Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad hayırlı olsun, motech elcik korumalar gidonu tam tur çevirdiğinizde cama çarpıyor mu sizde de. Bir de elcik ısıtma ve sis farları eksik kalmış nazar değmesin..
    Onlarida yakında halletmesi lazım, böyle olmuyor
    Hea hala ön çamurluk uzatması gelmemiş o ayrı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Sis farı, on çamurluk uzantısı, arka çamurluk, ve radyatör koruması bugün geldi. :-) yarın takarim herhalde.
    Benim koruma demirleri kappa. Ama givi ile birebir aynı. Keşke motech alsaydım dedim. Ama motoru ilk alırken acele ettim. Elcik korumaları tam turda sadece dokunuyor diyebilirim. Zarar verecek bir baskı oluşmuyor.
    Trax çantaları söküp takmak çok rahat. Hatta çantanın demirlerini de sökmek çok rahat. Ben genelde sadece topcase ile kullanıyorum.
    canekin bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kirmizi rengine cok uyumlu olan 38 litre siyah renkli trax topcase var motoplusta, hatta o sekilde ayarlanmis bir nc700de duruyor motoplusin kapisinda merak ediyorsan.
    selamlar,

muhtemelen o araç benimki haftada 1-2 akşam oraya gidip sohbet edip aksesuarlara bakıp duruyorum. Oradaki arkadaşlardan birinin de abisinde kırmızı var. o da olabilir tabi. 2imiz de siyah çanta taktık.

Motosikleti
    NC700x
    yaaa hindistan fatihi 38 bin km lik NC700X ne oldu ? nerede kendisi gözükmüyor ?

Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sis farı, on çamurluk uzantısı, arka çamurluk, ve radyatör koruması bugün geldi. :-) yarın takarim herhalde.
    Benim koruma demirleri kappa. Ama givi ile birebir aynı. Keşke motech alsaydım dedim. Ama motoru ilk alırken acele ettim. Elcik korumaları tam turda sadece dokunuyor diyebilirim. Zarar verecek bir baskı oluşmuyor.
    Trax çantaları söküp takmak çok rahat. Hatta çantanın demirlerini de sökmek çok rahat. Ben genelde sadece topcase ile kullanıyorum.
    pess yani :D
    twili bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    napalım hacı gelmedi mi deseydim.

Motosikleti
    NC700x
    napalım hacı gelmedi mi deseydim.
    de abi de , biz burada boynumuz bükük kaldık

hava civa olduk, FF50 dedik kaldık, led dedik kaldık, uzun cam dedik kaldık, bir gıdım ilerleyemedik

şaka bir yana hayırlı olsun her şeyin, iyi günlerde keyifle kullan, keyifle sür motorunu

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Sağol abi. Ben ledleri koruma demirinin üst kısmına takmaya karar verdim. İnşallah istediğim gibi olur. Zaten resimleri çekerim hemen. Şimdi aklımda araziye uygun lastik var. bu lastikler bitince herhalde pirelli'ye geçeceğim. Pirelli MT60 RS Corsa var. 120/70/17V ön, 160/60/17V arka lastik var. Ama ilginç bir şekilde Pirelli web sitesinde bizim motor için uygun lastik yok diyor.

Motosikleti
    NC700x
    Sağol abi. Ben ledleri koruma demirinin üst kısmına takmaya karar verdim. İnşallah istediğim gibi olur. Zaten resimleri çekerim hemen. Şimdi aklımda araziye uygun lastik var. bu lastikler bitince herhalde pirelli'ye geçeceğim. Pirelli MT60 RS Corsa var. 120/70/17V ön, 160/60/17V arka lastik var. Ama ilginç bir şekilde Pirelli web sitesinde bizim motor için uygun lastik yok diyor.
    Evet hız endeksinden dolayı sanırım. Ancak ben pirelli corsa ları bizzat nc700x üstünde gördüm, maslak acıbadem hastane sinde 2 defa sahibini yakalarsam sıkıştıracağım

ben sisleri "sözde" öne yapacağımız "light bar" a yapma planındayım ancak daha kendimde bir hareket göremiyorum.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Ben o konuya bayağı baktım. Hatta bir arkadaşın atölyesi de var. 5 dakikalık iş. Ama yakıştıramadım gaga altına öyle bir parçayı bir türlü. o yüzden içim elvermedi. Ama Acıbadem'e akşam geçerken bir uğrayayım bakayım. Orada varsa güvenlikten sorar bulurum. En kötü üzerine not yazar ara deriz.

Motosikleti
    NC700x
    Ben o konuya bayağı baktım. Hatta bir arkadaşın atölyesi de var. 5 dakikalık iş. Ama yakıştıramadım gaga altına öyle bir parçayı bir türlü. o yüzden içim elvermedi. Ama Acıbadem'e akşam geçerken bir uğrayayım bakayım. Orada varsa güvenlikten sorar bulurum. En kötü üzerine not yazar ara deriz.
    acil girişini geçince hastane girişi var, metro nun hastane içine çıkan- hastane girişi-. zaten motosikletler hep oraya koyuyor. kırmızı 0 aksesuar sadece lastikleri pirelli corsa.

evet o gaga altına demir işi biraz zevk meselesi, benim hanım da beğenmezse yandım o konuda ama selektörlere de şöyle delici bir çift far bağlamak "görmemekte inatçı" davrananlar için fena olmaz gibi geliyor.

önce düz lama deneyeceğim beğenmezsem ek yapıp r1150gs lere fln taktıkları gibi ama tersine demir gaganın hizasından kurtulur kurtulmaz geriye doğru 10cm sonrada tekrar dışarı doğru 5cm olacak şekilde eklerle biraz daha şekilli bir hale getirebilirim diye düşündüm. bu arada o lamayı ben o kadar dışarı taşırmayacağım sanırım çünkü FF50 leri yada benzeri bir çift farı ters /askarak takacağım belki beğendiririz o zaman sana

gündüz farı led işinde de şundan yapacağım o demire yada koruma demirine ; http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...si-yapimi.html

esnek power ledlerden kesip, Tamer in yaptığını.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Şimdi aklımda araziye uygun lastik var. Bu lastikler bitince herhalde pirelli'ye geçeceğim. Pirelli MT60 RS Corsa var. 120/70/17V ön, 160/60/17V arka lastik var. Ama ilginç bir şekilde Pirelli web sitesinde bizim motor için uygun lastik yok diyor.
    Anakee, Tourance, D607, Distanzia falan varken neden Pirelli ? Madem Pirelli neden MT 90 değil. Pirelli motosiklet lastiğinde çok iddialı gelmiyor nedense bana, bu yüzden merak ettim özel bi sebebi varsa
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    17" jant olupta 120/70 ön teker için, 160/60 arka teker yarı yol yarı arazi lastiği arıyorum. Bir tek bunu buldum. Başka varsa tabi ki değerlendiririm. Tourance isterdim ama uygun ebat yok.

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anakee, Tourance, D607, Distanzia falan varken neden Pirelli ? Madem Pirelli neden MT 90 değil. Pirelli motosiklet lastiğinde çok iddialı gelmiyor nedense bana, bu yüzden merak ettim özel bi sebebi varsa
    Çünkü sadece pirelli mt60 corsa da bizim motosiklete uygun ebat var.

namıssız honda ön jantımızı 19 yapsaydı böyle olmazdı, hea o zamanda yol tutuş böyle olur muydu bilmiyorum.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bu durum çokta orjinal lastiğine dokunma doğrusu odur gibi işlemiyor. Ufak cc lerde bu durum farklı tabi, seçenekleri sununca herkes en kalın lastiği takıyor

haliyle kahve fincanı silindirli motosikletlerimiz kasılıp kalıyor NC için böyle bişey sözkonusu olmadığından

Genellikle yurtdışı lastiği yine inch olarak standartlaşmış Rim Width yani Jant Genişliğine göre alıyorlar. Bu ölçüde lastiğin jant ile kilitlendiği, jantın içerisinde kalan o tuhaf tırnaklı yolların arasındaki mesafe tabi

Bu ölçüye ulaşabilirseniz, bu şekilde search ederek biçok seçenek çıkıyor %100 uyumlu olan.

Atıyorum benim arka jantımın iç diş genişliği 2.15" ve sorunsuzca uyan arka lastikler: 3.25 - 18, 3.50 - 18, 3.60 - 18, 90/90 - 18 lastikler %100 bu jant için üretilmişler,

3.00, 3.10, 4.00, 80/90, 100/90, 110/80, 110/90 lastiklerde yüksek ihtimalle sorun çıkartmayacak ölçüler... gibi.

Yani demek istediğim jantın iç diş genişliği bilinse, jantınız için üretilmiş bütün lastik ölçülerine jant/lastik cetvelinden bakılabilir Bence yeni nesil tüm lastiklerin NC uyumlularının olmamasını atlamış olamaz Honda.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar, canekin'in bahsettiği görselleri ekleyeyim istedim. Bu arada orjinal aksesuarları kimseye önermem. en azından ben Honda'nın orta sehpayı getirmesini 2,5 ay bekledim. Honda'nın orjinal koruma demiri zaten yurtdışında light bar olarak geçiyor. Bu motora takabileceğiniz en iyi çanta ve koruma demirleri bence sw-motech koruma bar ve gene sw-motech trax alüminyum çanta. trax'ın alüminyum siyah çantası kırmızı nc7000x'te de çok güzel duruyor. Aradığınız bütün aksesuarların en güzeli bence araştırmalarınızla bulabilirsiniz. Benim Honda'dan alıp iyi ki almışım dediğim tek şey ayak deflektör kiti.

http://img31.imageshack.us/img31/7656/img8552p.jpg
    Abi senin motorun resimleri pcde arka plan yaptım enduroist'de görmüştüm daha önce trox çantalar çok iyi olmuş gelişmelerin fotoları atda gözümüzü doyuralım

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Sisleri ve diğer bahsettiklerimi taktım. Havalar toparlansın. Resimleri çekip yüklerim. :-) bari resimlerin altına copyright koyayim da namımız yurusun. :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Telefondan çektiklerim burada

Motosikleti
    NC700x
    Şuan en dolu diyebileceğimiz tek NCX seninki bence.

R&G lerde şahane olmuş, radyatör koruma ve arka çamurluk.

Bu sis farları tam olarak nedir? İsim cisim ?

İyi günlerde bin Sertan.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Eywolle Can. Sis farları SW-Motech Hawk modeli. gece performansından çok memnun kaldım. ama göz alışınca kapatmak gelmiyor hiç içinden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Bu da farlar yanarken.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    gayet şık ve güzel durmuş...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    Sisleri ve diğer bahsettiklerimi taktım. Havalar toparlansın. Resimleri çekip yüklerim. :-) bari resimlerin altına copyright koyayim da namımız yurusun. :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Telefondan çektiklerim burada

http://img823.imageshack.us/img823/6...2120409275.jpg
    http://img803.imageshack.us/img803/4...2120409281.jpg
    http://img685.imageshack.us/img685/7...2120409280.jpg
    http://img202.imageshack.us/img202/8...2120409282.jpg
    http://img837.imageshack.us/img837/9...2120409283.jpg
    selamın aleyküm kardeş bende nc 700 x var , sana sorum bu arka çamurluğu nereden temin ettin öğrenebilirmiyim ??? tekerin her zaman düz bassın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler