Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Arkdaşlar bugün belirlenen bir iş toplantısı yüzünden yarın toplantıda olacağım :S cuma'ya mı alsak :( veya bu toplantıya katılamıyacağım
    S&T kanuni Gv 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar bugün belirlenen bir iş toplantısı yüzünden yarın toplantıda olacağım :S cuma'ya mı alsak :( veya bu toplantıya katılamıyacağım
    bizim toplantı 7 kişi falan, senin toplantı daha az ise döveriz onları söyle onlar cumaya alsın ;oP fazla ise çaktırmadan kaç gel aralarından ;oD

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim toplantı 7 kişi falan, senin toplantı daha az ise döveriz onları söyle onlar cumaya alsın ;oP fazla ise çaktırmadan kaç gel aralarından ;oD
    Ahmet onemli olmasa gelirdim mutlaka belki oradan cıkışta gelirim erken biterse şirket içi karışık bakalım neler olacak.
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Bellagio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beylikdüzünde oturuyorum ben büyükşehir - bizimkent tarafında,
    perşembe irtabata geçip beraber gidebiliriz.

Necati Sayın
    (532) 296 37 43
    10dk dır düşünüyorum bu ismi nerden hatırlıyorum diye... Müdür sen beni facebookta ekleyen cüretkar avatarlı Necati misin? ;oD kaçta nerede buluşalım beylikdüzünde?

---------- Post added at 09:19 ---------- Previous post was at 09:16 ----------

Ahmet onemli olmasa gelirdim mutlaka belki oradan cıkışta gelirim erken biterse şirket içi karışık bakalım neler olacak.
    eksik taş falan mı var kasada? ;oD

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250

Eksik gedik yok Bizde eksik olmaz ) Mevzular var konusacak bakalım
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Mesai saatinden sonra toplantı yapan zihniyeti...

Bu sabah Haramidere'de bir Gv250 kullanıcısı geçti yanımdan hatta selamına karşılık verdim ama benim süper sessiz kornamı duydu mu bilmem Motor tanıdık geldi 34BY3310 kimsin? Bu plakayı nereden hatırladığımı düşünüyorum 2 saattir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu sabah Haramidere'de bir Gv250 kullanıcısı geçti yanımdan hatta selamına karşılık verdim ama benim süper sessiz kornamı duydu mu bilmem Motor tanıdık geldi 34BY3310 kimsin? Bu plakayı nereden hatırladığımı düşünüyorum 2 saattir.
    bende bunu anlamam arkadaş ya... hani tofaş-doğan kullanmıyorsun ki binlercesi sokakta olsun, hyosung gv250 kullanıcısısın! zaten bi avuç insansın, bide motosiklet bu yahu, motosiklet kullanıcısı demek farklı bi insan demek, daha sosyal daha özgür... bi girmez mi insan forumlara bi yazmaz mı gugıla motorunun adını ve onu kullananları bulmaz mı? pes ;oD

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250

Toplantı iş yemeği tarzında Rıdvan durumları az cok biliyorsun gelemeyeceiğim içime oturdu hee
    S&T kanuni Gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Toplantı iş yemeği tarzında Rıdvan durumları az cok biliyorsun gelemeyeceiğim içime oturdu hee
    iş yemeği mi? patrona söyle ozaman 3-5 tabak daha koydursun masaya toplantıları birleştirelim ;oD

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Arkadaşlar merhabalar,
    Ankara'ya yeni gelmiş biri olarak Ankara'da ikamet eden arkadaşlardan usta ve servis konusunda tavsiye istiyorum. Motorunuzu herhangi bir sorun ve bakım için nereye götürüyorsunuz ve yedek parçayı nereden temin ediyorsunuz? (Motorum st kanuni değil karbüratörlü hyosung)
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200 Custom
    Ben sadece mesaj attım diye hatırlıyorum ama o avatar benim
    Benim için saat farketmez , numaranı yollarsan haberleşiriz.

10dk dır düşünüyorum bu ismi nerden hatırlıyorum diye... Müdür sen beni facebookta ekleyen cüretkar avatarlı Necati misin? ;oD kaçta nerede buluşalım beylikdüzünde?

---------- Post added at 09:19 ---------- Previous post was at 09:16 ----------

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    can sen buluşmaya gelemiyorsun galiba ?

1-slayerrr -- rıdvan
    2-styleoscar -- uğur
    3-bellagio -- necati
    4-batuizm --ahmet
    5-mototor -- mesut

son güncel liste budur dimi ?
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti

Öncelikle iyi mi ettim kötü mü hâla kestiremiyorum ama saatlerimi harcadığım bu çalışmayı en azından aklından böyle birşey yapmayı geçirenler için faydalı bi kaynak haline getirdiğime memnunum ;oD

öncelikle fiyatları iyice ucuzlayan şerit ledlerden aldım 5mt (baya bi arttı),
    arka çanta altına ve yakıt deposu altına uygun ölçülerde kestim,
    tekniğine uygun biçimde lehimleyerek şekil verdim,
    lehim yerleri ileride oksitlenmesin diye ısıyla eriyen tutkal çubuklarıyla yalıtmaya çalıştım,
    son olarak bütün kabloları birleştirip, arka stop lambasına gittiğini düşündüğüm ;oD bi kabloya bağladım.
    kontak açılınca sabit yanmaya başlıyor.

---------- Post added at 20:10 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

teknik detaylar ;oD
    tecrübe ederek öğrendiğim şerit led tecrübelerim...
    bu ledler 3 ledde bir (5cm sanırım) kesilebiliyor
    kesilme yerlerinde 2şer tane karşılıklı lehim noktası var resimlerde görüldüğü gibi bunların ortasından makas işaretli bi çizgi geçiyor buradan kesiyoruz
    kesme işlemi tek şerit kullanılacaksa boy ayarlaması için yada köşe yapmak için kesiliyor
    şeridin üzerinde her lehim noktasına yakın yerde (+) yada (-) ibaresi bulunuyor, tahmin edeceğiniz gibi 2 şeridi birbirine bağlarken (+)yı (+)ya.... (-)de (-)ye lehimleniyor.
    fark ettiğim bi nokta şeride elektiriği verdiğinizde, verilen elektriğin de (+) ve (-) kutupları doğru olmazsa ışık alamıyorsunuz.... daha ilginci 2 şeridi birbirine yanlış kutuplarla lehimlerseniz elektriği bağladığınızda biri yanıyor, elektrik yönü değişince öbürü ;oD bu özellik belki bilerek kullanıldığında baya faydalı olabilir sinyalizasyon sisteminde...
    kısacası teknik olarak lehimlemelerde ve kablo bağlantılarında sürekli (-)(+) kutup kontrolü yapmanız gereksiz vakit kaybının önüne geçecektir...

Motosikleti
    Hyosung GV 250

Öncelikle iyi mi ettim kötü mü hâla kestiremiyorum ama saatlerimi harcadığım bu çalışmayı en azından aklından böyle birşey yapmayı geçirenler için faydalı bi kaynak haline getirdiğime memnunum ;oD

öncelikle fiyatları iyice ucuzlayan şerit ledlerden aldım 5mt (baya bi arttı),
    arka çanta altına ve yakıt deposu altına uygun ölçülerde kestim,
    tekniğine uygun biçimde lehimleyerek şekil verdim,
    lehim yerleri ileride oksitlenmesin diye ısıyla eriyen tutkal çubuklarıyla yalıtmaya çalıştım,
    son olarak bütün kabloları birleştirip, arka stop lambasına gittiğini düşündüğüm ;oD bi kabloya bağladım.
    kontak açılınca sabit yanmaya başlıyor.[COLOR="Silver"]

teknik detaylar ;oD
    tecrübe ederek öğrendiğim şerit led tecrübelerim...
    bu ledler 3 ledde bir (5cm sanırım) kesilebiliyor
    kesilme yerlerinde 2şer tane karşılıklı lehim noktası var resimlerde görüldüğü gibi bunların ortasından makas işaretli bi çizgi geçiyor buradan kesiyoruz
    kesme işlemi tek şerit kullanılacaksa boy ayarlaması için yada köşe yapmak için kesiliyor
    şeridin üzerinde her lehim noktasına yakın yerde (+) yada (-) ibaresi bulunuyor, tahmin edeceğiniz gibi 2 şeridi birbirine bağlarken (+)yı (+)ya.... (-)de (-)ye lehimleniyor.
    fark ettiğim bi nokta şeride elektiriği verdiğinizde, verilen elektriğin de (+) ve (-) kutupları doğru olmazsa ışık alamıyorsunuz.... daha ilginci 2 şeridi birbirine yanlış kutuplarla lehimlerseniz elektriği bağladığınızda biri yanıyor, elektrik yönü değişince öbürü ;oD bu özellik belki bilerek kullanıldığında baya faydalı olabilir sinyalizasyon sisteminde...
    kısacası teknik olarak lehimlemelerde ve kablo bağlantılarında sürekli (-)(+) kutup kontrolü yapmanız gereksiz vakit kaybının önüne geçecektir...
    ellerine sağlık ahmet..sen beğendiysen sorun yok ama şahsi fikrimi sorarsan arka kısımdaki ledler kırmızı olsa daha güzel olurdu sanki..

ayrıca benimde kafamda birkaç şey var ledlerle igili ama rıdvana söyleyince bana öyle bir kelime söylediki sustum kaldım

aslında ben bu arka tekere giden masfalın altına kırmızı led döşemeyi istiyordum bu goldwinglerdeki gibi..ama çok janjanlı durur ve bilmem ne motoruna benzer dedi bizim rıdvan bende vazgeçtim..
    aslında gece görünürlük açısından güzel durur ama işte ben birazda fikir ve önerileri dinleyen birisi olduğumdan bunu şimdilik iptal ettim..

ayrıca bu kilitçi arkadaş nerelerde ya..bu orta sehpa olayını tam olarak ve fotolu şekilde gösterirse çok makbule geçer..izinliyken şu yukinin bayiine uğrayıp orta sehpa alıp yapma gibi bir fikrim var..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    İyi yapmışsın eline sağlık. Ama depo kısmındakiler bence işi abartmak olmuş. Zaten büyük bir kısmı motor üzerindeyken bacaklarınla kapanacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    boş vakit çoktu, böyle denemelerle doldurdum ;oD söket atarım bak! ;oP zaten rıdvan efendiye bişi beğendirmek bi dert hadi beğendi diyelim ona bile bi etiket takmak zorunda paşam ;oD

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    zaten rıdvan efendiye bişi beğendirmek bi dert hadi beğendi diyelim ona bile bi etiket takmak zorunda paşam ;oD

bu arada o şerit led i kaça ve nereden aldın ve başka renk skalası da mevcutmuydu ahmet ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    zaten rıdvan efendiye bişi beğendirmek bi dert hadi beğendi diyelim ona bile bi etiket takmak zorunda paşam ;oD

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada o şerit led i kaça ve nereden aldın ve başka renk skalası da mevcutmuydu ahmet ?
    Hee, bir gidiyorsun adam önüne pantone kataloğu koyuyor 1164 renk seçenği ile

Belli başlı renkler var işte ne bekliyorsun, sarı, kırmızı, mavi, yeşil vs. gibi.

Motosikleti
    Hyosung GV 250

Hee, bir gidiyorsun adam önüne pantone kataloğu koyuyor 1164 renk seçenği ile

Belli başlı renkler var işte ne bekliyorsun, sarı, kırmızı, mavi, yeşil vs. gibi.
    tamam ben kırmızı alayım..beraber yaparız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti

gece çökünce daha bi güzel oldu be ;oD motosikletim artık daha farkedilir! ;oD

şerit ledleri baya araştırdım en son 30tl ye buldum 5 mtsi taksime çıkan yolda trt civarı. bu dış ortam denen led ama silikon kaplı üstü, daha dayanıklı. iç ortam silikonsuzlar 20tl 5mtsi.
    renk olarak rıdvanın dediği gibi temel renkler var kırmızı, yeşil, mavi, beyaz ve günışığı diye bişi var kor ampul ışığı. bide rgb denen ledler var 3 temel rengi karıştırarak istediğin rengi elde edebiliyorsun. uzaktan kumandalı bi aparatla yönetiliyor, bu aparat 16 renk seçeneği sunuyor ve bikaç efekt verebiliyorsun fade, flash vb... bu kumandanın fiyatı da 14 tl. aslında rgb led alacaktım motor için kumandayla istediğim renge çevirecektim kafama göre hergün ama rgb de lehim olayı biraz daha zor ve karışık, daha ince lehimcilik istiyor, şimdilik tek renkte pişeyim sonra rgb kasarım dedim bende ;oD

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler