Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gv250 olacak. :D
    iyi geceler beyler.

sınavlardan dolayı pek bulunamadım forumda... ama kaçırdığım yerleri girip takip ediyorum.

aklıma takılanları sorayım:

bu motor en çok kaç kilo çeker? iki kişi en fazla kaç kilo olabilir? annem beni taşır mı diye sordu, cevap veremedim... :D

bir de, ankara'da hem günlük kullanımda(yani yolda yürürken falan), hem de kışın sürebileceğimiz zamanlarda (ocak şubat değil de, en fazla şu günlerde yani) kullanabileceğim kibar bir deri eldiven tavsiye eder misiniz? sizce eldivenler de korumalı olmak zorunda mı? korumasız eldiven kullanan var mı? motosiklet eldivenini gündelik kullanımda kullanamaz mıyız? iki yönlü tasarlanan kibar eldivenler yok mu? ellerim çok üşüyor ya.. :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı fuuzzle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor en çok kaç kilo çeker? iki kişi en fazla kaç kilo olabilir? annem beni taşır mı diye sordu, cevap veremedim... :D

bir de, ankara'da hem günlük kullanımda(yani yolda yürürken falan), hem de kışın sürebileceğimiz zamanlarda (ocak şubat değil de, en fazla şu günlerde yani) kullanabileceğim kibar bir deri eldiven tavsiye eder misiniz? sizce eldivenler de korumalı olmak zorunda mı? korumasız eldiven kullanan var mı? motosiklet eldivenini gündelik kullanımda kullanamaz mıyız? iki yönlü tasarlanan kibar eldivenler yok mu? ellerim çok üşüyor ya.. :D
    Seleye sığan herkesi taşır diye düşünüyorum. Zaten motorun taşıyamayacağı kadar ağır olan 2 kişi görece geniş de olsa seleye sığmaz.
    Eldiven olarak da, bahsettiğin türden bir eldiven yok. Korumalı olmasa bile bu havada ellerinin donmasını engelleyecek bir eldiven motosiklet haricinde kullanılmayacak kadar kaba olur. Şöyle ki, şu her yerde, yalandan da olsa kar eldiveni diye satılan eldivenlerle daha 50 km/s hıza ulaşmadan soğuktan ellerin donar. Çünkü rüzgar etkisi hissedilen hava sıcaklığını hıza göre 10 derece kadar düşürebiliyor. Mesela şu anda Ankara'da sıcaklık -1 derece. 100 km/s rüzgar hızıyla (motosiklet hızı) -12 (eksi oniki)derece olarak hissediliyor.

Merak edenler şu siteden değerleri Celsius ve k/h seçip yazdıktan sonra hissedilen sıckalık (soğukluk) hesabı yapabilir.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Selam arkadaşlar,Kore'den verdiğim siparişi bugun gidip aldım,Ön cam,elcik koruma,arka demiri bugun monte ettim ama ön camı 15km sonra söktüm ısınamadım,hem titriyor hemde tüm rüzgarı kafaya kanalize ediyor direk kaska doğru. Vücut korunuyor ama kaskta uğultu ve titreme yapıyor.Sanırım yanlış monte ettim.Tekrar denemem gerekecek.Ön cam kullanıpta memnun olanlar varsa resim atabilirlermi buraya bende resimdeki gibi monte edeyim.
    Özellikle çatala göre dikeydeki açısına karar veremedim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,Kore'den verdiğim siparişi bugun gidip aldım,Ön cam,elcik koruma,arka demiri bugun monte ettim ama ön camı 15km sonra söktüm ısınamadım,hem titriyor hemde tüm rüzgarı kafaya kanalize ediyor direk kaska doğru. Vücut korunuyor ama kaskta uğultu ve titreme yapıyor.Sanırım yanlış monte ettim.Tekrar denemem gerekecek.Ön cam kullanıpta memnun olanlar varsa resim atabilirlermi buraya bende resimdeki gibi monte edeyim.
    Keşke sipariş verirken haber verseydin. Kesin bir şeyler alan olurdu. Gerçi sen gümrük sınırı dolaylarındaymışsın (belki geçtin). Neyse bende ön cam yok, olanlar da fotoğraf konsunda tembel davranabilirler. En azından şimdilik Ahmet'in motorundan çektiğim fotoğrafların ön cama yakınlaşıtırılmış halleriyle idare edebilirsin. Ama bağlantıda sorun olduğunu pek sanmıyorum. Alışmakla alakası sanıyorum. Uğur'da bu konuda şikayetçiydi, hatta fotoğrafta gördüğün gidnonun altından geçen demirleri, kelepçeleri ters takarak gidonun üzerine alıp ön camın yüksekliğini arttırmıştı.

Bu arada aklıma gelmişken sen de sis farı ve özellikle bağlantı demirinin fotoğrafını koyabilir misin?

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Teşekkürler,bende yarın gün içinde çekerim bağlantı yerini.Siparişleri almak isterdim ama benim kargo sınırı geçti,gidip o yüzden kendim aldım bir miktar gümrük vergisi ödeyerek.Ama acil ihtiyaçlar varsa burdan bir liste yaparız,sonra sipariş veririz.Haa birde azda olsa sis farı cama takılıyor,açısını ona göre ayarlamak gerekiyor.

Arkadaşlar Bende Kanuni Racer 200 var. Motor Tam devir yani son gaz giderken geri silkeleme yapıyor Bunun sebebi ne olabilir bide yavaş giderken titremeler oluyor resmen grenajları depoyu komple sarsıyo Bunları sebepleri nedir ve maliyeti ne kadar olur bilen birinden tavsiye almak isterim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı xEsesLee26x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bende Kanuni Racer 200 var. Motor Tam devir yani son gaz giderken geri silkeleme yapıyor Bunun sebebi ne olabilir bide yavaş giderken titremeler oluyor resmen grenajları depoyu komple sarsıyo Bunları sebepleri nedir ve maliyeti ne kadar olur bilen birinden tavsiye almak isterim
    Sen çok yanlış gelmişsin
    Senin yazman gereken başlık şu; http://www.motosiklet.net/forum/moto...ilari-304.html

Ama fikir beyan etmek gerekirse o motorun titremesi anormal bir şey değil. Çinli ve tek silindir titrer. Geri silkeleme dediğini tam anlamadıysam da sanıyorum ateşlemeyi kesiyor.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    selamlar arkadaslat günuk bursa maceram sag salim sona erdi yalovadan bursaya gidis dönüs baya soguk gecti cift iclik ve dizlik takmama ragmen usudum hatunda usudu biz daha cok isimiz oldugu icin gittik gezi amacli gitmedik onun icinde gezemedik tosun iyi halinden
    memnun depo fullendi tabi memnun olacak

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200 Custom
    Kesinlikle ehliyetsiz ve plakasız motorla gezmeni tavsiye etmem.

Plaka değişikliği sırasında 1 gün plakasız kullanmıştım motosikleti,
    ehliyet olmamasına bir de plaka olmaması eklenince iyice tedirgin oluyor insan

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    117 TL ruhsatlar, 42 TL ÖTV, = 159 TL + sigorta (50-100 TL arası değişebilir) yan toplam 210-260 TL arası br masraf olacak. 300 TL istemeleri normal. Tabi 200'e kapatırlarsa sigortayla beraber iyi kar yapmış olurlar. Trafik tescil başvuruya yarın için gün verdiğine göre çok yoğun değil sanıyorum. Yani eğer Cuma günü motor gelirse Pazartesi bile alma ihtimalin var. Hatta işi verdikleri takipçinin trafikle arası iyiyse Cuma akşamı bile alabilirsin. Bir de eğer bayi-ev arası çok yakın bir mesafeyse, Cuma-Cumartesi günü alıp getirebilirsin. Ama çok yakın değilse trafiğe kayıtlı olmayan bir araçla gezmek riskli olur. Gatirebilirsin deme sebebim her ne kadar trafiğe çıkamasan da hafta sonu motoruna sarılırsın.

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Resim çektim ama çook karanlik çıkmış gün içerisinde gündüz gözüne ve bağlantı yerlerine doğru çekim alıp koymalıyım
    Bu arada ön camları neyle silmek-temizlemek gerekli?Benim eski camı WD40'la temizlemeye kalkışmıştım,cam bildiğin buzlu cama dönüverdi tam opak oldu,kısaca maffolduNeyle temizlersek saydamlığını korumuş oluruz? Cam sil iş görür mü?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Resim çektim ama çook karanlik çıkmış gün içerisinde gündüz gözüne ve bağlantı yerlerine doğru çekim alıp koymalıyım
    Bu arada ön camları neyle silmek-temizlemek gerekli?Benim eski camı WD40'la temizlemeye kalkışmıştım,cam bildiğin buzlu cama dönüverdi tam opak oldu,kısaca maffolduNeyle temizlersek saydamlığını korumuş oluruz? Cam sil iş görür mü?
    Fotoğrafı bir ara eklersin artık.
    Ön camı temizlemek için de herhangi bir kimyasal kullanmamanı tevsiye ederim. Camsil olabilir ama WD40 gibi içinde çözücü bulunan kimyasallar plastiği zamanla bozar, zaten acı bir deneyimle artık benden iyi biliyorsun. Camsil kullanırsan da klasik camsil olarak satılanlardan al. İçinde alkol bulunan cam temizleyicileri kullanma. Zaten alkol olanların üzerinde gayet büyük bir şekilde yazıyor. Alkol normalde zarar vermez gibi görünüyor ama uzun vadede şeffaflığı azalatabilir. Ben de bunu senin gibi yaşayarak öğrendim. Xerox'un baskı makinesi camlarını temizlemek için kullandığı çok yüksek oranda alkol içeren temizleyicisini arabamın filmli camlarını temizlerken. Tek sefer kullandığım için zarar vermemişti ama filmin parlaklığı görünür şekilde azalmıştı.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Özellikle çatala göre dikeydeki açısına karar veremedim.
    Evet bende de aynı sorun mevcut.. rüzgar direk kaska tokat gibi şaplıyor..ben standartın dışında bğlantılarını ters takarak az miktarda olsa engelledim rüzgarı..Foto tam olarak yok ama bir ara çekip koyarım, açısını nasıl ayarlarsan ayarla pek fark olmayacak, çünkü cam esnediğinden gene aynı sorun teşkil ediyor..Ben baya bi denedim uğraştım .. Ön cam , soğuk havalarda ve yağmurlu havalarda çok işe yarıyor

hatta üşenmedim foto çektim..umarım yardımcı olur

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 22:50 ----------

bu arada şunu da belirteyim; gidona bağladığınız kelepçeleri çok aşırı sıkarsanız eğer, kelepçenin içindeki içi oyuk vida kırılabiliyor, tecrübeyle sabittir sonra gider tornacıda uğraşırsınız yaptırmak için
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam arkadaşlar..uğurun çözümü en mantıklı çözüm olacaktır sanıyorum..yada el yapımı daha uzun bir cam yaptırmak..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar..uğurun çözümü en mantıklı çözüm olacaktır sanıyorum..yada el yapımı daha uzun bir cam yaptırmak..
    Abi çözüm uzun cam değil aslında..bizim ön cam yeterince uzun.. tek sıkıntısı Givi yada kappa marka ön camlardaki gibi,camı tutan demir yok..sadece bir kısmını tuttuğundan o da esneme yapıyor..

Yani bağlantı demiri bunun gibi olsa sorun olmaz..

Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    selam arkadaslar,

nasilsiniz, ne var ne yok?

forumu arada takip etmeye calisiyorum ama cok sik giremiyorum.

ahmet, gecen hafta makarna partisi icin cagirdin, gelemedik, haber de veremedik kusura bakma, ama gelip yemis kadar olduk valla, sagolasin

ledli sis farlarindan ben yapmaya calistim, hatta Cihan sagolsun yonlendirdi. cakma sis fari alip icine 3lu led yerlestirdim, koruma demirini deldirip uzerine taktirdim. cok saglam olmadi ama ben begendim, bi ara fotograflarini cekip koyarim. ledler beyaz oldugu icin park lambasi sari gibi kaliyordu, onu da gene beyaz ledle degistirdim. ledler aydinlatma olarak cok iyi olmasa da fark edilmek icin ise yariyor.

bir de buji konusu var, muhtemelen ebay'den iridium buji siparis edecegim, karburatorlu-enjektorlu motorlarda buji farki olur mu? bana olmazmis gibi geliyor ama bazi ilanlarda EFI icin diye geciyor bujiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,

nasilsiniz, ne var ne yok?

forumu arada takip etmeye calisiyorum ama cok sik giremiyorum.

ahmet, gecen hafta makarna partisi icin cagirdin, gelemedik, haber de veremedik kusura bakma, ama gelip yemis kadar olduk valla, sagolasin

ledli sis farlarindan ben yapmaya calistim, hatta Cihan sagolsun yonlendirdi. cakma sis fari alip icine 3lu led yerlestirdim, koruma demirini deldirip uzerine taktirdim. cok saglam olmadi ama ben begendim, bi ara fotograflarini cekip koyarim. ledler beyaz oldugu icin park lambasi sari gibi kaliyordu, onu da gene beyaz ledle degistirdim. ledler aydinlatma olarak cok iyi olmasa da fark edilmek icin ise yariyor.

bir de buji konusu var, muhtemelen ebay'den iridium buji siparis edecegim, karburatorlu-enjektorlu motorlarda buji farki olur mu? bana olmazmis gibi geliyor ama bazi ilanlarda EFI icin diye geciyor bujiler.
    Bir daha ki buluşmaya bekliyoruz.
    Buji olarak da enjeksiyonlu-karbüratörlü ayrımı yok. Normal buji olarak CR8E, iridyum buji olarak da CR8EIX alabilirsin. Bence iridyum bujiye gerek yok ama sen bilirsin tabii ki. Ayrıca ebay'den alınca ne kadar ucuza gelecek? Türkiye'de normal buji 15 TL, iridyum 30 TL. ngkbujimarket.com'dan da alabilirsin.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ben CR8EIX olanlardan 4 lü paket halinde ebaydan yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 40 dolar gibi bir fiyata almıştım..ama şimdi baktım ki 60 dolar civarında satılıyor 4 lü seti..yine 120 tl yi bulacak..dolayısıyla şuan için yurt dışından almanın bir mantığı yok..rıdvanın bahsettiği yerli siteden alabilirsin..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    makarnaaa kiymali makarnaa domates soslu makarnaaaa oyy oyy

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    armağan dostum valla inşallah hayırlısı ile tez zamanda kavuşursun karakaçana heyecanını anlıyorum..muhtemelen forumdaki tüm arkadaşlar benzer heyecanları yaşamıştır zamanında..
    üstadım umarım çabuk geçer zaman ve bir aksilik çıkmaz sanki çok istemiyormuş gibi yapıyorum yoksa sürekli prüz çıkıyor (=

Arkadaşlar ayrıca birşey sormak istiyorum koruma demirini ve armodere çanta (sizinkilerle aynı 750) gidip alsam kendim montajını yapabilirmiyim?
    Rıdvan ustam olmadı sen yardım edermisin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ayrıca birşey sormak istiyorum koruma demirini ve armodere çanta (sizinkilerle aynı 750) gidip alsam kendim montajını yapabilirmiyim?
    Rıdvan ustam olmadı sen yardım edermisin?
    Bildiğim kadarıyla koruma demirini satan yer montajını yapıyor. Zaten imalat yapan yer, montajını da yapar. Çantayı da vidaları değiştirirsen ve elin anahtar tutuyorsa takarsın. Ama gerekirse yardım ederim. Motorun gelsin de gerisi kolay.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler