Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    alıp garaja koyana kadar inanamıycam ben gv sahibi olduğuma.. teşekkür ederim amigoex.. bahar gelince buluşmalarda tanışırız inşallah.. sabahları 6: 30 da kalkıyorum.. ama geceleri uyuyamıyorum düşünmekten.. fiiiiiikriiinden geeeeeceleeeeer yataaaaabilmireeeeeeemmm... ayrılık ayrılık aman ayrılık.... ehehehehe
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    walla GV650 alırsam bu topiğe girceğimi hiç sanmıyorum.Ne işim olacak

şaka tabiki bu işin gv si mv si falan değil gerçekten iyi insanların,arkadaşların olduğu bu güzel yerden kopmak imkansız.

Koray abi pendikteki motora baktım gerçekten nice düşük kmlilere göre temiz görünüyor.Acaba telefonda konuştuğunuzda gaz yememe konusunda sordun mu hiç?? Bi de bence üzerindeki aksesuarlar 1500 ytl değil gibi duruyor.Ama genel görünüşten ben tam puanı verdim. Çevre yoluna çıkıp iyice bi denemek lazım motoru.Susturucularını çıkarmış sahibi eğer alırsan çıkan susturucuyuda almayı unutma derim.Belki yakıtını etkileyip geri takmak isteyebilirsin.Koray abi sonuçta son kararı sen vereceksin.Aldıktan sonrada bakımları çok önemli balataların durumu yağı,gaz debriyaj telleri... uzayıp gidiyor.Sonuçta gerektiğinde uzun yolda da kullanacaksın hatta ilk yolun Ayvalık olacak kısmetse çok değil biraz titiz davranırsan bu makinlerden hiç korkma üzmeyecek çünkü seni...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Koray kardeşim umarım istediğin fiyata motorunu alırsın. 4000 YTL iyi fiyat. Ben 6500 YTL ye nakit almıştım. Bu arada benim dizlikler Armode 30 liraya almıştım. Orta kalite diyebilirim. Yalnız montumu kaçırmayın derim. Macera aramanıza gerek yok on numara. Prosev yalnız feyizoğlu zam yapmış ben 94 ytl ye almıştım sanırım şu an 130 YTl olmuş.
    Yörük kardeş Antalyada beraber turlarız artık..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    kısa bir konuşma oldu o arkadaşla.. onu sormadım yüzyüzeyken daha iyi anlarım samimiyetini diye düşündüm.. ama sorucam.. arkadaşın 2 gv si varmış biri 2007 biri 2005.. ben 2007 yi zorlamaktansa 2005 i alıp, alır almaz komple bakıma sokmak istiyorum.. 5000 verip motoru almakla bitmiyor iş çünkü.. alım satım, bakım, kask , mont.... birini hanımı kullanıyormuş biri kendininmiş ( ne güzel) şu an motor avrupa yakasında.. hava yumuşayınca getiririm haber veririm dedi.. ben parayı hazırlayıp haber bekliycem. olursa ne güzel olmazsa tek tek bütün gv lerle konuşucam.. gaz kesme olayınıda çok takmıyorum kafama.. selçukta sende bunun çok fazla keyif kaçırmadığını söylemiştiniz bu beni rahatlatıyor.. ben 1951 model bmw ile öğrendim motor kullanmayı.. heryeri titriyo gazı bıraktınmı kendi toplamıyo sen elile geri topluyorsun.. vitesler zor geçiyo.. sele yamuk.. sık sık boguluyo.. amaaaaaaaa o motorun sesi için bile bu sogukta garajda durabiliyorum.. anlatabildim dimi? yani ben gv ye aşık oldum.. biraz dırdır yapabilir , biraz nazlı olabilir.. manken gibi olmayabilir, hataları olabilir , beni arada üzebilir.. ama benim motorum olacakya..benim gv' m en önemlisi o.. siz beni cesaretlendirdiniz o konuda.. çok sağolun..

Motosikleti
    mondial 125 KT
    bir şey daha sorabilirmiyim.bende 2006-2007 model düşünüyorum almayı.benim bildiğim kadarıyla bu modeller karbratorlü.sadece yeni çıkan st kanuniler enjeksiyonludur değilmi?

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı amigoex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şey daha sorabilirmiyim.bende 2006-2007 model düşünüyorum almayı.benim bildiğim kadarıyla bu modeller karbratorlü.sadece yeni çıkan st kanuniler enjeksiyonludur değilmi?
    evet yenileri enjeksiyonlu ve yakıt sisteminden ötürü 26bg olmuş motor...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun boylulara biraz problemli olsada gerçekten çok güzel ve keyifli makineleriniz var beyler.. GV250 sınıfının en iddialı giriş modellerinden biri! Kazasız belası nice sürüşler hepinize
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

yorumsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150C
    haydaa ben uzun boyluyum 1,85 nası olcak )) tam bu motoru almaya karar vermişken
    Bir Tanrım Var Bir Motorum Bu Ankarada Yapyalnızım

Motosikleti
    önceki sayfalarda bi arkadaşın tam hatırlamıyorum nikini ama ayakkabısız 1 91 boyundayım buda foto diye bi yazısı vardı.. ona bi bak bana çokta tuhaf gözükmedi ama bi bak istersen..

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar emin olun gaz kesme sorun değil. Bende yaklaşık 15 hızlanmada bir defa o da o kadar sıkıntı değil. Sonuçta motordaki mekanik bir arıza canımı sıkar 70 le giderken 1 sn gaz yememesi çok önemli değil. Dedim ya 15 defa da bir. Sonuç; keyfi süper.. Bu arada bu gaz yememe motor soğukken yapıyor motor ısındımı hiç yapmıyor..
    Diğer bir sonuç; Uzun boylulara uygun bir motor olmadığını düşünüyorum. En azından gidip denemeliler. Boyu 1.80 ve üzeri olanlar tekrar düşünsün derim. Yada en iyisi motor bayiilerinde motora oturup kendinize bakmanız. Bence ideal boyut 1.70 ile .178 dir.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    mondial 125 KT
    arkadaşlar yeni,yani 2008 modeller enjeksiyonlu olduklarına göre st kanuni servisleri karbüratörlü olanlara servis hizmeti verebilecekmi acaba?ve yedek parçalar denk gelecekmi acaba ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    amogiex, servis sorununu tam olarak bilmiyorum ama Selka bu konuda araştırma yapmıştı, yani ST Kanuni olmayan GV250'lere daha doğrusu Hyosung markası üzerinde olan motorlarada servis hizmeti verileceğini söylüyordu sanırım. Parça konusunda ise enjeksiyonlu ile karburatörlü arasında parçalarda uyumsuzluk olacağını düşünmüyorum. Teknik konuları pek bilmem ama bildiğim kadarıyla aynı parçalar.
    Hatta ben motorumu ilk aldığımda bakıma götürdüm, ön fren balatası Suzuki İntruder 250'nin ön balatasını taktık aynen oldu. Zaten usta söylemişti, hyosung eskiden Suzukiye motor üreten firmaydı, ayrılınca kendi motorlarını üretmeye başladılar. Yani Intruder'in aynı teknolojisine sahip demişti. Kısacası parça konusunda sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum ben
    ..::.. GO ..::..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar arkadaşlarım.ben geldim koray pazarlık yapacaksan benim param 4000 lira dersen o fiyat indirip senin de yükseltmeni bekleyecektir.o yüzden motoru görmeye gittiğinizde 3800 civarı ile başla,başka param yok falan de.peşin hemen şimdi vereceğim de.o kabul etmeyecektir.sen düşün biraz de ve birkaç gün sonra ara hala vereceğim fiyat geçerli de.paranın yüzü sıcaktır gel razı ol de hem motorun modeli biraz eski hem de km baya yapmış bu devirde kriz de var gel razı ol de.daha ben alım satım falan,ekipman derken 1000 lira daha masraf yapacağım falan de.sonra biraz daha düşürmesini bekle daha sonra da hadi 100 yada 150 daha vereyim (karar senin) daha fazla veremem de ve 3800 yada 3950 ytl fiyata al.bence bu pazarlıktan sonra alırsın ama heyecanlanıp acele etme.biraz daha sabret ve adama birkaç gün tanı sonra dediğim final konuşmasını yap ve al

yav amma çok ticaret adamı tirbine girdim ha

emrah bu arada yedek parçalar şimdiden hayırlı olsun sırası gelmişken meslektaş bir arkadaş bana kullanma kılavuzu için yardımda bulunacaktı ama....

selçuk sen havale ile almıştın dimi ekipmanlarını?bende internetten almayı düşünüyorum.ve tabiki antalya'da buluşup turlamayı çok isterim senle.

bu gaz kesme olayı benim motorda da var ama ne kadar sıklıkla yapıyor şuan tecrübe edemedim.herhalde çok sıkıntı yapmaz.ben razıyım ayrıca onunla böyle yaşamaya

koray gelişmeleri iple bekleyeceğim arkadaşım.
    orhan sana saçma gelebilir ama sana çok teşekkür etmek geldi içimden.koraya yardımcı oluyorsun.keşke bende istanbul'da olsam da bende yardım etsem neyse sen motoru hayırlısıyla al da gerisi kolay koray
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    -
    Yörük yok arkadaşım saçma gelmedi, sonuçta hepimiz arkadaşız, içinden gelmiş sağolasın. Ama daha bişey yapamadık Koray kardeşimede, hele bir motorunu alalım hayırlısıyla da Verdiğin pazarlık taktikleri içinde sağol valla, bende pek pazarlık bilmem keşke sende yanımızda olsan motoru almaya gideceğimiz zaman Bu arada sana GV 250 kullanma klavuzu mu lazımdı? Bende var istersen pazartesi işyerimden taratıp sana mail ile gönderebilirim. Hatta işyerimdeki bilgisayarda taranmış haliyle olması lazımdı, bende motoru almadan önce kullanma klavuzunu net.ten indirip hatim etmiştim Özelden bana mailini gönderirsen pazartesi mail atarım sana

Alıntı yorumsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydaa ben uzun boyluyum 1,85 nası olcak )) tam bu motoru almaya karar vermişken
    Ben 1.93'üm, altımda çok komik duruyor!
    Oturuş pozisyonu itibariyle çok sırıtıyor. Yoksa makine küçük falan değil. Mesela bu makine 250'Lik Jinlun'dan falan daha büyük belki ebat olarak; ama o alet altımda hiç sırıtmıyor; çünkü bacakları uzatıyoruz. Ama GV250, cidden güldürüyor!

Motosikleti
    -
    NoVaRiX, evet bizim motorlarımız hiçte küçük sayılmayacak hacime sahipler bence. Hatta Emrah'ın eski bir gezisinde motorunu Suzukinin 650'lik eski bir cruiserin yanına park etmişti ve GV 250 hacim olarak hiçte aşağı kalır durmuyordu. Ama tabiki oturma pozisyonu sebebiyle uzun boylulara komik geliyor olabilir. Mesela benim boyum sanırım 1,75-1,78 felan bana tam oluyor, biraz daha uzun olsam dizlerim depoyu geçebilir

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ya çok uzun boylu olursan gerçekten biraz sırıtabilir ama sonuçta motorla gezide keyif bozulmaz ayrıca koruma demiri yaptırıp ayaklarını uzatabileceğin bir aparat kaynatabilirsin.çözüm bulmak zor olmasa gerek

orhan siteye giremedim o yüzden netten indiremedim maili özelden attım çok sağol arkadaşım

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela benim boyum sanırım 1,75-1,78 felan bana tam oluyor, biraz daha uzun olsam dizlerim depoyu geçebilir
    Aynen öyle dostum.. Direk geçiveriyor depoyu! Hatta gidonu çevirmek bile zorlaşıyor..

Motosikleti
    -
    Evet koruma demirine ayak pegleride takıp uzun yolculuklarda uzatılabilir. Ben bir 250'lik DragStar'da görmüştüm koruma demirine içeriye doğru ayak pegleri takmıştı. Çok rahat ettirdiğini söylemişti sahibi.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    bak çözdük bile sorunu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler