Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İnşallah Koray
    Bakarsın yeni yıla yeni motorunla girersin
    Yalnız bu arada sana kask-mont-eldiven-dizlik almak lazım. Motoru alınca bunlar olmadan binemezsin. Biliyosun ben motoru almadan 1 ay önce almıştım hepsini. Bir ara feyizoğlundan bak fiyatlarına bende tercihlerine yardımcı olmaya çalışırım. Zaten net.ten almazsın zaten gidip denemen lazım hepsini alırken.
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    bu gün bütün reyonlarına baktım feyizoğlunun.. kask dizlik eldiven mont sanırım ilk etapta bunlar dimi? yanlız feyizoğlu karşıdaymış:( anadolu yakasında yok diymi şubesi? yada bize yakın biyerlerde başka mağazalar yokmudur?
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar Merhaba.. Antalya'da Nebioğullarını biliyorum. Antalyanın en büyük motor satıcıları. Onlarda yanlış olacağını sanmam. Yanlış bir motorda satmazlar. Pazarlık yaparlar mı onuda bilmem. Sanırım yapmazlar çünkü büyük bir plaza orası. Bu arada bir arkadaş artçı oldumu GV dengesizleşiyor demiş; tamamen yanlış bir bilgi. Cruiser bir motorda yük arka tekere bindiği an herşey yolundadır. Sorun yok. Asıl ön tekere yük bindimi tehlike başlamış demektir. Mesela ben yokuş yukarı her zaman yüksek tork ile patapata 110 km ile çıkarım ancak inerken ağırlık öne kaydığı için virajlarda son derece dikkat gerekmekte..
    Bu arada GV ciler toplanalım yazın.. Mesela İstanbuldan çıkar Ayvalıktan geçer Balıkesire uğrar Kütahyadan emrah kardeşimizi alıp Antalyaya geçersiniz. Buradan ben sizleri mükemmel (garanti edilir) dünyanın en iyi Cruıser motor yolundan süper manzaralar ile Fethiye Marmaris Bodrum yaparız. Benden demesi ben varım. İş, ev, çocuk, hanım müsait oldumu ben geziye..
    Ha bu arada az kalsın unutuyordum. İşte benim motorun sesi..
    http://www.vidivodo.com/204708/2007-model-hysoung

Hyosung gerçekten 250cc sınıfında istenilenleri en üst hatta bir üst seviye vermekte. Bugün regal 250cc ye bindim ve motorumun kıymetini bir daha anladım.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    selka nebioğullarındaki gv kırmızıgriymiş ondan vazgeçtim.. siyah gri olsaydı senden rica edicektim gidip bakarmısın diye.. motorun sesini dinledim sesinden çok nikelajların parlaması süper.. maşallah dedim, korkma sakın evet bencede bişekilde o buluşma olmalı ve gezi yazılarına konmalı.. ben gv mi alayımda başınızın etini yerim hadi gidelim hadi gidelim diye..

Motosikleti
    -
    Koray feyizoğlunun Anadolu yakasında şubesi yok maalesef, hatta bildiğim kadarıyla başka şubeside yok. Ama Anadolu yakasında Kadıköyde Motomax var ordanda kaliteli uygun fiyatlı ürünler bulabiliriz. Linki bu firmanın;
    http://www.motomax.com.tr/
    Hani seninde bir arkadaşın schuberth kask almıştı,o mağaza işte.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Selka, eğer eksozun uçlarındaki 3 vidalı tıpayı çıkarırsan sesi inanılmaz değişiyor. Denemesi bedava uçlardaki vidaları sök ve çıkar beğenmessen geri takarsın
    motor kompresör yaparken arada pat pat şeklinde patırdalamalar çıkıyor ve sesi dahada toklaşıyor...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Tamam Mrock.. Deniyeceğim ancak yakıt sarfiyatında artma olur mu? Bence sesden daha ziyade yakıt tasarrufu daha önemli..

Motosikleti
    -
    Mrock banada bir usta demişti o egzosun sonundaki tıpaları çıkarmamı, ama yakıt sarfiyatı artar diye endişe etmiştim. Birde motoru koyduğum yerde giriş katındaki rahatsız etmek istemiyorum çalıştırırken. Gerçi garajın dışına alıp öyle çalıştırıyorum ama çok ses çıkarsa sokakta da olsa kimseyi rahatsız etmek istemem. Yakıt sarfiyatı konusuda çok önemli tabiki.

Motosikleti
    orası bize yakın orhan.. orda uygun şeyler bulabilirsek iyi.. pahalı bi yere benziyodu.. şimdi linke bakıcam.. teşekkür ettim.. selka senin aldığın mont çok güzel.. ya şöyle gv ye yakışır koruma önerisi yapsanız; kask mont dizlik ve eldiven? çokmu şey istemiş olurum sizden? yada direk kullandıklarınızı fiyatıyla birlikte.. mümkünmü?

Motosikleti
    -
    Koray bence sen bu koruma ekipmanları için ne kadar verebilirsin önce bunu belirleyelim. Benim kullandıklarım biraz pahalı ama görüştüğümüzde de söylemiştim, şimdiki aklım olsa o kadar para vermezdim diye. Daha uygunları var aynı işi gören o yüzden sana o ekipmanlardan bakabiliriz. Ben bir motomax'ın sitesine bakiyim sana bazı tavsiyelerde bulunurum. Tabi gidip orda denemeden alınmaz ama fiyatları hakkında fikir sahibi olmakta fayda var. Zaten sitedeki fiyatlar üzerinden bir miktarda pazarlık yapılır

Motosikleti
    motomaxtan olduktan sonra gider deneriz orhan o okolay.. sen bi bak abi bi liste gibi.. benim markalar hakkındada pek bi fikrim yok.. işte sizin tecrübelerinizden faydalanıcam ayıracağım para konusundada; bu ekipmanları geçiştiremeyeceğim için ne tutarsa almak durumundayım orhan... yapıcak bişey yok çünkü çok önemli.. dediğin gibi yavaş yavaş almak lazım onları..

Motosikleti
    -
    Koray bir kaçtane modele baktım senin için. Bende çok fazla bilmiyorum Motomax'ta satılan markaları. İçlerinden sadece Schuberth kaskı biliyorum.

İşte modeller.....
    Kask için çok kaliteli olan Schuberth çene açılabilir kask olabilir. Fiyatı biraz yüksek ama kaska verilen para kafana verdiğin değer kadardır.
    Kaskı illa motomax'tan alınması gerekmez, Kızıltoprakta bir sürü mağaza var, ordan da bakarız.
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...7&sub_cat_ID=4

Birkaç tane mont önerisi. Yalnız kışlık mı yoksa mevsimlik birşey mi düşünürsün bilemiyorum.
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...D=72&cat_ID=41

Bu eldivenden bir arkadaş aldı. Kışlık bir eldiven çok başarılı, fiyatıda uygun. Yalnız bu eldiveni yazın giyemezsin onun için yazlık bir eldiven daha alman gerekir yaza doğru.
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...D=69&cat_ID=38

Motomax'ta dizlik göremedim, zaten dizlikler standarttır onu internetten bile sipariş verebilirsin.

Motosikleti
    orhan zahmet verdim sana yine.. arkadaşın aldıgı kask bu.. bende begenmiştim bunu.. kısa montta çok güzel ( gerçi biraz genç işi gibi ama ) eldivende iyi.. yani toplam 700 lira falan yapıyor.. peşin fiyatına taksitte yaparlarsa iyi.. daha ucuzada çıkamayız herhalde.. ya bide çok acayip bişey, konu senin güvenliğin olunca.. kask iyi olsun mont kötü olsun diyemiyosun.. orhan haftaya düzelir umarım hava.. halledelim şu işi artık.. hafta sonu arıycam pendiktekini pazartesi gidip bakalım.. liste için teşekkür ettim.. sağolasın kardeş..

Motosikleti
    -
    Orası öyle Koray, insan aldımı en iyisini en güvenlisini almak istiyor. Benim kaskım olmasa Schuberth'in kaskını kesinlikle alırdım. Açıkcası montu internet üzerinden hiç seçemem ben. Üzerinde görmeden anlayamıyorum çünkü Benim mont içlikli, yani kışın içliğini takıyorsun yazın çıkarıyorsun. Güya 4 mevsim montu ama yazın içliksizde olsa şehiriçinde zor oluyor o montla. Aslında en iyisi yazlık-kışlık hem eldiven hemde mont almak ama maddi durumlar işte Bakalım belki bende yaza fileli yazlık bir mont alabilirim. Senin içinde şöyle içlikli montlardan bakabiliriz.
    Tamam Koray sen ara Pendikteki motoru, gider bakarız birlikte.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Mont için önemli olan korumaların kalitesi ve büyüklüğüdür. Son derece pahalı bir montun korumalıkları çok küçük olabilir. Oysa ben 94YTL ye feyizoğlunda aldığım mont hem ekonomik hemde kocaman sırt dirsek omuz ve kol pazu korumaları ile tam bir robocop idi. Prosev marka tavsiye ederim. Hatta eşimede bir tane almıştım.
    Bu arada ses cruıser motorlarda çok önemli. Ancak Orhana katılıyorum. Bende bazen garajda motorumu çalıştırıyorum. Doğrusu sesi benide tatmin ediyor. Kimseyi rahatsız etmemek 36 yaşında motor sesinden daha önemli olabiliyor. Belkide de laf yersem kaldıramam diye düşünüyorum. O sebeble yinede teşekkürler Emrah kardeş. Bu arada GV650 ini alamadın mı?

Ya bu arada orko koray mrock selka başka GV ci yokmu yahu!

Motosikleti
    selçuk daha öncede yazdım senin mont güzel gerçekten.. bende düz siyahını sipariş edicem.. ödemeyi nasıl yaptın? bide beden olayı nasıl olucak? hesaba göre göğüs ölçüsü 110 benim.. xl oluyo.. uymazsa kötü.. bide kaskının markasınıda yazarmısın? orhanla baktığımızda onada bakalım..

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Emek kardeş, feyizoğlunun vermiş olduğu kafa, omuz hatta eldiven ölçüleri bile bana fit oldu. Ne dar, ne geniş. Ancak bazen beden ölçüleri değişik olabilir. Sipariş vermeden önce telefonla temsilcilerini aç ve konuş. Olmaz ise iade edersin. Ancak 90% sorun çıkacağını sanmam. Sonuçta benim ölçülerimde manken gibi değil. Bu arada Ben havale ile aldım.

Motosikleti
    selçuk sağolasın abi.. biliyorum bıktınız sorulardan ama yapıcak bişey yok ben şimdi böyleyim, gv mi aldıktan sonra nasıl olurum tahmin edin artık.. ayvalıkta ederim teşekkürümü çıpra roka salata

Motosikleti
    -
    Koray Selçuk'unda dediği gibi feyizoğlundan da alabilirsin aslında montu. Verdiğin ölçüler olmazsa kesinlikle değiştirirler, çünkü çok iyi insanlar ben yerlerine gidip alışveriş yaptım 2 kere, hem çok ilgililer hemde her konuda yardımcı oluyorlar. Mesela ben kaskımı 3 kere değiştirdim, tabi hiç kullanmadan. O konuda sıkıntı çekmezsin.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont için önemli olan korumaların kalitesi ve büyüklüğüdür. Son derece pahalı bir montun korumalıkları çok küçük olabilir. Oysa ben 94YTL ye feyizoğlunda aldığım mont hem ekonomik hemde kocaman sırt dirsek omuz ve kol pazu korumaları ile tam bir robocop idi. Prosev marka tavsiye ederim. Hatta eşimede bir tane almıştım.
    Bu arada ses cruıser motorlarda çok önemli. Ancak Orhana katılıyorum. Bende bazen garajda motorumu çalıştırıyorum. Doğrusu sesi benide tatmin ediyor. Kimseyi rahatsız etmemek 36 yaşında motor sesinden daha önemli olabiliyor. Belkide de laf yersem kaldıramam diye düşünüyorum. O sebeble yinede teşekkürler Emrah kardeş. Bu arada GV650 ini alamadın mı?

Ya bu arada orko koray mrock selka başka GV ci yokmu yahu!

biri beni es geçmiş herhalde arkadaşlar nöbet ve mesai vardı biraz giremedim ama şimdi buradayım gv'ci olurda ben olmaz mıyım o grubun içinde
    işte benim almayı düşündüğüm kask:
    http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=9230869
    bu da mont:
    http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=13681677
    bir de dizlik ve dirseklik için şöyle bir takım buldum:
    http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=14425838
    eldiven için daha bir model bulamadım.evet ürünler için yorumları alayım

ha bu arada koraycım antalya'daki motor baya temiz görünüyor.ben o plazayı biliyorum birkaç defa gitmiştim izinde iken.selçuk'un da dediği gibi onlar kötü mal satmazlar.ama pazarlık olayı biraz kasar.kabul etmeyebilirler pazarlığı.keşke siyah-gri istemeseydin o zaman bu motoru almak için selçuk bakardı müsait olduğunda sonra da bir şekilde gider alırdık motoru

orhan bu arada motorun güzelmiş.tabi çocuk gibi ilgilenmek lazım birde yağmur soğuk harbiden çok kötü bu sıralar.herkes sağlığına dikkat etsin
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler