Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Reyiz fiyat biraz yukarıda. Ben S için 17500 yazdım arayan soran yok. Gerçekçi olmak gerekirse 23 için bu aylarda kimse aramaz. 2. elde aksesuar para etmiyor maalesef, sadece satılmayı kolaylaştırıyor. Onun için 20000 seviyesi X için şu anda iyi tabi aksesuarlıysa. Türk milletinin takıntısı var km'ye karşı. 20000 km eşik sayılıyor, sonrasına ölü gözüyle bakılıyor. Velhasıl elimizde patladı motorlar Hayırlı satışlar hepimize.
    zenon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reyiz fiyat biraz yukarıda. Ben S için 17500 yazdım arayan soran yok. Gerçekçi olmak gerekirse 23 için bu aylarda kimse aramaz. 2. elde aksesuar para etmiyor maalesef, sadece satılmayı kolaylaştırıyor. Onun için 20000 seviyesi X için şu anda iyi tabi aksesuarlıysa. Türk milletinin takıntısı var km'ye karşı. 20000 km eşik sayılıyor, sonrasına ölü gözüyle bakılıyor. Velhasıl elimizde patladı motorlar Hayırlı satışlar hepimize.
    Elimizde patlayan motor bu olsun Reşit torununa bırakırsın 200.000 ler hayal değil bence bu motorla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:20 ----------

K&N in hava filtreri normale göre ciddi hava gecişi saglıyor bu da motorun dengesini bozabiliyor. Dikkatli olmak gerek gerek avantajları yanında dez avantajda olabilir...
    Alfist bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Hayırlısı bakalım satılmazsa kalır. 20800 verdiler vermedim. sende biliyorsun aksesuarları da alırken krş indirim yapmıyorlar. km'ye gelince 3000 km'de 5000' de balata bitirenlerde var. 50000 km gide de var. Az çok anlayan motoru görünce servisine gösterince nasıl kullanıldığını görecektir. hepimiz hakkında hayırlısı olsun.

K&N hava filtresini almadan çok iyi araştırıp okudum. O yüzden sıkıntı yok. Motor zaten 6000 devir çeviriyor. Bu motor daha kesici görmedi. Kız gibi kullananlardanım. Kıyamıyorum ne yapıyım.

poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    Yeni CTX700 modeli geldikten sonra NC700 modelleri,(beygir güçlerinin eksikliğinden ötürü)satışları daha da zorlaşacağa benziyor.
    Honda'nın bu modelleri korumaları gerekiyordu. Sadece ellerindeki civic 1400 cc motor stoklarını değerlendirmek için motorları ikiye bölerek NC 700 leri yarattılar.işleri bitti..arkasından da CTX Leri yaptılar.bunu yapmaları hiç yakışmadı

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vstrom mu nc mi diye düşünürken hem bütçeyi fazla zorlamadan hemde vstroma daha bi ısındığımdan geçen hafta aldık bi Vstromcuk

Reşit, sedat_57, blamir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hooo hooooo mutlu yıllar ölü nc topiçi

Benim NC yi biriniz sebeplensin artık RR'ıma kavuşayım. N'oluuuuurrrrr

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6575099/detay/

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    hooo hooooo mutlu yıllar ölü nc topiçi

Benim NC yi biriniz sebeplensin artık RR'ıma kavuşayım. N'oluuuuurrrrr

Son zamnlardan sonra alınası bir fiyat ama bu işler kısmet :D hayırlısı ile alirsin gönlüne göre güzel birsey insallah ;)

Bir kac foto koyalım da renklensin burası bari :D
    cc yükseldikce ego da mi büyüyor nedir 150cc 250cc de topiği takip edemezdim :D

Bu motora on camurluk uzatma farz

Sonra temizliğe giriştim ama oyle 1 saat durdu :D

Reşit bunu beğendi.

İlk başta dedim bu nasıl renklenme. Ama son fotoğraflar olmuş

Aynen hacı son zamdan sonra mantıklı fiyatı. İndirim yok beğenen alır
    zenon bunu beğendi.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    yeni NC750X fiyatı 24.000TL... dolar artmazsa fiyat bu...

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Ne zaman gelcek bu NC750 X ler ,motorlar bilen varmı ?
    Bir ikinci soru ise full aksesuar 2013 NC700x 24000 civarı ikinci el, bunun yerine NC750X beklemek sıfır almak mantıksız mı olur ?

Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman gelcek bu NC750 X ler ,motorlar bilen varmı ?
    Bir ikinci soru ise full aksesuar 2013 NC700x 24000 civarı ikinci el, bunun yerine NC750X beklemek sıfır almak mantıksız mı olur ?
    Şubatta fuar sonrası günlerde teslim edeceklermiş. şuan sipariş alıyorlarmış. NC750X 24.000TL. Bence 750 beklenir çünki performansını çok değiştirmişler makinenim. Abs kombine de var. Aksesuar dediğin 1000TL ama motor performansı kullandıkça seninle

Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şubatta fuar sonrası günlerde teslim edeceklermiş. şuan sipariş alıyorlarmış. NC750X 24.000TL. Bence 750 beklenir çünki performansını çok değiştirmişler makinenim. Abs kombine de var. Aksesuar dediğin 1000TL ama motor performansı kullandıkça seninle
    750 ile 700 arasında 3 beygir 6 nm tork farkı var. 3 beygir bu motorda ne gibi farka yol açar Allah aşkına. NC'nin tatmin etmesi için min 70 hp olması lazım. Bana göre Honda yine saçmalıyor. Motor yap devrim niteliği taşıyor de 2 sene sonra piyasadan kaldır. Bu tutum kullanıcıları özellikle beni Honda'dan soğutmaktadır. Racing dışında motor alamayacak mıyız, böyle saçmalık mı olur? Bizi kobay olarak kullanıyorlar ve hiç yakışık değil.

@papirus00 Bana kalırsa 3 çanta, koruma demiri, orta sehpa, elcik koruma, ön cam, vs tam dolu motoru 23-24000 seviyesine bulabiliyorsan ve 2013 modelse alman. Yoksa 750 yi alacaksın, üste bi ton aksesuar parası vereceksin 2 yıl sonra NC...X çıkacak ve elinden çıkarırken deli gibi zarar edeceksin. Az km'li temiz motor almak daha mantıklı geliyor.

Selamlar..
    Alfist bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    680cc den 750 cc ye çıkarılmış. yani 70cc artma var beygir gücüde 47 den 58 e çıkarılmış yani 11 beygir. Yabancı sitelerde takip ettiğim kadarıyla müthiş tork artışı var. eksozda değiştirilmiş . Gerçi ben almayacağım ama 2.el nc 700 x satanlar çok istiyorlar ve bence ellerinde patladı motorlar. Ben bu sene 2014 cbr 650 f alacağım. çünkü cbr 600 F satan arkadaşlarda 2. elde sıfır fiyatı istiyorlar. Yani satmaya niyetleri yok..

NC750X Technical Specifications

ENGINE
    Type Liquid-cooled 4-stroke 8-valve, SOHC parallel 2-cylinder
    Displacement 745cc
    Bore ? Stroke 77mm x 80mm
    Compression Ratio 10.7 : 1
    Max. Power Output 40.3kW @ 6,250rpm (95/1/EC)
    Max. Torque 68Nm @ 4,750rpm (95/1/EC)
    Oil Capacity MT : 3.7L
    DCT : 4.1L
    FUEL SYSTEM
    Carburation PGM-FI electronic fuel injection
    Fuel Tank Capacity 14.1 litres
    Fuel Consumption MT: 28.9km/l (WMTC mode)
    DCT: 28.9km/l (WMTC mode-Tested in D-Mode)
    ELECTRICAL SYSTEM
    Starter Electric
    Battery Capacity 12V/11.2AH
    ACG Output MT : 420W/5000rpm
    DCT : 450W/5000rpm
    DRIVETRAIN
    Clutch Type MT?Wet multiplate hydraulic clutch
    DCT:Wet multiplate hydraulic 2-clutch
    Transmission Type MT: 6-speed Manual Transmission
    DCT: 6-speed Dual Clutch Transmission
    Final Drive Chain
    FRAME
    Type Diamond; steel pipe
    CHASSIS
    Dimensions (L?W?H) 2210mm x 840mm x 1285mm
    Wheelbase 1540mm
    Caster Angle 27°
    Trail 110mm
    Seat Height 830mm
    Ground Clearance 165mm (minimum)
    Kerb Weight MT: 219kg

------------------

Teknik Özellikler

Motor Sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, 8 sübaplı, SOHC, paralel çift silindirli
    Motor hacmi (cc) 670
    Silindir çapı x strok (mm) 73 x 80 mm
    Sıkıştırma oranı 10,7 : 1
    Yakıt sistemi PGM-FI Elektronik Yakıt Enjeksiyon Sistemi
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 38,1/6.250 (50,8 PS)
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 62/4.750
    Ateşleme Bilgisayar kontrollü, dijital transistörlü, elektronik avanslı
    Çalıştırma Elektrikli
    Şanzıman 6 vites
    Güç aktarımı Zincirli
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2.210 x 830 x 1.285
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1540
    Sele yüksekliği (mm) 830
    Yerden açıklık (mm) 165
    Yakıt kapasitesi (litre) 14,1 lt

Gördüğün gibi 3 beygir fark var. 6 nm tork artışı var. 11 beygir yahut müthiş tork artışı değil.
    inzell bunu beğendi.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    RODWIN250R;

Bende 600f lullanıcısı olarak bir cevap vermek istiyorum.
    şimdi bende 2005 model 600f var ve 22815 km de.Yani nerdeyse sıfır sayılacak kadar temiz,çünki 2005 model.Zaten canlı görsen gözlerin yerinden fırlayacak kadar temiz ve herşeyiyle orijinal.Piyasa da bulunan 600f lerin durumu belli,hal, ortada;

şimdi düşün ki bu motor senin elinde ve sen ne istersin bu motora,yani, ne değer biçersin,artık türünün son temiz kalanlarından biri olduğunu düşün bakalım kendi kendine sor,sonrada ilandaki motorlara bak durumlarına fiyat biç bakalım bir değer biçebilecekmisin.
    Evet bende satlık ettim.Ben 16000TL istedim.15500 verildi ama ben veremedim kıyamadım dedim ya değer biçme konusu.AMa şunu unutma temiz olduğunu düşündüğün bir motora 1-3 bin fazla ver,asla aldanmaz kazanmış olursun ve kafan rahat olur.
    sonra nette yada serviste alırsın soluğu.

Bakıyorum bazen yorum yapıyorsunuz ama biraz empati yapın ona göre yorum yapın. Yoksa klavye başından yazmakla bir şey olmaz sadece yazmış olursunuz.
    Ama umarımki İnş. daha iyleri sizlerin olsun,tabiki isterim.
    Bu sözlerimi de eleştiri değil bir kullanıcı olarak düşüncelerimi yazmak istedim. Yoksa seni tanımam etmem. Ama bur da birşeyleri paylaşıyorsak kardeşlik içinde eyvallah...

Senden yaşça büyük olduğumu düşünüyorum. Umarım beni yanlış anlamazsın güzel kardeşim ve kardeşlerim.

Adana dan herkese selamlar...
    krd bunu beğendi.

Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RODWIN250R;

şimdi bende 2005 model 600f var ve 22815 km de.Yani nerdeyse sıfır sayılacak kadar temiz,çünki 2005 model.Zaten canlı görsen gözlerin yerinden fırlayacak kadar temiz ve herşeyiyle orijinal.Piyasa da bulunan 600f lerin durumu belli,hal, ortada;

şimdi düşün ki bu motor senin elinde ve sen ne istersin bu motora,yani, ne değer biçersin,artık türünün son temiz kalanlarından biri olduğunu düşün bakalım kendi kendine sor,sonrada ilandaki motorlara bak durumlarına fiyat biç bakalım bir değer biçebilecekmisin.
    Evet bende satlık ettim.Ben 16000TL istedim.15500 verildi ama ben veremedim kıyamadım dedim ya değer biçme konusu.AMa şunu unutma temiz olduğunu düşündüğün bir motora 1-3 bin fazla ver,asla aldanmaz kazanmış olursun ve kafan rahat olur.

Bakıyorum bazen yorum yapıyorsunuz ama biraz empati yapın ona göre yorum yapın. Yoksa klavye başından yazmakla bir şey olmaz sadece yazmış olursunuz.
    Bu sözlerimi de eleştiri değil bir kullanıcı olarak düşüncelerimi yazmak istedim. Yoksa seni tanımam etmem. Ama bur da birşeyleri paylaşıyorsak kardeşlik içinde eyvallah...

Senden yaşça büyük olduğumu düşünüyorum. Umarım beni yanlış anlamazsın güzel kardeşim ve kardeşlerim.

Hocam sizin motora 15500 veren arkadaşa mesaj atar mısınız? Benim motoru alsın, yarın devir teslim yapalım.

Velhasıl sizin motor 16 etmez. Etmemeli. 2. elin bu kadar değerli olduğu başka ülke görmedim, duymadım. 9-10 yaşında motorlara istenen fiyatlar şaka gibi. Honda kullanıcı kılavuzunda motor ömrü 10 yıl olarak belirtiliyor. Yani Honda amcaya göre sizin motorun son yılı. Sonrasında parça dahi temin etmek zorunda değilim diyor. Ve insanlar 15500 gibi bir miktar teklif ediyor. Çok şaşırtıcı. Bir sorum olacak. İlk sahibi siz misiniz? Çünkü ben o km'ye de inanmıyorum. Umarım eleştiriye açıksınızdır. Görmezden de gelebilirsiniz. Saygılar.
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayır ben ilk sahibi değilim.bunun teyidini bizzat servis verdi.ODa yeterli değil diyorsan motor kimlerden bana geldiğini de biliyoruz.Yani okunuda sorun yok.

2. olarak evet haklısın fiayat konusunda ama gerçek bu.Ha tarz meselesi tercih meselesi kişilere bişey diyemem.

Birde senin motor tarz ve beygir gücü olarak zaten yarısı.Eee fşyat da zaten senin motorun 2. el fayatından aşağı.
    Eğerki kıyaslama yapacaksak senin motorda;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...45556867/detay

bundan fazla etmemesi gerekir.ama sende ondan fazla istemişsin neden ozamn?

3. olarak honda amca 10 yıl diye bir ömür biçmiş olsa sana bir link vereyim bu motor bu kadar yolu nasıl yapmış,

sitem etmekte haklısın.Umaraım enkısa zamanda hayallerine kavuşursun.

Adana dan selamlar...

Şu linki bir seyret istersen...

http://www.youtube.com/watch?v=IZUTfpw8NUM

Bu motoru biliyorum canım. 600F'ye lafım yok. Uzun ömürlü vs tamam da. Adam yaşlanmış artık Bu kadar az km yapmış motor da iyi değil. İşleyen demir pas tutmaz demiş büyükler. Nasıl çok hor kullanılmış motor iyi değilse, çok yatmış motor da iyi değildir. Her neyse Allah herkesin gönlüne göre versin.

Motosikleti
    Yo yok dert etme emizn olki paslanacak kadar yatmış değil.
    Neden se hep benim gibilere denk gelmiş herhalde.
    Ben haftada 50 bilemedin hadi 100 mümkün değilde,hal böyle olunca maalesef km yapmıyor.
    Ben sadece zevkine biniyorum.

Eyvallah güzel kardeşim A.e.o ool

Biraz sabır senin motor yakında satılacak merak etme.Bende dua ediyorum İnş...

Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RODWIN250R;

Sundowner istanbuldan sana selamlar
    Önce yaşımı yazayım 35
    Bir malı alırken satıcı gibi davranmak ve satarkende alıcı gibi davranmak ahlâkımızdan ve geleneklerimizde var. Benim cbr 650 f almaktaki kararım siz 600f satıcıları ile anlaşamadıktan oldu. Temiz bir motor için 1-3 bin fazla vermek gerekli demişsiniz ama bu rakam motorun ana parasının yüzde 20 si yapar. Böyle bir kar marşı hiçbir ticari emtiada yok heleki kullanılmış 2. Olsun. Benim 3 ay önce sıfır olarak 9000 tl ye aldığım 3000km deki motoruma takasta ahlaksız adamlar 4000 tl sayıyorlar Buda etik olmaz. Ben 6000 tl verene hemen satıcam be 3 ay da zararım 3000 tl gibi. Ama ben zarar olarak görmüyorum keyif yaptım motor sürmeyi öğrendim kendimi hazırladım ve şimdi büyük motora geçmek istediğim için 6000tl ye satıcam ama cbr 600 f bulamadımki şöyle 2011 2012 max 20000km de. Hele birisi var nette 26500 tl istiyor 3000km deki motoruna. Yav bunun sıfır 26000 tl arkadaşlar. Sizin motorunda bence değeri 14500 den yukarı etmemeli. Ben 350000 tl ye aldığı. Sıfır arabamı 21000km de sattığımda 9000 tl aşağısına 2 yıl sonra garantisi dolmadan lastikleri frenleri eskimeden tertemiz sattım ve alan demediki 3 bin fazla vereyim araba temizmiş. Maalesef masanın karşı tarafına da oturabilenler ticarette başarılı olabilirler. Keşke temiz 600f bulsam da cbr 650 f den vazgeçsem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

NC750X Technical Specifications

ENGINE
    Type Liquid-cooled 4-stroke 8-valve, SOHC parallel 2-cylinder
    Displacement 745cc
    Bore ? Stroke 77mm x 80mm
    Compression Ratio 10.7 : 1
    Max. Power Output 40.3kW @ 6,250rpm (95/1/EC)
    Max. Torque 68Nm @ 4,750rpm (95/1/EC)
    Oil Capacity MT : 3.7L
    DCT : 4.1L
    FUEL SYSTEM
    Carburation PGM-FI electronic fuel injection
    Fuel Tank Capacity 14.1 litres
    Fuel Consumption MT: 28.9km/l (WMTC mode)
    DCT: 28.9km/l (WMTC mode-Tested in D-Mode)
    ELECTRICAL SYSTEM
    Starter Electric
    Battery Capacity 12V/11.2AH
    ACG Output MT : 420W/5000rpm
    DCT : 450W/5000rpm
    DRIVETRAIN
    Clutch Type MT?Wet multiplate hydraulic clutch
    DCT:Wet multiplate hydraulic 2-clutch
    Transmission Type MT: 6-speed Manual Transmission
    DCT: 6-speed Dual Clutch Transmission
    Final Drive Chain
    FRAME
    Type Diamond; steel pipe
    CHASSIS
    Dimensions (L?W?H) 2210mm x 840mm x 1285mm
    Wheelbase 1540mm
    Caster Angle 27°
    Trail 110mm
    Seat Height 830mm
    Ground Clearance 165mm (minimum)
    Kerb Weight MT: 219kg

------------------

Teknik Özellikler

Motor Sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, 8 sübaplı, SOHC, paralel çift silindirli
    Motor hacmi (cc) 670
    Silindir çapı x strok (mm) 73 x 80 mm
    Sıkıştırma oranı 10,7 : 1
    Yakıt sistemi PGM-FI Elektronik Yakıt Enjeksiyon Sistemi
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 38,1/6.250 (50,8 PS)
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 62/4.750
    Ateşleme Bilgisayar kontrollü, dijital transistörlü, elektronik avanslı
    Çalıştırma Elektrikli
    Şanzıman 6 vites
    Güç aktarımı Zincirli
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2.210 x 830 x 1.285
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1540
    Sele yüksekliği (mm) 830
    Yerden açıklık (mm) 165
    Yakıt kapasitesi (litre) 14,1 lt

Gördüğün gibi 3 beygir fark var. 6 nm tork artışı var. 11 beygir yahut müthiş tork artışı değil.
    İngilteredeki yorum videolarında çok farklı ve güçlü olduğunu torkununda ciddi anlamda artığını anlatıyorlar. Ben onların yalancısıyım. Ama honda mutlaka çok iyi geliştirme yaptıki anlatılanlar harika şeyler.
    dental_land bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler