Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    arkadaşlar tartışma gerçekten rahatsız edici.Biraz daha sağ duyulu davranmakta fayda var...

Herkese iyi akşamlar...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Koray kardeşim bende özledim valla, havalar düzelsede yaza doğru birlikte gazlasak gezsek. Motor yatıyor ne zamandırda kullanamadım özledim valla, bu arada benim vizede çıktı sanırım 15 gün daha motorsuz kalacağım

İyi yapmışsın Koraycım montu değiştirmekle, Cumayı bekle yağmur yağmayacakmış sanırım Cuma'ya. Aman dikkati elden bırakma kardeş.

Bu arada İlker geçmiş olsun ne zaman biopsi olacaksın?
    ..::.. GO ..::..

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    ne biopsisi abi nooldu ben kaçırdım sanırım orayı.. geçmiş olsun ilker kardeşim... orhan vizeye sevindim çok.. hayırlısıyla git gel abi inşallah.. hergün bakıyorum hava durumuna.. ilker araya bi dolu yazı girirnce atlamışım koca sayfayı.. çok geçmiş olsun kardeşim geç oldu yarın arayıp haber alırım senden.. az kaldı kardeşim birlikte gazlamaya.. ben motoru aldım ya hayal gibiydi bu benim için.. artık gerisi gelecek.. buluşucaz gezicez.. ayvalıkta rakı balık yapıcaz..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    [QUOTE=emekkoray;1386183]bende o kadar çok soru sordumki burada insanlara.. sağolsun hepsi süper adamlar.. benimde en çok hoşuma giden kimse biribirine sınıf yapmıyor.. benim motorum daha pahalı tabiki havalı olurum demiyor.. mesela viceroy abimiz.. ne sorduysak söyledi.. bi dolu yüksek cc li motoru var.. ama bize yazarken bi kez bile hissetmedim kasıntılı, havalı bir cümle..
    Sevgili kardeşim 125 cc scooter,keeway sl150,keeway super shadow 250,mondial 150 zatgv-dl 650 derken uzun bir süreçtir açtığım başlık ve edindiğim deneyimlerle bir çok başlıkta motosiklet sevdalılarıyla buluşuyorum.Faydamız oluyorsa ne mutlu Sağlıcakla kalın..
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    ben bu sitede bunu seviyorum abi işte.. başka türlü şeyler olunca üzülüyor insan.. faydan olmazmı hiç.. sizin her cümlenizi ,benim öğrencilerimin beni dinlediği gibi okuyorum.. tekrar teşekkür.. umarım tanışma fırsatımızda olur.. ayvalık ikitekerle çok uzak sayılmaz.. sizde geziyi seviyorsunuz zaten..

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Meslektaşız sonuçta
    İşimizin özü insanlığa hizmet,karanlığa ışık tutmak değilmi? İşte bu en önemli misyonumuz.Düşünmeye,anlamaya ve anladığını araştırmaya,sorgulamaya yöneltmek işin sırrı olsa gerek. Bu paylaşımlar hayatın her alanındadır.Eğitim yaşam boyu var olan süreçtir.
    Yörük kardeşim acil şifalar dilerim.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    hayırlı akşamlar,soru varsa cevapta vardır cevap varsa hayata anlam katmak vardır hayata anlam katınca da mutluluk vardır, kapris varsa bencillik başlar sorular cevapsız kalır tabikii cahilikte.. ben gv 250 hakkında buradaki yorumlardan çok şey öğrendim bazen soğudum vazmı geçsem dedim bazen bundan iyisi can sağlığı dedim özellikle selka arkadaşın yaşayarak paylaştıkları vediğerlerin tecrübeleri ekonomik durum,teknik durum ,sosyal durum motorun kullanım amacı gibi kısımları tecrübelerden faydalanarak başak hiç bir yerde bulamayacağım bilgiler ulaştım burada ...ve fuarı bekliyorum st kanuniyi bizatihi görmek için ...sonra... en geç yaza kadar anlatılanları tecrübe etmeye başlıyacağım inşaalah.. münakaşa ve ve kargaşa arayanlar başka kapıya gitsin biz bilgi paylaşımından mutluluk duyuyoru.. herkese hayırlı akşamlar..

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    herkeze merhaba
    yörük kardeş geçmiş olsun ya bende bi zamanlar biopsi olmuştum. Umarım ciddi birşeyin yoktur...
    Ya arkadaşlar diyosunuzki yaz gelsin takılırız şuraya buraya gideriz ya belki bizde geleceğiz ala ala
    Hiç sormuyorsunuz. Neyse işin şakasındayım ama tabiki bir gün nasip olursa tanışma fırsatı buluruz. Gerçekten beyefendi ve paylaşmayı seven insanlarsınız. Ben en çok bunu sevdim aslında.
    İnşallah Şubatta gv elimde olacak...
    Martta yağmurlar durduğu anda hemen üç beş tur atmam lazım artık kendime hakim olamıyorum
    :D
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    bütün dostlar dedim ben.. tabiki sende... istanbuldasın zaten yakındasın beraber geçeriz ayvalıka.. havalar düzelsin bu civarda yanılmıyorsam 5 gv 250 ciyiz.. bi toplandıkmı süper olur zaten kendi kendine turlamakta zevklidir heralde ama birlikte bişeyler yapmak daha da keyiflidir.. .................... biraz önce ilkeri aradım hastanedeymiş.. bu gün kalıcak yarın biopsi yapılacakmış.. GEÇMİŞ OLSUN İLKER KARDEŞİMİZ..

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    evet koray yanlız gezmenin tadı başka olduğu gibi toplu takılmak da çok farklıdır. Ama burda çok önemli bir unsur var ve toplu sürüş kurallarını yerine getirmek lazım. Yanlız şöyle bi gözümün nönünde canlandırdım da yaww 5 gv vay beee. süper olur yaaa. tabi başka markalarda herzaman başımızın üstünde yeri vardır sakın yanlış anlaşılmasın... Çok zevkli geziler olabilir gerçekten.ben yazları daha çok silivrideyim yazlıkta oluyorum deniz ve havuz var.
    Mangal var et var
    herzaman davetlimsiniz ...
    bu arada çok acillll şifalarda kardeşimize ALLAHtan dilerim

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    toplu sürüşün keyfi (kurallara uymak şartıyla) çok zevklidir,hele en arkada gitmek.virajı sıra halinde dönen kalabalık motor gurubunun seyri başka oluyor.

Motosikleti
    -
    Ben her ikisinide az da olsa yaşamış biriyim (Toplu ve yalnız gezi)

Her ikiside kendince güzel ama grup sürüşü hem çok daha güvenli (kurallara harfiyen uyulduğu sürece tabiki), hemde inanılmaz keyifli. Benim sürekli gezdiğim CBF 150 kullanan arkadaşlarım onlarla yaptığımız gezilerde kesinlikle grup sürüş kurallarını uyguluyoruz. Zaten aksini yaptığınız an çok tehlikeli durumlarla karşılaşmanız muhtemel. Hele bir yaz gelsinde toplanırız inşallah

İlker kardeşime bende GEÇMİŞ OLSUN dileklerimi iletiyorum...

Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toplu sürüşün keyfi (kurallara uymak şartıyla) çok zevklidir,hele en arkada gitmek.virajı sıra halinde dönen kalabalık motor gurubunun seyri başka oluyor.
    Aynen katılıyorum en arkadan çok hoş bir manzara oluyor özellikle virajlı yollarda

Motosikleti
    bazen25 arkadaşı ben yeni görüyorum.. o zaman 6 kişiyiz istanbul çevresinde.. merhaba BAZEN25.. hemde kartalda.. orhan habire yağmur yağıyor.. bitmesini bekledikçe daha çok yağıyor.. :( dün ayvalıktakiler motoru aldığımı öğrendi.. sesler bi tuhaf oldu.. motorun resimlerini gönderdim.. biraz rahatladılar.. sonra kask mont dizlik eldiven lerin resmini gönderdim biraz daha rahatladılar.. babamın 1970 yılında bir javası varmış.. 6 ay kullanmış sonra tayin falan satmak zorunda kalmış.. içinde kalmış belli.. ama ben bu kadar sevdiğini bilmiyordum.. akşam msn den bi dolu soru sordu.... havalar düzelsinde biz annenle bi darıcaya gelelim dedi.. çok güldüm babam 1946 doğumlu.. ikiteker böyle bişey işte...

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    abi bundan güzel birşey olamaz herhalde ya düşünmek çok güzel
    arkada baban artçı olarak müthiş bi duygu.
    Babam sağ iken eski motorumla takılırdık beraber ama tabi artık şansım yok. Babam da hastasıydı. Bazen ben okuldan gelince büyük bir hevesle motorumu almaya giderdim garaja o da ne yerinde yeller esiyor :D
    neden? Peder takılıyoooo

Motosikleti
    -
    Oooo Koraycım baban almasın elinden motoru sonra

Bizimkilerde benim motoru görünce rahatlamışlardı, herhalde güven veriyor cruiserlar motora soğuk bakanlara. Tahmin edebiliyorum seninde ruh halini, yazın yağmur yağsın barajlar dolsun diye kıvranırdık, şimdide azcık kessede turlasam diye umud ediyorsun İki teker böyle birşey. Ben o kadar özledim ki inan motorumu, geçen nişanlıma söyledim, o da Mart gibi havalar biraz düzelir o ara biraz turlarsın felan demişti. Perşembe yağış kesilecek sanırım meteoroloji öyle gösteriyordu, biraz daha sabret kardeşim

Motosikleti
    gv 250
    merhaba arkadaşlar tam motora niyetleniyorum .ama bi tane arkadaşım var kesinlikle hyosung alma sonra kafanı duvarlara vurursun al bi tane cbf 150 ondan başla sonra çok pişman olursun diyor. benimde kafam karışıyor ne yapmalıyım bilemiyorum gv250 tipi güzel ama cbf bisiklet gibi bilmiyorum ne yapmalıyım

Motosikleti
    -
    Alıntı naklov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar tam motora niyetleniyorum .ama bi tane arkadaşım var kesinlikle hyosung alma sonra kafanı duvarlara vurursun al bi tane cbf 150 ondan başla sonra çok pişman olursun diyor. benimde kafam karışıyor ne yapmalıyım bilemiyorum gv250 tipi güzel ama cbf bisiklet gibi bilmiyorum ne yapmalıyım
    Naklov, bende ilk motora başlarken önce YBR veya CBF almayı düşünüyordum. Sonradan içimdeki cruiser sevgisi ağır bastı (aslında CBF'i biraz kullanıp sonra kesinlikle cruiser alacaktım) ve bütçeme uygun GV 250'yi aldım. Açıkcası çokta iyi ettiğimi düşünüyorum. Çünkü dediğin gibi bir kere arkadaşın CBF ile değiştirdik motorları. Yaklaşık bir 10 km kadar kullandım CBF'i ama cruiserden sonra bisiklet gibi geldi. Alışmışım kollarımı açarak motor kullanmaya aynadan arkamı yayla gibi görmeye, CBF'e binince afalladım biraz. Tabi CBF sınıfında bence tartışmasız lider. O yüzden sende cruiser seviyorsan bence CBF yerine GV 250 başlangıç için doğru tercih. Benimde bu ilk motorum ve çokta memnunum. Elbette son karar yinede senin.

Motosikleti
    gv 250
    tşk ler cevapın için gittim baktım gv 250 gayet güzel .bu form sitesinide bayadır takip ediyorum çok önemli bilgiler öğrendim sizlerden herkeze tşk ler.ama arkadaş alırsın elinde kalır sonra kafanı taşlara vurursun deyince kafam karıştı.siz ne düşünüyorsunuz bu kafaya vurma konusunda öyle birşey yaşar mıyım sizce

Motosikleti
    hangi anlamda kafanı vurursun demiş onu tam anlayamadım.. arıza yapar? satamazsın? seni kesmez? hiç zevkli değil? senin kullanım alanına uymaz? hangi anlamda oldunu söyledimi arkadaşın? yani bizim bilmediğimiz bi eksisi varsa onun duyduğu.. merak ettim bende.. bide naklov arkadaş ikisinide kullanıp test ettinmi? ben yeni aldım biliyorsun.. çok mutluyum.. şöyle bişey diyebilir belki satman zor olur.. bu olabilir.. ama türkiyenin şu andaki durumunda hiçbir şey hemen satılamıyor.. bende kendimce senin gv 250 almanı isterim.. bundan bizim kazancımız iyi bir gv ci arkadaş kazanmak olur ama hangisiyle huzurlu olacaksan.. hangisi sana anlaşılmaz bir tebessüm verecekse o olsun.. şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    -
    Alıntı naklov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tşk ler cevapın için gittim baktım gv 250 gayet güzel .bu form sitesinide bayadır takip ediyorum çok önemli bilgiler öğrendim sizlerden herkeze tşk ler.ama arkadaş alırsın elinde kalır sonra kafanı taşlara vurursun deyince kafam karıştı.siz ne düşünüyorsunuz bu kafaya vurma konusunda öyle birşey yaşar mıyım sizce
    Naklov açıkcası böyle bir ihtimal bence her türlü motorda vardır. Hatta motoru bırak her alacağın şey için kötü çıkma ihtimali bir miktarda olsa vardır. Tabi kaliteli markalarda bu ihtimal daha düşüktür. Demiyorum ki Hyosung GV 250 de hiç bir sorun çıkmaz süper makinedir. Ama ben alalı yaklaşık 5 ay oldu ve 2.el aldım 12000 km.deydi aldığımda, ve şimdiye kadar bana hiç arıza çıkarmadı. Her geçen gün iyiki bu motoru almışım diyorum kendime. Belki alacağın motor (bilemiyorum sıfır mı, ikinci el mi düşünürsün) çok temiz bakılmamıştır, sana bir sürü arıza çıkartır, sonra arkadaşının dediği gibi kafanı duvara vurursun. Ama ben pek sanmıyorum böyle olacağını, açıkcası bana ve tanıdığım GV 250 sahiplerine olmadı daha. İnşallah olmazda. Yalnız GV 250 lerin kronik bir sorunu var ara sıra (10-15 seferde bir kez) 3.viteste 5500-6000 devir arasında 2 sn ye kadar gaz kesiyor sonra düzeliyor. Bu sorun bence insanın kafasını duvara vurduracak türden değil. Benim motorda böyle bir problem olmadığı için (ilk sahibi garantiden CDI ünitesini değiştirmiş) açıkcası sürüş esnasında çok rahatsız edermi bilemiyorum. Sadece Koray'ın motorunu kullandığımda 1 kere başıma geldi gaz kesme sorunu o da çok rahatsız etmedi beni.
    Umarım yardımcı olabilmiştir yazdıklarım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler