Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç masraf tutmayabilir eğer helal süt emmiş adam gibi bir usta bulursan .
    Daha önce birkaç motorda rastlamıştım işçilik ve takım dışında hiçbir şey kullanmadan halletmiştim. Hatta o arkadaşlarda forumdandı.
    Eksantrik mil yatakları üzerindeki keplerden çok azda olsa boşluk yapıp ses yapabiliyor. O durumda kepi söküp 400-600 zımpara ile cam üzerinde çok zorlamadan hafifçe ( yarım milim bile değil en fazla çeyrek milim) kepin yüksekliğini azaltıp yerine takınca olay çözülmüştü.
    Kontrol için külbütör kapağını söküp sağlam bir düz tornavida yada kibar bir levye ve alışkın bir el ile millerin boşluk yapıp yapmadığı kontrol edilebilir.

Bahsi geçen parçalar resimdekiler gibidir.
    Not. Motorunuzun en azından km sini yazsaydınız daha iyi olurdu.
    http://image.ec21.com/image/winghapp...earing_Cap.jpg
    Her nekadar yazdıklarından birşey anlamasamda verdiğin bilgiler için teşekkür ederim Eyüp abim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç masraf tutmayabilir eğer helal süt emmiş adam gibi bir usta bulursan .
    Daha önce birkaç motorda rastlamıştım işçilik ve takım dışında hiçbir şey kullanmadan halletmiştim. Hatta o arkadaşlarda forumdandı.
    Eksantrik mil yatakları üzerindeki keplerden çok azda olsa boşluk yapıp ses yapabiliyor. O durumda kepi söküp 400-600 zımpara ile cam üzerinde çok zorlamadan hafifçe ( yarım milim bile değil en fazla çeyrek milim) kepin yüksekliğini azaltıp yerine takınca olay çözülmüştü.
    Kontrol için külbütör kapağını söküp sağlam bir düz tornavida yada kibar bir levye ve alışkın bir el ile millerin boşluk yapıp yapmadığı kontrol edilebilir.

Bahsi geçen parçalar resimdekiler gibidir.
    Not. Motorunuzun en azından km sini yazsaydınız daha iyi olurdu.
    http://image.ec21.com/image/winghapp...earing_Cap.jpg
    bu dediğin usta elleri bulmak mesele hocam önerebileceğiniz bi yer var mı. bu arada mototrum 37 000 de

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir dışında gezmekle meşgul oluyordum ondandır. Yani sizin gibi klavye motorcusu değilim.
    doğru söze ne denir ki
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

DeathRacer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Benimde sissy bar ihtiyacım var, toplanıp gitmekte dediğiniz gibi fayda var ne kadar çok talep olursa o kadar indirim yaptırabilir gibi Gideceğiniz zaman haberleşip beraber gidersek daha iyi olur, hem de tanışmış oluruz
    Screw it! Let's Ride

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Önceden arayıp fiyat alalım. MSA'dan başka yapan yer bilmiyorum ben. Benim ayrıca çanta için demir almam lazım, demir olmadan takılabilecek güzel bi çanta tipi var mı bildiğiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ayrıca çanta için demir almam lazım, demir olmadan takılabilecek güzel bi çanta tipi var mı bildiğiniz?
    Demir olmadan takılabilen tek çanta çoğu kişinin kullandığı Armode AR 750
    helin126 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Demir olmadan takılabilen tek çanta çoğu kişinin kullandığı Armode AR 750
    Dün motoplus'a gittim baktım, aklımda AR750 vardı ama adam buffalo modelini gösterince aklım ona kaydı Demir olmadan takılır da süspansiyonlara değiyor buffalo. AR 750 o konuda sorun çıkarmaz mı? Çıkarmaz dersen akşam gidip alcam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Dün motoplus'a gittim baktım, aklımda AR750 vardı ama adam buffalo modelini gösterince aklım ona kaydı Demir olmadan takılır da süspansiyonlara değiyor buffalo. AR 750 o konuda sorun çıkarmaz mı? Çıkarmaz dersen akşam gidip alcam
    Sadece amortisöre değiş çamurluğa da çarpar. AR750 kendi bağlantı demirine takılıp sabit kalıyor plastik çanta gibi ama alt tarafındaki çıkıntı kısmı amortisöre çapıp kırılabiliyor.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Sadece amortisöre değiş çamurluğa da çarpar. AR750 kendi bağlantı demirine takılıp sabit kalıyor plastik çanta gibi ama alt tarafındaki çıkıntı kısmı amortisöre çapıp kırılabiliyor.
    Ona bi ayar çekilir heralde. O zaman akşam motoplus'a gideyim ben. Montajı hemen orada yapabilirsem süper olacak, çantayı taşımak sıkıntı yoksa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ona bi ayar çekilir heralde. O zaman akşam motoplus'a gideyim ben. Montajı hemen orada yapabilirsem süper olacak, çantayı taşımak sıkıntı yoksa
    Yapamazsın çünkü bağlantı demirini takacağın civataları daha uzun olanlarıyla değiştirmen gerekiyor. Hazırlıklı gidersen takabilirsin.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Yapamazsın çünkü bağlantı demirini takacağın civataları daha uzun olanlarıyla değiştirmen gerekiyor. Hazırlıklı gidersen takabilirsin.
    Önce servise gider civataları alır ordan motoplus'a giderim. Sağolasın
    Akşam iş çıkışı trafiği olmasa çantaları kucağıma alıp servise götürebilirdim ama trafikte akrobasi yaparken zor olur.

Motosikleti
    Hyosung Gv250/2007
    Arkadaşlar öncelikle herkeze hayırlı günler.Benim Gv250 bir motorum var.Devir gösterge saati bir iki gündür bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.Bu sorun çözülebilirmi acaba neden oluyor böyle.Bu soruna çare olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

muncipoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650 AQUILA
    Merhaba arkadaşlar ismim münci aranıza yeni katıldım ... Hyosung GV 250 uzun araştırmalar sonucunda bu motora karar kıldım.Umarım beni yanıltmaz üzmez... İlk motorum ve inşallah uzun süre severek kullanırım...Bu da videosu...

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı muncipoyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ismim münci aranıza yeni katıldım ... Hyosung GV 250 uzun araştırmalar sonucunda bu motora karar kıldım.Umarım beni yanıltmaz üzmez... İlk motorum ve inşallah uzun süre severek kullanırım...Bu da videosu...http://www.youtube.com/watch?v=s8Z7h...CrxL8ALU7kjj_Q
    Hayırlı olsun güle güle kullan. İlk motor olarak güzel bir seçim yapmışsın, alet sıfırsa hiç üzmez, ikinci else önceki sahibi çok hırpalamadıysa yine üzmez

Motosikleti
    BMW 1200 gs ADV
    Arkadaşlar küçük bir kaza sonrası motorumun soldaki kilometre,hız sayacının camı kırıldı.bu camı nerde yaptırabilirim bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.Servise sordum onlar direkt sayacı degiştirmek istiyor ama sadece cam kırık!!!!!

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Önce servise gider civataları alır ordan motoplus'a giderim. Sağolasın
    Akşam iş çıkışı trafiği olmasa çantaları kucağıma alıp servise götürebilirdim ama trafikte akrobasi yaparken zor olur.
    Serviste o kadar uzun civata olacağını sanmıyorum. Garanti olmasını istiyorsan karaköydeki civatacılara gitmelisin. Ama giderken yanında 12 anahtar (13 de olabilir hatırlayamadım) götür. Civatalardan birisini sök ve 1 cm uzunundan 4 tane al. Pull ve somun almayı da unutma. Sağ taraftakiler daha kolay çözülür. Anahtar götür dememdeki neden ise ben almaya gittiğimde dükkan dükkan sökecek anahtar aramıştım en sonunda pense ile sökmüştüm.

Şimdi baktımda bufolo modeli için civataya, demire ihtiyacın yok. Arka koltuğun altından deri parça ile bağlanıyor. AR750'den farkı söküp takması daha zahmetli. Boyutunu bilmiyorum. Bufolo modeli gibi çantalar yüksek hızda kanat gibi açılıyor. Biraz tehlikeli anlayacağın.

Alıntı osim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkeze hayırlı günler.Benim Gv250 bir motorum var.Devir gösterge saati bir iki gündür bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.Bu sorun çözülebilirmi acaba neden oluyor böyle.Bu soruna çare olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.
    Aynısı bende de vardı. Deponun altından gösterge paneline giden kabloların birisi sıkıntı yapıyor demektir. Çözümü kolay ama biraz zahmetli. Kabloların korumalıklarını ve bantlarını söküp tek tek bakıp sıkıntılı olan yeri düzeltmen lazım. Benimkisinde sorun 1 turuncu kablonun 3 turuncu kablo ile birleştiği yerde çıktı. Oksitlenmiş, temizledik düzeldi. Sıkıntılı olan yeri bulabilmek için depoyu ve gidonun altındaki plastik korumaları sökmüştük.

DeathRacer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı muncipoyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ismim münci aranıza yeni katıldım ... Hyosung GV 250 uzun araştırmalar sonucunda bu motora karar kıldım.Umarım beni yanıltmaz üzmez... İlk motorum ve inşallah uzun süre severek kullanırım...Bu da videosu...http://www.youtube.com/watch?v=s8Z7h...CrxL8ALU7kjj_Q
    Hayırlı olsun münci, bende geçen ay aldım ilk motor olarak.. Doğru bir tercih olduğunu kullandıkça anlarsın ;)
    Screw it! Let's Ride

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi baktımda bufolo modeli için civataya, demire ihtiyacın yok. Arka koltuğun altından deri parça ile bağlanıyor. AR750'den farkı söküp takması daha zahmetli. Boyutunu bilmiyorum. Bufolo modeli gibi çantalar yüksek hızda kanat gibi açılıyor. Biraz tehlikeli anlayacağın.
    En son AR750'de karar kıldım.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Hayırlı olsun munci,asfalta çıkartırsan haberimiz olsun birlikte süreriz belki..
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar ben Mert.Aslen Lüleburgazlıyım ama yaklaşık 4 seneden beri iş sebebiyle Bursa/Karacabey de yaşıyorum.GV 250 formunu yaklaşık bir seneden beri takip ediyorum bir aksilik olmazsa ben de aranıza katılmak istiyorum.Geçen Ağustos'ta eski motosikletimi sattıktan sonra bu sene yeni motosiklet arayışına girdim.Aslında biraz daha büyük hacimli bir şeyler düşünüyordum ama malum benzin fiyatları ve vergiler ve eşimin büyük hacimli motosikletlere pek sıcak bakmaması yüzünden en son GV 250 de karar kıldım.Motosiklet fuarına gittim,ellerinde 2013 model düz siyah GV 250 olmadığını ve Nisan ayında geleceğini söylediler.Bir kaç gün önce bir kaç bayiiyi aradım anca Mayıs ayında gelir dediler.Bana en yakın Balıkesir bayii de 2012 model düz siyah GV 250 buldum 8500 TL gibi bir fiyatı var sanırım peşin para verirsem biraz daha indirim yapacak gibi.2013 için büyük ihtimalle Mayıs ayına kadar beklemem gerekecek ve fiyatı zaten 9000 TL peşin para en fazla 8750 ye falan düşerler.Sorularıma gelince;
    1-İstanbulda yada başka bir yerde ki bayiilerde 2013 GV 250 ye rastlayan var mı?(Düz siyah)
    2-Yanlış bilmiyorsam 2012 ile 2013 arasında sadece ST-Kanuni ve Hyosung etiket farklılıkları var.Sırf Hyosung markası ve model yılının bir yıl yeni olması için fazladan bir kaç ay beklemeye ve 500 TL civarı fazladan para vermeye değer mi?
    3-Bana en yakın servisler Bursa ve Balıkesir servisleri bu servislerle ilgili bilgisi olan var mı?Varsa hangi servisi önerirsiniz?
    4-Sahibinden.com da dolaşırken Sivas Motokros Kanuni bayii ne rastladım.Fiyatları gayet makul en yakın Kanuni servisine kargoluyorlar.Bu şekilde uzaktan motosiklet alan var mı?Önerir misiniz?Veya bunların dışında önerebileceğiniz bayii var mı?
    5-Normalde GV 250 yi 28 hp olarak biliyorum.ST-Kanuni-Hyosung internet sitesinde 2013 modelin teknik özelliklerine 25 Hp olarak yazılmış.Bu konuda herhangi bir bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler