Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abdtzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 S
    Merhaba. Son 20 sayfaya baktım göremedim.Elcik korumayı ekonomik ve sağlam nereden temin edebilirim?Işık falan istemiyorum elleri korusun rüzgardan ve darbelerden yeterli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı abdtzn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Son 20 sayfaya baktım göremedim.Elcik korumayı ekonomik ve sağlam nereden temin edebilirim?Işık falan istemiyorum elleri korusun rüzgardan ve darbelerden yeterli.
    http://tr.aliexpress.com/item/7-8-MO...384690836.html

aldım geldi ama montaj yapmaya fırsatım olmadı
    mehmetenis ve abdtzn bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Olcay bu ürün benimkilere benziyor ama bağlantı vidaları daha güzel hatırlarsan benimkilerin bir yeri kırılmıştı bunlar daha sağlam duruyor,ama bunlarda da el koruma rüzgarlığı yok işte.Ama olsun sonuçta demir abi.İki cırt atarız olur biter
    _oXXo_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mehmet şimdi seni okuyunca baktım gelen poşete, evet bağlantı eemanları döküm değil. güzel yapmışlar, inşaallah kırılmaz.

senin o ek parçayı da bulabilirim aslında aramak lazım.

Buldum bile

http://tr.aliexpress.com/item/Blue-u...rchweb201560_6
    mehmetenis bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

abdtzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 S
    Olcay bey benim makina 750 S ,montajında uymama gibi bir risk varmı?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar Nevşehir Kozaklıya Gittim Geldim,hayırlısyla Hiç bir sıkıntı yaşamadım Allah kimseye Yaşatmasın,
    Bunlar Yoldaki Resimlerimiz:

Bu fotoğrafta benzin molası vermişken göğüs Kısmıma Karton Kesip Koydum Ankaranın Gece soğuğu Baya bir etkili:

Bu resimler ise Ürgüp,Göreme,Avanosa ait Resimler

Ve Dönüş Fotoğrafları,Nevşehir Kozaklı Dönüşü Ürgüp,Göreme,Kızılırmak gezileri yaptığımız için gece geç saatlere kaldım artı Ankaradan ve Sonrasında Şiddetli yağmurun etkisinden dönüşte Motoru Otobüse Atıp kendimede bir bilet aldım birlikte rahat biçimde İstanbula döndük,Otobüs Süha Firmasının Mercedes Trevego Modeli(Çift Dingilli) Zaten bizim motorlar bir tek bu otobüse sığıyor,Aynalarını,Ön camı ve Arka Çantayı sökmek zorunda kaldım başka türlü sığmadı,Ücret olarak ise Nevşehir-İstanbul İçin Benim ve Motor için 250₺ ödedim.Yani Benim biletim 60₺ Mâl olurken Motorun ki ise 190₺ mâl olmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Yakıt Bilgisini de Vereyim
    İstanbul->Kozaklı,Ürgüp,Avanos,Nevşehir Otagarı->İstanbul Otagarından Avcılar toplam 900 KM yol kattetmişim toplam Aldığım Benzin Miktarı 45.11 LT
    TL olarak:197,17TL olmuş.Egzosun Açık olması sarfiyatı artırdı.
    Şu anda Depom Tam dolu.Son yakıttan 100 Km yol gitmişim.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkeze iyi forumlar
    Şu anda kullanmakta olduğum xv950 mi satıp nc700-750 x veya xmax 400 (her ne kadar trazlar farklı olsada hala karar veremedim) modellerinden birini almayı düşünüyorum.

Şu anki motorumu değiştirme sebebim uzun yolda çok rüzgar alması ve yorması ve bozuk asfaltta çok zorlaması. Onun dışında memlunum. Ağırlık merkezi alçak olduğu için çok rahat bir motor.

Nc den beklentilerim. Şehir içinde rahat olması ve şehir dışında beni yormaması. Dik oturma pozüsyonu. Nc beklentilerimi karşılarmı sizce.
    Ama bayide nc ye oturunca bana çok yüksek geldi emin olamadım. Bu arada boy 173

Tarzları çok farklı biri asfalt endrosu biri maxi scooter hala tarz konusunda karar veremedim. Xmax ten (veya başka bi maxi scooter den) nc ye geçenler varsa bu geçişlerinin sebepleri beklentileri ve sonuçları yazarlarsa sevinirim.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı abdtzn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olcay bey benim makina 750 S ,montajında uymama gibi bir risk varmı?
    Sorun olmaz uyar, sadece bizim motora değil bir çok marka ve modele de olur.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı erreguay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze iyi forumlar
    Şu anda kullanmakta olduğum xv950 mi satıp nc700-750 x veya xmax 400 (her ne kadar trazlar farklı olsada hala karar veremedim) modellerinden birini almayı düşünüyorum.

Şu anki motorumu değiştirme sebebim uzun yolda çok rüzgar alması ve yorması ve bozuk asfaltta çok zorlaması. Onun dışında memlunum. Ağırlık merkezi alçak olduğu için çok rahat bir motor.

Nc den beklentilerim. Şehir içinde rahat olması ve şehir dışında beni yormaması. Dik oturma pozüsyonu. Nc beklentilerimi karşılarmı sizce.
    Ama bayide nc ye oturunca bana çok yüksek geldi emin olamadım. Bu arada boy 173

Tarzları çok farklı biri asfalt endrosu biri maxi scooter hala tarz konusunda karar veremedim. Xmax ten (veya başka bi maxi scooter den) nc ye geçenler varsa bu geçişlerinin sebepleri beklentileri ve sonuçları yazarlarsa sevinirim.
    Gonul rahatligi ile alabilirsin.. nc ile yol bitmesin isteyeceksin..
    mehmetenis ve erreguay bunu beğendiler.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Nevşehir Kozaklıya Gittim Geldim,hayırlısyla Hiç bir sıkıntı yaşamadım Allah kimseye Yaşatmasın,
    Bunlar Yoldaki Resimlerimiz:

http://imageshack.us/a/img910/7003/v4n4Fv.jpg
    http://imageshack.us/a/img908/7374/dAQ4eD.jpg
    http://imageshack.us/a/img907/4458/CazE7N.jpg

Bu fotoğrafta benzin molası vermişken göğüs Kısmıma Karton Kesip Koydum Ankaranın Gece soğuğu Baya bir etkili:

http://imageshack.us/a/img910/236/sHOPtN.jpg

Bu resimler ise Ürgüp,Göreme,Avanosa ait Resimler

http://imageshack.us/a/img905/9795/ssos82.jpg
    http://imageshack.us/a/img633/3858/hC2V1K.jpg
    http://imageshack.us/a/img911/6940/AN3T1q.jpg

Ve Dönüş Fotoğrafları,Nevşehir Kozaklı Dönüşü Ürgüp,Göreme,Kızılırmak gezileri yaptığımız için gece geç saatlere kaldım artı Ankaradan ve Sonrasında Şiddetli yağmurun etkisinden dönüşte Motoru Otobüse Atıp kendimede bir bilet aldım birlikte rahat biçimde İstanbula döndük,Otobüs Süha Firmasının Mercedes Trevego Modeli(Çift Dingilli) Zaten bizim motorlar bir tek bu otobüse sığıyor,Aynalarını,Ön camı ve Arka Çantayı sökmek zorunda kaldım başka türlü sığmadı,Ücret olarak ise Nevşehir-İstanbul İçin Benim ve Motor için 250₺ ödedim.Yani Benim biletim 60₺ Mâl olurken Motorun ki ise 190₺ mâl olmuş.

http://imageshack.us/a/img910/3103/LyagT7.jpg
    http://imageshack.us/a/img908/6236/HyFiAP.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Yakıt Bilgisini de Vereyim
    İstanbul->Kozaklı,Ürgüp,Avanos,Nevşehir Otagarı->İstanbul Otagarından Avcılar toplam 900 KM yol kattetmişim toplam Aldığım Benzin Miktarı 45.11 LT
    TL olarak:197,17TL olmuş.Egzosun Açık olması sarfiyatı artırdı.
    Şu anda Depom Tam dolu.Son yakıttan 100 Km yol gitmişim.
    madem otobüsle dönecektin ! motoru götürüp niye eziyet ettin motora :D
    mehmetenis bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Arkadaşlar
    bu k&n hava filtresi takan varmı oluyormu avantajı yada dezavantajı nedir forumda bulamadım (belki ben beceremedim)

fiyatı nedir ...vs

bi el atalım şu konuya
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 6.Motorum Nc750x,Bir önceki 2014 xmax400 Abs idi,
    Her ne kadar nc yüksek gibi gelse de xmax de aynı hisiyatı veriyor çünkü xmax selesi geniş olduğu için Yere basma açısı nc ile aynıdır,xmax her ne kadar göze güzel gözükse de sonuçta scooter dır,lastikleri küçüktür frenledin mi hemen abs devreye girer zor durur,bakım maliyetleri yüksektir.
    Arkası geniştir artçın oturduğunda ayakları dışarıda kalır bu da dar yerlere girerken sıkıntı çıkartır
    Avantajları:Koltuk altı bagajı ve diğer saklama bölümleri yeterlidir hemen hemen tüm eşyanı alır,

Nc,scooterlara en yakın motosiklettir önde ki bagajı ile diğer motorlardan ayrılır,
    Arka çantasıyla birlikte temin edersen scooter gibi eşyanı koyabilirsin gerçek motosiklettir,
    Daha havalıdır,parçası daha yaygındır daha ucuza tamir ettirebilirsin ,Servisi çok yaygındır
    Herhangi bir Honda da motorunun bakımlarını görürüsün çünkü sistemleri birbirine bağlıdır,kitapçık falan imzalatmana gerek kalmaz,Yamaha da sadece bakım yaptırdığın yetkili serviste kayıtlarını görebilirsin.Bakımdan sonra kitapçığını imzalatmazsan garantiden çıkabilir,Servisi yaygın değildir özellikle Anadolu da.
    Selesi rahatsızdır hoplatır zıplatır Daha liste uzar gider.
    Bencr Nc den şaşma ama son karar senin

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar
    bu k&n hava filtresi takan varmı oluyormu avantajı yada dezavantajı nedir forumda bulamadım (belki ben beceremedim)

fiyatı nedir ...vs

bi el atalım şu konuya
    Şu anda 245₺ gibi bir rakam olması gerekiyor,K&N hava filtresi hava akışını rahatlatır,50.000 Km bir özel sıvısıyla temizleyip tekrar kullanırsın.Her 50.000 Km de bir temizleyip kullanmaya devam edebilrsin.

Tek dezavantajı ürünün pahalı olması işketme maliyeti düşüktür,eğer yurt dışından ucuz getittirebilirsen hiç kaçırma derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem otobüsle dönecektin ! motoru götürüp niye eziyet ettin motora :D
    Gittim ya bana yettiKozaklı dönüşü Ankara dan sonra yağmur olması beni otobüsle getirmeye itti.Yağmur olmasaydı Aten binerek gelirdim,bu arada yağmurluklarımı hep yanımda taşırım.
    _oXXo_ ve erreguay bunu beğendiler.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015

Gittim ya bana yettiKozaklı dönüşü Ankara dan sonra yağmur olması beni otobüsle getirmeye itti.Yağmur olmasaydı Aten binerek gelirdim,bu arada yağmurluklarımı hep yanımda taşırım.

Yağmur olmasının ne sakıncası var ki? 21 Kasım öğleden sonra İzmirden başladım, .. gece Antalya da konakladım, .. Pazar akşam Istanbul'daydım. 30 saat her şey dahil zamanda 1300km yapmışım. İzmir - Antalya arasında bayağı yağmur yedim, Pazar günü de Antalya'dan sağanakla yola çıkmıştım. Hiç de aklıma yağmur yağıyor mola vereyim diye düşünmek gelmemişti. Aslında çok da zevkli, sadece zemini çok iyi izlemek gerek, sorunlu bölge var mı diyerek...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Resimlere baksana arkadaşım şeker gibi adam erir bu erir
    mehmetenis, aydin-ist ve Ahmet Turan Peker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmur olmasının ne sakıncası var ki? 21 Kasım öğleden sonra İzmirden başladım, .. gece Antalya da konakladım, .. Pazar akşam Istanbul'daydım. 30 saat her şey dahil zamanda 1300km yapmışım. İzmir - Antalya arasında bayağı yağmur yedim, Pazar günü de Antalya'dan sağanakla yola çıkmıştım. Hiç de aklıma yağmur yağıyor mola vereyim diye düşünmek gelmemişti. Aslında çok da zevkli, sadece zemini çok iyi izlemek gerek, sorunlu bölge var mı diyerek...
    Şeker gibi adamım ben eririm sonra ne yaparım?
    Abicim yağmurda sürmememin bir sebebi yok aslında,ama asıl sebep başka onu sonra söylerim sağlık problemi diyelim,ayrıca hafta sonuda direksiyon sınavı da vardı cuma gününe muhakkak istanbulda olmam gerekiyordu ve yorgun olmamam gerekiyordu o yüzden otobüsle döndüm,Hem bak bu motoru otobüse koyarak size de fikir verdim olur süremezsiniz otobüse koymanız gerekir fikriniz olur.

Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Şeker gibi adamım ben eririm sonra ne yaparım?
    Abicim yağmurda sürmememin bir sebebi yok aslında,ama asıl sebep başka onu sonra söylerim sağlık problemi diyelim,ayrıca hafta sonuda direksiyon sınavı da vardı cuma gününe muhakkak istanbulda olmam gerekiyordu ve yorgun olmamam gerekiyordu o yüzden otobüsle döndüm,Hem bak bu motoru otobüse koyarak size de fikir verdim olur süremezsiniz otobüse koymanız gerekir fikriniz olur.
    Aslında süper fikir, bende tek bayağı uzun mesafelere gidiyorum, aklımda bulunsun, eğer bir sorun yaşarsam, motoru ne yapacağım demeden aynı çözümü düşünebilirim.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim 6.Motorum Nc750x,Bir önceki 2014 xmax400 Abs idi,
    Her ne kadar nc yüksek gibi gelse de xmax de aynı hisiyatı veriyor çünkü xmax selesi geniş olduğu için Yere basma açısı nc ile aynıdır,xmax her ne kadar göze güzel gözükse de sonuçta scooter dır,lastikleri küçüktür frenledin mi hemen abs devreye girer zor durur,bakım maliyetleri yüksektir.
    Arkası geniştir artçın oturduğunda ayakları dışarıda kalır bu da dar yerlere girerken sıkıntı çıkartır
    Avantajları:Koltuk altı bagajı ve diğer saklama bölümleri yeterlidir hemen hemen tüm eşyanı alır,

Nc,scooterlara en yakın motosiklettir önde ki bagajı ile diğer motorlardan ayrılır,
    Arka çantasıyla birlikte temin edersen scooter gibi eşyanı koyabilirsin gerçek motosiklettir,
    Daha havalıdır,parçası daha yaygındır daha ucuza tamir ettirebilirsin ,Servisi çok yaygındır
    Herhangi bir Honda da motorunun bakımlarını görürüsün çünkü sistemleri birbirine bağlıdır,kitapçık falan imzalatmana gerek kalmaz,Yamaha da sadece bakım yaptırdığın yetkili serviste kayıtlarını görebilirsin.Bakımdan sonra kitapçığını imzalatmazsan garantiden çıkabilir,Servisi yaygın değildir özellikle Anadolu da.
    Selesi rahatsızdır hoplatır zıplatır Daha liste uzar gider.
    Bencr Nc den şaşma ama son karar senin[COLOR="Silver"]

teşekkürler

bitek sele olayına takıldım. sele rahatsızmıdır başka kullanıcılardan da görüş almak isterim. hoplatma olayı amontisör ayarından olabilirmi yumuşakta olabilirmi ayar. bide tümsek geçişlerinde küt küt vurmasından sa biraz yumuşak olması daha iyi bence.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bilgilendirme için teşekkürler
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı erreguay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler

bitek sele olayına takıldım. sele rahatsızmıdır başka kullanıcılardan da görüş almak isterim. hoplatma olayı amontisör ayarından olabilirmi yumuşakta olabilirmi ayar. bide tümsek geçişlerinde küt küt vurmasından sa biraz yumuşak olması daha iyi bence.

bilgilendirme için teşekkürler
    sele sert bunu bil, motor çok hoplayıp zıplıyor, arka amortisörden yumuşatabilirsin ama motor sert olarak üretilmiş ona yapacak pek bir şey yok
    aydin-ist ve erreguay bunu beğendiler.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandıktan sonra kalite ve pil dayanma bilgisini paylaşırsan sevinirim. Ben 5000 modelini almayı düşünüyordum, yüksek kalitede ve titreşimsiz görüntü gerekiyordu, güvenemeyip GoPro Hero 4 Black almıştım. O çok iyi ama pili 1 saat dayanıyor, inanılmaz bence, o yüzden yanımda bir sürü yedek pille dolaşmak zorunda kalıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

sele sert bunu bil, motor çok hoplayıp zıplıyor, arka amortisörden yumuşatabilirsin ama motor sert olarak üretilmiş ona yapacak pek bir şey yok
    Her ne kadar sert olsa da, poponu alıştıracaksın, bir şey olmuyor sonra. Amortisör sertliği konusunda, ben motorlar konusunda bilgili değilim, okuduğum yazılardan, amortisör sertliği gibi konuları kesinlikle emin olmadan değiştirmemek gerektiğini gördüm. Sert olması spor sürüşte vs, yeri daha iyi tutması, güvenlik gibi nedenlerden miş... Her motorun ayarı özellikleri de farklı ve üretici tarafından belirlenmiş olan en doğrusu diye düşünüyorum.
    mehmetenis ve erreguay bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler