Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Arkadaşlar, uzun zaman aradan sonra Yörük arkadaşım, diğer arkadaşlardan ses seda çıkmıyor deyince, bende yazayım istedim. Motoruma ön cam taktım, burda havalar çok soğuk, faydasını gördüm, vidalar çok çabuk gevşiyor, bende sık sık sıkıyorum. Sahibinden.com'dan koruma demirleri siparişi de verdim, inşallah en kısa zamanda elime geçer. Yapılan her işi fotoğraflıyorum, inşallah en kısa zamanda fotoğraf yüklemeyi öğrenip, size göndereceğim. Saygılar...
    Şarköy'de Sigortacı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Vidaları kontra tekniği ile sıkarsan gevşemez. 2 adet somunu üst üste ve birbirine zıt yönde sıkarsan tekrar gevşemez.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vidaları kontra tekniği ile sıkarsan gevşemez. 2 adet somunu üst üste ve birbirine zıt yönde sıkarsan tekrar gevşemez.
    İlgin için teşekkür ederim Canan Taş, somunların arkası kapalı, ayın 3'ünde Van'a gidince tırtıllı contalar var, onlardan almayı düşünüyorum. Saygılarımla...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Conta derken pul kastediyorsun sanırım. Somunların ters dönmesini engelleyen pullar, rondela deniyor onlara. Onlar da olur elbette.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650

Merhaba

Conta derken pul kastediyorsun sanırım. Somunların ters dönmesini engelleyen pullar, rondela deniyor onlara. Onlar da olur elbette.
    Dostum, tam bir teknik dille anlattın maksadımı, bir de bunların paslanmayan cinsleri varmış, inşallah onlardan bulurum. Teşekkür ediyorum...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Umarım bulabilirsin, ama sanırım paslanmaz rondelayı paslanmaz somuna nazaran daha zor bulursun. Sendeki somunların arka tarafının kapalı olmasının bence çok önemi yok, açık olan somunlarla değiştirebilirsin.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650

Merhaba

Umarım bulabilirsin, ama sanırım paslanmaz rondelayı paslanmaz somuna nazaran daha zor bulursun. Sendeki somunların arka tarafının kapalı olmasının bence çok önemi yok, açık olan somunlarla değiştirebilirsin.
    Dostum, sanırım somunların arkasının kapalı olmasının sebebi, herhangi bir şeye takılmasın diye, duruşu da şık. Rondela hele bir de paslanmazını bulabilirsem sorun çözülüyor. Bu bölgede ön camın faydasını gördüm, bir çok arkadaşım batıda bunları sökmüş, sanırım rüzgardan daha fazla etkilendiği için, ama Van'da ön siperlik şart olarak görüyorum.
    Arkadaşlar motosiklet almamdaki en büyük sebeplerden birisi doğa fotoğrafı çekmek içindi. Bu gün ilk kez ilçeden biraz uzaklaşıp ve Kardelen fotoğrafları çektim. Gerçekten maksatlarımdan birisini gerçekleştirdim. En kısa zamanda bu siteye fotoğraf yükleyemeyi öğrenip, sırası ile sizlere çektiğim tüm fotoğrafları göndereceğim. Umarım sizlerde beğenirsiniz, teşekkürler...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Dört gözle bekliyorum doğa resimlerini

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Arkadaşlar Merhaba;
    Geçen İstanbul'a giden bir arkadaşım vardı, internette Gaz Kontrol Aparatı görmüştüm. Onu sipariş verdim, geldi, kullanmaya başladım, çok hoşuma gitti.
    http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=73
    Linkini verdim, size de tavsiye ederim.
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    suzuki an125
    selam arkadaşlar...kerpe gezisinden döndüm yol yorgunu sizlerle paylaşayım dedim günün keyfini...yasin ile tanıştık bugün gezide....gezinin en güzel tarafı buydu,yasinin buradaki yazılarından nekadar değerli biri olduğunu azçok çıkarmışsınızdır,ama inanın sizin çıkardığınızdan daha değerli bir arkadaşımız...
    resim çektik,muhabbet ettik,yedik içtik(kola ) eylendik güzel bir gün yaşadık...resimleri yükleyecem fena resimler var kıskanacaksınız söliyim
    Alıntı herobike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, siteye yeni üye oldum.sizin de tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.
    gv 250 yada kymco venox'la, almak üzere ilgileniyorum.
    venox su-hava soğutma özelliğiyle daha iyi görünüyor. Birde Kanuni markasından kesinlikle daha prestijli.
    gv 250 yağ-hava soğutmalı. yağ geç soğuyan bir sıvı. bu harareti gidermek için iyi bir sistem değil diye düşünüyorum. özellikle sıcak havalarda şehir içi veya rampa yollarda motorun performansı ve harareti nasıl?
    Venox hala karbüratörlü sistemi mi kullanıyor?
    gv 250 hala yarış motosikletleri gibi dijital hız göstergesi mi kullanıyor, bununla ilgili resimde bulamadım.
    bir başka ve çok rahatsız olduğum konu da St-Kanuni markası. Hyosung parasına Kanuniye biniliyor Türkiye'de. ben bu kadar para vereceksem Hyosung'a binmek isterim. yani markanın prestiji de önemli benim için. kanuni'nin prestiji ne ki...
    zaten prestij değerini almıyolarmı bizden. marka konusundaki itilaf çözülmeyecek sanırım ne dersiniz?
    sadace kullanıcıların cevap yazmasını temenni ederim.
    dostum aramıza hoşgeldin...bu sorularına ilker gayet güzel yanıt vermiş...benin tek eklemek istediğim şey prestij hakkında söylediklerin...yarın öbürgün bunu neden aldın kore malı bu falan filan diyecekleri kafana takacaksan gv250 alma...ama bundan daha iyi 250 cc motosiklet bulamazssın bunuda unutma..taş gibi motor,ne ısınır ne soğur insana yolda keyif verir,ver gazı uçar tık demez..bence aldığına pişman olmazssın...ama ben prestij yapacam,motorun ne diye soranlara bilinen marka söylemek isterim dersen başka..

Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar, uzun zaman aradan sonra Yörük arkadaşım, diğer arkadaşlardan ses seda çıkmıyor deyince, bende yazayım istedim. Motoruma ön cam taktım, burda havalar çok soğuk, faydasını gördüm, vidalar çok çabuk gevşiyor, bende sık sık sıkıyorum. Sahibinden.com'dan koruma demirleri siparişi de verdim, inşallah en kısa zamanda elime geçer. Yapılan her işi fotoğraflıyorum, inşallah en kısa zamanda fotoğraf yüklemeyi öğrenip, size göndereceğim. Saygılar...
    taktığın ön cam orjinal ön cammı coşkun?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Hazer;
    Uzun zamandır seninle de yazışamadık, bilgi ve görgüne çok ihtiyacım oldu Orjinal cam değil. Daha önceden bahsetmiştim, elleri kapatacak şekilde bir cam istiyorum diye, tam istediğim gibi olmadı,
    http://www.motosev.com/categories/view/22
    adresinde MTS YX05 modeli olan. Şekil olarak çok güzel oldu, ama ben elcikleri de kaplasın istiyordum, bir arkadaş orjinalini yayınlamıştı sitede, ondan bulabilsem yine mükemmel olacaktı. 35 Tl. ye aldım bu camı, rüzgara karşı burda çok faydasını gördüm. Ama sahil şehirlerinde böyle bir şeye ihtiyaç var mı bilmiyorum.
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Hazer;
    Uzun zamandır seninle de yazışamadık, bilgi ve görgüne çok ihtiyacım oldu Orjinal cam değil. Daha önceden bahsetmiştim, elleri kapatacak şekilde bir cam istiyorum diye, tam istediğim gibi olmadı,
    http://www.motosev.com/categories/view/22
    adresinde MTS YX05 modeli olan. Şekil olarak çok güzel oldu, ama ben elcikleri de kaplasın istiyordum, bir arkadaş orjinalini yayınlamıştı sitede, ondan bulabilsem yine mükemmel olacaktı. 35 Tl. ye aldım bu camı, rüzgara karşı burda çok faydasını gördüm. Ama sahil şehirlerinde böyle bir şeye ihtiyaç var mı bilmiyorum.
    merhaba coşkun..benim motorda aldığımda cam vardı,ama küçük olduğu için kafama çok rüzgar yiyordum...çıkardım bende,büyüğünü yaptırmak istiyorum...rüzgarlık çok fayda sağlıyor sahil yeri falan önemli değil,nerde olursan ol taktırmalısın...hem görüntü iyi oluyor hemde göğsünü koruyor rüzgardan...güle güle kullan

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Teşekkür ederim Hazer...
    Şarköy'de Sigortacı...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    30 Tlye cam çok iyi krom cam montaj aparatlarını aldım cam takmak için yurtdışından eskileri fazla kromlu değildi hoşuma gitmiyorlardı, neyse sıra camını almaya geldi, 250 $ en ucuzu haldır haldır kalın pleksi basabilecek yer arıyorum
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 Tlye cam çok iyi krom cam montaj aparatlarını aldım cam takmak için yurtdışından eskileri fazla kromlu değildi hoşuma gitmiyorlardı, neyse sıra camını almaya geldi, 250 $ en ucuzu haldır haldır kalın pleksi basabilecek yer arıyorum
    bana hem bağlantı aparatı lazım,hemde pleksi....aparat bulsam pleksi illaki halledilir,ama bizim motorada hazır adam gibi markaların aparatları olmuyor

Motosikleti
    Dragstar 650
    Ben eski giwi cam aparatlarını Murat'a vermiştim, harika bir şekilde uydurmuştu. Sanki giwi özel üretimi gibi olmuştu. Forklar Dragstarla aynı olduğu için giwi uyabilir, bir bak istersen hem gidona bağlamak zorunda kalmazsın hemde çok sağlam ve şık durur.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    suzuki an125
    bağlantı yeri nereden givi'nin?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Fork yanındaki ayar vidalarına ve far altına takılıyor.

Aşağıdaki adresten bakabilirsin:

http://www.givi.it/attachfile/conten...an_as102a2.pdf

Bu arada hep giwi giwi diye yazmışım, doğrusunu sen yazmışsın givi

Motosikleti
    suzuki an125
    tamam çok sağol..hemen ilgilenecem,uydurabiliyorsak süper olur...gidona bağlanmasına bende kıl oluyorum zaten bu aparatların

Motosikleti
    Dragstar 650
    Murat'ınkini görme şansın olsa idi kesinlikle çok beğenirdin eminim fotosunu bulursam atarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler