Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Ebay'den aldığım 2.5cm altçaltma baklaları var.4 cm biraz fazla geliyor alçaltma için.MOtorun altı yere çok yaklaşıyor, hatta orta sehpa falan varsa virajlarda kenarları yola sürtebiliyor.2-2.5cmlik alçaltma uygulanabilir Nc'lere.Ben de uyguladım ve çok memnun kaldım.Yokuşlarda U dönüşü yaparken ayağımı yere koymam gerektiğinde daha sağlam basıyorum.Aldığım ve uyguladığım ürün şu:
    http://www.ebay.com/itm/Honda-NC700-...d5cb5f&vxp=mtr

Farlar için ya gecikmeli röle takmalı yada ekstra anahtar koyup motor çalışınca farı açmalı,ama bana sorarsanız hiç kurcalamaya gerek yok.Çünkü Honda mühendislerinin bir bildiği vardır ki böyle yapmışlardır,oynamamak lazım.En kötüsü akü biter,sökeriz şarj edip geri takarız.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim mesleğim (eski) döşemeci yim bizim seleye ne yaparsanız yapın istediğiniz rahatlık olmuyor
    Neden mi? 2 parça olması Parçalar çok küçük yaptırdığınız sele yumuşaklığı bir zaman sonra sizi tatmin etmiyor belki 5 defa değişik yöntemlerle bu işi Yaptım ama nafile
    En güzel çözüm 2 cm Sünger den 37*37 minder diktirin ortadan 2 tane Kuşak diktirin o kuşakları da yola çıkarken şase borularına sabitleyin kayma yapmasın orj halini bozmayın
    Sanayiden bulabileceğiniz en iyi ürünler
    Aşan tekstil de bulursunuz istanbul da pitikare serisi çok esnek kalitelidir
    Dikiş yerlerinden su almaması içinde Şeffaf silikon uygulayın
    Fakat minder yaptıracaksınız kumaş
    Döşeme Değişimi olacaksa deri olur
    Küçük bi uyarı orj deri altına Sünger ilave edilirse yerine küçük gelir sıkı olur ve altına yapacağınız ilavenin anlamı kalmaz
    Sonuç olarak seleyi mıncıklatma diyorsun hocam....
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler iki gündür şuna kafayı taktım;

kontağı açtığımızda farımız doğrudan yanıyor ya, marşa basmadan hani. buna bir modofikasyon yapmak gerek, kontağı açıp marşa basma arasında geçen sürede far yanmasın mesela?

kışın, veyahut uzun süre yatan motor, veyahut ömrünü doldurmaya başlayan akülerde sıkıntı yapar ileride çünkü.

hele birde kontağı açıp marşa bamsadan eldiveni giyeyim montu kapatayım derken bir şey unutup arada geçen zamanı uzatorsan hepten eyvah eyvah.

aklıma elo'nun gecikmeli rölesi geldi otomotiv sektöründen, kontağı açıyorsun ama far hemen yanmıyor (veya her nerenin enerjisine bağlarsan) 20 saniye sonra yanıyor.

aslında işimizi görür ama dediğim gibi sadece marşa bastıktan sonra yanan bir çözüm bulursam süper olur.

var mı fikir verecek olan?

açıp tesisatı bir kurcalamak lazım aslında, marşa bastıktan sonra enerji olan neresi varsa oradan tetik alabilirim. endüksiyon bobininin girişinde kontak açıkken doğrudan mı elektrik var acaba yoksa marşa basma ile mi var emin değilim?
    Detaylı bakmadım ama şurada vardır. Sürekli takipteyim topigi ama 3 senelik nc700/nc750x kullanıcısı olarak çok soruya cevap verebilirim.

http://we.tl/3i38yQS6fz bu dosya nc700 ün servis kitapçığı, yaklaşık 80mb içerisinde bayaa bilgi var.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar, Geçen forumda yazmıştım, yeni aldığım sis farlarını takarken yuvalarını yalama yaptım diye o sis farlarını tamir ettim aynen şöyle oldu,

Vida Yuvaları yalama olunca bende vida yuvalarından 10 luk matkap ucuyla karşılıklı olarak deldim,

Sonra 10 luk vidalar ve somunlar içlerine geçirerek sıktım ama somunların altına rondela pul kullandım ki sonra titreşimden salma yapmasın,

Sonra vidaları içerden silikonla suya ve neme karşı izole ettim, son hali bu şekilde oldu ve gayet güzel çalışıyor,

Sonra Nalburdan 1'' lik doğalgaz kelepçesi aldım, üzerinde vidalama yeri hazır olanlardan,

Bu kelepçelere Tornacı arkadaşa şu şekilde bir parça yaptırdım,
    Direkt vida deliğine giren bir parça toplamda iki kelepçe için 20₺ lik parça maliyeti tuttu,
    Kelepçeler de 5₺X2=10₺ toplam 30₺ ye Sis farı ayağını hallettim,

Sonra Bu kelepçeleri ve tornacıya yaptırdığım parçayı metalik siyah renge sprey boya ile boyadım,

Bu kelepçeleri Motorun Alt şase borularına Monte ettim,

Kelepçelere, Tamir ettiğim sis farlarını Sıkıca ve ışığının huzmesini ayarlayarak montajını yaptım,

Sonrasında Elektrik bağlantılarını hallettikten sonra en son şu şekilde oldu,

Bu resim de Gece Görüntüsü,

Ayrıca bu kelepçeler motorun düşme anında çıkıntı yaptığı için ekstra koruma sağlayabilir,

İsteyen Arkadaşlar olursa elimde bir takım daha siyaha boyanmış kelepçe var bilginiz olsun,
    ee_ee ve karacabeg bunu beğendiler.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Gece goruntusu fener alayı gibi Eline sağlık
    mehmetenis bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç olarak seleyi mıncıklatma diyorsun hocam....
    Evet dedipim gibi minder diktirip uzun yolda kullanırsın şehir içinde kullanmasan da olur yani
    mehmetenis bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Gece goruntusu fener alayı gibi Eline sağlık
    İşte şu kadar uğraştım yoruldum ama çok teşekkür ediyorum bir ellerine sağlık beni öyle Mutlu etti ki anlatamam.inşallah bir faydam olur,yapmak isteyen arkadaşlar inanın göründüğünden çok daha kolay

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    mehmet ellerine saglik, gayet güzel olmus.

orjinal farin da beyaz mi? nasıl?

gerci ben farin sari sislerin beyaz olmasini farkindalik açısından daha yararli buluyorum.

bu tür ufak isler icin bir küçük torna tezgahi alayim diyor seytan ama dur bakalim
    bahadircolak ve mehmetenis bunu beğendiler.

bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    Merhaba arkadaşlar, acemiliğimi mazur görün, bu seneye kadar motor ile yakından uzaktan ilgim olmamıştı ama olacağı varmış işte...
    Ben ön janttan zincirliyorum elektrik direğine. Arka janttan zincirlemek daha mı güvenli? Çok fark eder mi?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı bahadircolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, acemiliğimi mazur görün, bu seneye kadar motor ile yakından uzaktan ilgim olmamıştı ama olacağı varmış işte...
    Ben ön janttan zincirliyorum elektrik direğine. Arka janttan zincirlemek daha mı güvenli? Çok fark eder mi?
    arka tekeri sökmek ön tekeri sökmekten biraz daha zordur, ama imkansız değil
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    Teşekkürler Olcay.

...

Sis farlarının mümkün olduğunca yukarıya takılması gerek diye düşünüyorum, ne kadar yere yakın olursa, öndeki araca yaklaştıkça görülmesi o kadar zor olacaktır. Sizler ne dersiniz?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı bahadircolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Olcay.

...

Sis farlarının mümkün olduğunca yukarıya takılması gerek diye düşünüyorum, ne kadar yere yakın olursa, öndeki araca yaklaştıkça görülmesi o kadar zor olacaktır. Sizler ne dersiniz?
    Aksine sis farları yapıları gereği yeri göstermelidir, en azından otomobillerde öyle

ama biz amaç dışı kullanıyoruz, sis için değil de farkedilmek için. bu yüzden araç sürücülerinin gözünü almayacak ama farkedebilecekleri bir seviyede ayar olmalı.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet ellerine saglik, gayet güzel olmus.

orjinal farin da beyaz mi? nasıl?

gerci ben farin sari sislerin beyaz olmasini farkindalik açısından daha yararli buluyorum.

bu tür ufak isler icin bir küçük torna tezgahi alayim diyor seytan ama dur bakalim
    Olcay Çok Teşekkürler,

Benim ön farlar Monza Marka 8000 Kelvin Xenon

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Bugün Bir de Bu montu aldım,
    Rev'IT Roamer Deri Mont,4 Mevsim Kullanıma uygun İçinde Uzun Kollu Kışlık astarı var, Mont Monoko derisinden yapılmış, yumuşak bir deri,
    Bugün motorda denedim akşam üstüne doğruydu içim de bir tişörtle hiç ama hiç üşütmedi, artı deri yumuşak olduğu için hareket özgürlüğü aynen tekstil montlarda ki gibi,

Artı bu montun bence en önemli özelliği de günlük hayatta da kullanılabilmesi kollardaki Rev'IT arması haricinde kesinlikle hiç bir logo veya yazı yok, sivil mont görünümlü, Ürünü Moto AVM den yani Özen Motordan, 1,353 ₺ 4 Taksit

F54 bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olcay Çok Teşekkürler,

Benim ön farlar Monza Marka 8000 Kelvin Xenon

http://i.hizliresim.com/48mla0.jpg

http://i.hizliresim.com/PB3MDQ.jpg

http://i.hizliresim.com/ZJNdXA.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Bugün Bir de Bu montu aldım,
    Rev'IT Roamer Deri Mont,4 Mevsim Kullanıma uygun İçinde Uzun Kollu Kışlık astarı var, Mont Monoko derisinden yapılmış, yumuşak bir deri,
    Bugün motorda denedim akşam üstüne doğruydu içim de bir tişörtle hiç ama hiç üşütmedi, artı deri yumuşak olduğu için hareket özgürlüğü aynen tekstil montlarda ki gibi,

Artı bu montun bence en önemli özelliği de günlük hayatta da kullanılabilmesi kollardaki Rev'IT arması haricinde kesinlikle hiç bir logo veya yazı yok, sivil mont görünümlü, Ürünü Moto AVM den yani Özen Motordan, 1,353 ₺ 4 Taksit

http://i.hizliresim.com/RBy33a.jpg

http://i.hizliresim.com/9EXLl5.jpg

http://i.hizliresim.com/MWYJGM.jpg

http://i.hizliresim.com/gyloJN.jpg
    güle güle giy Allah(cc)kaza bela vermesin
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle giy Allah(cc)kaza bela vermesin
    Amin inşallah Yüce Rabbim kimseye kaza bela göstermesin

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dedipim gibi minder diktirip uzun yolda kullanırsın şehir içinde kullanmasan da olur yani
    Hocam malum bizim makinaların diğer adı şeytan arabası.. Netice bugün şeytan dürttü ve stil oto da seleyi yumuşattım. Fark oranı %75 oldu. Sürücü için tabiki. Memnunmusun dersen henüz uzun yol yapmadığım için tam görüş veremiyorum. Ama eskisinden daha yumuşak olduğu kesin.
    Artcı içinse bilgi vermeden denetmeyi düşünüyorum bakalım farkı anlayacak mı???
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Hocam malum bizim makinaların diğer adı şeytan arabası.. Netice bugün şeytan dürttü ve stil oto da seleyi yumuşattım. Fark oranı %75 oldu. Sürücü için tabiki. Memnunmusun dersen henüz uzun yol yapmadığım için tam görüş veremiyorum. Ama eskisinden daha yumuşak olduğu kesin.
    Artcı içinse bilgi vermeden denetmeyi düşünüyorum bakalım farkı anlayacak mı???
    Valla memnun kaldıysan bende yaptı racam düşüncelerini paylaşırsan çok güzel olur,

Motosikleti
    honda nc 750x
    Ben 176 cmim 750 x kullanıyorum hiç ama hiç endişelenme çok rahat

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Alıntı servet_aa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar
    1.75 ortalama boyum var
    nc 750 x kullanan varmı bu boylarda ?
    zorlama olurmu acaba sele yüksekliği 84cm yazıyor yanılmıyorsam
    şu an pulsar 200 de 81 cm ile rahat kullanıyorum
    aklımda en mantıklı model nc 750x gibime geliyor ama güvenli sürüş pozisyonu şart
    sele yükseltilip alçalıyormu
    kullanan tecrübe eden arkadaşlar ne düşünüyorsunuz
    Allah kaza bela vermesin ...
    biraz önceki cevabım sanaydı boşa gitmesin
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla memnun kaldıysan bende yaptı racam düşüncelerini paylaşırsan çok güzel olur,
    Hocam arzu edersen buluştuğumuzda sen oturup test edersin. Ona göre kararı kendin verirsin.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Gerçi uzun yola çıktığım yok ama bende şu sele işine bir bakayım diyorum.

seleyi mi modifiye etsem yoksa uzun yol için ek bir minder mi diktirsem karar veremedim.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 41 kullanıcı var. (0 üye ve 41 misafir)

Bu Konudaki Etiketler