Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Arkadaşlar, dün itibarıyla canan'ın motorunu almış bulunuyorum. Canan'da intruderini aldı istanbuldan. Muhteşem bir motor aldı. resmini burada yayınlamıştı gerçi ama canlı görünce hayran kaldım makinaya. hele sesi bir şaheser. ilk çalıştığında, sandalyeden düşecektim korkudan. gök gürültüsü yanında vızıltı kalır. Allah ikimize de kazasız kullanmak nasip etsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:02 ----------

arkadaşlar, hyosungsource.com dan alışveriş yapmayı planlayan varsa, ben de cam almak istiyorum. kargoyu da paylaşmış olucaz. ilgilenen varsa benimle irtibata geçsin lutfen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nakit zor iş valla temettü bu sene az geldi bize de ama hala aklım cbr 250 de
    Devrimcim cıbır gelmez sana, sen cruisere devam et Ya da al bir enduro bitir işi

extactica, hadi hayırlı uğurlu olsun motorun, kazasız belasız kullanırsın inşallah..
    ..::.. GO ..::..

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı extactica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Oscar,
    lastiklerin ömrü maksimum 5 yıldır. o nedenle km ne olursa olsun değişmesi gerekli. lastikler sertleşiyor ve yol tutuşu azalıyor. Muayene alım satımda gerekli değil ama ruhsatı değiştirirken muayenesinin olması gerekli diye biliyorum. Motorun kış aylarında çalışmaması bence bir sorun olmamalı. Biliyorsunuz bayiiler, ellerinde 2-3 sene yatmış motorları sattılar geçen yıllarda. Bugune kadar bu forumda, bu yatmış motorları alıp da sorun yaşamış birinin yazısına rastlamadım. Mantıken, yıllarca yatmış motorlarda bir sorun yoksa, 3-4 ay yatmış motorda hiçbirşey olmaması gerekir.
    merhaba extactica;
    verdiğin fikirler için tşk ederim..
    seninde motorun hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Bir hatırlatma, lastiklerin ömrü 5 yıldır doğrudur ama bu raf ömrüdür. Üretim yılları lastiklerin üzerinde yazar. Eğer motosikletin üzerine takılmışsa km farkı olmaksızın 3 yıldır bu ömür.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    hyosung gv 250
    orko ve oscar, iyi dilekleriniz için teşekur ederim.

Motosikleti
    GV 250
    Slm benim motor da satılık canan az cok motoru biliyorsun zaten
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32599102/detay

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:42 ----------

Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    Sanırım telefonla görüştüğüm sizdiniz değil mi?
    Açıkcası şu an için kayınbiraderimin makinası var, GV250 ve satılık. Orko_ye nin eski motoru! Yani bu başlıkta herkesin bildiği bir motor. Linki aşağıda. Bir incele.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31070787/detay

Arkadaşlar,
    Sanırım Ayhan Komutanın sattığı motoru satın alan arkadaş tekrar satılığa çıkartmış. Daha çok kısa bir süre olmuştu satın alalı!
    Linki aşağıda, Ayhan Hocam, bir kontrol et istersen ama ben senin makina olduğuna eminim!

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...46441933/detay

Canan kardes öncelikle hayırlıs olsun umarım dayak yemeden binmek nasip olur diyelim (o sesle bu işin uzun sürmeyecegini düşünüyorum )))
    benim motoru da satıyorum kardeş link ekte

Canan kardeş hayırlı olsun öncelikle o sese sahip bir motorla umarım siteden dayak yemezsin ) Alışsınlar deme bence sen motoru sokagın başında çalıştır. benim motorda satılık kardeş link ekte aklında olsun

YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Merhaba, geçen bir sitede gezerken resimdeki gibi bir ayaklık buldum. koruma demirine montajı yapılıyr. Uzun yol için çok ideal. Yalnız fiyatının 3 katı gibi bir shipping ücreti vardı. Herhangi bir mağazada ya da internette böyle bir aparat göreniniz, bileniniz var mı?

Alıntı extactica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, dün itibarıyla canan'ın motorunu almış bulunuyorum. Canan'da intruderini aldı istanbuldan. Muhteşem bir motor aldı. resmini burada yayınlamıştı gerçi ama canlı görünce hayran kaldım makinaya. hele sesi bir şaheser. ilk çalıştığında, sandalyeden düşecektim korkudan. gök gürültüsü yanında vızıltı kalır. Allah ikimize de kazasız kullanmak nasip etsin.[COLOR="Silver"]
    Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin..

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru inceletme şansın olmuş muydu ?yani bir bakıma biraz bilgi toplamak istiyorumda malum seninde samimi arkadaşının arkadaşıymış.. en azından motorun rodajını güzel tamamlamış mı , bakımlarını km si geçmeden yaptırmışmı kazası vb olayları varmı gibi ayrıntılar yani...ben telefonla aradığımda çok ayrıntı sormadım.. çünkü ayrıntıları telefonda sormak pek sağlıklı olmuyor..bu konuda yardımcı olursan memnun olurum
    Motoru yerinde incelemedim, yalnız arkadaşla konuştuğumda ki benim arkadaşım da teyit etti, hanımıyla haftasonları vs. biniyormuş, bir kazası belası yokmuş..

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Ayaklıklar supermiş yurdacool. nerede buldun bunları. hyosungsource.com da falan ise, ben de cam sparişi vermek istiyorum. boylece kargoyu paylaşırız. ne dersin?

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    [QUOTE=YurdaCooL;2314590]Merhaba, geçen bir sitede gezerken resimdeki gibi bir ayaklık buldum. koruma demirine montajı yapılıyr. Uzun yol için çok ideal. Yalnız fiyatının 3 katı gibi bir shipping ücreti vardı. Herhangi bir mağazada ya da internette böyle bir aparat göreniniz, bileniniz var mı?

O ayaklığı yurt dışından getirtmene gerek yok bence. Istediğin dizayn bir ayak pegine sanayi de koruma demirine göre paslanmaz malzemeden bir kelepçe yaptırıp montajını yapabilirsin. Emin ol çok daha ucuza gelecektir.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu ayaklıklar koruma demirinin neresine monta ediliyo böyle ya bi türlü çakamadım olayı
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ayaklığı yurt dışından getirtmene gerek yok bence. Istediğin dizayn bir ayak pegine sanayi de koruma demirine göre paslanmaz malzemeden bir kelepçe yaptırıp montajını yapabilirsin. Emin ol çok daha ucuza gelecektir.
    Onun için uğraşmaya da gerek yok hazır yapılmışı var. Sahibinden.com'da görmüştüm, linkleri ekliyorum.

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ayaklıklar koruma demirinin neresine monta ediliyo böyle ya bi türlü çakamadım olayı
    Motorun üzerinde şöyle duruyor,
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ayaklik/detay?

Bu da aynı pegin yakından görünüşü,
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...aratili/detay?

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun için uğraşmaya da gerek yok hazır yapılmışı var. Sahibinden.com'da görmüştüm, linkleri ekliyorum.

Slayerrr, sağolasın bu link çok makbule geçti. Yahu biraz uzun boyluyum da büyük motorlardaki gibi şöyle ayakları öne doğru uzatırsam daha rahat kullanacağımı düşünüyorum.. Yarın perpaya akü almaya gidecektim buna da uğrayayım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:25 ----------

Alıntı YurdaCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slayerrr, sağolasın bu link çok makbule geçti. Yahu biraz uzun boyluyum da büyük motorlardaki gibi şöyle ayakları öne doğru uzatırsam daha rahat kullanacağımı düşünüyorum.. Yarın perpaya akü almaya gidecektim buna da uğrayayım.
    Hatta freni, debriyajıda oraya taşısak süper olur..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

eğer katlandığında motorun genişliğine etki etmiyosa uzun yol için çok kullanışlı bişeymiş
    Bugün 21:00
    @YurdaCooL
    hocam boy kaçki senin ben 183 boyundayım 15dk kadar sürdüm slayerrr ın motoru boydan problem olmadı hiç
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250

Motoru yerinde incelemedim, yalnız arkadaşla konuştuğumda ki benim arkadaşım da teyit etti, hanımıyla haftasonları vs. biniyormuş, bir kazası belası yokmuş..
    hmm anladım dostum..tanıdık birinden almak her zaman iyidir.. sonuçta motoru daha da iyi tanımış olurum..aslında fiyat olarak anlaşırsak alacağım gibi ama şu muayene işini benim yapmam işime gelmiyor açıkçası.. bakalım müsait bir vakit gidip göreceğim motoru..o zaman da netleşir bakalım..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Hatta freni, debriyajıda oraya taşısak süper olur..
    Eski motorumda koruma demirinin yatay olan boruları eğik değilde yere paraleldi. Uzun yolda ayaklarımı arada bir oraya atıyordum rahat oluyordu. Bu koruma demirinde ayakları koyma imkanı yok mu? Çok mu eğik? Bir de ben olsam pek de hoş görünmeyen ayak pegi için koruma demirini delmezdim. Ama illa takacam dersen bence koruma demirinin en dışına değilde motor genişliği hizasında olan iç taraftaki dikey boruya tak. Hem daha rahat olur hem daha iyi görünür (bence) hem de motorun genişliğine etki etmemiş olur. Frenle vitesi diyecektin sanırım. Bence de öyle bir şey yapmak lazım ama ikişer tane olacak hem orjinal yerinde hem orada

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam boy kaçki senin ben 183 boyundayım 15dk kadar sürdüm slayerrr ın motoru boydan problem olmadı hiç
    Boy çok uzun olmasına gerek yok Benim boyum senden kısa ama uzun yolda insanın ayaklarını uzatası geliyor Yani motorun oturuş pozisyonu ya da boyutluya alakalı değil de, insan rahatı bulunca daha da rahatını istiyor

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm anladım dostum..tanıdık birinden almak her zaman iyidir.. sonuçta motoru daha da iyi tanımış olurum..aslında fiyat olarak anlaşırsak alacağım gibi ama şu muayene işini benim yapmam işime gelmiyor açıkçası.. bakalım müsait bir vakit gidip göreceğim motoru..o zaman da netleşir bakalım..
    Muayenesi çooook geçmediyse eğer zaten fazla bir şey tutmuyor 1 yıl gecikme için yaklaşık faiz+muayene 100 TL -ki onu aranızda halledersiniz sanıyorum. Muayeneden geçmeme gibi bir ihtimali olmayacağı için muayene yaptırmak da zor bir şey değil. En fazla yarım saat sürer. Yani bence motoru değerlendirirken muayene bir kriter olmasın.

Motosikleti
    evet frenle vites diyecektim Boy 1.90, kilo da 115. Motor altımda biraz ufak kalıyor ama en az 1-1,5 sene bu motorla idare etmem gerek. Her ne kadar iri de olsak evdeki büyük patronu kızdırmaya gelmez..
    Slayerrr'in de dediği gibi muayene dediğin şey çocuk oyuncağı oldu artık.. Dert etmeye değmez derim.. Zaten motoru da bir yere gösteceksindir herhalde.. gerisi satıcı ile anlaşmana kalmış.. kısmet diyelim...

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    rkadaslar herkeze slmlar yardimlarinizi bekliyorum

şimdi motorumu aldiktan sonra gram titreşim derdim yoktu on numaraydi
    fakat motorumla izmirden cıkıp kutahya ya ordan bursaya yaptiğim gezinin sonunda herşey değişti izmire giderken yolun ortasina açilan kocaman 2 çukura girdim cıktım izmire dondugumde motorun yawas hızlarda yukselip indiğini farkettim hızlı giderkende hafif bir titreşim oluyordu biraz araştirinca arka tekerin tellerinin koptugunu balon yaptiğini anladim. dedim tekeri değiştiricez gittim değiştirdim. değiştirdim yola ciktim oda ne??? motor daha fazla titriyor dondum lastikciye dedim motor titremeye basladi balansi yapamadinizmi? adam sehpaya kaldirdi motoru çaliştirdik werdik gazi adam bi bakti dedi senin cant yamulmuş ii dedim olmustur sağlam cukura girdim nede olsa. neyse gittim bir motorcuya abi dedim canti yamulmuş titreşim yapio bin bi tur at sende onalarsan bi goz at yaptiricam adam gitti geldi ewet titreşim war dedi motoru sehpaya kaldirdik werdik gazi adam iice inceledi dedi cantin normal bişi yok sen al bunu manawkuyuda buz motor war orda bi balansina baksinlar kurşun murşun koyarlar hallolur gittim buz motora adam bakalim warsa balansinda bişi yapariz aldilar soktuler balansina baktilar 17 gram warmiş adam kurşunu koydu ayarladi geri takti okeyleştik çıktım yola titreşim sanki biraz azaldi ama hala resmen titriyor:S:S:S

motorcularda ole enine boyuna ilgilenmio cantta yamukluk yok balansini yaptirdik hala titriyor sizce nedendir aklima birde su geldi motor dururken bosta gaz werdiğimde motor da bir titreme oluyor acaba pistonlar doğrumu çalışmıyor? uzun yol birşeyi etklilemişmidir? sübab ayarimi yapmak lazim? ne olabilir?

herşeyi ayrintili aciklamaya caliştim

cevaplarinizi bekliorum yorumlariniz icin şimdidien teşekkürler

konuyu mt atölyeyede actim sizinde yardimlarini bekliorum
    hyosung gv 250

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Motor boşta, hareketsiz iken de titreşimin olması, çukura düşmenin de etkisiyle olabilecek muhtemelen bir çatlak ya da kırığa işaret gibi sanki.
    Motoru şaseye bağlayan civata somun gibi parçaları bir kontrol etmelisin.
    Diğer yandan yine düşmenin şiddeti ile CDI ünitesine giren soketlerde gevşeklik olmuş olabilir, senkron çalışmayı etkiler. O soketlerir de kontrol etmelisin (CDI ünitesi selenin altında).
    Aklıma şimdilik bunlar geliyor, bir kontrol edip burada sonucu yazarsan sevinirm.
    Kolay gelsin şimdiden...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    Selam Üstadlar,

Bir süredir bu konuyu okuyorum. GV 250 yi baya kafaya takmışken, satınalmak için bütçe ayarlaması yaparken, CBR 125 sahibi bir arkadaşım aradı. Askere gideceği için motorunu tanıdık birine satmak istiyor. Bana çok uygun ödeme seçenekleri sunuyor. Peşin 3000 tl ye verecek. motor 2007 model ve bakımlı. Ben 1,73 boyundayım kilomda 60. GV 250 benim için çok mu kaba olur. Rahatlık açısından CBR dan ( Tüm racinglerden) rahat olduğunu tahimin edebiliyorum. Bana tavsiyelerde bulunabilirmisiniz?

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Elma ile armut kıyaslaması olmuş ama bu dostum. Gv 250 yayla gibi bir cruiser dir CBR a göre. Ne kadar rahat olursa olsun CBR bir racing neticede
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler