Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora yapışan parça yok ancak hem ekzost hemde zincir ve arka dişliyi wd40 ile temizliyorum.Birde motoplus'tan aldığım scotoiler fs365 pas sökücüyü kullanıyorum.Sanırım bu kimyasallardan kaynaklanıyor koku.
    Olabilir bence muhtemelen wd40.dan kaynaklanıyor o koku. Bu arada bende 1 keresinde zinciri wd40 la temizlemiştim sonradan internette bir yerde wd40'ın oringlerin yapısını bozduğunu okumuştum. O yüzden en güzeli ya spreyler yada gazyağı ile temizlemek. Gerçi wd40 joker gibi heryerde kullanılıyor ya
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Orhan bey, motorsuz kalmak kolaydeğil ,ama bir kere damara girdi mide çıkması zor değil evet eninde sonunda bir şekilde motora döneceğine şüphem yok hayırlısı artık ......
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.

Daha önceden de bahsettiğim gibi güzelim Transalpimi Karatayımı satışa çıkarmıştım. Geçen Cuma günü bizim topicin eski müdavimlerinden Rebel nickli Murat arkadaşımıza sattım Transalpimi. Şimdi motorsuzum yerine araba aldım ama aklımda motordan başka birşey yok. Arabanın borcunu bitirince hemen 2-3 bin TL.likde olsa ufak bir motor almam gerek yoksa duramiycam belli. Biraz daha toparlarsam zaten GV 250 alırım tekrardan. Herkese selamlar, kazasız belasız km.ler diliyorum. Ben yine buralardayım görüşmek üzere...
    Orhan Hocam;
    Ben motoru Şarköy'e bıraktım, bilsem sana bırakır, istediğin kadar binerdin.;)
    Şarköy'de Sigortacı...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese merhaba,iyi akşamlar..

öncelikle arkadaşlar benzin musluğu on da yada reserve de de olsa benzin dolmaya başlayınca reserve dahil hepsi dolar deponun.ancak reserve de kalırsa depo tamamen boşalana kadar motor benzini yakmaya devam eder ve en son bittiğinde yolda kalırsınız.ancak on konumunda durursa bu seferde depo bitip de reserve kalınca motor stop eder ve siz buradan yakıtın bittiğini anlayarak,musluğu on konumudan reserve konumuna alırsınız ve yedekte kalan 2lt benzinle ortalama 30 km kadar daha yol kat edersiniz.böylelikle en yakın yakıt istasyonuna gidebilirsiniz.yani musluklar on konumunda kalmalı hep.

orhancım motoru satmışsın,araba almışsın.öncelikle hayırlı olsun araban.allah kaza bela vermeden biner gezersin inşallah.hatırlarsan transalp alınca kardeşim motoru değiştirdin diye bizi bırakmazsın değil mi diye yazmıştım,şimdi yine yazıyorum,motorsuz kalıp araba aldım diye bizi bırakma arada varlığını hissettir de iyi olduğunu bilelim.bakma murat abi(rebel) de öyle yapacaktı ama gidiş o gidiş.neyse inşallah transalple kazasız belasız yoluna devam eder.

herkese kazasız belasız günler ve seyirler.iyi akşamlar tekrar..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Motora yapışan parça yok ancak hem ekzost hemde zincir ve arka dişliyi wd40 ile temizliyorum.Birde motoplus'tan aldığım scotoiler fs365 pas sökücüyü kullanıyorum.Sanırım bu kimyasallardan kaynaklanıyor koku.
    Egzoza wd40 sıkmadan önce sıcaksa ya da wd40 tamamen temizlenmeden egzoz ısınırsa o garip koku oluyor evet. Çok iyi temizlemen lazım koku olmaması için. Sadece egzoz değil tabi, motor gibi sıcak yerlerde de aynısı olur.

Motosikleti
    -
    mitmuallim, hocam haklısınız zor geliyor yokluğu alışınca bu merete. Bende zaten ileride tekrar mutlaka motor alırım diye düşünüyorum bakalım kısmet artık.

Ayhan komutanım çok teşekkür ederim nazik teklifin için. Söylemen bile yeterliydi benim için çok teşekkürler.

İlkercim sağol dostum. Evet Transalpi alırkende ben gitmem buralardan demiştim hala buralardayım merak etme. GV 250'nin ve bu topicin müdavimlerinin ayrı bir yeri olmuştur hep gönlümde ve hep öyle kalacaktır. Ben yine buralardayım ara ara sesim çıkmasa da bilin ki girip okurum yazdıklarınızı fotolarınızı ve gezi raporlarınızı.

Herkese kazasız belasız keyif dolusu km.ler diliyorum. Görüşmek dileğiyle...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mitmuallim, hocam haklısınız zor geliyor yokluğu alışınca bu merete. Bende zaten ileride tekrar mutlaka motor alırım diye düşünüyorum bakalım kısmet artık.

Ayhan komutanım çok teşekkür ederim nazik teklifin için. Söylemen bile yeterliydi benim için çok teşekkürler.

İlkercim sağol dostum. Evet Transalpi alırkende ben gitmem buralardan demiştim hala buralardayım merak etme. GV 250'nin ve bu topicin müdavimlerinin ayrı bir yeri olmuştur hep gönlümde ve hep öyle kalacaktır. Ben yine buralardayım ara ara sesim çıkmasa da bilin ki girip okurum yazdıklarınızı fotolarınızı ve gezi raporlarınızı.

Herkese kazasız belasız keyif dolusu km.ler diliyorum. Görüşmek dileğiyle...
    Umarım en kısa zamanda tekrar 2 tekere dönersin. Bu arada senin eski GV de satılık, haberin olsun

2 tekerin keyfini aldıktan sonra vazgeçeni görmedim ben. Ancak ara veren olabilir farklı nedenlerle. O yüzden tekrar alacağına adım gibi eminim Orhan
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    -
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım en kısa zamanda tekrar 2 tekere dönersin. Bu arada senin eski GV de satılık, haberin olsun

2 tekerin keyfini aldıktan sonra vazgeçeni görmedim ben. Ancak ara veren olabilir farklı nedenlerle. O yüzden tekrar alacağına adım gibi eminim Orhan
    Haklısın Canan ikitekerin keyfinden sonra bırakmak zor valla. Semir'in ilanını görmüştüm bir ara. Maddi durumu biraz toparlayana kadar alamam sanırım motor. Biraz sabredicez napalım artık

Motosikleti
    gv 250
    slm arkadaslar gv250 bır senedır kullanmaktaym.ama sayfada bulunmadım.
    naslsnız neerelerden tanıyalm bırbırımızı ben kahramanmarasdan buralara da beklerız sızlerı elımden geldıg kadar gezmekteyım.su ana kadar gv250 ıle 10bin km yapmıs bulunmaktayım

sızler kendınızı tanıtabılır mısnız ve gv250 le yaptıgınız km hakkında bılgı verebılırsenız sevnırm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:00 ----------

YÖRÜK isimlı arkadasm geldın mı ıskenduruna buyur beklerız kmaras a da ve bende ksımet olursa gelmek ısterım .motorları yarıstırırız
    esprı bı yana gorusmek ısterım mumkn olursa tansalm

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar arkadaşlar.yaw dikkat ettim de başlığımız biraz monotonlaştı,biraz fotoğraf ekleyelim de canlansın değil mi?

karacamla birbirimize ilk alıştığımaya çalıştığımız dönemler.

o zamanlardan belliydi iyi anlaşacağımız.

ama allah var hiç üzmedik birbirimizi.

sonra ilk uzun yolculuğumuza çıkmaya karar verdik.hedef antalya'dan izmir'e kadar yol almaktı..

başaracağımıza inancımız tamdı.

ilk uzun yolumuzu katettik sıfır sorunla.birbirimize olan sadakatimiz her geçen gün artıyordu.
    sonraları eşimle de iyi anlaştı karaca.hiç kıskanmadı onu da sahibesi bildi demir atım.üçümüz birlikte olmaya başladık,çok keyifli anlar yaşadık izmir'de.

çok yol yaptık üçümüz.

derken izmir'le olan maceramızı sonlandırarak hayat bizi doğu akdenize yönlendirdi ve tekrar yolculuk başladı.karacama hazırmıyız ortağım diye sorduğumda hiçbir zaman huysuzluk etmedi,sen yeterki iste sahip dedi hep

bu kadar yüke bile yüzünü ekşitmedi hiç karacam.

hep daha fazla yol alma isteğiyle çıktık yollara..

yeri geldi birlikte ıslandık.ama hiç yılmadık.

işte tüm bu sebeplerden eşim ben ve karacam ile nice mutlu ve sorunsuz km lere.tıpkı ilk günlerdeki gibi...

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750

Bu arada benim motorun sol tarafından özelliklede ekzost üstünden ve o bölgeden, motoru 10-15 dk kullandıktan sonra sanki ocakta har ateşte tencere bırakılmış gibi ısınmış plastik kokusu geliyor.Yanık plastik değil ama ısınmış plastik kokusu yayılıyor.Bir çok defa yolda durup bakıyorum ama ne eriyen bir yer var yada garip gözüken bir parça,yola devam ediyorum.Bayramda uzun yola gidebilirim.Yolda kalmamak için bunu merak ediyorum acaba bu kokunun nedeni nedir? Ekzosu arada sırada wd40 sıprayle temizliyorum acaba içerisindeki kimyasallar ekzost ısınınca yanıyor ve bu da kokuya mı neden oluyor? Siz nedersiniz arkadaşlar?
    O koku ısınan WD40,motorun üstündeki toz,pişen çamur! vs. herhangi birşeyden gelebiliyor.

Hiçbir şey olmayacağı gibi,aynı zamanda yağ yakma belirtisidir de bu koku.Dikkat edip kontrol altında tutmakta fayda var.Uzun yolda büyük ihtimalle bir sorun çıkmaz.

Yörük dostum arkandaki hanımefendi sissybar ın beline vurduğundan şikayetçi oluyor mu acaba?Malum biraz sert dolgusu.
    Kolpa Adamları

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Arkadaşlar meraba bişey danışmak istiyodum size. Benim koca oğlanın ön kısmından cıngır cıngır diye bi ses geliyo motor titredikçe. önce gösterge panelinden olduğunu düşündüm sıktım iyice anahtarla ama seste bi değişim olmadı hala geliyo aynen. sizce nereden kaynaklı olabilir? yardım edersiniz sevinirim...
    Motosikletli Kaplumbağa...

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    İlker Hocam Merhaba;
    Çok güzel fotoğraflar, çantalar olmadan sanki motorumuz biraz cılız duruyor değil mi? En güzeli de eşinizi motosiklete alıştırmak, ben ne yapacağım bilmiyorum....
    Şarköy'de Sigortacı...

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    İlker bey resimler çok güzel.Güzel yolculuklar yapmışsınız allah bizlere de nasip etsin Kış geliyor hakikaten forum durgunlaştı.

Motosikleti
    -
    İlkercim zaten motorsuz kalmışım dertliyim birde sen benim içimi deşme kardeşim

Şaka bir yana fotolar ve anlatımın çok güzel olmuş. GV bu sen onu üzmezsen o da seni üzmez

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar meraba bişey danışmak istiyodum size. Benim koca oğlanın ön kısmından cıngır cıngır diye bi ses geliyo motor titredikçe. önce gösterge panelinden olduğunu düşündüm sıktım iyice anahtarla ama seste bi değişim olmadı hala geliyo aynen. sizce nereden kaynaklı olabilir? yardım edersiniz sevinirim...
    Ön teker bilyalarını bir kontrol ettir.

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    İlker hocam fotoğrafları yeni gördüm süperler. Paylaşımın için çok teşekkür ediyorum.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O koku ısınan WD40,motorun üstündeki toz,pişen çamur! vs. herhangi birşeyden gelebiliyor.

Hiçbir şey olmayacağı gibi,aynı zamanda yağ yakma belirtisidir de bu koku.Dikkat edip kontrol altında tutmakta fayda var.Uzun yolda büyük ihtimalle bir sorun çıkmaz.

Yörük dostum arkandaki hanımefendi sissybar ın beline vurduğundan şikayetçi oluyor mu acaba?Malum biraz sert dolgusu.

evet eşim rahatsız oluyor ama sertliğinden çok alçak olmasından kaynaklı.ama dediğin gibi sert oluşu da sıkıntı verebiliyor.önümüzdeki sezona zaten sissybarı kestirip uzatarak tekrar kaynatmak ver sele çözümü ile uğraşmayı bir de sis farları ile arka çantayı ayarlamak düşüncelerim var.

orhan kardeşim amacım senin de eski günlerini depreştirmek istemezdim ama baktım durgunlaştık öyle eskilerden günümüze kadar şöle bir resim koyayım dedim.

ayhan abi teşekkürler.gerçekten çantalı daha bir heybetli duruyor bizim motorlar.

kilitçi ve hakan hocam teşekkürler iyi dileklerinizden dolayı.arada böle her birimiz biraz biraz resim koyarsa durgunluğu alırız gibi geliyor.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön teker bilyalarını bir kontrol ettir.
    sağolasın arkadaşım umarım büyük bi sorun yaratmaz bana
    Motosikletli Kaplumbağa...

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Gezinirken buldum,abiler GV 250 dyno sonuçlarını diğer modellerle kıyaslamış.
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler