Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    Selamlar arkadaşlar ..
    Ben halen ne cins zincir almam gerektiğini bulamadım.
    D.I.D zincir alacam ama hangisinden ;( ?

http://www.entelenerji.com/magaza/pc...20&viewAll=yes

Lütfen acil bir yardım.
    Tesekkurler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Selamlar,

Hakan, İlker, Önder, aCoşkun, Mitmuallim hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Mitmuallim, sınava İzaydaş yolunda girdim. Bir scooter ile bagetlerin arasından zikzak yaptık. Yoksa bana 100 yerine 90 veren sen misin?

Dün akşam hava muhalefeti nedeniyle 3 haftadır çalışmayan motorumu aküsü bitmesin diye çalıştırdım. 3. denememde çalıştı. Dışarısı 3-4 C kadardı. 15-20 dk çalıştırdım, küçük bir tur attım, 300-400m kadar. Bu bile iyi geldi.

Alıntı 35onder48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar ..
    Ben halen ne cins zincir almam gerektiğini bulamadım.
    D.I.D zincir alacam ama hangisinden ;( ?

http://www.entelenerji.com/magaza/pc...20&viewAll=yes

Lütfen acil bir yardım.
    Tesekkurler..
    Konuyla ilgili forumda bir arama yaptım ve aşağıdaki mesaja ulaştım. Hem senin sorunun cevabı hemde önemli bilgiler burada mevcut.

Brsa adlı üyeden alıntıdır: (Forumumuzun 245. Sayfasında konuyla ilgili açıklamalar var)

Önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum zincir alacaklar için. (Entel enerjiden alınan zincirlere dikkat).Zincir gv250 lilerde sorun. bende zinciri gerdiriyordum uzun yol yaptığımdan hep. ve önden gelen sesin sebebi de zincirin bakla boyunun büyümesi. İstanbul motorda da D.I.D marka zincir satılıyo genelde de D.I.D alınıyor zaten en iyilerinden biri bu çünkü. bu sitenin giriş sayfasında D.I.D marka zincirlerin distribütörü entel enerjinin reklamı var. fakat ben bir zincir sipariş ettim öncelerde. sitelerinde gösterdikleri zincir ile bana gelen model aynı değildi. ben 520vm 120 istemiştim bana 520vx 120 gönderdiler. Sonra D.I.D in yurt dışındaki sitesinden baktığımda ikisinin arasında fiyat ve özellik farkı olduğunu gördüm. telefon ettiğimde bu iki zincirinde aynı olduğunu 520vm ellerinde olmadığını söylediler. fakat 520vm nin mukavemet değerleri 520vx ten daha iyi olduğunu D.I.D in yurt dışı sitesinden okumuştum. zinciri geri gönderdim.
    bu arada x-ring zincilerin 0-ring zincirlere göre daha dayanıklı olduğunu için x-ring aldım. x-ring zincilerde de yağ tutucular mevcut.
    bir de entel enerjinin sitesinde zincir özelliklerinde bazı zincirlerde x2-ring özelliğinden bahsediyor. bu zincirlerde x-ring zincirlere göre mukavemet açısından daha iyi FAKAT HİÇ BİRİNİN X2-RİNG ÖZELLİĞİ YOK. yanlış reklam yapıp özelllikleri yanlış yazıyolar. Örneğin...

http://www.entelenerji.com/magaza/pc...&idproduct=258
    sayfasındaki zincir x-ring bir zincir fakat entel enerji görüldüğü üzere x2-ring yazmış. ama 520vm nin öyle bir özelliği yok. x2-ring zincirler x-ringlere göre oldukça pahalı ve daha uzun ömürlü. şu an türkiye de olan D.I.D zincirler 520vx zincirler ve x-ring liler. tavsiye ederim.

İyi günler...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    günaydın arkadaşlar..yaw sesiniz soluğunuz çıkmıyor.yasinin zincir ile ilgili paylaşımından sonra önder de sesi soluğu kesmiş kimsede yazmamış.soğuklar mı vurdu ne oldu?

ben hala hakkarideyim.kısmetse yarın antalyaya geçmeye çalışacağım (bu üçüncü girişimim olacak,her defasında kötü hava koşulları nedeniyle uçuşlar iptal oluyor) sonra sipariş ettiğim çantaları motora tatbik etmeye çalışacağım..

yasin ne yaptın,ehliyetin tadını çıkarıyormusun?attın mı kendini yollara ;)
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    hyosung gv250
    Abi havalar soğuk olunca insan ister istemez pskolojik olarak hiçbirşey yapmak istemiyor ya da vakit olmuyor uğraşıcak bişeylere günün temposundan.

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar..yaw sesiniz soluğunuz çıkmıyor.yasinin zincir ile ilgili paylaşımından sonra önder de sesi soluğu kesmiş kimsede yazmamış.soğuklar mı vurdu ne oldu?

ben hala hakkarideyim.kısmetse yarın antalyaya geçmeye çalışacağım (bu üçüncü girişimim olacak,her defasında kötü hava koşulları nedeniyle uçuşlar iptal oluyor) sonra sipariş ettiğim çantaları motora tatbik etmeye çalışacağım..

yasin ne yaptın,ehliyetin tadını çıkarıyormusun?attın mı kendini yollara ;)
    Gerçekten "attım kendimi yollara"..
    Cumartesi günü hava güneşliydi. Motorunu yeni değiştiren (250cc Supershadow u satıp yerine 750cc Honda Shadow aldı - çok güzel bir motor) arkadaşımla birlikte öğlen çıktık yola. Önce Değirmenderede motorcu bir arkadaşın açtığı kafede sıcak çikolatamızı içtik. Sonra Yalova' ya geçtik. Burada da deniz kenarında ekmek arası birşeyler yiyip, sıcak çaylarla ısı depolayıp dönüş yoluna çıktık. Tabi dönüş saat 16.00 falan gibi oldu, güneş falan gittiğinden hava baya soğuktu (5C kadar). Ama dönüşte çok güzel oldu.
    Yaklaşık 130km lik güzel bir gezi oldu. Benim motorla yaptığım en uzun mesafeli geziydi bu.
    İzmit-Yalova yolu genelde denize paraleldir, bazen denizin tam dibinden gider. Bu nedenle görsel olarak da güzel bir yolculuktu.
    Pazar gününü eşim ve kızımla geçirdim. Zaten hava da kötüydü.
    Bu gezi bana bir süre yeter. Motor aldığımdan beri ilk defa motora bindiğimi anladım!

Forumdaki sessizlik de her halde soğuklardan.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Şanslısın Yasin Kardeş, biz buralarda kar ve yağmurdan başımızı kaldıramaz olduk. İnanılmaz bir özlem var içimde şu an motora...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    walla imrendim sana yasin.hele bende bir gidebilirsem biraz motorla vakit geçirmek istiyorum.çok güzel gezi olmuştur eminim.

canan abi sen neler yapıyon?sesin soluğun çıkmıyor?

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    İşlerin yoğunluğu, hava muhalafeti derken kaybolduk gitti İlker. Bir yaramazlık yok ama çok şükür. Senin Afganistan olayı iptal mı oldu yoksa hava muhalefetine mi takıldı yine?
    Bu arada fuara gelebilecek misin?
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    aba benim afganistan olayı yılna hikayesine döndü.iki haftadır ihava koşulları sebebiyle iptal oluyor bekliyorum.ama sanırım 15-16 sı gibi gideceğim.inşallah tabii...fuara eşimle birlikte gelmek istiyordum ama o tarihlerde afganistanda olma ihtimalim çok büyük..seneye artık..

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    İnşallah ileride hep beraber gezilerimiz olur..

Belki motor fuarında görüşürüz... Hatta Mart ayındaki motoshow fuarında hava güzel olursa bir etkinlik bile yapılabilir...

İyi günler...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    bizim bir zamanlar gv250 buluşması hayallarimiz planlarımız vardı.ama bir türlü kısmet olupta yapamadık.yaza doğru yine düşünülebilir.ortalarda bir yerlerde buluşulabilir..ama evdeki hesap çarşıya uyarmı bilmem.

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    bizim bir zamanlar gv250 buluşması hayallarimiz planlarımız vardı.ama bir türlü kısmet olupta yapamadık.yaza doğru yine düşünülebilir.ortalarda bir yerlerde buluşulabilir..ama evdeki hesap çarşıya uyarmı bilmem.
    Bu arada Antalya ya geçebildin mi? Çantalar geldi mi?

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yasin çantalar geldi ama hala hakkarideyim.antalyaya geçemedim.eşime ev bakıyoruz.onu yerleştireyim öyle geçerim diye düşündüm.antalyaya geçince fotoğrafları paylaşırım dostum takılma aşaması ve çantaların...

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar merhaba,
    Nasılsınız diyerek başlayacağım uzuuuun zaman oldu gerçekten yazmayalı arada gelip okuyup kaçıyorum ama merak etmeyin bir parçam buralarda hala
    Yeni bütün arkadaşlar hoşgelmiş motorları ehliyetleri hayırlı uğurlu olsun
    Eskilere de benden kocaman selam olsun
    Siyah incim hala bende satılmadı ki satılmadığı sürece mutluluğum devam ediyor. Gerçi ayın 20si için bir müşterisi var ama satsam da ufak bir motor ile (tahminimce TVS olacak) aranızda olucam
    Bebişimiz büyüyor kocaman olmaya başladı maşallah diyelim de artık havalar düzelince şöyle yol yapmaya başlarız umarım beraber bizim ufaklık büyüyüp annesi ile takılmaya başlar nasolsa
    Fuar için de bir organizasyon yapalım derim ben ufak da olsa. Geçen sene mesela arabalı vapur ile karşıya geçmek bile çok güzeldi derim ki yine yapalım fuara yol yapalım
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    burak hoşgeldin dostum.yaw noluyo arkadaşlar eskilerden kim varsa yavaş yavaş ayrılıyor aramızdan.nerelerdesin burak yaa?bebeği benim için öp.yengeye selam.dostum fuar bana uzak ama arkadaşlar eminim katılacaktır..

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Ben fuara gitmek istiyorum ama tam tarih ancak son günlerde belli olur. İnşallah hava da güzel olursa buradan bie arkadaşla motorla gitmeyi planlıyoruz. Sizlerle mümkün olursa orada görüşmeyi tanışmayı çok isterim. Fuara yakın bir tarihte tekrar görüşürüz..

Arkadaşlar, çok kimse yok forumda bu aralar ama ben birşey sormak istiyorum. En azından İlker, Hakan, Canan ve Dejavu(ismini bilmiyorum) cevaplar. (arkadaşlar yaşlarınızı bilmediğimden abi/kardeş gibi kelimeler kullanamıyorum, kusura bakmayın, bu arada ben 31 yaşındayım)

Geçen hafta sonu Yalova'ya yaptığımız gezide önümde arkadaşım Honda Shadow 750cc ile virajlarda 80-90 ile giderken ben tereddüt yaşadım. Tereddütüm hızdan değil, motorun doğal olarak virajda yatmak istemesinden. Konu ile ilgili okuduğum kitaplardan ve internetten edindiğim bilgiler uyarınca EVET, yatmam gerekli ancak motoru henüz çok tanımıyor olmam, orjinal lastiklerin limitlerini bilmememden dolayı emniyette hissetmediğimden, motoru çok yatırmadım, bu nedenle de hızımı azalttım. Motoru yatırmayınca tahmin edeceğiniz gibi virajda dışa savruluyorsunuz.

Şimdi, yazdıklarımı soruya dökecek olursam;

Motoru virajlarda yatırırken herhangi bir sorun yaşıyor musunuz? Örneğin belli bir açıdan sonra sürtme veya denge kaybı...gibi..

Orjinal lastiklerin yatma performansları nasıldır? Benim motorum 2007 model ancak 2009 aralık trafiğe çıkışlı.

İlginiz için şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Merhaba Yasin,
    Bu yaz Çanakkale, Edirne ve özellikle de Şarköy yollarında motorun bu özelliğini test sınırlarına kadar test etme şansım oldu.
    Motorumda geniş ayaklıklar mevcut. Lastikler, orjinal Shinko. Ben yaklaşık 187cm boyunda, 100kg civarında ağırlığı olan biriyim!
    Motor gayet güzel yatıyor ve kendini güzel dengeliyor, zaten yattıktan sonra motor her zaman dik durmaya meyillidir. Sen onu yatık tutarsın. Ben oldukça açılı yatırdığım halde sürtme ya da kayma yaşamadım.
    Lastikler, yol kaygan-ıslak olmadığı sürece sorun çıkartmıyor ama kaygan-ıslak yollarda bu lastiklere kesinlikle güvenme.

Kısaca, kuru zeminde korkmadan yatırabilirsin.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yasin canan abinin de dediği gibi lastiklerimizin markası shinko.çok kaliteli bişi değil ama vasat derecede idare edebilecek bir lastik.benim motorum da 2007 model.2008 de trafiğe çıktı.ben antalyadan izmire giderken biraz tecrübe etme fırsatı buldum.öncelikle ikinci sorudan başlıyım:
    lastiklerimiz kuru yolda işini gayet iyi görüyor ama en küçük ıslak zeminde bile kayabiliyor.ben denizli'ye 60 km kalandı galiba.orta refüjü belediye ağaçlandırmış suluyordu.yol çalışması da vardı ve asfalt kalmamış gibiydi.haliyle sulamadan yola akan su ile toprak birleşip çamur olmuş ve yarı asfalt yarı çamur üzerinden geçerken hızım 15km lere düşmesine rağmen baya bir kıç atmıştı motor.ama kuru zeminde görevini yapıyor.

motoru yatırma olayına gelince asfaltın ve virajın durumuna göre bende yatırıyorum.ama viraja girmeden önce hızımı ayarlayıp sonra yatırmanın keyfini yaşıyorum.birde hızlı girersen ve limitlerde yatıramazsan ve toparlamak güçleşirse kontra tekniği diye bişi var o teknikle daha da yatırarak virajı taşmadan alabiliyorsun ama ben daha hiç denemedim.yalnız dediğim gibi hızını ayarlayarak viraja girersen deneye deneye limitini bulursun kendine göre.ve o limite göre istediğin kadar yatırabilirsin..

cümlelerim baya devrik oldu gibi ama umarım anlatabilmişimdir..

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    burak hoşgeldin dostum.yaw noluyo arkadaşlar eskilerden kim varsa yavaş yavaş ayrılıyor aramızdan.nerelerdesin burak yaa?bebeği benim için öp.yengeye selam.dostum fuar bana uzak ama arkadaşlar eminim katılacaktır..
    İlker hoşbulduk walla yakaladığım yerde öpüyorum ufaklığı senin için de öperim merak etme
    Yasin ben de Yalova'ya ailemi ziyarete giderken o yollarda çok tecrübe ettim bizim motoru o hızlarda pek problem yaşamadım ama arkadaşların da dediği gibi bizim lastikler ıslak zeminde pek güvenilir değil. Fuar için umarım zamanlar uygun olur da beraber bir yol yaparız Benim de yaş 31 bu arada tevellüt aynı galiba bizim
    Ride hard or stay at home

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Arkadaşlar merhaba;
    Sonunda motorum geldi, karda bindim, öyle uzak yol değil ama bir kaç km yaptım, -4 derecede suratıma soğuk tokat gibi çarptı. Çok güzel bir motor, iyi ki bu motoru almışım. Yardımlarınız için herkese teşekkür ederim...
    Şarköy'de Sigortacı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler