Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet herkese selam şimdi geelelim proplemimize

şimdi servise e gittim motor ahmetin motorla yanyana bugün hemen akü değişelim dedi usta bende yeni aldık 2 aylık akü dedim başka bir akü taktı onunla denedi konjektor yada stator arızası var dedi bakacaklar yarına kaldı ama dedi akkü yü değişmesi lazım T.E.T. diye bir akü önerdi 6 ay grantili dedi bende olabilir dedim ama aklımca Vlm akünün çok iyi olmadığı düşünmüyorum ve arızasını zaten konjktor veya stator dedi aküden şüpheleniyorum dedi ama aküyü değiştümrek istemiyorum açıkcası kıllandım daha bir seyi kontorl etmeden akü deyince .. fikirlerinizi bekliyorum yarın arayıp akü değiştirmek istemiyorum konjektor ve stator olan sorunu çözssünler akü bozuksa sonra değiştiririz diyeceiğim olmadı aküyu yuasa alacağım oradan almayacağım ..
    Aküde ne gibi bir sorun olabilir ki marş basıyorsa tamamdır.Aküyü zaten yeni almışsın ne kadar kötü akü olsa yine 1 sene idare eder hiç aklıma yatmadı.Bu statör dediğiniz alternatörün içindeki sargılı kısım değil mi bunu ölçmenin bi imkanı yok mu otomobillerde bu sargılar yapılabiliyor diye biliyorum bi soruşturmak lazım bu işi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    şimdi kısAca detay veriyorum statör ve konjektor sorunlu olursa onlardan 2 ay önce değiştirdiğim için sıkıntı olacak ..

bu arada akü boş iken konjktorun verdiği volt düşük cıkıyor yanlız akü değiştirdi başka aküde de düşük değer cıkınca stator konjektor dedi ama dedi akünü değiştirelim akü bozuksa statoru ve konjektoru etkiler dedi ama içime sinmedi bu cevap cunkü normalde konjektor den gelen elektirk 13.8 volt cvarında motor arıza yapmadan iki hafta önce voltaj bu sekilde idi rıdvanla ölçtük farları değiştirirken sıkıntı yoktu.

akü iki gün önce bitti konjektor 12.5 volt veriyor 5000 devir altnda onunla iki günde doldu ve mars basar hale geldi yarın sabahtan arayıp konjektor ve statoru kontrol etsinler istedkleri akü ile sorunun cozunce benimkini taksınlar dyeceiğim.
    S&T kanuni Gv 250

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    şimdi kısAca detay veriyorum statör ve konjektor sorunlu olursa onlardan 2 ay önce değiştirdiğim için sıkıntı olacak ..

bu arada akü boş iken konjktorun verdiği volt düşük cıkıyor yanlız akü değiştirdi başka aküde de düşük değer cıkınca stator konjektor dedi ama dedi akünü değiştirelim akü bozuksa statoru ve konjektoru etkiler dedi ama içime sinmedi bu cevap cunkü normalde konjektor den gelen elektirk 13.8 volt cvarında motor arıza yapmadan iki hafta önce voltaj bu sekilde idi rıdvanla ölçtük farları değiştirirken sıkıntı yoktu.

akü iki gün önce bitti konjektor 12.5 volt veriyor 5000 devir altnda onunla iki günde doldu ve mars basar hale geldi yarın sabahtan arayıp konjektor ve statoru kontrol etsinler istedkleri akü ile sorunun cozunce benimkini taksınlar dyeceiğim.

senin motora yeni konjektör ve statör takılmadı mı ?

valla tam anlamadım bu işten birşey..

---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:22 ----------

Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @uğur senin ayaklık işi tamamdır. kanuni tiger ayaklığıda uyuyormuş oda 40tyl pimi biz yaptıracağız yayıda alırız bir yerden , Rıdvan bu konudaki düşüncelerin nedir?
    tamamdır kanka sana da zahmet oldu Pim olayını zaten tornada yaptıracağız..Bu işte Mustafa yardımcı olacaktır bana

Rıdvan da öyle takılsın , çünkü orta sehpayı da beğenmez o by muhalefet çünkü
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Can senin motorda arızanın ne olduğu belli, önemli olan neden olduğu. Akü demişler ama geçen sefer aküyü değiştirmeden önce konjektör arızalanmıştı. Aküden olması mümkün aslında ama aküden olduğunu hiç sanmıyorum. Geçen sefer de dediğim gibi bence motorda çok fazla akım çeken bir şey var. Bu da muhtemelen sürekli olmayan, ara ara oluşan bir kısa devredir. Kontrol edince denk gelmezse belirlenemez ama bir süre kısa devre halinde kullanırsan konjektörü bozabilir. Hatta 1-2 gün arayla stop ve far ampullerinin patlamasına da bu sebep olmuş olabilir. Hatta istersen haftasonu elektrik tesisatını iyice bir kontrol edebiliriz.

dostlar, böyle terazi şeklinde vites demirleri var. bunlar hakkında nasıl yorumlarınız var? dahamı kolayda böyle yapıyorlar, yoksa klasik sistem en kolayı mı. sanki ben aklımda canlandırınca terazi gibi olan daha kolay veya rahat olurmuş gibi geliyor ama tabi kullanan varsa yorumunu duymak isterim. belkide nasıl alışırsan öyle gider durumu da olabilir değilmi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar, böyle terazi şeklinde vites demirleri var. bunlar hakkında nasıl yorumlarınız var? dahamı kolayda böyle yapıyorlar, yoksa klasik sistem en kolayı mı. sanki ben aklımda canlandırınca terazi gibi olan daha kolay veya rahat olurmuş gibi geliyor ama tabi kullanan varsa yorumunu duymak isterim. belkide nasıl alışırsan öyle gider durumu da olabilir değilmi?
    Motoru almadan aksesuarları araştırmaya başlamışsın.
    Topuktan vites yükseltmek tabii ki daha rahat. Ben ne zamandır alacam diyorum ama hala yok. Alışkanlığın sorun olacağını sanmıyorum.

Motosikleti
    GV-250
    Alıntı Bellagio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Honda Shadow kullanıyorum,

tam olarak ne aradığını belirtirsen yardımcı oluruz sana burada.(bütçe,model,km,aksesuar,vb.)
    Hocam ayırmak istediğim bütce 6000 lira gibi bir rakam fakat buna korumalar felanda dahil....ben aksesuarları kişinin kendi zevki olarak değerlendiriyorum....Mesela araba satarken alıcıya bu araca çelik jant taktım 1000 liraya ne biliyim teyp taktım 300 liraya film çektirdim 200 lira diyemiyoruz sonuçta...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı adrenalin876 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aksesuarları kişinin kendi zevki olarak değerlendiriyorum....Mesela araba satarken alıcıya bu araca çelik jant taktım 1000 liraya ne biliyim teyp taktım 300 liraya film çektirdim 200 lira diyemiyoruz sonuçta...
    Fiyata oranlarsak 5.000 TL'lik motordaki 1.000 TL'lik aksesuar 20.000 TL'lik arabada 4.000 TL yapar. Tabii ki aksesuar ya da kişiselleştirmeye harcadığımız parayı aracın piyasa fiyatına ekleyip düşünmüyoruz ama birbirinin aynısı iki aracın arasında, işine yarayacak 1000 TL'lik aksesuarı olan da diğeriyle aynı fiyata satılmaz.

Motosikleti
    GV-250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyata oranlarsak 5.000 TL'lik motordaki 1.000 TL'lik aksesuar 20.000 TL'lik arabada 4.000 TL yapar. Tabii ki aksesuar ya da kişiselleştirmeye harcadığımız parayı aracın piyasa fiyatına ekleyip düşünmüyoruz ama birbirinin aynısı iki aracın arasında, işine yarayacak 1000 TL'lik aksesuarı olan da diğeriyle aynı fiyata satılmaz.
    tabi sizin görüşünüzede saygı duyuyorum ama mesela ben arabama 2 ay oldu tüp taktırdım..şimdi satıcak olsam ve desemki 1750 liraya tüp taktırdım deyip, tüpün parasını arabaya artı olarak alamam....ayrıca sadece üstündeki aksesuarları satsak ne kadar eder sıfır değil sonuçta....Burda kimsenin malını karalamıyorum lütfen yalnış anlamayım....

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    tabi sizin görüşünüzede saygı duyuyorum ama mesela ben arabama 2 ay oldu tüp taktırdım..şimdi satıcak olsam ve desemki 1750 liraya tüp taktırdım deyip, tüpün parasını arabaya artı olarak alamam....ayrıca sadece üstündeki aksesuarları satsak ne kadar eder sıfır değil sonuçta....Burda kimsenin malını karalamıyorum lütfen yalnış anlamayım....
    Bütçeniz müsaitse her zaman sıfır almak daha caziptir. Baştan sona kendi malındır ve her detayını bilirsin, yağın en güzeli kullanılmıştır, lastiğin iyisi takılmıştır kafan rahattır. 6000 TL ile 8000 TL pek uzak değiller, yinede sen bilirsin.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Motosikleti
    GV-250
    Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeniz müsaitse her zaman sıfır almak daha caziptir. Baştan sona kendi malındır ve her detayını bilirsin, yağın en güzeli kullanılmıştır, lastiğin iyisi takılmıştır kafan rahattır. 6000 TL ile 8000 TL pek uzak değiller, yinede sen bilirsin.
    daha kask mont gibi korumalarda var..onlarla birlikte bütcem 6000 lira...

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200 Custom
    Bu oran motosiklette daha yüksek ,
    sebebi ise aksesuarların bir çoğu ya özel yaptırılıyor yada yurtdışından geliyor.
    Durum böyle olunca sen 2-3 parça aksesuar için paran hazır olsa bile 1 ay bekliyorsun.

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    usta ile konustum daha önceden boyle bir sorun oldu akünü sıfırlayalım dedi bende dedim yuasa alır gelirim tet istemiyorum rıdvan yuasa akü almam lazım
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    usta ile konustum daha önceden boyle bir sorun oldu akünü sıfırlayalım dedi bende dedim yuasa alır gelirim tet istemiyorum rıdvan yuasa akü almam lazım
    Daha önceki sorunun bu aküyle değil, başka bir aküyle olduğunu söyleseydin keşke. Boşuna akü alacakmışsın gibi geliyor. Yuasa'da Entel enerjide stokta yok görünüyor. Fatih kılıçlı'da var görünüyor ve ilginç bir şekilde distribütörü olan entel enerjiden 20 TL daha ucuza satıyor. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67650798/detay

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Günaydın arkadaşlar motorlara kurşun dökelim fikrine katılıyorum nazara geldik :-)

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceki sorunun bu aküyle değil, başka bir aküyle olduğunu söyleseydin keşke. Boşuna akü alacakmışsın gibi geliyor. Yuasa'da Entel enerjide stokta yok görünüyor. Fatih kılıçlı'da var görünüyor ve ilginç bir şekilde distribütörü olan entel enerjiden 20 TL daha ucuza satıyor. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67650798/detay
    karsıda başka bir adamda buldum oradan sorduyorum fatih kılıç çok güvenilir gelmiyor olmadı oradan alacağım bu arada linkteki aku volt amper aynı ama model değişik.

Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar motorlara kurşun dökelim fikrine katılıyorum nazara geldik :-)
    gunaydın abi bende bugün metrobüse bindim aylar sonra ne zoruma gitti :S
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    karsıda başka bir adamda buldum oradan sorduyorum fatih kılıç çok güvenilir gelmiyor olmadı oradan alacağım bu arada linkteki aku volt amper aynı ama model değişik.
    Şimdi baktım da ilandaki akünün modeli olan ytx12-bs 10 amper aküymüş. İlanda 12 amper yazmış ama bir Fatih kılıçlı klasiği.

Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Can ben 1o gündur otobüs takılıyorum tosunum dinlenmede yağmur çamurda pek binme taraftarı deilim zaten hava soğuk arada gezelim derseniz ozaman tosunumun rahatını bozarim

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    son bilgi konjektor arızası cıkmış gene grantiden değiştirmeye calıcaklar ama olurmu bilmiyorum rıdvan bana yuasa ytx-14bs 12volt 12 amp bul daha bulamadım. Yarın cıkacak gibi benim ciko
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Hadi gözün aydın can cikoya selami var benim tosunun

Darısı pompacilar prensi pompaci ahmet pasanin başına

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler