Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    bende yüksek sesli korna istiyorum alacaksak hep beraber.. devrim insanın ağzının suyunu akıtacak fotoğrafları buluyorsun sonrada ne koruma demiri beğeniyoruz ne başka bişey burdanda teşekkür edeyim sana.. bizimle beraber olduğun bildiklerini paylaştığın için teşekkür ederim.. teşekkür ederiz..

Alıntı PlayLoud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu arada sanırım ben regal raptorde karar kılıcam al benisi çok fazla adeta cezbetti beni...en sorunsuz çinli diyolar umarım başımızı fazla ağrıtmaz...

ve umarım en kısa zamanda hepinizle tanışma fırsatıda bulurum...

fakat bi sorun var gezilere regal raptor kabul ediyomusunuz...???
    zaten arkadaşlar söylemiş ; hangisinin üstünde iyi hissedeceksen o olsun.. hayırlısıyla güle güle kullan gerçekten çok şık motosiklet.. önemli olan tek şey dostluğumuz... 4 ündeki geziye geliyorsun dimi ?
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

4 ündeki geziye katılmayı çok isterim ancak 4 üne sadece 3 gün var ve katılabileceğimi sanmıyorum ama eğer motor işini o tarihe kadar yetiştirebilirsem çok güzel olacak...

ayrıca motor rodaj döneminde olacağı için gerilerde kalmam gerekebilir

hepinize güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim...

Motosikleti
    olsun daha bir dolu gezi olur havalar iyiye doğru gidiyor.. kısa zamanda tanışırız umarım..

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    PlayLoud, inşallah istediğin motoru alabilirsin. Regal Raptor benimde bildiğim en sorunsuz çinlilerdendir. Ayrıca görüntüsünü de beğeniyorum ben. Kısa zamanda al motorunu da gezilerde tanışırız

Bu arada korna işini bende düşünüyordum arkadaşlar, öyle şekilli değilde yükses ses versin yeter diyordum ama Devrim sağolsun yine döktürmüş Arkadaşlar korna alacaksanız bende düşünüyorum beni unutmayın sakın emi
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    motoru aldığım arkadaşta anadolu yakasına motovizyon a gidiyormuş.. kızıltoprak.. kusura bakmayın yardımcı olamadım..

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Arkadaşlar merhaba;

Whitehair merhaba, hoşgeldin.Saçları nerde beyazlattın.Sıkıntıdan olmasında.

UMITU hoşgeldin.Keşke daha erken gelseydin.

Gv 250 ile ilgili yeni bir sohbet topiği açma fikrinizi bende anlayamıyorum.Her zaman mesaj verme kaygısında olursak sıkılacaktır bizim gibi devamlı kullanıcılar.Bence teknikle karışık geyik süper oluyor.Hiç rahatsız olmuyorum kendi adıma.

Devrim Koray 'a sonuna kadar katılıyorum.Nereden buluyosun iki dakikada bu süper resimleri anlayabilmiş değilim.Daha etkili bir kornaya bende hayır demem.

Tarkan bu hafta sonuna Trabzon seyahati vardı.Abi kaç takla attım haftaya ertelemek için bilemezsin.Umarım başka aksilik çıkmazda 4 Nisan gezisine katılabilirim.

Playloud motosikletin hayırlı olsun.Arkadaşların söylediği gibi motosikletin önemi yok gönüller bir olsun yeter.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

Motosikleti
    murat teşekkür ederim.. bu arada devrimin bujileri takarız demişsin koruma demiri , buji derken.. ya devrim beni nüfusuna alacak yada benim gv sonunda dragstar görünümlü gv 250 olacak ehehehe bu arada teknik açıdan kıyaslama yapmak amacıyla 2 foto atıyorum bmw&gv250 vn800&gv250

bideee çalgıcı motorcu

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Devrim, www.ngk.com.tr sitesinde E-LEARNİNG isminde bir bölüm var.Burada HOT (sıcak) COLD (soğuk) ön ekli bujilerin anlamları tam olarak aşağıdaki cümlelerle anlatılmış;

SICAKLIK DEĞERİ VE ISI KAYBI BÖLGELERİ

Bujinin sıcaklık değeri, aldığı yanma sıcaklığı dışarıya atma yeteneğini belirtir.Bu ısının yaklaşık %75 'i vidalama dişi ve sızdırmazlık halkası üstünden silindir kapağı üzerine geçer.Genel kural olarak, "soğuk" olarak tabir edilen bujiler yüksek ısılara maruz kalan motorlarda (yarış motorlarında) kullanılırken "sıcak" bujiler düşük ısılara maruz kalan motorlar için uygundur.

(Buji seçiminin sıcak-soğuk kuramına göre seçilmesinin önemini ise şöyle anlatıyor.)

DEĞİŞEN SICAKLIK DEĞERLERİ

450 derecenin altındaki sıcaklıklarda buji kendi kendini temizleyemez, buda kurumlanmasına sebep olur.Optimum sıcaklık aralığı 450 ve 850 derece arasındadır.
    850-1000 derece aralığında bir güvenlik aralığı vardır.
    1000 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda buji hasar göreceği için ciddi motor arızaları meydana gelebilir.

Bu anlatımdan benim anladığım; uygun sıcaklık değerindeki buji seçimi yapılmaz ise ya düşük sıcaklıkta çalışan buji kendini temizleyemeyecek çabucak kurum bağlayacak ve yanma verimi düşecek yada buji yüksek sıcaklıkta zarar görecek ve motorada zarar verecek.
    Gv250 için HOT (sıcak) ön ekli buji seçiminin uygun olduğunu düşünüyorum.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı R_E_B_E_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devrim, www.ngk.com.tr sitesinde E-LEARNİNG isminde bir bölüm var.Burada HOT (sıcak) COLD (soğuk) ön ekli bujilerin anlamları tam olarak aşağıdaki cümlelerle anlatılmış;

SICAKLIK DEĞERİ VE ISI KAYBI BÖLGELERİ

Bujinin sıcaklık değeri, aldığı yanma sıcaklığı dışarıya atma yeteneğini belirtir.Bu ısının yaklaşık %75 'i vidalama dişi ve sızdırmazlık halkası üstünden silindir kapağı üzerine geçer.Genel kural olarak, "soğuk" olarak tabir edilen bujiler yüksek ısılara maruz kalan motorlarda (yarış motorlarında) kullanılırken "sıcak" bujiler düşük ısılara maruz kalan motorlar için uygundur.

(Buji seçiminin sıcak-soğuk kuramına göre seçilmesinin önemini ise şöyle anlatıyor.)

DEĞİŞEN SICAKLIK DEĞERLERİ

450 derecenin altındaki sıcaklıklarda buji kendi kendini temizleyemez, buda kurumlanmasına sebep olur.Optimum sıcaklık aralığı 450 ve 850 derece arasındadır.
    850-1000 derece aralığında bir güvenlik aralığı vardır.
    1000 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda buji hasar göreceği için ciddi motor arızaları meydana gelebilir.

Bu anlatımdan benim anladığım; uygun sıcaklık değerindeki buji seçimi yapılmaz ise ya düşük sıcaklıkta çalışan buji kendini temizleyemeyecek çabucak kurum bağlayacak ve yanma verimi düşecek yada buji yüksek sıcaklıkta zarar görecek ve motorada zarar verecek.
    Gv250 için HOT (sıcak) ön ekli buji seçiminin uygun olduğunu düşünüyorum.
    Ben mevsim koşulları diye düşünmüştüm bu olayı, anladığım devir yüksekliği ve motorun sıcaklığı ile ilgili o zaman dpr7ea-9 a devam

Resmler, sıkkullanılanlarımda arkadaşlar, custom chopper hayallerim vardı bir zamanlar yalayıp yutmuştum interneti

Koray kardeş, kullanmıyorum ki zaten onları kullanmadığım ama zamanın da aldığım bir sürü aksesuar var, çıkma parçalarım var ihtiyacı olana hediye ederim, Yasmin her tarafı doldurdun bunlarla diye zaten sitem ediyor

BMW ise ayrı bir yaram bir arkadaş tasişten 6,300 TL ye harley ilanını koymuş, ben de tasişten 80 milyona almıştım 1999'da şimdi hurda olarak yatıyor bir abimde vn800 de çok güzel bir motor di mi

Motosikleti
    tamam o zaman eğer murat yaparım derse ve kısa sürecekse şilede küçük bir servis olayına girebiliriz.. sana ayrı bir yedek parça odası şart devrim bu vn 800 de özel yapım egzost var.. bir sesi var o kadar güzel ki... belki o da gelecek 4 ündeki geziye..

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Koray uygun mekan ve vakit bulursak değiştiririz senin bujileri.Cumartesi günü hava nasıl olacak, yağmur yağmaz artık dimi.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    4 Nisan günlük güneşlik gözüküyor alet çantamı da alayım bari yanıma operasyona gireceksek ;)

Motosikleti
    -
    Offf yaa, sinir oluyorum şu 4 Nisan gezisine gelemeyeceğim için

Korayım güzel üçleme olmuş. Bmw&Hyo&Suzuki

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Arkadaşlar bugün saat 18.00 itibari ile motoruma binmiş durumdayım.Tatlı bir haz ve heyacan yaşadım..ve 40 km yol yaptım şehir içinde ...
    İlk izlenimlerim ; Seyhan 150 c ile kıyaslanmayacak kadar keyifli bir sürüş,
    Eksoz dan çıkan ses benim çok hoşuma gitti, you tubeden dinlediğim seslerden daha güzel .. ama eksoz biraz büyük ve uzun gibi geldi bana estetik olarak..
    Oturuş keyfi süper seyhan ile içimin sallandığı yerlerden tıkır tıkır geçtim gittim..Süspansiyon ve vibrasyon gayet iyi gibi..
    Aynalar tiger 250 ile aynı ve hoşuma gitmedi, yağmur damlacığı gibi olan daha güzel
    Hemen depoyu doldurdum 14lt ve 45 tl lik benzin aldım.
    Motor koruma , Arka yolcu için dayanak ve sonra da ayak pedleri alınacaklar içinde öncelikli gibi geldi bana...
    Daha kılavuza tam bakmadım ama yağ kontrol kapağında çubuk yok, yağ seviyesi nasıl kontrol ediliyor..
    neyse Şmdiye kadar okuduklarımı bundan sonra uygulayarak ve yaşayarak öğreneceğim ve paylaşmaya devam edeceğim fotolar bir terslik olmaz ise nasıl atılacağını öğrendikten sonra hafta sonu olabilir umarım...
    kalın sağlıcakla..

Motosikleti
    gadaşım orhanım.. keşke gelebilsen.. hiçmi umut yok öğleden sonra falan operatör doktor murat , operatör doktor devrim ameliyathaneye lütfen MİTMUALLİM hocam.. hayırlı uğurlu kazasız belasız yollar yaparsınız inşallah.. sonunda kavuştunuz.. fotoları bekliyoruz..

Motosikleti
    -
    Korayım hiç sanmıyorum kardeşim Ama çıkmadık candan ümit kesilmez...

Mitmuallim hocam, hadi gözünüz aydın, nihayet kavuştunuz motorunuza Yağ seviyesini motorun sağ tarafındaki yuvarlak pencereden bakarak kontrol edebilirsiniz. Kazasız belasız nice km.lere inşallah...

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    MİTMUALLİM motosikletin hayırlı olsun.Beraber yol yapmak dileğiyle.
    Motor yaği seviyesini motosikletin sol tarafında, motor bloğunun alta yakın yerinde şeffaf bir gözetleme camından konrol edebiliyoruz.En azından benim motosikletimde bu şekilde....

Orhan doğrusunu yazmış.Sağ tarafta.

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldığım arkadaşta anadolu yakasına motovizyon a gidiyormuş.. kızıltoprak.. kusura bakmayın yardımcı olamadım..
    Koray Motovizyon'un esas merkezi Bahçelievler'de Ben de sen söyledikten sonra hatırladım Ben motoru ordan almıştım ya Hatta esas ustaları karşıda bazı günler Kadıköy şubesine geliyor. Yani A.Y.F.E.R. motoru göstermek için Motovizyon iyi olabilir Bu mesajı yazıp hepinize iyi geceler dileyip kaçıyorum arkadaşlar ...
    Ride hard or stay at home

cruiserdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Hyosung GV250 Aquila 2004 Kanuni Hussar 125
    Selam arkadaşlar birde buraya yazayım dedim, belki aynı sorunu yaşayan vardır aranızda.

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...ml#post1497497

Arkadaşlar merhaba,

2006 Model Hyosung GV250 sahibiyim. 3 senedir ve 31.000 km dir motosikletimden çok memnunum. Fakat son bir iki haftadır motor ısındıktan sonra, yani yaklaşık 20 km yol aldıktan sonra dur kalk yaparken kalkışlarda stop ediyor veya birinci vitesten ikiye atınca gazı vermeye başlarken gaz yemeyip silkeliyor üzerinden. Motoru ilk aldığımda beyninde sorun olduğu için garantiden değiştirilmişti. Ama o soğukkende sıcakkende yapıyordu bu sorunu. Şimdi sadece ısınınca yapıyor. İki gün önce yaklaşık 1,5-2 lt benzini egzoza boşaltmıştı. Servise götürdüğümde (İstanbul Motor) usta karbüratörün pislendiğini ve şamandıranın pisliklerden dolayı açık kalmış olabileceğini ve karbüratörünü temizlediğini söyledi. Yağınada benzin karıştığı için yağıda değiştirmiş. Sizce başka neden kaynaklanıyor olabilir bu ısındıktan sonra gaz yememe olayı? Fikri olan var mı?

Motosikleti
    -
    cruisererdem, sorununu açtığın topicten okudum. Geçmiş olsun, umarım sorunun kaynağını bir an evvel bulabilirsin. Ben pek anlamadığım için yorum yapamayacağım. Ama bir arkadaşın dediği gibi ısınınca buji kablolarında bir problem olabilir gibime geliyor benimde. Gerçi motoru haftaya elektrik aksamı için tekrar servise götüreceğini yazmışsın, belki de elektrik aksamında bir sorun vardır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler