Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Günaydın..

Hakan, ismini Kerpe gezisi listesinde gördüm, bir karışıklık yok di mi geliyor musun? Gelemem demiştin ya o yüzden şaşırdım..

Ben daha önce Cumartesi gidelim demiştim, buradan da 4-5 arkadaş olur demişti, şimdi onlarla görüşüyorum okeylerlerse bizde size katılabiliriz.. Eğer sen Pazar geliyorsan, seninle tanışmak isterim, olmazsa bende bir şekilde Pazar günkü geziye katılırım..

İlker, senin için zor olacaksa oradan araştırmak ben görüşebilirim buradaki firmalarla, sisibarın çıkıp çıkmadığı veya nasıl çıktığı ile ilgili. Hakanın dediği gibi delik falan kalması pek hoş durmaz.
    Şöyle bir baktım, başka sitelerde de hep sisibar sabit bu çantada. Bir tek

http://www.aydinmotobike.com/product...1570222a654b08

sitesinde sisbardan bahsetmemiş..

Bu arada bu akşam çantaları takmayı planlıyorum. Resim çekmeye de çalışacağım..

İyi günler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın..

Hakan, ismini Kerpe gezisi listesinde gördüm, bir karışıklık yok di mi geliyor musun? Gelemem demiştin ya o yüzden şaşırdım..

Ben daha önce Cumartesi gidelim demiştim, buradan da 4-5 arkadaş olur demişti, şimdi onlarla görüşüyorum okeylerlerse bizde size katılabiliriz.. Eğer sen Pazar geliyorsan, seninle tanışmak isterim, olmazsa bende bir şekilde Pazar günkü geziye katılırım..

İlker, senin için zor olacaksa oradan araştırmak ben görüşebilirim buradaki firmalarla, sisibarın çıkıp çıkmadığı veya nasıl çıktığı ile ilgili. Hakanın dediği gibi delik falan kalması pek hoş durmaz.

İyi günler..
    yasin bi arkadaşım var şuanda çalışmıyor bazı işlerini halletmeye çalışıyor..ona söyledim pazar günü dükkana gelip çalışırmısın diye,ok dedi...onun için pazar günü geziye katılabilecem dostum...sende gelirsen çok güzel olur..bende tanışmayı çok isterim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:48 ----------

orhan senide bekliyoruz pazar günü huuuu

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Günaydın..

İyi günler..
    abi eğer sana zahmet olmazsa benim için bu işe bakabilirsen çok iyi olur.ben buradan elemanların sitesine mailler attım ama cevap vermiyorlar.teşekkür ederim şimdiden.bir de acilen çantaların resmini bekliyorum..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Hakan ben ne yazıkki Pazar günü gelemem. Haftada eşimle birlikte vakit geçirdiğimiz tek gün pazar o yüzden üzgünüm

Artık daha sonraki buluşmalarda inşallah.

Beyler şu çanta işini halledin motorunuza takında resimlerini koyun artık canım iyice merak ettim ben
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Eyüp abiyle kısmet olursa beraber alıp takıcaz gibi kısmet olursa

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Selamlar arkadaşlar..
    Dün itibariyle çantaları taktım..
    Resimleri paylaşacağım..
    Ama arkadaşlar...

Çok baba oldu yaw!!!
    Motor daha bi toplu oldu

Arkadaşlar, size bir soru:
    Motoru nasıl temizliyorsunuz,
    alıp elime hortumu şöyle bir yıkasam, caiz midir?
    Yoksa sadece belli yerleri mi hortumla yıkamak daha iyi olur?
    Bir de lastikleri neyle temizliyorsunuz tekrar simsiyah olsunlar diye? Benim arabayı her temizlettiğimde adamlar ne yapıyorsa lastikler sıfır gibi oluyor.. Aslında bir kimyasal kullandıklarını biliyorum da 3M marka ve pahalı olduğunu söylediler..

Hakan, bu Kerpe gezisi başlığındaki "aye" isimli lavuğu çözemedim ben yaw, sen önceden tanıyor musun? Uslubundan falan, baba parası yiyen, şımarık zengin çocuğu gibi geldi bana ama anlamadım. Boşver sende takma. Adamda çiçekçi çingene ağzı var, uğraşmaya değmez.

İlker, bugün çantayı sormak için arıyacağım firmaları..

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Yasin selam,

Motoru önce bir güzel hortumla ıslat. Sonra bir güzel prilli su ile süngerle köpürt, hortumla durula. Duruladıktan sonra varsa krom parlatıcın kromlarını bir güzel parlat ondan sonra bir daha durula ve güzeel bir bezle kurula Karşında ışıl ışıl bir motor Ben böyle yapıyordum ama bir 2 saatimi alıyordu bu işler en ince detaya kadar bezle parlatmak feci zevkli bir yana
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yasin hemen koy resimler abi çok sağol ya ilgin için..ben bir de tümoparsan diye şirkete mail attım.adamlar armode çantaların üretimini yapıp satıyorlar.ama toptan satıyolar sanırım zira ben henüz irtibata geçemedim.onlara da isteğe özel çanta siparişi alıyormusunuz diye sordum ama cevap vermediler..

motoru yıkarken hortum kullanın arkadaşlar bir sıkıntı olmuyor.eğer çok suyla oynayacaksanız cdi ünitesini poşet gibi bişi ile sarın sonra baştan aşağı suyun içine sokun makinelerinizi

burağın da dediği gibi motoru yıkamak gerçekten çok zevkli ve acele etmeden yapacaksın

Motosikleti
    hyosung gv250
    Abi motor çok çamur olmadığı sürece ya da çok zorda kalınmadığı müddetçe yıkanmaz!
    Şimdi bu tezime karşı çıkanlar olabilir ama benim düşüncem sizin yararınız açısından neden diyecek olursanız eğer bildiğiniz üzere bizim motorlarda çok kromaj, metal aksam var bunlar suyla temas ettiği müddetçe kurulanmadıktan sonra oksitleniyor ve paslanma dediğimiz olay gerçekleşiyor.Şöyle de birşey var sanane kardeşim ben motorumun heryerini ıslatırım hiç biryerinide ıslak bırakmam babalar gibi kurularım diyorsanız şahsen bende öyle diyenlerdeniz hiçbir problem yok.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum tabiki kurutulmak kaydıyla yıakayacaksın.zaten kurutup cila uygulaması yapmayacaksan hiç su işine girmeyeceksin.ama çamur olmasını beklemeye de gerek yok.yani kurulama işlemi her yıkamadan sonra muhakkak yapılmalı

Motosikleti
    suzuki an125
    yasin aye yi önceden tanımıyorum ama gezi topiğinde yaptığı gibi afedersin mahalle karısı gibi herkeze saldırdığını biliyorum acayip bi tip

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dejavu motoru satlığa çıkarmışsın...?hayırdır hacim mi yükselteceksin?

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Temizleme tavsiyeleri için teşekkürler arkadaşlar..
    Sizin verdiğiniz bilgilerden haraketle motorun alt taraflarını (kablo falan olmayan çamurluk altlarını falan) ve tekerlekleri akan suyla yıkamaya, kalanını önce ıslak bezle kirini aldıktan sonra, nemli bezle silmeye ve kuru bezle kurutarak parlatmaya karar verdim..

Temizliği yaptığım zaman çantaları nasıl taktığımı gösteren resimleri de yükleyeceğim. Biraz bana özgü bir tasarım oldu ama belki size de yardımcı olur.

İlker,
    Tumoparsan firması ile görüştüm. İlgili kişi Orhan Bey: 0212 513 2541

Çantayla ilgili aldığım bilgi:
    Çanta sisi bara bağlı değil. Yani aldığında ikisi ayrı ayrı geliyor. "İsterseniz sisi barı hiç kullanmazsınız" diyor. Çantada ilk aldığımızda herhangi bir delik olmuyor. Çantanın içinde sabitlemek için yerler belirtilmiş ama delinmemiş.
    Siz istediğiniz şekilde, sisbara göre montesini yapıyorsunuz, gerekirse deliyorsunuz diyor..

Sonuç olarak, çantayı almanda bir sakınca yok gibi duruyor.

Ayrıca çantayı sisibar olmadan alamaz mıyız diye sordum, "hayır birlikte satılıyorlar" dedi.

Ancak aydınmotorbike firmasında da (sanırım) aynı çanta var, fiyatı 80TL,. Burasıyla telde görüştüm, bunlar çantanın kendinden sisbarı yok diyorlar, hatta şaşırdılar..

Nitekim sonuç budur. Yardım edebileceğim başka bir husus varsa aklına takılan bir soru falan tekrar arayabilirim adamları..

Görüşürüz..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dejavu motoru satlığa çıkarmışsın...?hayırdır hacim mi yükselteceksin?
    Hem cc yükselebir hemde istanbul dışında okuma şansım olursa ya da yurt dışı yine satmam gerekebilir.Şimdilik günde 1-2 kişi arıyor yaza doğru satılır gibi düşünüyorum satılırsada hayırlısı olsun satılmazsa da hayırlısı olsun.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Temizleme tavsiyeleri için teşekkürler arkadaşlar..
    Sizin verdiğiniz bilgilerden haraketle motorun alt taraflarını (kablo falan olmayan çamurluk altlarını falan) ve tekerlekleri akan suyla yıkamaya, kalanını önce ıslak bezle kirini aldıktan sonra, nemli bezle silmeye ve kuru bezle kurutarak parlatmaya karar verdim..

Temizliği yaptığım zaman çantaları nasıl taktığımı gösteren resimleri de yükleyeceğim. Biraz bana özgü bir tasarım oldu ama belki size de yardımcı olur.

İlker,
    Tumoparsan firması ile görüştüm. İlgili kişi Orhan Bey: 0212 513 2541

Çantayla ilgili aldığım bilgi:
    Çanta sisi bara bağlı değil. Yani aldığında ikisi ayrı ayrı geliyor. "İsterseniz sisi barı hiç kullanmazsınız" diyor. Çantada ilk aldığımızda herhangi bir delik olmuyor. Çantanın içinde sabitlemek için yerler belirtilmiş ama delinmemiş.
    Siz istediğiniz şekilde, sisbara göre montesini yapıyorsunuz, gerekirse deliyorsunuz diyor..

Sonuç olarak, çantayı almanda bir sakınca yok gibi duruyor.

Ayrıca çantayı sisibar olmadan alamaz mıyız diye sordum, "hayır birlikte satılıyorlar" dedi.

Ancak aydınmotorbike firmasında da (sanırım) aynı çanta var, fiyatı 80TL,. Burasıyla telde görüştüm, bunlar çantanın kendinden sisbarı yok diyorlar, hatta şaşırdılar..

Nitekim sonuç budur. Yardım edebileceğim başka bir husus varsa aklına takılan bir soru falan tekrar arayabilirim adamları..

Görüşürüz..
    abi çok sağol ya ilgin için.ya aslında elemanlar isteğe özel sipariş alıp yapıyorlar mı,tumoparsan bu şekilde imalat yapıyor mu?bunu merak ediyorum ama yüzüm yok senden araman için.adamlara ben mail atıyorum buradan ama cevap vermiyorlar.neyse ben bir yolunu bulabilirsem arayacağım adamları..teşekkür ederim kardeşim..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Deride benimde aklım kaldı ama bana hard lazım, yazın gene uzun yol olacak ve yasminin rahat etmesi için arka seleyi de koltuk gibi tasarlamam lazım, ama sosois şeklinde olan vardı bayağı kalıplı ve sert idi, görünüşüde hoş durur bence, yuvarlak hatlar, keskin kenarlardan her zaman çekici gelmiştir bana
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    hyosung gv250
    Armode AR-56 ya da AR-46 olsun seçiminiz pişman olmazsınız, ben alacağım vakit AR-56 almaya çalışıcam eğer yoksa tek cepli olan AR-46 alıcam.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Bahsettiğiniz Tümoparsan, Silivri deki yer mi? Yerleri neresi?
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi çok sağol ya ilgin için.ya aslında elemanlar isteğe özel sipariş alıp yapıyorlar mı,tumoparsan bu şekilde imalat yapıyor mu?bunu merak ediyorum ama yüzüm yok senden araman için.adamlara ben mail atıyorum buradan ama cevap vermiyorlar.neyse ben bir yolunu bulabilirsem arayacağım adamları..teşekkür ederim kardeşim..
    Ayıb ediyon, arar sorarım..
    Fakat pek zannetmiyorum, adamla sisibarsız satın fiyatı biraz düşün diye konuştum, adam "modelin dışına çıkmıyoruz, bu model de sisbarlı" demişti..

Yine de bir sorayım..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ya devrim arka seleyi eşlerimiz için nasıl daha konforlu yapabiliriz?ben arka seleyi söküp,bizim bindiğimiz seleden koysak arkaya nasıl olur?

canan abi elemanlar istanbuldan galiba ama iletişim adreslerine bakmadım henüz.yalnız tüm armode çantaların hepsini kendi fabrikalarında ürettikleri için piyasaya göre daha ucuz..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:50 ----------

http://www.richardhyosunggvgt.com/gv...ccessories.htm bu linkte sayfayı biraz aşağı indirirseniz kırmızı gv250 göreceksiniz.o motorda arka seleye eleman ön selenin aynısından koymuş,çok da şık olmuş.bu tarz bir motor haline getiremezmiyiz bizim motorları??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler