Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2010 gv 250
    hayırlısıyla git gel ins. yazılarını dikkatle takip ediyoruz abi.
    arkadaşlar benim noter ve alım satımla ilgili sorularım olacak duyduğuma göre alım satım ve noter masrafları ucuzlamış. bugun 2.el gv 250 alsam nerelere ne kadar masrafım olur ? bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? herkese kazasız belasız surusler dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba Arkadaşlar;
    Dragy, tavsiyen için teşekkür ederim, bu gün hava biraz ısındı, çalıştırdım, çalışması düzeldi, sevindim bende..
    Biggbull hoşgeldin, aramızda seni görmekten en çok ben mutlu olacağım, çünkü tek başıma acemilik çekmek istemiyorum. Arkadaşlar sağolsunlar hiç yabancılık çektirmiyorlar..
    Yörük yolun açık olsun, Allah kazadan beladan korusun, dönünce inşallah görüşme fırsatımız olur...
    Arkadaşlar bu gün biraz yol yaptım, hava soğukta olsada motorun keyfini almaya çalıştım. Direksiyon ve debriyaj bana biraz ağır geldi, bunlar yağlanıyor mu? Eğer yağlanıyorsa nasıl yapılıyor? Teşekkürler...
    Şarköy'de Sigortacı...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Spesifik yağlayıcı servis manuellerinde yazar, hiç bir şey bulamıyorsan; eski değiştirdiğin yağdan ince uçlu bir şırınga yardımı ile yağlıyabilirsin.. Ancak debriyaj çok sertse debriyaj telinin son derecede sıkılmasından da kaynaklanır, bunun umarım olmaz sebebi eski sahibinin balataları bitirmiş olması ve debriyaj teli ile oynayarak ayarlamış olması, debriyaj manetinin,tel girdiği kısımda ayar vidası vardır, biraz bollat bakalım önce
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650

Selam

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spesifik yağlayıcı servis manuellerinde yazar, hiç bir şey bulamıyorsan; eski değiştirdiğin yağdan ince uçlu bir şırınga yardımı ile yağlıyabilirsin.. Ancak debriyaj çok sertse debriyaj telinin son derecede sıkılmasından da kaynaklanır, bunun umarım olmaz sebebi eski sahibinin balataları bitirmiş olması ve debriyaj teli ile oynayarak ayarlamış olması, debriyaj manetinin,tel girdiği kısımda ayar vidası vardır, biraz bollat bakalım önce
    Günaydın Draggy; İlgine teşekkür ederim, servis manuel kitabını okudum, tabi Türkçe olanını, orda debryaj manatına gres sürülür diyor, bense telin içi için sormuştum, en güzelini sen cevaplamışsın, teşekkür ederim, ince bir motor yağı şırınga ile enjekte edeyim.
    Şarköy'de Sigortacı...

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Debriyaj telini Draggy'ninde dedigi gibi siringa ile telin icine sikarak yaglayabilirsin. Ama once telin ayar vidasini gevsetmeni oneririm bende.

İlkercim Allah hayirlisiyla gidip gelmeyi nasip etsin insallah. Gorusmek uzere kardesim.

Bigbull hosgeldin aramiza, merak etme fazla acemilik cekmeden alisacaksin motora
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Hoşgeldin Bigbull, katılımın daim oluruk umarım.
    İlker ciimm, bir an önce git ki bir an önce dönesin vazifeyi bitirip. Hayırlısı ile gidip hayırlısı ile dönersin inşallah.

Bu arada gaz ve debriyaj tel ve manetleri yağlamak için ben zincir yağını kullanıyorum. Castrol un teflon katkılı zincir yağı var, zincire güzel yapışıyor ve sıçratmıyor. Aynı yağı tel ve manetleri, hatta hareketli-sürtünmeli diğer bölgelere de kullanıyorum. Diğer zincir yağları çok akışkan olduğu için denemedim.
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar.öncelikle bigbull hoşgeldiniz aramıza.

arkadaşlar ben yarın sabah önce van'a sonra ankara'ya oradan da pazartesi günü afganistana dönüyorum..orada bağlantı durumları ne alemde bilmiyorum ama fırsat buldukça aranızda olmaya devam edeceğim..hepinize kucak dolusu sevgiler ve saygılarımı yolluyorum..görüşmek dileğiyle,tekeriniz düz bassın...
    hayırlı yolculuklar ilker ..güle güle git güle güle gel inşallah

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Hepinize tekrar teşekkür ederim.
    Güzel bir seyahat dilerim İlker.
    Bu gün Ankara da güzel, bahar gibi bir hava vardı. Tabi sabahtan hemen değerlendirdim. Güzel bir biniş, arkadaşlarla biraz sohbet ve dönüş. Her şey güzel giderken son dakika da bir dikkatsizlik; Motoru yerine çekerken pantolonu ekzosa yapıştırmışım. İşte bir ders; motor ekzost tarafından itilmezmiş. Sonuç; can sıkıcı şekilde pantolanda bir ufak delik ve ekzosta biraz iz.
    [I][COLOR="Navy"]İmkansız yoktur, mükemmel ise biraz zaman alır.[/COLOR][/I]

Motosikleti
    -
    Alıntı BigBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize tekrar teşekkür ederim.
    Güzel bir seyahat dilerim İlker.
    Bu gün Ankara da güzel, bahar gibi bir hava vardı. Tabi sabahtan hemen değerlendirdim. Güzel bir biniş, arkadaşlarla biraz sohbet ve dönüş. Her şey güzel giderken son dakika da bir dikkatsizlik; Motoru yerine çekerken pantolonu ekzosa yapıştırmışım. İşte bir ders; motor ekzost tarafından itilmezmiş. Sonuç; can sıkıcı şekilde pantolanda bir ufak delik ve ekzosta biraz iz.

Aman hocam en kotu dikkatsizligin bu olur insallah. Ama en onemli konulardan biridir. Motora mutlaka sol taraftan binilir ve inilir (egzos sagda olan motorlarda) bu artci icinde gecerlidir.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Bigbull, katılımın daim oluruk umarım.
    İlker ciimm, bir an önce git ki bir an önce dönesin vazifeyi bitirip. Hayırlısı ile gidip hayırlısı ile dönersin inşallah.

Bu arada gaz ve debriyaj tel ve manetleri yağlamak için ben zincir yağını kullanıyorum. Castrol un teflon katkılı zincir yağı var, zincire güzel yapışıyor ve sıçratmıyor. Aynı yağı tel ve manetleri, hatta hareketli-sürtünmeli diğer bölgelere de kullanıyorum. Diğer zincir yağları çok akışkan olduğu için denemedim.
    Bir şey soracağım Canan kardeş, hiç kasksız motora biniyor musun? Dün Çorluda bir gv250 gördümde
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    -
    Bir şey soracağım Canan kardeş, hiç kasksız motora biniyor musun? Dün Çorluda bir gv250 gördümde
    Devrimcim motorla mi gittin o tarafa? Gorusemedik ne zamandir dostum. Fuarda gorusuruz insallah.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Motor oradaydı, getirdik hayırlısı ile... fuara gelmeyi düşünüyorum bende

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Merhaba arkadaşlar; Debriyaj telini dediğiniz gibi enjektörle yağladım, çok güzel oldu. Tüm arkadaşların ilgisine teşekkür ediyorum. BigBull sana da geçmiş olsun arkadaşım.
    Arkadaşlar sıra geldi Hava filtresinin temizliğine, hava filtrsini söktüm, bir de baktım temizlenecek gibi değil. İnternette araştırdım, yağ filtresini buldum, hava filtresini bulamadım. İnternette sipariş verebileceğim bir yer var mı?
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    Alıntı caner_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısıyla git gel ins. yazılarını dikkatle takip ediyoruz abi.
    arkadaşlar benim noter ve alım satımla ilgili sorularım olacak duyduğuma göre alım satım ve noter masrafları ucuzlamış. bugun 2.el gv 250 alsam nerelere ne kadar masrafım olur ? bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? herkese kazasız belasız surusler dilerim...
    Selamlar Caner, 29.01.2010 tarihinde noter işlemime 20 TL Noter ücreti, 20 TL Posta ücreti, 7,20 TL KDV olmak üzere notere toplamda 47,20 TL ödeme yaptım vede satışı üzerime aldım. Salı sabahı emniyetten Ruhsat vede plaka değişimi mi de tamamlayacam. Onlarında 2010 son düzenlemedeki ücretlerini de burada paylaşırım.
    Trafik Sigortanı yaptırmaya gittiğinde ise sana bir önceki sözleşmeniz var mı diye soracaklardır. Sakın var deme.. Eski sahibi bana vermedi bende yeni tescil kayıt olarak yaptıracam de. Ücret şehir genel büyüklüğüne göre (Risk oranı) 27 ile 40 TL arasında değişiyor.

BigBull: aramıza hoşgeldin. Motorun hayırlı uğurlu olsun.. Nice zevkin doruklarında kazasız belasız km. ler dileklerimle..

Ilker: Hayırlı yolculuklar .. Sana da tez git tez gel emiiii .. daha izmir - bodrum - antalya yolları bekliyo bizi :D

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı 35onder48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Caner, 29.01.2010 tarihinde noter işlemime 20 TL Noter ücreti, 20 TL Posta ücreti, 7,20 TL KDV olmak üzere notere toplamda 47,20 TL ödeme yaptım vede satışı üzerime aldım. Salı sabahı emniyetten Ruhsat vede plaka değişimi mi de tamamlayacam. Onlarında 2010 son düzenlemedeki ücretlerini de burada paylaşırım.
    Trafik Sigortanı yaptırmaya gittiğinde ise sana bir önceki sözleşmeniz var mı diye soracaklardır. Sakın var deme.. Eski sahibi bana vermedi bende yeni tescil kayıt olarak yaptıracam de. Ücret şehir genel büyüklüğüne göre (Risk oranı) 27 ile 40 TL arasında değişiyor.

BigBull: aramıza hoşgeldin. Motorun hayırlı uğurlu olsun.. Nice zevkin doruklarında kazasız belasız km. ler dileklerimle..

Ilker: Hayırlı yolculuklar .. Sana da tez git tez gel emiiii .. daha izmir - bodrum - antalya yolları bekliyo bizi :D
    Var dersek ne olur

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    Var dersek ne olur
    Çoğunlukla çakal sigorta şirketleri senin elindeki o eski poliçeye göre hemen fiyatı arttırıyor. Ben aldığımda önce bir sigortacıya gittim benden poliçe istedi bende verdim. üzerinde 84 TL lik geçen senenin koray a ait poliçe vardı. Benden de 97 TL istedi :D
    Başka bir sigortacıya gittim elimde poliçe yok bunu alırken eski sahibi vermedi dedim. Noter satışımı da gösterdim. Yeni tescil kayıt açtı 32 TL (Muğla) ödedim çıktım. :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:48 ----------

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,gv 250 resmi olarak üstüme geçirmiş bulunuyorum..12000 de,temiz kullanılmış.
    10-15 km yaptım,motor güzel,sorunsuz çalışıyor.Bir de 140 milyon trafik sigortası vermesem süper olacaktı.
    Merak ettim,soğukta çalıştırmadan 10 dakika jiklede çalıştırıyorum.Fazla mı az mı,siz ne kadar tutuyorsunuz?
    Draggy :

Mesela arkadaşımız 140 TL ödemişti ..

Motosikleti
    Dragstar 650
    Yok ben sürekli aynı yerden yaptırıyorumda 35 TL maximum veriyorum, acaba göremiyorlar mı sistemden sigortalı olduğunu Bu arada sigorta işinin iyice cılkı çıktı, bence sanayiye yakın sigortacılardan yaptırın, uzak olanlar bir şekilde geçiriyorlar galiba

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    ilker bey, hayırlı yolculuklar dilerim.Birde Afganda motor kültürü ne alemde gözlemleme imkanın oldumu bilelem amam aklıma geldi birden,
    Yeni gelen big bull a da hoşgeldin diyorum..
    BWn genelde şehirde seyhan 150 yi kullanıyorum yaklaşık 3 hafta sonra bugün 50 km kadar gezdim gv 250 ile hava hafif serindi ama iki motoor arasında kalite ve konfor farkı gerçekten çok farklı..
    Bu motoru ve sürmesini seviyorum gerçekten...
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Bugüne kadar kasksız motora hiç binmedim. Ama bu haftasonu ben Istanbul daydım, hatta eve de 1 saat önce geldik neredeyse. Yani ben olmadığım kesin.
    Ama motorum Semih de (Çorlu dan sevdiğim bir arkadaş, Burgman 400 kullanıyor) duruyordu kış münasebeti ile ve arada bir çalıştırıyordu. Hafta sonu da turlamış Çorlu da. Yani muhtemelen gördüğün makina benim, sürücü de Semih di Keşke tanışsaydınız...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Dragstar 650
    Çok yağmur vardı, çıkamadım arabadan maalesef :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler