Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    bleach_1 hoşgeldin aramıza acoskun'un tavsiyelerine katılıyorum.

Arkadaşlar Ls2 Delta kaskıma hoparlör monte ettim. Ses boştayken iyi fakat bir de motorda denemek lazım. Yakında yayınlarım fotoğrafları.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı bleach_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaslar bende persembe gunu itibariyle GV 250 alarak ailenize katılmış bulunmaktayım.Bana önerceginiz ve tavsiye edeceginiz bilgiler var mı?(Ehliyeti yeni aldım ve bu motor ilk vitesli motorum). Onun dısında soracagım sorular;
    1) Arka yan çanta alıcam.Ne önerirsiniz ?
    2) Motor koruma demiri alıcam nerden en hesaplı alabilirim.(Kocaelinde oturuyorum.Ankara ve İstanbula sık sık iş maksatlı gidiyorum)

4500 tl ye 2006 model 2008 trafık cıkıslı 8500 km de sıyah-gri GV-250 aldım. Sizce fiyatı nasıl?
    Hayırlı olsun. Çanta olarak http://www.feyizoglu.com/AR-750-Deri-canta_45518.html#0 tavsiye ederim. Hem güzel duruyor, hem de çanta değil bavul gibi bir şey

Koruma demiri de orjinal şekliyle hyosung source'da var http://www.hyosungsource.com/parts/g...-bars?cPath=71 kargo dahil 250 TL
    Sahibinden.com'da bu motora uygun olarak yapılmışı var ama şekli biraz değişik o da 200 TL'di hatırladığım kadarıyla
    *

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Hoşgeldin bleach_1,
    Motorunu güle güle kullan, güzel koşullarda almışsın motoru!
    Diğer soruların içinse başlığı okumanı tavsiye ederim ben de, fazlasını bulacağına emin olabilirsin

Umarım katılımcı bir arkadaşımız olursun! Tekrar hoşgeldin...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Arkadaşlar;
    Biraz işlerim vardı, malum emeklilik için hazırlık, ev aldım, arabamı sattım, daha eski model bir araba aldım, yeni aldığım eski model arabanın özelliklerini öğrenmek için foruma girdim. Bu sebeple burdan biraz uzak kaldım. Ne bileyim, burdaki samimiyet, bilgilendirme sohbetlerini yeni girdim formlarda, sanki gv250 forum sayfası gibi her şey bir yerde sanıyordum. Avucumu yaladım, burdaki samimiyeti, güveni, hoş sohbeti hiç bir yerde bulamadım. Motorumuz olmasa bile sohbetiniz yetiyor, teşekkürler arkadaşlar...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Hayırlı olsun Ayhan Hocam,
    Bizim burası hakikatten farklı, farkını tarif etmek zor ama
    74 model bir vosvos sahibi olarak eski arabalardan az çok anlarım, yardımım dokunursa sevinirim...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Sağolasın Canan Hocam;
    Ama o kadar eskiye gidemedim, 94 bmw aldım, 3.16. Biraz bir şeyler buldum, onunla ilgileniyorum. Biraz daha eskiye gitsem, alacaktım bir vosvos, tam emekli arabası olurdu ;) Neyse artık bir dahaki sefere...
    Şarköy'de Sigortacı...

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar Ls2 Delta kaskıma hoparlör monte ettim. Ses boştayken iyi fakat bir de motorda denemek lazım. Yakında yayınlarım fotoğrafları.
    Kaska hoparlör takmak bende istiyorum merak ettim nasıl bir şey odu bende de ls2 kapalı kask var benimkine de olur mu acaba resimleri bekliyorum.Ben Ebay'de kaskın içine yapıştırılan ince hoparlörler var onlardan sipariş vermeyi düşünüyordum eğer seninkiler daha iyi olduysa onlardan yapabilirim.

bleach_1 Motoru hayırlı olsun güle güle kullan çok iyi fiyata almışsın allah kaza bela vermesin.

Ayhan hocam evet bir müddettir yoktun ortalarda iyi ettin geldin yine. yeni araban hayırlı olsun motorda olduğu gibi araba da da aynı markalara sahibiz yani artık.Bundan bi önceki arabamız 95 model 3.20 idi eğer merak ettiğin şeyler varsa bilgim dahilinde yardımcı olurum.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bleach 1 , Motorunu kaza ve sıkıntı yaşamadan kullanman dileğimle..İzmitte bu motorlardan 3-5 tane var ama yolda hiç karşılaşmadım desem yeridir..Aslında buradaki bilgi paylaşımından çok şey elde ettim sizde okumaya devam ederseniz faydasını mutlaka göreceksiniz..Ama iki üç gv 250 yan yana gelip canlı olrak paylaşım farkılı olur gbibi geliyor bana.. İzmit küçük umarım en kısa zamanda karşılaşmak umuduyla..

Bu arad arkadaşlar ben 10.000 km yi aşmış bulunmaktayım ..... Motor ve diğer kısımlarında hiç bir sorun yok... Ufak tefek elektrik arızalarını saymaksak eğer..şase,motor ve diğer aksamda deforme ve yıkıntı yok .. uzun yıllarda olmaz umarım..
    Vesselam...
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın konumda olanlar illa ki zamanı gelince siz konu açınca değerlendireceklerdir, biz istanbuldan nasıl gelicez iş güç var, mayıs da yıllık izin genelde olmuyor, öyle her festival var denilen yere de gidilmiyor, daha çok bilgi lazım, insanların ilgisini çekecek etkinlikler vs vs vs vs

kardes zamanı geldıgınde detaylı bılgılerı yayınlarım on hazırlık anlamında sız gv ci arkadaslarla paylastım.

detaylar guncellenecekdır.

motosıklet festivalleri anlamında topıc de acmıs bulunmaktayız.bir aksilik olmaz ıse yılın ılk festıvalı kahramanmarasdan olacak ınsallah

linki http://www.motosiklet.net/forum/moto...ddiiiiiii.html

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar arkadaşlar..

bleach_1 öncelikle aramıza hoşgeldin,motorun hayırlı uğurlu olsun.bizim başlık o kadar sağlam ve bilgi dolu ki gv250 için arşiv niteliğinde diyebiliriz.yani sadece indeksi yok ama biraz zaman ve aramayla ihtiyacın olan tüm bilgileri bulabilirsin.

ayhan abi hoşgeldin tekrar bende özelden mesaj atacaktım nerelerdesin diye..ev ve yeni araba hayırlı olsun..

hakan hocam şu hoparlörlü kask projenin fotoğraflarını merakla bekliyorum..

herkese saygılar sevgiler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    İlker Hocam;
    Çok teşekkür ederim, daha iyisi sizin olsun diyeceğim ama yanlış hatırlamıyorsam sizin araba daha iyiydi...
    Hakan hocam, bende merak ettim, inşallah güzel bir şey olmuşturda bizlerde şu pahalı bluetooth ürünlerinden almak zorunda kalmayız.
    Şarköy'de Sigortacı...

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaska hoparlör takmak bende istiyorum merak ettim nasıl bir şey odu bende de ls2 kapalı kask var benimkine de olur mu acaba resimleri bekliyorum.Ben Ebay'de kaskın içine yapıştırılan ince hoparlörler var onlardan sipariş vermeyi düşünüyordum eğer seninkiler daha iyi olduysa onlardan yapabilirim.

bleach_1 Motoru hayırlı olsun güle güle kullan çok iyi fiyata almışsın allah kaza bela vermesin.

Ayhan hocam evet bir müddettir yoktun ortalarda iyi ettin geldin yine. yeni araban hayırlı olsun motorda olduğu gibi araba da da aynı markalara sahibiz yani artık.Bundan bi önceki arabamız 95 model 3.20 idi eğer merak ettiğin şeyler varsa bilgim dahilinde yardımcı olurum.
    Yaparken fotograf çekmediğim için paylaşamıyorum ancak kaskın içerisine evde kullanmadığım kulaklığı monte etiğimiçin çok memnunum.Eğer gideceğim mesafe 5km'den fazlaysa kesinlikle müziksiz gidemiyorum çünkü alışkanlık yapıyor yolda müzik dinlemek ve rahatlatıyor.Trafikte eskiden daha fazla sinirim bozulurdu.İşin güzel kısmı ise dışarıdaki sesleri de tamamen kesmiyor hem onları hemde müziği duyabiliyorsunuz.
    Size önerim eğer kaskın içerisine kulaklık gömecekseniz,bunun için öncelikle ses çıkışı yüksek ve ses rengi tiz olmayan kaliteli bir kulaklık seçmek.Kulaklıklarda sesi sonlayınca genelde ses kulak tırmalayan bir tizliğe ulaşır,bunun olmaması için biraz paraya kıymak gerekli Sonra bu kulaklığı ayırabildiğiniz kadar ayırmak (plastiklerini açıp sadece ses veren kısmını kullanmak) ve stereo dişi jack girişi bulmak ve bunu kaskın pedleri içerisine sabitlemek ve son olarak,mp3 çalarla kaskı birbirine bağlayabilmek için araya iki ucu stereo erkek jacklı 1mt lik kablo hazırlamak.
    Tüm hepsini yapmak yaklaşık 3 saat alır tabiki sesin direk kulaklara gelebilmesi için kaskın içerisinde en uygun konumu bulmak da dahil

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Arkadaşlar Merhaba;

Öncelikle kafamda tasarladığım projeyi anlatayım. Navigasyon ya da telefondan aldığım sesi bir dağıtıcıyla ikiye ayırıp artçı ve kendim için uçlar elde ettikten sonra, kaksa yerleştireceğim hoparlörler vasıtasıyla kulaklarıma ulaştırmayı planlamıştım.

Fakat jakları birleştirince fark ettim ki dağıtıcı stereo değil. Böylece yenisini alana kadar dağıtıcı işini projeden çıkardım.

Kaska deleceğim deliğin boyutlarını ölçebilmek için bir tahta üzerinde denemeler yapsam da o jakın da stereo olmadığını fark ettim. Bunu fark edene kadar yaptığım bütün lehimleri bir yerde hata yaptığımı düşünerek sökmüştüm.

İnternetten 10 liraya bir kulaklık aldım (kulaklığın motorda ses seviyesini denemediğimden doğru kararı verip vermediğimi bilmiyorum daha). Kulaklığı doğal olarak parçaladım.

Sonra kaskın yanındaki parlak vidaları söktüm ve açılır kısmı boşa çıktı.

Yanak kısmında ikişer tane vida var onları da sökünce köpük yanaklar çıkartılabiliyor. Masanın ortasında duran o yanaklardan birisi. O yanakların uygun bir yerini hoparlörün alt kısmını alacak şekilde oydum. Fakat bunu yapmadan önce üzerindeki kumaşı söküp işlem bitince geri yapıştırdım.

Kaska monte edeceğim jakın stereo olmaması nedeniyle yeni bir jak arayışına girdim. Sonunda eski bir sony walkmande aradığımı buldum. Kaskın uygun bir yerini delip içeriden jakı monte ettim. Deleceğiniz yer kaskın hafif arkası olmalı ki kabloyu da arkanızdan dolaştırabilesiniz.

Kulaklıkları monte ettiğim yerler (Bir tanesinin süngerini çıkarınca ses daha iyi oldu diğerini çıkarmadım)

İki farklı kablo yapmanız gerekiyor. Birincisi aletten koltuğun altına gidecek olan.

İkincisi koltuktan kaska gidecek olan.

Ve sonuç

Notlar:

1) Stereo olayını bilgisayarlarınızın ses kartı programlarında mevcut uygulamalarla ölçebilirsiniz.
    2) Kaza sırasında tehlike yaratacağını zannetmiyorum çünkü kullandığım dişi jak plastik ve erkek jakın da açısı yüzünden içe değil yana doğru gitmesi gerekir ki bu da benim kafayı ıskalaması anlamına gelir.
    3) Yolda giderken müzik dinlemek tehlikelidir. (Ben uzun yolda bu riske değeceğini düşünüyorum).
    4) Pahalı falan demeyip bluetooth kulaklık almayı da düşündüm. Fakat iki önemli problemi var onlarında. Birincisi şarj ikincisi kafanıza verdiği kanserojen sinyaller.

Umarım yardımcı olmuştur. İyi günler herkese.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    merhaba arkadaşlar bugünden itibaren ben de bir gv 250 sahibiyim simdiden herkese selamlar izmirden hakan uluçoban

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Hakan Hocam;
    Harika bir çalışma olmuş, bayıldım, ben bluetooth kulaklığı düşünmüştüm, ama bu çalışman harika olmuş. Motoruma kavuştuğum zaman bende benzer bir çalışma yapmalıyım. Emeklerine sağlık...

Merhaba Floy;
    Allah hayırlı uğurlu etsin, kazasız sürüşler diliyorum...
    Şarköy'de Sigortacı...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    floy da gv 250 sahibi olma hikayesini paylaşırda foruma yeni bir katılımcı kazanmış oluruz,hoş geldin.. mutlu ve sağlıklı bir sürüş sahibi olman dileğimle..
    Şu kaska ses sistemi uygulamaları çalışmları bizim ihtiyacımıza kendimizce çözümler bulabileceğimiz güzel bir çalışmadır diye düşünüyorum..başarılar diliyorum...
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    floy da gv 250 sahibi olma hikayesini paylaşırda foruma yeni bir katılımcı kazanmış oluruz,hoş geldin.. mutlu ve sağlıklı bir sürüş sahibi olman dileğimle..
    Şu kaska ses sistemi uygulamaları çalışmları bizim ihtiyacımıza kendimizce çözümler bulabileceğimiz güzel bir çalışmadır diye düşünüyorum..başarılar diliyorum...
    vesselam..
    tabi anlatırım neden olmasın motor sevdası buından 9 ay önce arabamı satmamla başladı daha sonra arkadaşımın motoruyla devam etti yaz günleri insan yaya kalmayı sevmiyor neyse ben bi kaç kere arkadaşımın motorunu kullanınca bende alışkanlık yaptı bi kere o rüzgarı yedik ya gerisi gelecek illaki öle söylerler hep uzun lafın kısası gecen sene bi scooter aldım mondial 150 zat çok konforlu bi kullanımı var bir sene boyunca bindim ve ufak gelmeye başladı bu arada da arkadaşım gv 250 aldı e haliyle omotoru görünce hayran kaldım her yönüyle harika bi motor ve sonunda zatımı satma kararı verip bitane gv 250 kararı aldım kendi kendime ve bugünde zatımı satıp aynı günde bir gv 250 aldım 2006 model siyah gri 25000km gerçekten çok hoşbi motor evet arkadaşlar benmim gv 250 almahikayem budur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:04 ----------

sizler sormak istegim bu yan heybe çantalarına koruma demiri arıyorum bula bilecegim biyer yada izmirde yaptıracagım biyer varmı arkadaşlar

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Merhaba timoti çok güzel olmuş güle güle kullan. Benim kask kapalı model oduğu için oyması biraz zor olabilir fakat deneyeceğim önce bir kulaklık alayım sonra çalışmalara başlarım.Eğer olursa geçenlerde basit bir interkom cihazı almıştım kendi kulaklıkları pek iyi değil kulağımı acıtıyor onda da denerim.

floy Motorun hayırlı olsun allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

Motosikleti
    hoysong gv 250 2006
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba timoti çok güzel olmuş güle güle kullan. Benim kask kapalı model oduğu için oyması biraz zor olabilir fakat deneyeceğim önce bir kulaklık alayım sonra çalışmalara başlarım.Eğer olursa geçenlerde basit bir interkom cihazı almıştım kendi kulaklıkları pek iyi değil kulağımı acıtıyor onda da denerim.

floy Motorun hayırlı olsun allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
    teşekküderim

Motosikleti
    suzuki an125
    selam millet keyifler nasıl..uzun bir sessizlik döneminden sonra ben geldim
    Hakan GÜNDÜZ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler