28200 olarak hemen bankaya gittim ve bana bu motoru aldılar. motor şuan 980 km geldi. keyifli bir motor uzun zamdır kullanmadığım için çok sevdim ama zaman içinde yani 1 hafta oldu sanki hızlanması zayıf fireleri de güvensiz geldi acaba lastikten olabilir mi? bu arada gezi filan yapıyorsanız bende sizlere katılabilirim.. sevgiler iki teker aşkına dikkatli sürüşler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Slm arkadaşlar nc 700 lere vites göstergesi takan oldumu sonradan .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler