Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar aktif olmaya çalışıyoruz ama ismimiz geçmiyor peki hocam öyle olsun

@acemi seni tanıyalım kimsin ne yaparsın

Kusura bakma yaa, unutmuşum Sana Ayrı selam çakayım bari
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E hadi hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız inşallah.
    Kask olarak ben biraz araştırmıştım ama henüz alamadım, Lazer Granville almayı düşünüyorum, güzel bir kask, düşünebilirsin.
    Teşekkür ederim arkadaşım, daha iyileri güzelleri sizlerin olsun, kaskı değerlendircem onun içinde ayrıca sağol.[COLOR="Silver"]

StyLeOscaR
    Arkadaşım sana da teşekkür ederim.

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar aktif olmaya çalışıyoruz ama ismimiz geçmiyor peki hocam öyle olsun

@acemi seni tanıyalım kimsin ne yaparsın
    Ankara'da yaşıyorum. MTA Genel Müdürlüğünde Jeoloji Mühendisi olarak çalışıyorum. Motor tutkum çok uzun zamandır vardı nasip bu zamanaymış benimde sonunda bir motorum oldu. Aslında işim icabıyla yılın en az 5-6 ayını arazide geçiriyorum motor benim için bir hobi olacak, eğer iyice ilerletirsem gideceğim görevlere motorumla gitmek gibi planlarım var. Böyle işte ileriki zamanlarda daha da yakından tanırsınız beni.
    Yılın Muhtelif Aylarında Kapsama Alanı Dışındayım

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200 Custom
    Arkadaşlar 2 aylık motosiklet arayışımın ardından bugün Honda Shadow'uma kavuştum.
    Bu da ilk gün heyecanıyla çektirdiğim fotograf

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Alıntı Bellagio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 aylık motosiklet arayışımın ardından bugün Honda Shadow'uma kavuştum.
    Muhteşem.. Hayırlı uğurlu olsun.. Profilindeki "motosikleti" kısmını henüz güncellememişsin ama

Motosikleti
    Teşekkür ederim , profili de güncelledim şimdi

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS

http://img811.imageshack.us/img811/1690/28112011393.jpg
    Ve bu da beni bitiren fotğraf.
    Hayırlı olsun güle güle kullan Gv 250 den inip Shadow'a binice ilk izlenimlerini aktarabilirmisin en başta merak ettiğim süspansiyon ve rahatlığı gerçekten bariz bir fark var mı bana göre Gv250 çok rahat bir motor fakat işi bilenlerin söylediği Dragstar ve Shadow benzerlerinin çok daha rahat olduğu öylemi gerçekten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı acemi06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, bugün GV 250 mi aldım, yarın plaka ruhsat işlemleri halledilecek, bu arada bende motor eğitimi için bir kursla görüştüm eğitim alacağım ve şimdi güvenlik ekipmanlarını almak için uğraşıyorum, bu güvenlik ekipmanları ( Kask, ellik vs. ) için önerebileceğiniz marka var mı arkadaşlar. Bu arada yeni motor alacak arkadaşlar ben çok tecrübeli değilim GV 250 ilk motorum olacak ama yaklaşık 6 aydır motor araştırıyorum ve en sonunda GV 250 almaya karar verdim, aslında bayiye sadece bu motoru yakından görmek için gitmiştim ve bayi motoru daha yeni kutusundan çıkarmış aynasını takıyordu orda gördüm motoru, eve dönerken içim hiç rahat etmedi hemen bayiye geri döndüm ve kaporamı bıraktım ve bir an bile tereddüt etmedim şimdi çok mutluyum sabırsızlanıyorum kullanmak için.
    Hayırlı olsun. Korumalar için motomax, feyizoğlu, gibi online mağazalarda beğendiğin ve bütçene uygun olanların linkini buraya at ona göre değerlendirme yaparız.

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rıdvan; LBC pantolona sen yakından bakmıştın, bu pantolonda da su geçirmeme özelliği mevcut mu ?
    LBC'nin sitesinde su geçirmez olarak yazıyordu ama kullanıcı yorumlarında göre kimisi o kadar kullandım bir şey olmadı diyor, kimisi çok yağmurda geçiriyor diyor. Hatta forumda bir başlık vardı bu pantolon üzerine, orada bile farklı yorumlar vardı. En son kullanıcıların uzlaşmaya vardığı fikir, yeni üretilen modelleri suya yeterince dayanıklı. Zaten su geçirmez diye satılmayan şeyler bile senin ev-iş arası mesafeyi idare eder. Ama yine de İstanbul'un çamur-pisliğine karşı yağmurluk diyorum.

Necati hayırlı olsun motorun. Ehliyeti de 1-2 haftaya alıyorsun sanıyorum. Artık bol bol gezersin.

Bu arada Can'ın motoruna baktık. Tahmin ettiğim gibi değilmiş. Sadece Can'ın şansına stop ve far ampulleri yakın zamanda patlamış. İkisini de değiştirip, elektrik çıkışını kontrol ettik sorun yok.

Armağan senin sissy barı sürücü sissy barı olarak denedim de çok büyük geliyor.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullan Gv 250 den inip Shadow'a binice ilk izlenimlerini aktarabilirmisin en başta merak ettiğim süspansiyon ve rahatlığı gerçekten bariz bir fark var mı bana göre Gv250 çok rahat bir motor fakat işi bilenlerin söylediği Dragstar ve Shadow benzerlerinin çok daha rahat olduğu öylemi gerçekten.
    Evet, ben de merak ediyorum doğrusu. Hatta ilerleyen zamanlarda ortalama yakıt sarfiyatı ile de ilgili bilgi verirsen sevinirim.

Motosikleti
    Teşekkürler,

İlk izlenimlerim çok keyifli ve tatmin edici yönde

Hacimsel olarak büyüklüğü insana güven veriyor, Gv 250 kullanırken sıkıştırmaya kalkışan arabalar şimdi uzak duruyor.
    140la giderken bile artçıda en ufak bir vibrasyon olmuyor,yere sağlam basıyor(250 kg)
    İşçilik ve malzeme kalitesi iyi.
    Hızlanması ve torku çok yüksek , şimdiye kadar motosiklet kullanmamışım dedirtiyor insana.
    Üzerinde el yapımı egzoz var (yanından geçtiği arabaların alarmlarını çalıştırıyor),
    o başlı başına gaza getiriyor insanı .
    Genel olarak da Dragstar'ın 1 kalem üstü.

Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:00 ----------

Yakıt sarfiyatı ,kilometrede kullanımla doğru orantılı olarak 20-25 kuruş arası.(Kullanıcıların söylediği)

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, ben de merak ediyorum doğrusu. Hatta ilerleyen zamanlarda ortalama yakıt sarfiyatı ile de ilgili bilgi verirsen sevinirim.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Belagio,acemi06,Armağan ve yeni motor sahibi arkadaşlar kaza ve keder olmayan bir sürüş keyfi yaşamalarını diliyorum..
    Mal sahibi olmak güzel bir duygu ama motor sahibi olmak mal sahibi olamktan çok daha farklı bir duygu ..
    Kışın ortası olmasına rağmen alım ve satımlar tam gaz gidiyorsa Türkiyede motor kullanımı hak ettiği yere geliyor demektir..
    Birde araba satıcıları gibi motor satıcılarıda reklam yapsa / yapabilseler tut motorcuları tutabililirsen artık..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Necati hayırlı olsun motorun. Ehliyeti de 1-2 haftaya alıyorsun sanıyorum. Artık bol bol gezersin.
    Teşekkürler Rıdvan,
    Bana eldiven,dizlik,pantolonve sağlam bir kilit lazım , ne önerirsin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Teşekkürler Rıdvan,
    Bana eldiven,dizlik,pantolonve sağlam bir kilit lazım , ne önerirsin?
    Eldiven olarak ben motomax'den soğuğa karşı ucuz (30 TL) bir eldiven aldım gayet iş görüyor fiyatına oranla iyi yani. Pantolon alacaksan dizlik almanın pek bir manası yok, zaten pantolonların içinde diz koruması oluyor. Ama illa dizlik alacaksan Prohel ya da Venom alabilirsin, çoğu dizliğe göre daha iyi. Fiyatı da sanıyorum 45 TL'di. Pantolon olarak ben yandan fermuarlı aldım, ayakkabıları çıkartmadan bir kaç saniye içinde giyilip çıkartılabiliyor. 3 sayfa geride (601. sayfa) pantolonun detaylı bir incelemesini de yaptım okuyabilirsin. Revit 270 TL (peşin 245) LBC 185 TL (peşin 180). Eğer normal bir pantolon alacam dersen Mesut ve Ahmet'in marka olarak 4riders'dan şikayeti olmadığını düşünerek 4riders pantolon tavsiye edebilirim. Ben fermuarlı almasam ona bakacaktım, o da 140 TL. Kilit de, piyasada satılan kilitler genelde 90 cm olduğu ve bana yetmediği için Şirinevler'de bir motosiklet parçacısından 1,5m boyunda, kaplamasıyla beraber yaklaşık 4cm çapında bir kilit aldım. Sağlam olduğunu düşünüyorum. Fiyatı da yanlış hatırlamıyorsam 50 TL civarı bir şeydi. Kalınlığından dolayı o halat kilidin çok gürültü çıkaracak bir makine olmadan kesilmesine ihtimal yok gibi. Ama çok iddialı bir kilit markası olan Master lock'un kilitlerinin bile açılabildiğini düşünürsek, açılmayan kilit yoktur. Sadece potansiyel hırsızı caydırma amaçlıdır.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Rıdvanım, bu senin bi ara LBC pantolona bakmayı düşündüğün üsküdar'daki dükkanın adresi yavuztürk mah.
    hoşgörü sk no:9 ümraniye diye mi geçiyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rıdvanım, bu senin bi ara LBC pantolona bakmayı düşündüğün üsküdar'daki dükkanın adresi yavuztürk mah.
    hoşgörü sk no:9 ümraniye diye mi geçiyor?
    Aynen öyle, hatta adresten emin değildim ama sanki gitmiş gibi rotayı hafızama kazımıştım. Şimdi Google maps'den kontrol ettim orası.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi geceler..
    Alıntı 7hillchopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki intruder 250 2005 model 350 km.de 8.250 liraya buldum diğer yandan gv250 nin 0 kmsi 8357 lira.
    Sizce seçimimi ne yönde yapmalıyım? Dediğim gibi kısa vadede değiştirebileceğim bir motor almıyorum suzukinin kalitesi yolda bırakmaz diyorlar ama sizin tecrübeleriniz de benim için çok önemli...
    dostum öncelikle aramıza hoşgeldin..şimdi arkadaşlarımız sana yeterli cevabı vermiş sanıyorum ama bende biraz bahsedeyim..yamaha dragstar 250 Türkiye'de çok az miktarda.ve sağlam temiz bulabileceğini sanmam o yüzden ele derim onu..intruder ise-bende çok araştırmıştım-24 hp güç ile gv250 ve venoxdan sonra 3. sıradaki en güçlü japon motordur..ikinci eli sırf suzuki olduğu için yaklaşık 2.000 tl daha pahalıdır ve inan bana yan yana koyunca gv250 daha iri yarı ve daha göz alıcı bir yapıya sahiptir.ben iddia ediyorum intruder seni yolda koymazsa bakımlarını aksatmadığın düzgün kullandığın gv250 seni iki defa yolda koymaz.her zaman demişimdir temiz zamanında bakımları yapılan gv250 evladiyelik bir motordur.motora yaklaşınca zaten işçilik kalitesi japonları aratmadığını göreceksin.yani uzun lafın kısası ben suzukiye binmek isterim diyorsan git temiz ikinci el al..ama uzun süre bineceğim diyorsun-genelde böyle düşünülerek alınır-ama 2-3 sene sonra sadece ve sadece hacim büyütmek için satarsın..durum bu yani..gönlündeki motora kavuşman dileğiyle..

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlker ve Hasan abim, Tokmakçı müdür Ahmet ( ) , hala müdürüm diye geçinen Can'a ( ) ve diğer arkadaşlara da saygılar
    eyvallah uğurcum..bak bu tokmak olayını unutturmuştuk ahmet'e aman tekrar hatırlatma coşup etrafı tokmaklamasın yine..
    Ankara'da yaşıyorum. MTA Genel Müdürlüğünde Jeoloji Mühendisi olarak çalışıyorum. Motor tutkum çok uzun zamandır vardı nasip bu zamanaymış benimde sonunda bir motorum oldu. Aslında işim icabıyla yılın en az 5-6 ayını arazide geçiriyorum motor benim için bir hobi olacak, eğer iyice ilerletirsem gideceğim görevlere motorumla gitmek gibi planlarım var. Böyle işte ileriki zamanlarda daha da yakından tanırsınız beni.
    aramıza hoşgeldin arkadaşım..motorun hayırlı ve uğurlu olsun tekrardan..

necati hayırlı ve uğurlu olsun..Kazasız belasız kullanman dileğiyle..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Arora Beatrix 150

http://img811.imageshack.us/img811/1690/28112011393.jpg
    Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullan arkadaşım.

---------- Post added at 01:14 ---------- Previous post was at 01:12 ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi geceler..

Teşekkürler arkadaşım sağol.

---------- Post added at 01:16 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi geceler..
    dostum öncelikle aramıza hoşgeldin..şimdi arkadaşlarımız sana yeterli cevabı vermiş sanıyorum ama bende biraz bahsedeyim..yamaha dragstar 250 Türkiye'de çok az miktarda.ve sağlam temiz bulabileceğini sanmam o yüzden ele derim onu..intruder ise-bende çok araştırmıştım-24 hp güç ile gv250 ve venoxdan sonra 3. sıradaki en güçlü japon motordur..ikinci eli sırf suzuki olduğu için yaklaşık 2.000 tl daha pahalıdır ve inan bana yan yana koyunca gv250 daha iri yarı ve daha göz alıcı bir yapıya sahiptir.ben iddia ediyorum intruder seni yolda koymazsa bakımlarını aksatmadığın düzgün kullandığın gv250 seni iki defa yolda koymaz.her zaman demişimdir temiz zamanında bakımları yapılan gv250 evladiyelik bir motordur.motora yaklaşınca zaten işçilik kalitesi japonları aratmadığını göreceksin.yani uzun lafın kısası ben suzukiye binmek isterim diyorsan git temiz ikinci el al..ama uzun süre bineceğim diyorsun-genelde böyle düşünülerek alınır-ama 2-3 sene sonra sadece ve sadece hacim büyütmek için satarsın..durum bu yani..gönlündeki motora kavuşman dileğiyle..

eyvallah uğurcum..bak bu tokmak olayını unutturmuştuk ahmet'e aman tekrar hatırlatma coşup etrafı tokmaklamasın yine..

necati hayırlı ve uğurlu olsun..Kazasız belasız kullanman dileğiyle..
    Teşekkür ederim arkadaşım temennilerin için.

---------- Post added at 01:21 ---------- Previous post was at 01:16 ----------

Slayerrr arkadaşım ben motomax ve feyzioğluna baktım, öncelikle markalar hakkında bilgim yok, sadece görüntü ve özelliklerine bakarak kendimce çıkarımlar yaptım ve bir liste çıkardım, bu listede mont, pantolon, bot yok. Bu korumalıkları tek tek alsam mı iyi yoksa hepsini içinde bulunduran bir montmu alayım bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.

KASK

http://www.feyizoglu.com/Granville-c...k_46512.html#0
    http://www.feyizoglu.com/Fiberpro-Ma...k_44284.html#0
    http://www.feyizoglu.com/FF-358-Celt...i_46700.html#0
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai..._l-pmu616.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1067.html

ELDİVEN

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...n-pmu1721.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...-pmu1444.htmlh
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...n-pmu1443.html
    http://www.feyizoglu.com/M10-Kislik-...n_46505.html#0

KORUMA

http://www.feyizoglu.com/Tex-Body-Ar...a_45867.html#0
    http://www.feyizoglu.com/Grant-Mafsa...k_46971.html#0
    http://www.feyizoglu.com/Mafsalli-Dizlik_44417.html#0
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...a-pmu1732.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...a-pmu1731.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Slayerrr arkadaşım ben motomax ve feyzioğluna baktım, öncelikle markalar hakkında bilgim yok, sadece görüntü ve özelliklerine bakarak kendimce çıkarımlar yaptım ve bir liste çıkardım, bu listede mont, pantolon, bot yok. Bu korumalıkları tek tek alsam mı iyi yoksa hepsini içinde bulunduran bir montmu alayım bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.
    Linklere bir göz attım, kask fiyatları arasında uçurum var. Sadece pahalı olduğu için değil tabii ki ama pahalı olanlar daha iyi Ayrıca body armour denilen korumalardan değil korumalı mont almalısın. Hem sen mont bak, hem de istersen kask listesini bir gözden geçir. 600 TL olanla 200 TL olanı karşılaştırmak olmaz.
    Neyse ben yatıyorum, sabah 9.30 sularında işe gidince mont seçenekleriyle beraber detaylı bir şekilde cevap yazarım. İyi geceler.

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Linklere bir göz attım, kask fiyatları arasında uçurum var. Sadece pahalı olduğu için değil tabii ki ama pahalı olanlar daha iyi Ayrıca body armour denilen korumalardan değil korumalı mont almalısın. Hem sen mont bak, hem de istersen kask listesini bir gözden geçir. 600 TL olanla 200 TL olanı karşılaştırmak olmaz.
    Neyse ben yatıyorum, sabah 9.30 sularında işe gidince mont seçenekleriyle beraber detaylı bir şekilde cevap yazarım. İyi geceler.
    Haklısın kask olayında arkadaşım, ben eleme tam yapmadan yolladım listeyi özürdilerim bilgi kirliliği oldu, aslında özellikleri bakımından aşağıdakiler hoşuma gitti. Öbürleri sadece görüntü idi

http://www.feyizoglu.com/Fiberpro-Ma...k_44284.html#0
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai..._l-pmu616.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1067.html

Bende yarın en geç 7:00'da kalkmalıyım aslında, montları yarın inceleyeyim artık çünkü kalkamayacağım yarın, zaten bugün biraz kaytardık işten yarında ruhsat için izin alacağım göze batmayalım, herkese iyi geceler.

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250

Bu arada Can'ın motoruna baktık. Tahmin ettiğim gibi değilmiş. Sadece Can'ın şansına stop ve far ampulleri yakın zamanda patlamış. İkisini de değiştirip, elektrik çıkışını kontrol ettik sorun yok.

Armağan senin sissy barı sürücü sissy barı olarak denedim de çok büyük geliyor.
    Rıdvan Eyvallah geldin rahatladım valla bir sıkıntı yok diye, ne kadar yemek yiyip gelsende pizza'dab yedirdik bir dahakine yemek yemeden lütfen

---------- Post added at 09:04 ---------- Previous post was at 08:50 ----------

Yeni motor alan arlkdaşlar hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler diliyorum aman dikkat havalar soğudu sabah yollar nemli ıslak oluyor ..

Bu arada hala lastiklerimi değiştirmedim ilk fırsatda lastik ve canta olayına girmem lazım benim cantalar ufak biraz..

Birde bu hafta buluşalım diyorum uygunsa cuma akşamı veya onerdiğiniz bir akşam hafta sonuda olabilr pazar
    S&T kanuni Gv 250

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    gunaydin arkadaslar,

shadow alan arkadasa hayirli olsun, darisi basimiza

bu haftaki bulusmaya ben katilamayacagim, Van'dan misafirlerim var. sonraki haftalarda katilabilirim.

pantolon icin de topluca alirsak belki indirim bile yaptirabiliriz. ben bu hafta sonu alacagim muhtemelen, baska dusunen varsa birlikte gidebiliriz. bu arada lbc'nin sitesinde bakim var, ama eski site su adreste duruyor, adres ve urun bilgilerine ordan erisilebilir; http://www.lbc.com.tr/eski/

bir gv250'nin parcalarinin(lastik, zincir vs.) ortalama omurleri hakkinda bilgi bulabilir miyiz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler