Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Arkadaşlar yine kötü haberle karşınızdayım :(

Birkaç gündür arıza lambası yanıyordu 10 km sonra sönüyordu ama motorda bir sorun yoktu, Avcılar servise götürdüm usta bir şey bulmadı, bu böyle gitsin, sorun çıkarınca bakarız dedi. Bende öyle kullanmaya devam ettim.

Sapancaya giderken izmit körfezde durtuktan sonra motorum çalışmadı. Aküden marş motoruna ekektrik gelmiyordu. Bir oto ekeltirkçisine girdim motor aküyü sarz etmiyor dedi. Bir St Kanuni servisi buldum. Olaylar orada koptu. Adamlar motor şarz ediyor akü bitmiş dediler. Yeni bir akü aldım takdırdım aküyü taktıktan sonra devir saati çalışmamaya başladı. Uğraştılar uğraştılar yapamadılar. Sonra bir yeri aradılar akünün kutup başını çıkarın 5 dakika bekleyin düzelir, dezelmezse bir süre sonra kendiliğinden düzelir dediler. :(

Sonra motoru aldım yola çıktım, Motorda bir terslik var, Çekişi çok düştü hatta yolda stop etti ama aynı servise götürmek istemedim bu yüzden izmitdeki başka bir servise götürdüm. Buradaki usta daha iyidi. Motorun şarz etmedinde gerçekten sorun varmış. Statör değişmeli dedi.

Sonra motorun sadece bir silindiri çalışıyor dedi :( Baya bir uğraştı sonra enjeksiyonda sonrun var bir silindire benzin gelmiyor dedi. Akşam olduğu için tam arızayı bulmayız pazartesi bakmamız lazım yada motoru istanbula götür oradaki servisler özel apartlar var arızaı daha kolay buluyor dedi. Nakliye 300den aşağı tutmayacağı için motoru orada bırakmak zorunda kaldım :(

Pazartesi bakıp enjeksiyonun tamamen mi değişmesi gerektiğini yada hangi parçanın sorunlu olduğunu söylecekler.

Statör'ü aşağı linkte kuralkandan daha uygun fiyat buldum.
    http://www.sahinmotorsiklet.com/inde...roduct_id=1004

Enjeksiyonun tamamen değişmesi gerekirse ne yaparım bilmiyorum. Kuralkanda 1.500 lira. Hyosungsorceda bulamadım link verebilirseniz sevinirim.

Tavsiyelerini görüşlerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Senin yaşadığoına benzer bir arızayı ben 2011 de yaşadım. İzmitteki adem ustada motorum bir hafta yattı ve usta tam bir gün üzerinde yoğunlaşarak çözdü tabi bu aşamay gelen kadar bir akü, aküyü şarj eden kollektör, iki defa bujiler değişmek zorunda kalmıştı.Adem usta bunu çözdü ama, bunu tam çözümü teknik donanımı olan ve enjeksiyonlu motor konusunda tecrübe sahibi bir servis olması gerekir.eğer izmitte adem ustaya götürdü isen sabırlı olup olayı çözmesini bekleyebilir yada istanbulda özellikli bir servis bulman gerekir ..ben böyle derim..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin yaşadığoına benzer bir arızayı ben 2011 de yaşadım. İzmitteki adem ustada motorum bir hafta yattı ve usta tam bir gün üzerinde yoğunlaşarak çözdü tabi bu aşamay gelen kadar bir akü, aküyü şarj eden kollektör, iki defa bujiler değişmek zorunda kalmıştı.Adem usta bunu çözdü ama, bunu tam çözümü teknik donanımı olan ve enjeksiyonlu motor konusunda tecrübe sahibi bir servis olması gerekir.eğer izmitte adem ustaya götürdü isen sabırlı olup olayı çözmesini bekleyebilir yada istanbulda özellikli bir servis bulman gerekir ..ben böyle derim..
    vesselam..
    Merhaba servisin ismi Ustalar Motor mu?

Ben oraya bıraktım şimdi kartvizite baktım isim Adem.

Senin hangi parçalar değişti ne kadar tuttu?

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    evet,ustalar motor,benimki garanti kapsamında idi,yalış hatırlamıyorsam işcilik,birde garanti kapsamında olmayan ufak tefek parçalar için 200 tl gibi bir para verdiğimi hatırlıyorum..Adem usta benim 2004 yılından beri devam ettiğim ustalrdan biridir.Sözü ile işi arasında bir fark görmedim şimdiye kadar , sorduğum ve sorguladığım her şeye açık cavap vermiştir her zaman..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    S&T Kanuni GV 250
    Arkadaslar hepinize selamlar
    Uzun süredir takip etmeme rağmen yazamadim şifremi kaybettiğimden salı gunü motorumu teslim alıyorum nihayet 2 ay önce sipariş vermiştim ancak kavuşuyorum ama tam zamanı herhalde.Çoğunuzun kullandığı Armode çantalardan aldım kendim yapabilirmiyim montajını ? Motoru alırken dikkat etmem gerekenler konusunda da önerilerinizi bekliyorum alır almaz fotoları yüklemek te sözüm olsun

Motosikleti
    GV250
    Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin, Bende aynen 2 ay önce sipariş vermiştim 2-3 güne kadar bende teslim alacağım.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı DocGok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir takip etmeme rağmen yazamadim şifremi kaybettiğimden salı gunü motorumu teslim alıyorum nihayet 2 ay önce sipariş vermiştim ancak kavuşuyorum ama tam zamanı herhalde.Çoğunuzun kullandığı Armode çantalardan aldım kendim yapabilirmiyim montajını ? Motoru alırken dikkat etmem gerekenler konusunda da önerilerinizi bekliyorum alır almaz fotoları yüklemek te sözüm olsun
    Rodaja dikkat et, kullanma kılavuzunu iyi oku. Motor için de iyi bekletmişler hani, bir ayda almıştım ben. AR-750 çantalar iyi oluyor; demir bağlantı aparatı var onların ama amörtisöre vurup parçalanıyor çantalar. Onun için o demir aparatın kulağına kaynak yaptırman gerek. Onun dışında o çantaların montajı için civataları değiştirip 2 santim uzunlarından alman gerek. Biraz uğraştırıyor montajı ama yapılır. AR 750 dışında heybe çantalardan alma, onlar kesin parçalanır. Şunu da taktırmanda fayda var:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...50509970/detay
    Hyosungsource'tan da peg getirmen iyi olur. Aynalar ayrıca berbat; orijinal aynaları değil. Onları en kısa zamanda söküp yeni ayna takmanda fayda var; orijinal aynaları bulabilirsin ya da hysource yine. Artçı taşıyacaksan sisi bar da lazım kendi konforun için yoksa artçı üstüne abanıyor hiç rahat olmuyor. Motor ilk aldığında çok çıplak, aksesuarlar için de bir 1000-1500 lirayı gözden çıkarırsan hem konfor artar, hem daha güvenli olur.

---------- Post added at 09:09 ---------- Previous post was at 08:59 ----------

Alıntı Emre777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkeze selamlar aranıza yeni katıldım henuz motorum yok motor tecrubemde yok fakat bu sene bir motor almak istiyorum.
    ankara yaşıyorum aslında başlangıç için gv250 düşünüyordum formuda baştan aşşa okudum fakat ankara bu motor yok sürekli gelcek diyorlar (4-44 motorda) ama bir türlü geldiği güne denk gelemedim . motor çok güzel sıfır almak istiyorum fakat birde şu ilandaki motora gözüm takıldı bu işi bilen arkadaşlar öneride buluna bilirlerse sevinirim şimdiden ilgilenenlere teşekkurler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82908857/detay

herkeze güzel ve sağlıklı sürüşler...
    98 model bir motora o kadar para verilmez bence. Sorun çıkarıp uğraştırması muhtemel, fotoğraflar da eski gözüküyor. Daha önceden motorun var mı o da önemli bir soru. Şehir içinde çok zorlanırsın bu kadar iri motorla. Bir de benzini lıkır lıkır içer bu makine 100km'de 7 litre civarı. GV 250 için de sipariş vermeden gelecek diye oyalıyorlarsa zor alırsın o şekilde. Kaparo verdikten sonra 1-2 ay bekleme süresi var. Öyle mağazadan alayım da hemen basıp gideyim olayı olmuyor. Başka bir bayiye git, öyle alamazsın muhtemelen. Gelen motorların sahibi oluyor çünkü.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Exzina adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Birkaç gündür arıza lambası yanıyordu 10 km sonra sönüyordu ama motorda bir sorun yoktu, Avcılar servise götürdüm usta bir şey bulmadı, bu böyle gitsin, sorun çıkarınca bakarız dedi. Bende öyle kullanmaya devam ettim.

Sapancaya giderken izmit körfezde durtuktan sonra motorum çalışmadı. Aküden marş motoruna ekektrik gelmiyordu. Bir oto ekeltirkçisine girdim motor aküyü sarz etmiyor dedi. Bir St Kanuni servisi buldum. Olaylar orada koptu. Adamlar motor şarz ediyor akü bitmiş dediler. Yeni bir akü aldım takdırdım aküyü taktıktan sonra devir saati çalışmamaya başladı. Uğraştılar uğraştılar yapamadılar. Sonra bir yeri aradılar akünün kutup başını çıkarın 5 dakika bekleyin düzelir, dezelmezse bir süre sonra kendiliğinden düzelir dediler. :(

Sonra motoru aldım yola çıktım, Motorda bir terslik var, Çekişi çok düştü hatta yolda stop etti ama aynı servise götürmek istemedim bu yüzden izmitdeki başka bir servise götürdüm. Buradaki usta daha iyidi. Motorun şarz etmedinde gerçekten sorun varmış. Statör değişmeli dedi.

Sonra motorun sadece bir silindiri çalışıyor dedi :( Baya bir uğraştı sonra enjeksiyonda sonrun var bir silindire benzin gelmiyor dedi. Akşam olduğu için tam arızayı bulmayız pazartesi bakmamız lazım yada motoru istanbula götür oradaki servisler özel apartlar var arızaı daha kolay buluyor dedi. Nakliye 300den aşağı tutmayacağı için motoru orada bırakmak zorunda kaldım :(

Pazartesi bakıp enjeksiyonun tamamen mi değişmesi gerektiğini yada hangi parçanın sorunlu olduğunu söylecekler.

Enjeksiyonun tamamen değişmesi gerekirse ne yaparım bilmiyorum. Kuralkanda 1.500 lira. Hyosungsorceda bulamadım link verebilirseniz sevinirim.

Geçmiş olsun. Motoru getiremesen bile Avcılar'daki servisle görüşmeni tavsiye ederim. Uzaktan da olsa yardımcı olacaklardır sanıyorum.

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250

Fatih Geçmiş olsun yakın belkide aynı sorun ile karşılaştım.. Benim iki kere akü iki kere konjektor değişti... Stator çıkışlarını kontrol ettir volt kaç veriyor büyük ihtimal statoru yakmışındır .. aynı zamanda Erdal usta stator değişince direk konjektorude değiştirmeyi tavsiye ediyor stator yanınca konjektor yanar dedi.. 400 tl stator 180 tl konjektor değiştirdim.. ilk gittğin motorcu takviye yaptı ise zaten stator yanmıştır. Bizim motora takviye ile calıştırdığın anda takviyeyi geri cekmek gerekiyor. Sen dediğim gibi stator cıkışlarını kontrol ettir... 70 volt çivarında olması gerekir yanlış hatırlamıyorsam.. Şimdiden geçmiş olsun...
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    S&T Kanuni GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaja dikkat et, kullanma kılavuzunu iyi oku. Motor için de iyi bekletmişler hani, bir ayda almıştım ben. AR-750 çantalar iyi oluyor; demir bağlantı aparatı var onların ama amörtisöre vurup parçalanıyor çantalar. Onun için o demir aparatın kulağına kaynak yaptırman gerek. Onun dışında o çantaların montajı için civataları değiştirip 2 santim uzunlarından alman gerek. Biraz uğraştırıyor montajı ama yapılır. AR 750 dışında heybe çantalardan alma, onlar kesin parçalanır. Şunu da taktırmanda fayda var:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...50509970/detay
    Hyosungsource'tan da peg getirmen iyi olur. Aynalar ayrıca berbat; orijinal aynaları değil. Onları en kısa zamanda söküp yeni ayna takmanda fayda var; orijinal aynaları bulabilirsin ya da hysource yine. Artçı taşıyacaksan sisi bar da lazım kendi konforun için yoksa artçı üstüne abanıyor hiç rahat olmuyor. Motor ilk aldığında çok çıplak, aksesuarlar için de bir 1000-1500 lirayı gözden çıkarırsan hem konfor artar, hem daha güvenli olur.[COLOR="Silver"]
    Murat cevapların için teşekkürler... Çanta montajıyla ilgili resimli paylaşım yapılmışmıydı bulamadım ama.Çantanın neresine nasıl kaynak yapmak gerekiyor.? Hyosungsource tan sipariş için güncel durumlar nedir (kota,paket büyüklüğü)vs...

Motosikleti
    GV 250
    Murat cevapların için teşekkürler... Çanta montajıyla ilgili resimli paylaşım yapılmışmıydı bulamadım ama.Çantanın neresine nasıl kaynak yapmak gerekiyor.? Hyosungsource tan sipariş için güncel durumlar nedir (kota,paket büyüklüğü)vs...
    Benimki tam doğru mu oldu bilemiyorum ama bir iki güne fotoğrafını çeker koyarım buraya, biraz daha iyi olabilirdi heralde. Görürsen örnek olur en azından. Yurtdışından genel anlamda sipariş için kargo boyutu önemli değil ama vereceğin siparişin 75 euroyu geçmemesi gerekiyor.

Motosikleti
    S&T Kanuni GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki tam doğru mu oldu bilemiyorum ama bir iki güne fotoğrafını çeker koyarım buraya, biraz daha iyi olabilirdi heralde. Görürsen örnek olur en azından. Yurtdışından genel anlamda sipariş için kargo boyutu önemli değil ama vereceğin siparişin 75 euroyu geçmemesi gerekiyor.
    Teknik işler sorumlusu Rıdvan kardeşimizden de cevap bekliyorum

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Gökhan motorun hayırlı olsun,tebrik ederim,Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim bende öncelikle motor koruma demirini taktırmanı önemserim zira motorun ne zaman düşeceği belli olmaz motra verdiği zarar okadar önemli değil ama vucuda verilen zarar zor geri kazanılılır önce güvenlik ve sağlık..
    vesselam..

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    DocGok hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan kazasız belasız..

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu

Geçmiş olsun umarım biran önce probleminiz çözülür.

Çanta aparatının montajını daha önce konuşmuştuk. Orada söylemeyi unuttuğum bir şey var biraz daha uzun vidalara ihtiyacın olacak. Ne demek istediğimi çantayı takmak için motorun başına geçtiğinde anlayacaksınız. Motorunuzu güle oynaya zevkini çıkara çıkara sürmenizi dilerim.

Alıntı ziyar180 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin, Bende aynen 2 ay önce sipariş vermiştim 2-3 güne kadar bende teslim alacağım.

Tekeriniz düz bassın taşa denk gelmesin diyorum.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    S&T Kanuni GV 250
    Hepinize teşekkürler iyi dilekleriniz için darısı bekleyen arkadaslara...
    Ehliyet Ağustos'ta elimde olacak maalesef o zamana kadar işsiz yollarda geceleri falan rodaji tamamlamaya çalışırım.Yakın zamanda sıfır alan arkadaslara bir sorum olacak: Saticiya 300 YTL ekstra para verdim muameleler için bu neleri kapsıyor acaba yani motoru almaya gittiğimde benim yapmam gereken ne kalıyor. Bir de nelere dikkat edeyim ( Sifir da olsa gözü kapalı güvenemiyor insan )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Teknik işler sorumlusu Rıdvan kardeşimizden de cevap bekliyorum
    Sadece, çantayla beraber gelen demirlerin ucu aşağı bakan parçasını biraz uzatman ve çantaya doğru bükmen gerekiyor. Çantaların amortisörlere çarpıp kırılmaması için. Zaten çantaları takınca fark edersin.

motoru almaya gittiğimde benim yapmam gereken ne kalıyor.
    Benzin almak.

Motosikleti
    GV 250
    Hepinize teşekkürler iyi dilekleriniz için darısı bekleyen arkadaslara...
    Ehliyet Ağustos'ta elimde olacak maalesef o zamana kadar işsiz yollarda geceleri falan rodaji tamamlamaya çalışırım.Yakın zamanda sıfır alan arkadaslara bir sorum olacak: Saticiya 300 YTL ekstra para verdim muameleler için bu neleri kapsıyor acaba yani motoru almaya gittiğimde benim yapmam gereken ne kalıyor. Bir de nelere dikkat edeyim ( Sifir da olsa gözü kapalı güvenemiyor insan )
    Belgeleri eksiksiz teslim almayı unutma, özellikle garanti belgesi çok önemli. Motorla birlikte kullanma kılavuzuyla sele altı 4 parçalık alet takımını da versinler. O 300 tl. trafik işlemlerini, ruhsatı, sigortayı kapsıyor olmalı. Motoru alırken de ustayla birlikte test sürüşüne çıkman iyi olur; orda motorla ilgili ipuçları da versin sana. Test sürüşü çok önemli, bir terslik varsa orda görürsün zaten.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi akşamlar..
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada cuma gunu gv250'mi sattim, cumartesi de sym gts 250i evo aldim. eski motor oldu, yasasin yeni motor =p
    dostum yeni motorun hayırlı uğurlu olsun..kazasız belasız kullanman dileğiyle..

Alıntı Emre777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkeze selamlar aranıza yeni katıldım henuz motorum yok motor tecrubemde yok fakat bu sene bir motor almak istiyorum.
    ankara yaşıyorum aslında başlangıç için gv250 düşünüyordum formuda baştan aşşa okudum fakat ankara bu motor yok sürekli gelcek diyorlar (4-44 motorda) ama bir türlü geldiği güne denk gelemedim . motor çok güzel sıfır almak istiyorum fakat birde şu ilandaki motora gözüm takıldı bu işi bilen arkadaşlar öneride buluna bilirlerse sevinirim şimdiden ilgilenenlere teşekkurler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82908857/detay

herkeze güzel ve sağlıklı sürüşler...
    arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin..
    umarım tez zamanda gönlündeki motora kavuşursun ancak linkini koyduğun ilandaki motor sana hem hacim olarak kalın gelir hem de model olarak biraz eski bir motor..model olarak eski olması sana problem açacağı anlamına gelmiyor ama açmayacağı anlamına da gelmiyor.bir de hiç motor tecrübem yok demişsin ama 800 cc lik bir motorla başlamayı düşünüyorsun bana kalırsa bir tezatlık var ortada..başlangıç için en ideal hacim 250 cc dir.ne 125/150 cc kadar hemen doyup bıkmazsın ne de 600 ve üstü cc lerde olduğu gibi tedirgin olmazsın..o yüzden cruiser tarzın ise ve yeni başlaytacaksan gv250 en doğru seçim olacaktır bence..
    dostum yeni motorun şimdiden hayırlı olsun..kazası belasız kullanman dileğiyle.armode çantaların montajını kendin yapabilirsin sadece 2 şerden 4 adet uzun vida (motorun üzerinde olan vidalar küçük kalıyor) alacaksın..diğer arkadaşların bahsettiği kaynak olayına girmek mantıklı ama ben kaynak kullanmadan orjinal haliyle kullanmıştım.bir problem de yaşamadım..hayırlısı olsun..

Alıntı ziyar180 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiden yeni motorun hayırlı olsun..

dostum öncelikle geçmiş olsun..umarım tez zamanda motorun düzelir..ayrıca enjeksiyonun kople değişmesi bence gereksiz olacaktır.enjeksiyon değişimi olmamdan senin probleminin çözüleceği kanaatindeyim..

bu arada başlığımızı sürekli takip ediyorum ancak evde şuan kendi bilgisayarım yok ve eşimin netbooktan giriş yapamıyorum..şifreyi girmeme ve sitenin giriş yaptığım için teşekkür etmesine rağmen o bilgisayardan giriş yapamadığım için bağlanamıyorum..şuan kendi bilgisayarım olduğu için bağlanabildim..aklınıza çekti diye bişi gelmesin.kızarım bak ona gööre

herkese kazasız belasız sürüşleri diliyorum..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır GV250 ile motor dünyasına adım atmak istiyordum. Bu ay içinde almak istiyorum ancak hiç bir bayide sıfır motor bulunmadığını ve Haziran başında gelecek olan yeni partide fiyat artışı olacağını öğrendim. Bu bilgiler ışığında aşağıdaki linkte yer alan motor hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var. Fiyat yüksek görünüyor ancak kilometresinin az olması cezbediyor. Ne dersiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...83274568/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler