Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    murat bey, iyi akşamlar
    ön camı nereden aldınız ? ve sakıncası yoksa ne kadara
    kazasız sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurparlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    aynen bende ön camı merak ediyorum yuksekliği nedir acaba hyousung source de 53 cm yazıyor ama sizinki daha büyüğe benziyor. bilgilendirirseniz sevinirim

Pitcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Herkese merhaba,

Bugün ben de motoruma kavuştum, 30km'cik bir yol yaptım inanılmaz bir keyifti gerçekten.. Motoru 0 aldığım için rodaj konusunda dikkat et dediler. İlk motor acemilik falan eklenince illa ki ani gaz açmalar oldu, e ilk hevesle düz yolda biraz hızlanmada var, yokuş çıkarken ani fren sonrası "stop" da ettirdim yalan yok
    şimdi sorum şu; nedir bu rodaj demiyeceğim ama neler yapmalı veya yapmamaya özen göstermeliyim özellikle 1.000 km'ye kadar. İzlerken bile içimin gittiği aleti, heves ve acemilikle içine etmek istemiyorum.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler..

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı m_cbc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat bey, iyi akşamlar
    ön camı nereden aldınız ? ve sakıncası yoksa ne kadara
    kazasız sürüşler
    Motosikletin benden önceki sahibi amerikadan getirterek özel bağlantı parçaları vasıtasıyla monte etmiş. Bir arkadaşın yapmış olduğu araştırmaya göre amerika fiyatı 350 USD imiş ben onun yalancısıyım. Ölçülerini tam olarak bilemeyeceğim ama oldukça geniş aynı zamanda yüksek konforunun da harikulade güzel olduğunu söyleyebilirim.
    m_cbc bunu beğendi.
    no one lives forever...

m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Teşekkürler Murat bey açıklamanız için. iyi akşamlar

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Pitcher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Bugün ben de motoruma kavuştum, 30km'cik bir yol yaptım inanılmaz bir keyifti gerçekten.. Motoru 0 aldığım için rodaj konusunda dikkat et dediler. İlk motor acemilik falan eklenince illa ki ani gaz açmalar oldu, e ilk hevesle düz yolda biraz hızlanmada var, yokuş çıkarken ani fren sonrası "stop" da ettirdim yalan yok
    şimdi sorum şu; nedir bu rodaj demiyeceğim ama neler yapmalı veya yapmamaya özen göstermeliyim özellikle 1.000 km'ye kadar. İzlerken bile içimin gittiği aleti, heves ve acemilikle içine etmek istemiyorum.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler..
    Güle güle kullan. Rodaj için kimileri 70-80'i geçme diyor. Kitapçıkta motoru aşırı zorlamaktan kaçının yazıyor. Ama az da olsa hafif zorlanması parçaların tam olarak birbirine oturması için olumlu olur yazıyor kitapçıkta. Sürekli aynı devirde kullanmamaya da özen göster, tek seferde birkaç kilometre gideceksen gaz aç hızlan, gaz kes yavaşla, bütün vitesleri olabildiğince kullanmaya çalış. Bütün vitesleri derken 1. vitesi kastetmiyorum, yolda 80'le giderken 1'e 2'ye atıp da şanzımanı yoldan toplamak zorunda kalma :D

Ha ayrıca 1000 kilometre dolunca tamam olmuyor. Bir süre daha özenli kullanmaya devam et.
    Pitcher bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar,
    Motorum ile ilk kez işe gelmem kabusa dönüştü, sıfır almıştım. Bugun 100km'yi deviriyorum diye sevinirken E5 te motor zorlanmaya, ısınmaya başladı. Giderken stop etti. Bende çektim kenara baktım motordan dumanlar çıkıyor, egzostan deli gibi duman cıkıyordu. Egzos içi resmen kor olmuş, hatta alev vardı. 45 dakika kadar bekledim, motor sogusun diye. Sonra motoru çalıştırmaya çalışınca marşa basmak yeterli olmadı, gaz vermem de gerekti. Vites boşta olmasına rağmen durdugu yerde stop etti. Benzer deneyimleri olan oldumu acaba? Servis götürecegim umarım ciddi bişey yoktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Skydom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Motorum ile ilk kez işe gelmem kabusa dönüştü, sıfır almıştım. Bugun 100km'yi deviriyorum diye sevinirken E5 te motor zorlanmaya, ısınmaya başladı. Giderken stop etti. Bende çektim kenara baktım motordan dumanlar çıkıyor, egzostan deli gibi duman cıkıyordu. Egzos içi resmen kor olmuş, hatta alev vardı. 45 dakika kadar bekledim, motor sogusun diye. Sonra motoru çalıştırmaya çalışınca marşa basmak yeterli olmadı, gaz vermem de gerekti. Vites boşta olmasına rağmen durdugu yerde stop etti. Benzer deneyimleri olan oldumu acaba? Servis götürecegim umarım ciddi bişey yoktur.
    Silindirlerin birisi ateşlenmiyor büyük ihtimalle. Sanıyorum sıfır almıştın, götür servise baksınlar.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan. Rodaj için kimileri 70-80'i geçme diyor. Kitapçıkta motoru aşırı zorlamaktan kaçının yazıyor. Ama az da olsa hafif zorlanması parçaların tam olarak birbirine oturması için olumlu olur yazıyor kitapçıkta. Sürekli aynı devirde kullanmamaya da özen göster, tek seferde birkaç kilometre gideceksen gaz aç hızlan, gaz kes yavaşla, bütün vitesleri olabildiğince kullanmaya çalış. Bütün vitesleri derken 1. vitesi kastetmiyorum, yolda 80'le giderken 1'e 2'ye atıp da şanzımanı yoldan toplamak zorunda kalma :D

Ha ayrıca 1000 kilometre dolunca tamam olmuyor. Bir süre daha özenli kullanmaya devam et.
    Çok teşekkürler Hakan, özellikle şanzıman olayına dikat edicem birazcık benzeri bir durum yaşadım ucuz kurtarmışım

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07

şile ağva gezisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------
    keyifli bir gün geçirmemize vesile olan herkese teşekkürler.
    m_cbc ve helin126 bunu beğendiler.

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silindirlerin birisi ateşlenmiyor büyük ihtimalle. Sanıyorum sıfır almıştın, götür servise baksınlar.
    Teşekkürler Slayerrr. Servise götürecegim.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese selamlar..haftasonu için eşimi oğlumu son kez göreyim diye tekrar iskenderun'a gitmiştim,bu sabah ankaraya döndüm..yarın sabah erkenden afganistana uçacağız artık..

yine güzel,imrendirici,kıskandırıcı,nazar değdirici fena resimler..yüreklerinize sağlık..

hakan hocam özelden mesaj attım..

serden hocam,hoşgeldiniz..uzun zamandır forumlarda pek görememiştim sizi..muratın da dediği gibi ben de gv250 mi alırken sizden çok yardım almıştım..sizi burada görmek çok güzel..mersin'e birkaç kez gelmiştim ama kısmet olmadı sizinle tanışmak..umarım ileride görüşürüz..hocam murat detaylı bir şekilde anlatmış,2013 ler hyo olarak piyasa çıkmış,ve tüm sorunlarından arındırılmış diye duydum ama yine de araştırmak lazım..hayırlısı olsun..gv650 si satmışsınız,punto duruyor değil mi?
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Pitcher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Aranıza ilk motorum GV 250 ile katılıyorum. 2 gün önce aldığım için Plaka işlemlerinin bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum, ilk motor deneyimim olacak. Motorumu alana kadar ki süreçte bu başlık üzerinden çok iyi bilgiler aldım öncelikle hepinize çok teşekkür ederim. Sizlere bir sorum olacak ilk yazım olacak umarım bunun yeri burası değildir olmaz

KASK tercihi ve önerisi? Aşağıda paylaşmış olduğum marka ve modellerden hangisini önerirsiniz veya bunlara ek öneriniz nelerdir?

AGV K4 Evo veya K3 (http://www.mototas.com.tr/urunler.as...98&o=82&s=1392 )
    Nolan N86 veya N83 (http://www.feyizoglu.com/Kapali-Kasklar/Nolan )
    LS2 FF396 (http://www.feyizoglu.com/Kapali-Kasklar/LS2-368 )
    Shoei Raid 2 MTM (http://www.motorturk.com.tr/Shoei_Kask_Raid.html )

Teşekkürler..
    Kask tercihimi SHARK Speed-R olarak yapmak üzereyim, uygun mudur? )

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar belki gerilerde vardır ama sorayım ben yinede..

yazın farklı bir yağ koymamıza gerek varmı 20 50 , 10 50 falan yoksa 10 40 a devammı

yazın sıcak oluyor ya havalar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar belki gerilerde vardır ama sorayım ben yinede..

yazın farklı bir yağ koymamıza gerek varmı 20 50 , 10 50 falan yoksa 10 40 a devammı

yazın sıcak oluyor ya havalar
    Sürekli aynı yağ, değiştirmene gerek yok.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Slaayer kardes ben de yazın egsozu değiştireyim diyorum sence gerek var mı?
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Tekrar merhabalar arkadaşlar, keyifler nasıl ?

Bugün yağmurlu bir Ankara havasında 30km yol yaptım. Yüksek hızlı bir rüzgar da mevcuttu ancak, 70-80 km/s arası seyretmeme rağmen az denilebilecek bir sarsılma ile eve ulaştım. Lastikler Shinko(Henüz) ve kayma yaşamadım. Frenlemeler de gayet başarılıydı. Şu an için yağmurlu ve rüzgarlı havada GV'ye güvenebilirim Malum kış uykusu sonrası motoru yeni açtım sayılır, bir hafta oldu açalı. Bizim motorlara karbüratör temizleyici koymamızı önerir misiniz kış çıkışı ? Kimi forumlar benzine karıştırarak bir defalık önermişler. Siz ne önerirsiniz, önerdiğiniz bir marka vs. var mıdır bu tür temizleyici için. Bir de kış uykusundan sonra depoyu fulledim, bakım sırasında vs. yaklaşık 30 dakika boşta çalıştırdım sonrasında bir haftadır kullanıyorum, benzin yakında bitecek gibi, toplamda 215km yol yapmışım. Kış uykusundan çıkışta yakıt sarfiyatı biraz fazla gibi geldi ne dersiniz ?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı canoz67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugün yağmurlu bir Ankara havasında 30km yol yaptım. Yüksek hızlı bir rüzgar da mevcuttu ancak, 70-80 km/s arası seyretmeme rağmen az denilebilecek bir sarsılma ile eve ulaştım. Lastikler Shinko(Henüz) ve kayma yaşamadım. Frenlemeler de gayet başarılıydı. Şu an için yağmurlu ve rüzgarlı havada GV'ye güvenebilirim Malum kış uykusu sonrası motoru yeni açtım sayılır, bir hafta oldu açalı. Bizim motorlara karbüratör temizleyici koymamızı önerir misiniz kış çıkışı ? Kimi forumlar benzine karıştırarak bir defalık önermişler. Siz ne önerirsiniz, önerdiğiniz bir marka vs. var mıdır bu tür temizleyici için. Bir de kış uykusundan sonra depoyu fulledim, bakım sırasında vs. yaklaşık 30 dakika boşta çalıştırdım sonrasında bir haftadır kullanıyorum, benzin yakında bitecek gibi, toplamda 215km yol yapmışım. Kış uykusundan çıkışta yakıt sarfiyatı biraz fazla gibi geldi ne dersiniz ?
    benimde lastikler shinko 2006 dan beri değiştiğini zannetmiyorum ama daha virajlarda hiç kayacakmı gibi hissetmedim gayet rahat grbiliyorum virajlara yani lastikler sert falan ama ısındıktan sonra yol tutuşu güzel bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slaayer kardes ben de yazın egsozu değiştireyim diyorum sence gerek var mı?
    Bence değiştir, yazın bol bol viraj yapacaz sürte sürte bitirirsin yoksa egzozu.

Alıntı canoz67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Karbüratörü olmayan bir motora karbüratör temizleyici koymak biraz garip olur bence.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde lastikler shinko 2006 dan beri değiştiğini zannetmiyorum ama daha virajlarda hiç kayacakmı gibi hissetmedim gayet rahat grbiliyorum virajlara yani lastikler sert falan ama ısındıktan sonra yol tutuşu güzel bence
    Lastiklerin shinko olduğu için olmasa bile 7 yaşında olduğu için öyle güzel kayar ki supermoto edasıyla kullanırsın. Kendimden biliyorum. Eğer kaymıyorsa kayacak kadar yol tutuşuna ihtiyaç duymadığındandır.

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörü olmayan bir motora karbüratör temizleyici koymak biraz garip olur bence.
    Bi deneyelim belki eğlenceli bi sonuç çıkar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler