Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    antiparantez insan rıdvan ;oD

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Ridvan Bende hergün otobüsleyim sıcacıık Bol Virüslü bir ortam

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ridvan Bende hergün otobüsleyim sıcacıık Bol Virüslü bir ortam
    tutunma demirlerinde nasıl bir ısıtma sistemi var ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antiparantez insan rıdvan ;oD
    Ne istiyorsunuz benden, yok muhalefet bilmemne her gün bir şey buluyorsunuz.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet denniskirk.comdan alışveriş yapanınız var mı? Gerçekten çok uygun fiyata kasklar var. Türkiyeyede gönderiyorlar. Scooterıma uygun beyaz LS2 kaskım aquilama yakışmıyor.
    Nolan N43 leri beğendim 6 faklı şekilde kullanılabilen bir kask. https://www.denniskirk.com/nolan/n43...d/3303701L.sku
    Bu siteyi daha önce görmüştüm, açıkçası ebayde ne idüğü belli olmayan birinden mp3 player almıştım, sorun olmadan gelmişti, bu bana daha güvenilir gibi geldi. Fiyatları da dediğin gibi oldukça iyi. Ama bir şey dikkatimi çekti. Fiyat kısmında dolar olarak yazan fiyatın aynısını TL olarak yazmışlar. Bu doğru olamaz sanırım. Mesela Nolan N90 N-Com kaskın fiyatı 269.99USD yazıyor, aşağıda da 269.99TL yazıyor.

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Alıntı qheylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım tamam teşekkür ederim su an sıfırı satılan sanırım enjeksiyonlu modeli onu alacağım inş.Cruiser sevmezdim ama bu motoru araştırdım ve bayağa ısındım.
    ben kasım ayında sıfır gv250 aldım çok memnunum iyiki almışım diyorum nazarlardan uzak
    Darısı senin başına..
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halatla olacak birşey olsa yapalım.. o daha da tehlikeli..
    test ettin yani ? foto varmı kanka, bi bakalım nasıl duruyor ? bende yarın büyük olasılıkla şu el korumadan sipariş vereceğim bakayım..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6123024/detay/
    bu arada hyosungsourceden sipariş vermeyi düşünen varmı ???
    ben düşünmeye başladım elcik koruma için pazar buluşmada ahmetin yeni aldığı zabazingoya bakalım nasıldır? baksana adam çıplak el diyo
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki çok ta aramıyorum ama en azından ne kadar kullanışlı oluyor merak etmemek elde değil..
    bu arada bizim Armağan bi ayarlıyamadı şu orta sehpayı
    şaka bir yana geçen gün konuştuk bakalım, sağolsun işin ucunu bırakmıyor kendisi
    kardeşim merak etme sen hergün arıyorum adam yeter diyene kadarda aramaya devam edeceğim. kargoda şuan pek yakında elime geçerbana güven kardeşim metanetli ol

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu siteyi daha önce görmüştüm, açıkçası ebayde ne idüğü belli olmayan birinden mp3 player almıştım, sorun olmadan gelmişti, bu bana daha güvenilir gibi geldi. Fiyatları da dediğin gibi oldukça iyi. Ama bir şey dikkatimi çekti. Fiyat kısmında dolar olarak yazan fiyatın aynısını TL olarak yazmışlar. Bu doğru olamaz sanırım. Mesela Nolan N90 N-Com kaskın fiyatı 269.99USD yazıyor, aşağıda da 269.99TL yazıyor.
    bu arada N90 düşünen varsa bence 10 numara kask çok memnunum.. tavsiye ederim

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası hatalı evet,
    Motorad modelini beğendim. sitede 194 dolar kargosuyla 240dolar civarı türkiyede çok çok daha pahalı
    https://www.denniskirk.com/nolan/n43...d/3303710M.sku

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Orası hatalı evet,
    Motorad modelini beğendim. sitede 194 dolar kargosuyla 240dolar civarı türkiyede çok çok daha pahalı
    https://www.denniskirk.com/nolan/n43...d/3303710M.sku
    Türkiye'de çok çok pahalı değil 90-100 TL (yaklaşık %22) daha pahalı. Bu da bence gayet makul bir fiyat. Bu kaskı bahsettiğin siteden almak istediğinde gümrüğe takılırsa -ki paket boyutundan dolayı dikkat çeker- 75€ olan gümrük sınırını geçtiği için sınırı aşan kısmın %20'si olan yaklaşık 55 TL vergi ödemen gerekir. Kaskı sadece 35-50 TL arası ucuza getirmiş olursun. Karşılığında ise çok düşük de olsa yurt dışından alışveriş yapma riskini almış ve daha önemlisi mesai saatleri içinde Topkapı'daki Avpim'e gidip gümrük işlemiyle uğraşmış olursun.

Kısacası bence yurt dışından almaya uğraştığına değmez. Ben de yurt dışından alışveriş yapıyorum ama gümrük sınırını aşan ya da büyük ebatlı parçalarda değer mi diye hesaplayıp ona göre alışveriş yapıyorum. Ama küçük parçalarda acelem yoksa ufak bir fiyat farkı için bile yurt dışından alabilirim.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkadaşlar orada satılan kaskla raf ömrü az kalan kasklar değil mi...? bir kaç yerde 2-3 yıllık sıfır kaskları almanın çok mantıklı olmayacağını söylemişlerdi...5 yılda bir değiştirmek gerekiyo diyolardı...pazarlama stratejisi de olabilir, emin olamıyorum...

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Alıntı Fonder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava 10 numara herkez motora
    senin yüzünden gaza geldim öğlen arasında çıktım gezdim dolaştım 1 saat boyunca eller biraz üşüdü,
    onun dışında aldığım keyif paha biçilmez

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin yüzünden gaza geldim öğlen arasında çıktım gezdim dolaştım 1 saat boyunca eller biraz üşüdü,
    onun dışında aldığım keyif paha biçilmez
    ben onu bile yapamıorum
    ! Rock'N Roll !:bounce:

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Otobus ten sasmican arkadas

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de çok çok pahalı değil 90-100 TL (yaklaşık %22) daha pahalı. Bu da bence gayet makul bir fiyat. Bu kaskı bahsettiğin siteden almak istediğinde gümrüğe takılırsa -ki paket boyutundan dolayı dikkat çeker- 75€ olan gümrük sınırını geçtiği için sınırı aşan kısmın %20'si olan yaklaşık 55 TL vergi ödemen gerekir. Kaskı sadece 35-50 TL arası ucuza getirmiş olursun. Karşılığında ise çok düşük de olsa yurt dışından alışveriş yapma riskini almış ve daha önemlisi mesai saatleri içinde Topkapı'daki Avpim'e gidip gümrük işlemiyle uğraşmış olursun.

Kısacası bence yurt dışından almaya uğraştığına değmez. Ben de yurt dışından alışveriş yapıyorum ama gümrük sınırını aşan ya da büyük ebatlı parçalarda değer mi diye hesaplayıp ona göre alışveriş yapıyorum. Ama küçük parçalarda acelem yoksa ufak bir fiyat farkı için bile yurt dışından alabilirim.
    Aslında dolar bu kadar yükselmeseydi kazanç daha fazlaydı ama maşallah kanat takıp uçtu.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar orada satılan kaskla raf ömrü az kalan kasklar değil mi...? bir kaç yerde 2-3 yıllık sıfır kaskları almanın çok mantıklı olmayacağını söylemişlerdi...5 yılda bir değiştirmek gerekiyo diyolardı...pazarlama stratejisi de olabilir, emin olamıyorum...
    Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
    Orada satılan kaskların üretim tarihini tabii ki bilemem ama eski kask sattıklarına dair sitede bir ibare göremedim. Türkiye'de olsa bunu belirtmelerini beklemem ama bence o sitede eski tarihli kasklar satılıyor olsaydı bu belirtilirdi.

5 yılda bir kask değiştirme konusuna gelirsek de, böyle bir görüş var ama herhangi kanıtlanmış bir dayanağı yok. Mesela eski lastik kullanılmaz çünkü en fazla 5 yıl sonra sertleştiği dolayısıyla yol tutuşu azaldığı bilinen/kanıtlanabilecek bir şey. Kask için şimdilik böyle bir durum yok. Ayrıca her kaskta üretim tarihi yazılmıyor. Zaten kesin olan bir şey olsa kasklar için onay veren ECE, DOT, SNELL gibi kurumlar üretim tarihinin kaskların belirgin bir yerinde olmasını isterlerdi.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Orada satılan kaskların üretim tarihini tabii ki bilemem ama eski kask sattıklarına dair sitede bir ibare göremedim. Türkiye'de olsa bunu belirtmelerini beklemem ama bence o sitede eski tarihli kasklar satılıyor olsaydı bu belirtilirdi.

5 yılda bir kask değiştirme konusuna gelirsek de, böyle bir görüş var ama herhangi kanıtlanmış bir dayanağı yok. Mesela eski lastik kullanılmaz çünkü en fazla 5 yıl sonra sertleştiği dolayısıyla yol tutuşu azaldığı bilinen/kanıtlanabilecek bir şey. Kask için şimdilik böyle bir durum yok. Ayrıca her kaskta üretim tarihi yazılmıyor. Zaten kesin olan bir şey olsa kasklar için onay veren ECE, DOT, SNELL gibi kurumlar üretim tarihinin kaskların belirgin bir yerinde olmasını isterlerdi.
    Açıkcası, mesaj yazdıktan sonra, benim aklıma 5 yılda bir kask değiştirme olayının bir pazarlama stratejisi olabileceği geldi. Yoksa kaza yapmadığın sürece insanlara tekrar tekrar kask satabilmek pek mümkün değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Açıkcası, mesaj yazdıktan sonra, benim aklıma 5 yılda bir kask değiştirme olayının bir pazarlama stratejisi olabileceği geldi. Yoksa kaza yapmadığın sürece insanlara tekrar tekrar kask satabilmek pek mümkün değil.
    Belki de doğrudur değiştirme olayı bilemiyorum ama bana öyle gibi gelmiyor. Ama 5 yıl kullanılan kask eğer her gün motor kullanıyorsan zaten epey eskiyeceği için sağlamlık konusunda sorun olmasa bile değiştirmek istersin.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    http://www.youtube.com/watch?v=2DMLH...ature=youtu.be beyler motorumun videosunu çektim kazadan sonra neresine noldu die bakıp bir fiyat biçin tahminen ne kadar tutar yapılması

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    http://www.youtube.com/watch?v=2DMLH...ature=youtu.be beyler motorumun videosunu çektim kazadan sonra neresine noldu die bakıp bir fiyat biçin tahminen ne kadar tutar yapılması
    Ooo çok masraf var.

Koruma demiri ve çamurluktaki boya çizilmelerini saymazsak 30 TL civarı bir masrafın var.

Ayak pegini unutmuşum. O düzeltilebilir, ama düzeltmeye dayanabilecek bir şey mi bilmiyorum. Eğer düzeltirken kırılırsa çift alman gerekecek.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ooo çok masraf var.

Koruma demiri ve çamurluktaki boya çizilmelerini saymazsak 30 TL civarı bir masrafın var.

Ayak pegini unutmuşum. O düzeltilebilir, ama düzeltmeye dayanabilecek bir şey mi bilmiyorum. Eğer düzeltirken kırılırsa çift alman gerekecek.
    çift? 2 tanemi yani ve o ne kadr oluor..çizilmelerin giderilmesi çok tutarmı peki? tahminen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    çift? 2 tanemi yani ve o ne kadr oluor..çizilmelerin giderilmesi çok tutarmı peki? tahminen
    Çift alman gerekir derken sadece sol tarafı bulamazsın diye dedim. Bulabilirsen sorun yok. Tek ya da çift ne alacağına göre fiyatı değişir. Senin motordaki ayaklıktan bulursan daha ucuz olacaktır ama orjinalin çifti (sağ-sol) 150 TL civarı bir şeydi. Türkiye'de satılmıyor, yani serviste falan bulamazsın.

Çizikler için de, sen onları olduğu gibi kabullenmeye başla. Arka çamurluktaki bir şey değil ama ön çamurluktaki için boyanması lazım. Biraz pasta cila yapıp öyle kullanabilirsin bence.

Avcılar'daki servisi arayıp debriyaj maneti ve yan sehpa yayı sor. Eğer varsa ve bir işim çıkmazsa Perşembe günü gelip takmana yardımcı olabilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler