Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardım derken nasıl bir yardım beklıyorsun anlayamadım. Sahibinden.com a gir ordan bak telefonla göruş anlaş ondan sonrası kolay zaten.
    sahibinden com da 6250 en ucuzu 5500 e goremedim...yardımdan kastımda 5500 olduğunu iddia edilen bayii nin iletişim bilgileri idi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Sahibinden de 5750 ye satan bir firma vardı ama işin ilginç tarafı şu sıralar Bisan Roadstarlar ı 5000 - 5500 arası satıyorlar. Gv 250 nin o fiyata düşmesi gerçekten ilginç ti.
    Tekirdağ-Çorlu

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden de 5750 ye satan bir firma vardı ama işin ilginç tarafı şu sıralar Bisan Roadstarlar ı 5000 - 5500 arası satıyorlar. Gv 250 nin o fiyata düşmesi gerçekten ilginç ti.
    ya şimdi o 5750 ye satılanlar hyosung...sıfır ama garanti kapsamında değil...bayinin elinde kaldı mecbur satmak zounda bi şekilde...st kanunide ise sıfır 8250 lira..olay bu yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:46 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:45 AM ----------

ilkerinde dediği gibi o hyolar bitince st kanuniler satılmaya başlancak iyice ...dolayısıyla 2. el piyasasıda bu son hyolar bitince açılmaya başlıcak

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Değerli arkadaşlarım;

2007 model 9100 km. de aşırı temiz bir GV 250 buldum. uygun fiyata. üşenmeden eskişehire gittim, gördüm, beğendim veee aldımmm rengi kırmızı gri ve bu rengi sevmiyordum ama şimdi sevmeye başladım.

Aksesuar olarak motor koruma demirim yok maalesef bi yardımcı olun lütfen, nedir nerede yaptırılır, fiyatı ne kadardır? istediğimiz şekilde yaptırabilir miyiz? bilginiz varsa eğer, cevap verirseniz memnun olurum.

Alıntı pol@ris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım;

2007 model 9100 km. de aşırı temiz bir GV 250 buldum. uygun fiyata. üşenmeden eskişehire gittim, gördüm, beğendim veee aldımmm rengi kırmızı gri ve bu rengi sevmiyordum ama şimdi sevmeye başladım.

Aksesuar olarak motor koruma demirim yok maalesef bi yardımcı olun lütfen, nedir nerede yaptırılır, fiyatı ne kadardır? istediğimiz şekilde yaptırabilir miyiz? bilginiz varsa eğer, cevap verirseniz memnun olurum.
    polaris hayırlı olsun arkadaşım...güle güle kullan...çamurdan olsun gv250 olsun...kırmızıda olur olsun :D

bu arada koruma demirini burdan sipariş edebilirisin
    http://www.sahibinden.com/hyosung_gv...oruma%20demiri

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı pol@ris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım;

Takip ettiğim bir ilandı o zaten. Satıldı yazısını görmüştüm iyi yabancıya gitmemiş çünki güzel bir motor gözüküyordu. Güle güle kullanın.
    Tekirdağ-Çorlu

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar bugün Hyosung GV250cc Cruiser 10.680 km'de ki motosikletimi 4.000 YTL nakit paraya vermiş bulunmaktayım. Artık motosikletsizim. Ama önemli olanın motosiklet olmadığını günümüzde kaybolan dostluğun burada yeniden paylaşılmış olmasıdır. Artık 300-500 ucuz falan filan.. Ama Balbay kardeşimin dediği gibi " tez olsun kız olsun" diyen bir yapım var...

Sağlık olsun... Bu arada farklı bir model alsam bile sizlerden ayrılmayacağım ve hep bu başlığı takip edeceğim.... Sanırım motosikletimi aldığın gün bu forum sayfa 30 idi.

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selçuk hadi hayırlı olsun, satışın ve alışın diyelim

Herkesin dediği gibi ucuza gidiyor ama hesap senin hesabın. Ben bile bugün motorumu satsam (ki benim motor 2007 model ve 17600 km.de full aksesuarlı) 4500 liradan aşağı vermem diyorum ama hesap senin hesabın elbette. Sonuçta buradan edeceğin zararı yeni motorunu alırken karşılayacaksın. Gelişmelerden haberdar et bizleri de.
    Orhancığım önemli olan motosiklet değil ki. Tanışıklığımızdır. Bu arada alacağım başka bir modelde nakit para o kadar çok önemli ki. Satışta 12.000 lira takas veren bir satıcı peşin parada 10.000 liraya kadar düşmekte. Piyasadaki gv için alt limit 4500 lira olduğunun farkındayım... Bu arada pazarlığını yaptığım CBF600 Kıbrısa tatile gitmiş...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:10 PM ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selçuk abi hangi motor olursa olsun önemli değil.önemli olan birlikte olmak..ama bence motorun ucuza gitti gibi geliyor.
    istanbulda adamın elinde 2 tane veya 3 tane,5 tane kaldı.hadi onları 5500-5750 gibi fiyatlara sattı.piyasada sıfır km gv250 kalmadı.hyo olanların hepsi satıldı.peki ondan sonra ne olacak?st ler 2009 modelleri piyasaya sürmeye başlarken ikinci elde ne olacak?bence o zaman biraz canlanacak ikinci eller.

ben şahsen 2007 model 4800 km olan motorumu 4000 tl gibi bir rakama satacağıma garajımda tutarım borca harca girerim ve ikinci motor olarak alırım ne alacaksam.çünkü cidden bedevaya gidecek.ama sen eğer honda da alırken kar yapıyorsan ucuza sattığın hyo nun zararını oradan çıkarabilirsin.bu da kar zarar ve senin bütçe hesabın..ne diyelim hayırlısı ne ise o olsun.cbf600 olacağı kesin artık anladığım kadarıyla.peki yeni motordan bahsetsene nasıl?

bu arada mitmuaalim hocam.haklısınız önemli olan bu motorların çok tutulması ve yıllarca yollarda görünmesi.ama bizim dememiz şu ki..kanuni getirdiği gv250 modeli üzerinde biraz değişiklik yapmış gibi.mesela benim en çok dikkatimi çeken ve kendi gözlerimle gördüğüm olay yan aynaların biraz basitliği ve çabuk kararması..ayrıca grenajları ve kromajları hyolara göre daha çabuk bozulduğu..işte burada biz şunu tartışıyoruz:neden hyolarda böyle bir durum yokken üstelik en genci 2007 model iken,2009 model st lerde daha yesyeni iken bu tarz sorunlar çıkıyor?yoksa st olmuş hyo olmuş.motor olmuş yada olmamış önemli olan dostluk ve muhabbettir.saygılarımla..
    İlkerciğim sende haklısın. Ama lakin bir 10.000 km kullandıktan sonra bir kırılma yaşanıyor ve ben ne yapıyorum diye soruyor insan...

Ama GV250 öylesine bir motor du ki; hem şehir içi hem şehir dışı. Güçlü, dengeli, sağlam, ekonomik. Bir insan daha ne ister.
    Kimse kızmasın asla 10.000 YTL ye muadili sayılabilecek bir japon almam gene almam.. GV bana herşeyi verdi. Bakın şu an motorumu sattım ve istediğim tarz hyosung da yok. Yani bir daha Hyosung marka motor almıcam. Ama nasıl yalan söylerim. Bu motor gerçekten çok iyi idi. Hele yatırdığınız parayı veren cinsten idi.
    Bu motorun kötü yönü ise;
    Tamamen motosiklet sürücülerinin ön yargısı, global motor, bu motor ne de olsa Honda değil lafı, 2. eli o kadar zarar ettiriyor ki yatırdığınız paranın 50% si uçuyor. Yani sıfırdan ziyade 2. 3. elleri yaşıyor diyebilirim. Benim bu gün sattığım gv 4000 yerine en az 6000 liraya satılması gerekirdi.

GV250'im 2.el deki fiyatı dışında beni hiç üzmedi. Aslan motosikletim benim..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Selçuk bey gidenin ardından birliktelikten kaynaklanan bir duygusallık olsada çok da üzülmeye gerek yok.
    Ben şahsen sizin teknik ve sürüş bilgilerinizden çok etkilenerek bu motoru satın almıştım.Verdiğiniz bilgilerde kullandığım zaman zarfında ne kadar isabetli olduğunu gördüm.
    Teşekkür ederim,paylaşımlarınız için .Artık bu tecrübelri biz ve başkaları yaşadığı kadar burada anlatacak.Sizde tabiki bu foruma zaman zaman bakacak yorum yapacak fakat atalalarımızın dediği gibi gözden ırak olan gönülden de ırak olacak zamanla..Emrah gibi mesela..hayatın gerçeği de bu yapacak bir şey yok..
    Tekrar hayırlı olsun der doğru yerde doğru zamanda iyi bir motorda karar kılmanı dilerim...
    kalın sağlıcakla...
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selçuk bey gidenin ardından birliktelikten kaynaklanan bir duygusallık olsada çok da üzülmeye gerek yok.
    Ben şahsen sizin teknik ve sürüş bilgilerinizden çok etkilenerek bu motoru satın almıştım.Verdiğiniz bilgilerde kullandığım zaman zarfında ne kadar isabetli olduğunu gördüm.
    Teşekkür ederim,paylaşımlarınız için .Artık bu tecrübelri biz ve başkaları yaşadığı kadar burada anlatacak.Sizde tabiki bu foruma zaman zaman bakacak yorum yapacak fakat atalalarımızın dediği gibi gözden ırak olan gönülden de ırak olacak zamanla..Emrah gibi mesela..hayatın gerçeği de bu yapacak bir şey yok..
    Tekrar hayırlı olsun der doğru yerde doğru zamanda iyi bir motorda karar kılmanı dilerim...
    kalın sağlıcakla...
    Sonsuz Saygı ve Teşekkürlerimle.. Allahaısmarladık..........

SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    İlker abi(düzeltme Selçuk abi...) 250cc lik geçiş dönemini bitiridin demek hayırlı olsun.Aslan parçasından ayrılmak biraz zor oluyor ama naparsın gönül ferman dinlemiyor.Ben hyosung memnuniyetimden dolayı GV650 ye geçmiştim.Bu motor hakkında formlarda okuduğum kadarıyla sınırlı bir bilgiye sahiptim.Bunu üstünede Harley Davidson V-rod ile benzerliği olunca GV serisinden devam etmeye karar verdim.GV1200 olsa ona geçerim walla kim ne derse desin bu marka sayesinde sizin gibi güzel dostlar edindim.İlerde başka markaya geçsemde Hyo nun yeri bende hep ayrı olacak.

Saygılar...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

vaybee topiğimiz en duygusal günlerinden birini yaşıyor

benim için henüz vakit var...ama seneye yazın ya bir shadow750 yada bir gsr600 düşünüyorum....dün baktım motorumu alalı tam 3 ay olmuş ve sadece 5000km yapmışım... seneye kadar 1000 olurum ben kesin fakat dün bide benzini tekrar fulledim yakıtım dahada artmış 4.2 litreye çıkmış...bi hava filtresini değiştirerek ne kadar düşebilir bilemiyorum

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    teşekkür ederim arkadaşlar umarım hayırlı olur.
    birkaç sorum daha olacak;

1. ön çatallarda kromların bittiği yerde boyalar kalkmış (krom parçaların sürtmesiyle sanırım). bu büyük bir sorunun göstergesi midir? yeni farketttim:( motoru iki farklı ustaya kullandırdım ikisi de çok temiz dedi ama hala pimpiriklikten vazgeçemiyorum bir türlü.

2. Titreşim hiç yoktan kastınız nedir? Bende geniş ayaklıklar var ve ayaklarım az da olsa karıncalanma tarzında titreşim oluyor seyir halindeyken. bu normal mi? ya da bu şekilde bir sorun yaşayan oldu mu aranızda?

3. Yarın istanbul kağıthane tarafında olacağım. orada ya da yakınlarında motoru gösterebileceğim bir usta tavsiye edebilecek misiniz?

4. Anladığım kadarıyla tüm koruma demiri taktıran arkadaşlar sevgili Balbar'ın verdiği linkteki modelden taktırmış. Peki farklı bir şey yapamıyor muyuz koruma demiri olarak?

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam
    ben yine sorularımla basınızı ağrıtacağım...

-hyosung ile s&t kanuni arasında ki + lar ve - ler nedir siz üstatlar bunu acıklayabilir misiniz...

6000 tl ye 2007 model karburatorlu sıfır km hyosung mu 7500 tl ye sıfır km
    enjeksiyonlu kanuni mi hangisi makbuldur hangisi daha iyidir...

biliyorum cok soru sordum ama bugun izne ayrıldım pzts ist a gidip bu işi bitiricem fotoğrafları koyarım ama hangisini alacağımı bilemiyorum

siz deneyim sahibi arkadaslar hangisini önerirsiniz...

(enjeksiyon ve egzos dısında bi fark mı aralarında)

yardım eden herkese simdiden tesekkurler...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Polaris,çağlayandaki ustadan farklı olarak küçükyalıdaki motohobi.com adresindeki hamdi ustada bu tarz işler yapıyor.Ama gördüğüm kadarıyla hazır yok siparişle yapıyor.Vede biraz dah apahalı. çağlayandaki usta ise makina imaltçısı kendisi hoby olark yapmış başka yapanda olmayınca onları satıyor hazır yarım saatte takıyor 175 tl yi alıyor.Fenada sayılmaz krom tammaen.genelde herkez memnun ..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam arkadaşlar.nasılsınız?ben idare ediyorum.

selçuk abi.hayırlı olsun.umarım kazasız belasız yeni motoruna kavuşursun da resimlerini paylaşırsın.sağlık olsun.önemli olan muhabbet.ama artık daha çok cbf600 sayfasına yazacaksın ama o sayfa çok canlı değil sanırım şuan.yani biraz uğraşman gerekecek canlandırmak için.

emrahcım valla 250cc benim için bitti mi tam olarak anlayamıyorum ama artık yetmiyor.motoru hep uzun yolda kullanıyorum.100-110 km hızla giderken ani bir durumda bir anda hızlanmam gerekirse bunu 250 cc makine ile yapmak zaman alıyor.o yüzden daha büyük hacimli ve rüzgarla dans etmemek için biraz daha ağır bir makine arıyor insan haliyle..aslına bakarsan gv650 ile dl650 arasında kararsızım.her ikisini de kullanmadım o yüzden benimkisi sadece taslak plan.zaten afganistandan dönünce düğün yapacağım için 250cc evresini tamamlamış olsam bile bir süre daha karacamla yaşamaya devam edeceğim.hayırlısı bakalım

balbar kardeşim hava filtresini temizle.sinan abinin dediği gibi ilk olarak filtrelere bakmak lazım.benim motor yinede 4 litre yakmıyor gibi geliyor bana.yani 32tl ile 300 km gidiyor.şehir içinde çok kullanmadığım için bilmiyorum şehir içini ama antalyadan izmire gelirken hesapladığım buydu.

polaris yeni motorun hayırlı olsun.sanırım aldığın motorun eski sahibi o motoru antalyadan alıp götürmüştü dimi?
    1 nolu maddedeki sorun anladığım kadarıyla kafaa takılacak bir durum değil.
    2 nolu maddedeki titreşimden kastın peglerdeki titreşim ise o her motorda var.benim motorda da orjinal pegler var ve titreşim yapıyor biraz.geçmiş zamanlarda bahsedilen titreşim konusu motordan gelen titreşim olarak kastedilmişti.diğer tek silindir motorlara göre bizim motorların v motor tipleri gerçekten titreşim konusunda çok rahat..
    4 nolu maddedeki koruma demiri krom kaplama değil kromdan yapılmıştır ve yanlış hatırlamıyorsam ömür boyu garantisi vardır.bende o demirden alacağım.ama senin farklı bir tasarımın varsa onu sanayide yada herhangi bir demir ustasından yaptırabilirsin..

grognard öncelikle hoşgeldiniz.bence motor almadan önce sayfayı baştan aşağı okursan o zaman şuan aradığın tüm cevapları bulabilirsin.yani tembellik yok aklına yinede farklı bir durum gelirse biz yardımcı olmak için buradayız..

herkese sevgilerim ve saygılarımla..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Koruma demiri peglerdeki titreşimi arttırıyor gibi hissettim ben. Koruma demirini taktırmadan önce peglerde titreşim daha azdı. Koruma demiri sanki radyatörün ordaki bağlantısı yüzünden titreşimi peglere taşıyor. Rodaj bittikten sonra titreşimde azaldı, artık takmıyorum.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Merhaba Arkadaşlar,
    İzine çıkmadan önce sayfaya bir bakayım dedim. Polaris, yeni motorun hayırlı olsun! Sanırım sahibinden deki ilanda bir kamyon kasasında halatlarla bağlanmış bir resmi vardı motorun değil mi ?
    Selçuk kardeşim, motorun umarım değerini bilen birine gitmiştir. Bu başlıkda da her zaman yerin vardır, bilakis yazmazsan bozuluruz
    İlker ciim,sanırım 3 gün sonra İzmir de olurum (Ayvalık da kaç gün kalırım bilemiyorum). Geldiğimde ararım

Haydi kalın sağlıcakla, yollarda internet bulabilirsem yazmaya çalışırım...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi akşamlar.

canan abi yolunuz açık olsun.ayvalıktan çıkmadan 1 gün önce yine haber et.eğer imkanımız olursa görüşebiliriz.ama haftaiçi olması kötü olacak.çünkü çoğu zaman gece eğitimleri yapıyoruz.neyse haberleşelim yinede..

Motosikleti
    yamaha 650 dragstar
    selam arkadaslar 2.el hyosung gv 250 almayı dusunuyorum 4000 4500 tl cıvarı bulabılırmıyım acaba

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam..4000 tl ye bulman çok zor ama 4500 tl'ye gv250 alabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler