Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bende ara sıra bazı bazı sık sık kız arkadaşımı görmek için van'a gidiyorum, yüzüncüyıl üniversitesinde çalışıyor, meritte göl pardon deniz kenarında van kahvaltısı muhteşem oluyor van kahvaltısı meşhurdur, bilmeyenlere söylüyorum

arkadaşlar van gölünün ucu bucağı görünmüyor, deniz gibi suyu sodalıymış ama temiz olduğu bölgelerden denize giriliyormuş, içinde adaları da var yazın deniz kenarı güzel oluyor, herkese gitmeyi tavsiye ederim, sunexpress ile ist-van gidiş dönüş 90 tl ödüyorum, 2 saatte gidiyor, avrupa yakasından anadolu yakasına yoğun trafikte geçmekle aynı süre yazın aklımda motoru otobüsle oraya gönderip oraları gezmek var var da teröristlerle de ıssız yerlerde karşılaşmak da var
    dostum valla ben kış vaktinde tanıştım van ile ama güzel memleket gerçekten.kahvaltısını da denedim.gerçekten mükemmel idi..walla önümüzdeki sezonun açılması benim dönüşüme denk geliyor.bir terslik olmazsa antalyadan motorla hakkari'ye eşimin yanına gitmeyi düşünüyorum.gerçekten doğuda o kadar çok güzel yerler varki.yaylalar ve yeşillik bol buralarda.aklımdan böle bişi geçiyo ama bakalım..tabi ıssız yerlerde bahsettiğin problemle karşılaşma ihtimali de var.

a coşkun o bahsettiğin cam çok ucuz ve rahatlıkla bulabilirsin.ama devrimin de dediği gibi biraz tipsiz gibi geldi bana.tabi zevk senin zevkin...
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Selamlar Arkadaşlar,

Motorunda sis farı (ve tabiki sis farının takılı olduğu çubuk) takılı olanlar var mı? Varsa orjinalini mi taktınız yoksa başka motorun parçasını mı? Maliyet nasıl?
    Varsa foto paylaşır mısınız?

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650

Ön Cam

Merhaba Arkadaşlar;
    Draggy dediğin gibi Van ve Hakkari çok güzel, hele Hakkari, eşiniz neresinde bilmiyorum ama, Hakkari'den Çukurca yolu üzeri Şine mevkiisine kadar süper bir manzara, Cilonun uzantıları... Van'da ise Bakhelebak kahvaltı salonu var, çok güzel tavsiye ederim.

Gelelim cam meselesine, Draggy ve Yörük, ilginize teşekkür ederim, söylediğim cam şekli tam benim istediğim gibi, yalnız dediğiniz gibi sarı motorsiklette o kadar da güzel durmamış, ama benim verdiğim linkte motora daha güzel yakışmış. GV250'ye de güzel yakışacağı kanaatindeyim, Van'da soğuk havada ön siper olmadan binilmez diye düşünüyorum, saygılar...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum keyif ve zevk senin sonuçta.ama ben orjinalini aldım,kullanılmış,ikinci el.

walla doğuda gezilecek yerlerin çok olduğu konusunda hemfikiriz.ama yazın daha güzel olur diye düşünüyorum.

sen van'ın neresindesin diye sordum ama cevap vermedin?

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar;
    ....GV250'ye de güzel yakışacağı kanaatindeyim, Van'da soğuk havada ön siper olmadan binilmez diye düşünüyorum, saygılar...
    merhabalar, kendi düşüncemden ibaret ama o dediğiniz elciğe kadar uzanan büyük cam görüntü olarak çok garip oluyor.Üstelik maks. hızını bi hayli düşürceğe benziyor.Karşıdan gelen rüzgarlarda(bilhassa kamyon,tırlar..) gidon çok etkilenir.Yakıt konusuna keza aynı şekilde...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı Yasoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Arkadaşlar,

Motorunda sis farı (ve tabiki sis farının takılı olduğu çubuk) takılı olanlar var mı? Varsa orjinalini mi taktınız yoksa başka motorun parçasını mı? Maliyet nasıl?
    Bence arkadaşın istediği gibi elleri kapatan camlar arasında en güzeli tam kapalı olanlar. anlatması zor, linkini veiryorum aşağıda.

http://www.hyosungsource.com/accesso...eld-2?cPath=71

Resim eklemeyi bilsem, direk resmini koyacaktım ama bilmiyorum.

Bu arada benim yukarıda yazdığım sis farı mevzuğuna hiç cevap alamadım, arada kaynadı galiba.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    sis farı taktığında unutmaman gereken tek şey, açma kapama düğmeside yapman, yoksa önce akünü yer. Uyabilen her sis farı olur, çinli alma ama çok çabuk paslanıyorlar...

Ön fairingi bende düşünüyorum...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    yasoe o gösterdiğin gerçekten hoş durur.ama onun fiyatı biraz yüksek gibi.hoş sanırım bu yeni site eğer kapatılmazsa çok uygun fiyatlar sunuyor.ama kargo masrafı da baya pahalı gibi..neyse bende sipariş vereceğim bakalım nasıl olacak..

bu arada bizim cdi ünitesinin hangi tip olduğunu bilen varmı?verdiğim linkte 3 farklı tip var.motor olsaydı çıkarıp bakacaktım ama baya uzaktayım motora...
    http://www.hyosungsource.com/parts/g...ort=20a&page=2

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

yaw arkadaşlar bu siteden sipariş vericem üye oldum alacaklarımı seçtim ve 6,30 kg ağırlığında tuttu siparişlerim.toplam 316 tl tuttu.şimdi ben bu parayı paypal aracılığı ile ödeyeceğim.sitede öyle diyor.bu paypal sistemi nasıl oluyor?ve ben bu tutar haricinde gümrükte başka para ödermiyim?ödersem ne kadar öderim?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650

Merhaba

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum keyif ve zevk senin sonuçta.ama ben orjinalini aldım,kullanılmış,ikinci el.

walla doğuda gezilecek yerlerin çok olduğu konusunda hemfikiriz.ama yazın daha güzel olur diye düşünüyorum.

sen van'ın neresindesin diye sordum ama cevap vermedin?
    Ben Van Muradiye ilçesinde; Şelaleyi görmeye geldiğinde beklerim ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:44 ----------

Selamlar Arkadaşlar,

Sis farları hakkında bir bilgim yok, sana yazılacak cevabı bende dört gözle bekliyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:46 ----------

yasoe o gösterdiğin gerçekten hoş durur.ama onun fiyatı biraz yüksek gibi.hoş sanırım bu yeni site eğer kapatılmazsa çok uygun fiyatlar sunuyor.ama kargo masrafı da baya pahalı gibi..neyse bende sipariş vereceğim bakalım nasıl olacak..

bu arada bizim cdi ünitesinin hangi tip olduğunu bilen varmı?verdiğim linkte 3 farklı tip var.motor olsaydı çıkarıp bakacaktım ama baya uzaktayım motora...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

yaw arkadaşlar bu siteden sipariş vericem üye oldum alacaklarımı seçtim ve 6,30 kg ağırlığında tuttu siparişlerim.toplam 316 tl tuttu.şimdi ben bu parayı paypal aracılığı ile ödeyeceğim.sitede öyle diyor.bu paypal sistemi nasıl oluyor?ve ben bu tutar haricinde gümrükte başka para ödermiyim?ödersem ne kadar öderim?

Merhaba Yörük;
    Bu ön camlar ne güzel, bu güzel ön camı kaç para olursa olursun, getirtmek isterim, nasıl getirtebilirim bilmiyorum, Türkiyede yok mu acaba bu ön camdan?
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    suzuki an125

ilker bu gümrük işi biraz karışık..kanuni olarak 100 euro altına gümrük ödemiyorsun fakat dışardan alışveriş yapanların sık kullandıkları bişey var ''gümrük memurunun insafına kalıyor'' diyorlar.....gerçi senin sipariş zaten 100 euro'yu geçmiş dostum :( tahminen en az yarısı kadar gümrük ödemek zorunda kalabilirsin...iyi bi araştır bence ...paypal konusundada hiç bilgim yok malesef

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250

[/COLOR]yaw arkadaşlar bu siteden sipariş vericem üye oldum alacaklarımı seçtim ve 6,30 kg ağırlığında tuttu siparişlerim.toplam 316 tl tuttu.şimdi ben bu parayı paypal aracılığı ile ödeyeceğim.sitede öyle diyor.bu paypal sistemi nasıl oluyor?ve ben bu tutar haricinde gümrükte başka para ödermiyim?ödersem ne kadar öderim?
    satıcı eğer kabul ederse faturayı 100 euro altında kestirtebilirsin, gümrükçü aldığın malzemelerin ülkemizdeki değerini google dan açıp bakacak, eğer fark çok fazla çıkarsa seni oraya çağıracak ve senden paypal faturanı isteyecek ki orada 316 tl'yi görecek sende +kdv yi %100 ödersin, üzerine ıvır zıvır vergi de gelir, google dan tam rakamı bulursun, bu işler kısmet işleri, ayrıca gönderilen kargo firmasının adına göre bile değişiyor, mesela benim evime kadar belçikadan 450 tl değerinde koskoca araba manifoldu gelmişti beş kuruş fazla para da ödememiştim, buna karşın aldığım arabanın ecu'sunu programlamaya yarayan cihazlar için rakam 100 euro yu geçtiği için bir miktar bizimkiler gümrükte (topkapı) para ödemişti (o sırada ben yurt dışındaydım, rakamı iyi hatırlamıyorum ama 100-150 tl arası birşeydi, aldığım mal da 600 tl civarındaydı sanki). Satıcı düşük rakamlı fatura kesmeyi unutmuştu ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

aldığın malzemeler google dan ülkemizde satılmıyorsa bulması zorsa şanslısın, ne getirirsen yedirirsin rakamı belli olmayan bulması zor parçalar için ebay'ı kullanıyorum

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    acoskun, o tip bir cam hoşuna gitmiş olabilir ama ben seyhan 150c de çok kısa bir süre onu kullandım.Çok süratli gitmememe rağmen hem dengeyi bozdu hemde sanki bütün rüzgarı alıp kafama çarpıyor gibi geldi bana,sanki rüzgar kafamı tokatlıyor gibiydi.hemen çıkardım zaten,kanaatime göre klasik görünümdeki camlar daha sağlıklı ve yüksek olması lazımki rüzgarı göğüsten kurtarıp kafada toplamasın..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acoskun, o tip bir cam hoşuna gitmiş olabilir ama ben seyhan 150c de çok kısa bir süre onu kullandım.Çok süratli gitmememe rağmen hem dengeyi bozdu hemde sanki bütün rüzgarı alıp kafama çarpıyor gibi geldi bana,sanki rüzgar kafamı tokatlıyor gibiydi.hemen çıkardım zaten,kanaatime göre klasik görünümdeki camlar daha sağlıklı ve yüksek olması lazımki rüzgarı göğüsten kurtarıp kafada toplamasın..
    Mitmuallim, sen aklımı çeldin şimdi...
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    peki arkadaşlar ben parça parça 100 avronun altında olacak şekilde getirtsem nasıl olur?yani hepsini bir anda değilde 100 avronun altında olacak şekilde parça parça sipariş versem 1 er hafta arayla.o zaman nasıl olur?

acoşkun,dostum sen eğer imkanın varsa benim gösterdiğimden almaya çalış.hem orjinal olur hemde rüzgara karşı tam koruma alırsın..

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    peki arkadaşlar ben parça parça 100 avronun altında olacak şekilde getirtsem nasıl olur?yani hepsini bir anda değilde 100 avronun altında olacak şekilde parça parça sipariş versem 1 er hafta arayla.o zaman nasıl olur?

acoşkun,dostum sen eğer imkanın varsa benim gösterdiğimden almaya çalış.hem orjinal olur hemde rüzgara karşı tam koruma alırsın..

Önceki sayfalarda yazmıştım, Hyusungcare firmasıyla mailleştik. Senin de sorduğun soruları onlara sordum. Hatta benden sonra bir arkadaş daha sormuş. Tüm yazışmalarımı forumda paylaşmıştım istersen görebilirsin. Fakat yazışmaların sonucu şu;

Bizim gümrük tarife yönetmeliğine göre motosiklet parça ve aksesuarlarının gümrük vergisi %3.7. Yani başka birşey ödemen gerekmiyor. Ancak bir süpriz olur mu bilemem. Arkadaşların bahsettiği 100 Euro nun altı olayını hiç duymadım. Bir gümrükçü arkadaş görsem sorucam hemen. Firma ile yaptığım yazışmaları yayınlarken de sormuştum, hiç tanıdığı olan yok mu gümrükte diye. Keşke bir bilen olsada danışsak.

100 Euro nun altı olarak getirtirsen kargoları ancak %3,7 lik vergiden kar edersin gibi gözüküyor. Her paket için ayrı ayrı vereceğin kargo ücreti daha pahalıya gelecek.

Şu olayı bir çözsek bende birşeyler alıcam o siteden.

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    Herkese günaydınlar iyi günler,
    Saat su anda 09:15 vede bir terslik olmassa saat 14 gibi 2006 model 20.000 km de bir GV 250 ye sahip olmş olacağım. Havalar guzelleştikçe yagmurlar azaldıkca sizlerle paylaşacak ve de danısacak cok seyim olacak gibime geliyor
    Gorusmek üzere ...

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı 35onder48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese günaydınlar iyi günler,
    Saat su anda 09:15 vede bir terslik olmassa saat 14 gibi 2006 model 20.000 km de bir GV 250 ye sahip olmş olacağım. Havalar guzelleştikçe yagmurlar azaldıkca sizlerle paylaşacak ve de danısacak cok seyim olacak gibime geliyor
    Gorusmek üzere ...
    Şimdiden güle güle kullan...
    Kazasız belasız inşallah..

Bu arada arkadaşlar, çok güzel bir video tavsiye etmek istiyorum size, çok faydalı bir video bence.
    İyi günler..

http://www.mokap.org/

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Önceki sayfalarda yazmıştım, Hyusungcare firmasıyla mailleştik. Senin de sorduğun soruları onlara sordum. Hatta benden sonra bir arkadaş daha sormuş. Tüm yazışmalarımı forumda paylaşmıştım istersen görebilirsin. Fakat yazışmaların sonucu şu;

Bizim gümrük tarife yönetmeliğine göre motosiklet parça ve aksesuarlarının gümrük vergisi %3.7. Yani başka birşey ödemen gerekmiyor. Ancak bir süpriz olur mu bilemem. Arkadaşların bahsettiği 100 Euro nun altı olayını hiç duymadım. Bir gümrükçü arkadaş görsem sorucam hemen. Firma ile yaptığım yazışmaları yayınlarken de sormuştum, hiç tanıdığı olan yok mu gümrükte diye. Keşke bir bilen olsada danışsak.

100 Euro nun altı olarak getirtirsen kargoları ancak %3,7 lik vergiden kar edersin gibi gözüküyor. Her paket için ayrı ayrı vereceğin kargo ücreti daha pahalıya gelecek.

Şu olayı bir çözsek bende birşeyler alıcam o siteden.

yasoe valla dediğin gibi bu seferde her kargo için 92 dolar ödücem ve bu daha çok masraf çıkaracak.eğer sadece %3,7 keseceklerse hiç sorun değil.ama işte başka süpriz çıkarmı bilmiyorum.yaw kafayı yicem yaa.gümrükten birini arayamazmıyız telefonla?müşteri hizmetleri gibi bişi yokmy gümrüğün?

35onder48 hayırlı olsun motorun.izmirden misin?

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Gümrükte sınır 150 avroymuş.

2009 Yılının son bir kaç ayında gümrük ile ilgili değişiklikler oldu, e-bay veya diğer yurt dışı alış-veriş sitelerinden ürün getirenlerin bilgisine;

1-) Kargo dahil toplam 150 Avro' ya kadar getirilen paketlerde vergi muafiyeti söz konusu, yani paketinizi direkt alabilirsiniz.

2-) Yine aynı şekilde kargo dahil 150-1500 Avro arası gelen eşyalar %20 vergiye tabidir. (150 Avro'yu geçen postalarda vergi miktarı kargo hariç hesaplanmaktadır.)

3-) 1500 Avro üzerindeki posta ve paketlerde mali müşavir aracılığı ile beyanname açtırmak gerekmektedir.

4-) Eskiden olan bayramlarda vs. limitin yükselmesi durumu kaldırılmıştır.

Kaynaklar;

http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskil...20091007-2.htm

http://www.gumruk.gov.tr/tr-TR/emevz...112009@109.pdf
    kaynak : http://209.85.229.132/search?q=cache...ient=firefox-a

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    peki devrim 150 avro demek 300 tl demek diyelim kabaca.300 tl ye kadar ürünlerimizi direk alabileceksek.bu ürünler adrese teslim mi oluyor yoksa ben antalya gümürükten falan mı alacam yoksaaa ta istanbula gidip oradan mı gümrükten alıcam?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler