Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bayramın ustunden neredeyse 3 hafta geçmesine ragmen anca yazabliorm 9 gun bayramda otur otur patladım dedim bana bi uzun yol gerek daha hç çıkmadıgım içinde ztn içimde bir uhteydi kış geldi gezi yapanda yok yazında ehliyet yok die gezemiordum neyse bayramın 4. gunu öglen wakti atladım motoruma izmir bornowadan yola çıktım ahmetl salhli derken uşağa 20 m kala gedz yoluna döndüm ordan gedz çavdarhisar we hedefim olan kütahya tawsanlıya wardım maksat lse arkadaslarıyla bayramlasmak tam 340 km yol yaptım 4 kere mola werdim 10 ar dakkadan 5 saatte wardım 1 gece kaldıktan sonra ertesi gün gece domaniç daglarından bursa inegöle geçtim 110 km ordaki arkadaslarıda görüp ertesi gün bursa inegölde kütahya tawsanlı uşak izmir diip 3 günde 900 km yol yaptım we motor 1 kere teklemed maşşallah gece domanç daglarında dondum ama olsun artık okadar:D wala bu motoru alıdıgıma çok menunum

ama 3 gundur de b sıkıntım war motorda gazı dewirl werince motor birden gaz kesior dwir dusuo tabi yani stop edio motor o hızda gaz wermeye dewam ettiğm içn tekrar toparlıo nedendir acaba ? acaba benzinde pslikmi warki? neden olabilir?
    2 ihtimal var.
    1. ayaklık müşüründe sorun olabilir.
    2. kontak kabloları veya soketlerinde temassızlık olabilir.
    Her ikiside başıma geldi.
    Gece saat 2 de Selçuk civarında olmuştu epeyce bir paniklemiştim :S
    (Gösterge paneli uzun yol yapınca inanılmaz gevşiyor ve sallanmaya başlıyor temassızlık genelde uzunyol sonrası başgösteriyor)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba zealous;
    İnşallah fotoğraf çekmişsindir, çektiysen en kısa zamanda fotoğrafları bekliyoruz, benzinin pis olma ihtimali de var...
    Şarköy'de Sigortacı...

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Arkadaşlar bu aralar kuralkan'dan sipariş vermeyi düşünen varmı?Benim zircir korumasının motora monte edilen 2 vida kısmından biri kırılmış,birkaç gündür bu zincir korumasız kullanıyorum.Eğer parça sipariş verecek olan varsa beraber verelim diyecektim.

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    benzıne dıkkat benım yasadıgım olay 120 den sonra mtoor anında kendını kapatıyordu sonradan stop edıyordu.sonra da olacak gıbı degıl gezı sırasında benzın ıstasyoonunda depoyu sokdum temızledım suan ıcın sorun gecdı.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı bektas46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzıne dıkkat benım yasadıgım olay 120 den sonra mtoor anında kendını kapatıyordu sonradan stop edıyordu.sonra da olacak gıbı degıl gezı sırasında benzın ıstasyoonunda depoyu sokdum temızledım suan ıcın sorun gecdı.
    Bu sorunu yaşayan bi çok kişi var heralde bende yaşadım geçenlerde buraya yazmıştım zaten fakat benzinden değil gibi geldi bana çünkü benzini hep aynı yerden alıyorum ne oluyorsa uzun yolda oluyor.

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X

inegölden gidip gelirken yanımda bir arkadasım daha wardı o saolsun bir kaç kare çekebildik...

burası domaniçe çıkarken manzarası hoş oldugu için çektik domaniçe gelmeden inegöl tarafı

dünyanın ilk borsasının kuruldugu alan çavdarhisarda

wala uzun yol zewkli iş heleki yanında bir kişi daha warsa dahada güzel herkezin yaşaması gerek daha bol çekmek isterdim ama gece kalmamam gerektği için hiç çekemedim ztn tek başıma gittiğim için her yerde durup motoruda çekmek istemedim;)
    hyosung gv 250

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba zealous;
    güzel fotoğraflar için teşekkür ederim. Harika bir gezi olmuş, insan bu motorla yol yaptıkça yapası geliyor, ben bu sene emekli olup, inşallah tüm gezilere elimden geldiğince katılmaya çalışacağım. Daha nice kazasız gezilere...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Bir ben yapamadım uzun yol hay allah! Kışın ortasında da ne gezilir,baharı bekleyecem kaçarı yok
    Resimler için teşekkürler gitmiş kadar oluyorum.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    zealous muhtemelen cdi ünitesinden kaynaklı kas kesme olayından bahsediyorsun.eğer o değilse o zaman karbüratör ve benzin konusuna değinmek gerekecek sanırım..

bu arada fotoğraflar oldukça hoş.güzel gezi yapmışsın.tekerine,yüreğine sağlık..

diğer arkadaşlara da selam olsun..saygılar,sevgiler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu aralar kuralkan'dan sipariş vermeyi düşünen varmı?Benim zircir korumasının motora monte edilen 2 vida kısmından biri kırılmış,birkaç gündür bu zincir korumasız kullanıyorum.Eğer parça sipariş verecek olan varsa beraber verelim diyecektim.
    Merhaba..
    Benim zincir koruması motoru aldığımda yoktu. Kırılmış herhalde.
    İlk sahibi birdaha uğraşmamış.
    Eğer sipariş vereceksen +1 yap.
    Kargo fiyatını filan hesaplarsan sana zahmet yarıyarıya yaparız.
    Ben de İST. dayım gelir senden alırım parçayı ;)

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Bir süredir zincir muhafazasız kullanıyorum bir sorun yok ama olurmu ona bakınıyorum nette pek birşeye rastlayamadım.Sanırım estetik açıdan başka bir sıkıntısı yok çünkü bazı motorlarda bu parça yok.Birde hani varsa piyasada daha güzel malzemeden yapılmış varmıdır ona da bakınıyorum değiştirmişken daha güzeli olsun diye.Çünkü bizim motorların üzerindeki sert plastikten,ayrıca kuralkanda bu stok zincir muhafaza 47tl. kargosuda 10 tl tutmakta.
    60 kusur para verince belki daha şık olanı vardır diye bekliyorum.Ama bulamazsam sipariş veririz.Temasta kalalım

Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Tamam biraz araştıralım.
    Ben de bakarım biraz sağa sola.
    Fakat özel birşey yaptıralım dersen metal bükme kaplama vs işleri yapan birkaç yer var.
    Oralarda güzel bir zicir koruma demiri birde plakalık yaptırsak mantıklı olur bence.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Zincir koruma parçası benim buyıl ki yayla gezimde çok sarsıntıdan olcak bir kulakçığı vida bağlantı yerinden kırılmıştı,bana kalsa yenisin almaktan başka çarem yoktu becerisi olan bir teyze oğlum var ali usta( soyadıda usta) abi ben bunu yaparım dedi, bende memnun olurum dedim uşak yaklaşık bir saat uğraştı yaptı hala bir sorun yok kullanıyorum üzerinden 3000 km de daha geçti..
    Fakat bu zincir korumanın toz su vs. gbi zincirin ömrünü bitiren maddelere karşı ciddi bir önlem olduğunu düşünüyorum estetik görünümün yanında.. bence takılı olmalı..
    İlker bey merhbalar, dl mi ? versy mi ? sonucu merakla bekliyorum...
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Hyosung gv 250
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir koruma parçası benim buyıl ki yayla gezimde çok sarsıntıdan olcak bir kulakçığı vida bağlantı yerinden kırılmıştı,bana kalsa yenisin almaktan başka çarem yoktu becerisi olan bir teyze oğlum var ali usta( soyadıda usta) abi ben bunu yaparım dedi, bende memnun olurum dedim uşak yaklaşık bir saat uğraştı yaptı hala bir sorun yok kullanıyorum üzerinden 3000 km de daha geçti..
    Fakat bu zincir korumanın toz su vs. gbi zincirin ömrünü bitiren maddelere karşı ciddi bir önlem olduğunu düşünüyorum estetik görünümün yanında.. bence takılı olmalı..
    vesselam..
    Zincir korumasının orjinaliyle tanışma şerefine erişemediğimden merak ediyorum;
    Acaba metal mi yoksa plastik bir malzeme mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Key-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir korumasının orjinaliyle tanışma şerefine erişemediğimden merak ediyorum;
    Acaba metal mi yoksa plastik bir malzeme mi?
    Tamamen plastik

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Arkadaşlar herkese merhaba.

Zincir koruma parçası gerekli bir parça. Zinciri yağmur gibi dış etkilerden korumakla beraber sizi de yağdan koruyor. Malzemesi sert plastikten yapılmış genellikle vida yerlerinden kopan bir parça. Fakat benim zincir koruma yolda giderken parçalandı ve metal olmadığına şükrettim. Çünkü o parça gerektiğinde parçalanacak bir malzemeden yapılmamış olsaydı benim arka tekeri parçalardı. Diğer taraftan daha sağlam olsaydı yerinden kopmazdı da diyebilirsiniz ama belli mi olur?

Tekrar selamlıyorum tüm arkadaşları.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vesselam..
    mithat hocam arabanın kredi borcunu bitirir bitirmez enduro sınıfına geçmeyi planlıyorum,araştırmalar sonucunda bu iki motor arasında kaldım.transalp de üçüncü tercih olarak aklımda bakalım kısmet..daha var ama vakti..şu borç bitsin de..teşekkürler ilginiz için hocam..

hakan hocamın da dediği gibi zincir muhafaza parçası sert plastikten..benimki sağlam duruyor.ama önümüzdeki yaz.biraz daha km si yüksek geziler planlıyorum eşimle.o zaman düşer mi kırılır mı bilmem artık.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba.

Zincir koruma parçası gerekli bir parça. Zinciri yağmur gibi dış etkilerden korumakla beraber sizi de yağdan koruyor. Malzemesi sert plastikten yapılmış genellikle vida yerlerinden kopan bir parça. Fakat benim zincir koruma yolda giderken parçalandı ve metal olmadığına şükrettim. Çünkü o parça gerektiğinde parçalanacak bir malzemeden yapılmamış olsaydı benim arka tekeri parçalardı. Diğer taraftan daha sağlam olsaydı yerinden kopmazdı da diyebilirsiniz ama belli mi olur?

Tekrar selamlıyorum tüm arkadaşları.
    Merhaba Hakan,
    Zİncir korumayı taktın mı peki?
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Hakan,
    Zİncir korumayı taktın mı peki?
    Taktım Hocam. Fakat takarken biraz haşin davrandım, bir de amortisöre denk gelen kısma yağ sürdüm o zaman daha kolay giriyor.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taktım Hocam. Fakat takarken biraz haşin davrandım, bir de amortisöre denk gelen kısma yağ sürdüm o zaman daha kolay giriyor.
    Ya ben de o kısımı soracaktım. Amortisöre denk gelen kısımı geçiremedim bir türlü, amortisörü çıkaracaktım, sonra vazgeçtim
    Yağ sürünce geçiyor mu? Ben kırılır diye fazla zorlamadım!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler