Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Arkadaşlar hafta sonu motosikletimin bujilerinin değiştirdim.Devrim 'inde tavsiyesiyle iridyum buji yerine daha ucuz ve motosikletin standartlarında olan "NGK Cold Type CR9E" buji satın aldım.Çiftine 25 TL verdim.Aradığım "NGK Standart Type CR8E" idi fakat İzmit 'te bulamadım.Service Manual kitapçığına göre bunlara ek olarak "Hot Type CR7E" bujide kullanılabiliyor.Gelelim işlemlere;

Önce bujilere ulaşabilmek için ön taraftan yağ radyatörünü, üst taraftanda sele ve benzin deposunu söktüm.Yağ radyatörünün sadece 2 adet şaseye sabitleme civatalarını söktüm soğutma yağını motordan radyatöre taşıyan boruları sökmeye gerek yok çünkü onlar esnek ve bana yetecek yeri açmama engel olmadılar.Benzin deposunu yerinden tamamen ayırmadan önce alt taraftaki benzin musluğunu "OFF" konumuna getirip depodan karbüratöre benzin akışını kestim ve musluğun hemen dibinden benzin hortumunu çıkarttım daha sonra deponun altında, şamandraya bağlı elektrik kablolarını soketinden ayırdım ve benzin deposuna boşa çıkarttım.Tüm bunları yapmak 5 dakika sürdü.Motosiklet çıplakken çok komik görünüyor.

Yağ radyatörünü şaseye bağlayan iki vida;

Yağ radyatörünün sökülmüş hali;

ve yağ radyatörünün arkasındaki buji;

ve benzin deposunun altındaki buji

Bujileri yuvasından sökmek için önce buji kablosunu çekerek çıkartmalısınız.Daha sonra buji sökme anahtarı ile saat yönünün tersinde çevirerek yerinden çıkartmalısınız.Buji sökme anahtarı eğer kaybolmamışsa selenin altındaki küçük bir alet çantasında mevcut.Buji sökme anahtarı turuncu renkli kutunun üstündeki metal renkli anahtardır.

Aşağıda her iki silindirden söktüğüm bujilerin resimleri var.Farkı anlayabilmek için yenilerinin yanlarında koyarak resimledim.Fakat resimlerdende anlaşılacağı gibi bujilerimin ikisinin farklı tip olmaları dışında değişime ihtiyacı yokmuş.Ben yinede sökmüşken değiştirdim

Eskilerinin yerine yenilerini monte ettim.Burada dikkat edilmesi gereken konular;
    -Silindirlerin içine buji yuvalarından pislik, toz vs. kaçırmayın.
    -Bujileri yerine takarken diş kaptırmayın.Bu şekilde zorlarsanız bujinin viralandığı dişleri bozarsınız ve bu hatırı sayılır bir masraf demektir.
    -Son noktada sıkılama yaparken tekrar sökülebileceğini düşünerek çok sıkmayın yada sarsıntıdan gevşemesine neden olacak kadar gevşek bırakmayın.

Sizlere faydalı olacağını umarım.

Küçük bir yanlışlık yapmışım.Yağ radyatörünü sabitleyen vida resmi aşağıdakidir.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS

selam millet ben geldim :):):):)

iyi akşamlar arkadaşlar.3 haftalık bir tatbikat sürecinden sonra yine aranızdayım sonunda 2 haftadır hollanda gemisindeydim büyük tecrübe oldu.adamların hayatlarını ve kültrürlerini tanıma fırsatım oldu.ayrıca en önemlisi onların askeri yapısı ile bizim yapımızı karşılaştırma fırsatım oldu.yav gemide internet vardı ama elemanların bilgisayarlarında bizim alfebeye uygun klavye yoktu bende nikimi bir türlü giremedim (ö ve ü harfi yüzünden )haliyle mesaj atamadım size.tatbikata toplam biz de dahil olmak üzere 5 ülke katıldı.neyse çok fazla kafanızı şişirmeyeyim.bir ara fotoğrafları atarım.

beni unutmayan ve anan arkadaşlarım başta olmak üzere hepinize selamlar.artık aranızdayım.

koray abi geçmiş olsun rahatsızlığın için üzüldüm.umarım seleyi düzgün bir şekilde yaparlar.

orhancım allah kolaylık versin kardeşim şu ev ve düğün işlerinde sana.biz de bugün hatunla gelinlik ve damatlık baktık.bir yandan fırsat buldukça beyaz eşyaları falan alıyorum aradan çıkartmaya başladım yavaş yavaş bugün bulaşık makinesini de aldım.düğüne kadar azalttığım kardır dimi orhan dostum bana ilerleyen zamanlarda aşama aşama neler yaptın anlat bende ona göre bilinçli hareket edeyim bu evlilik konusunda.

burak allah tez zamanda kavuşturur inşallah yengeyle seni.
    yenge sanada iyi yolculuklar,tez zamanda kavuşmanız dileğiyle. (biraz geç oldu ama anca girebildim nete )

murat sana da selamlar.

tarkan tabiki sana da selamlar.

selçuk abi sende hayırlısıyla kazasız belasız dönersin inşallah.italya bizim memleketimiz kadar olmasa da buram buram tarih kokan bir yer.ben livorno,pisa ve floransa'ya gitmiştim çok güzel yerler.

ve tabiki draggy olarak bildiğim ve isminin devrim olduğunu öğrendiğim arkadaşım sana da merhaba.

emrah sanada geçmiş olsun kardeşim.senin sayfaya da yazarım ama hazır okumuşken burdan yazayım dedim.

alomatik aramıza hoşgeldin.

ömerşirin sende hoşgeldin abi.roadstar sayfasından muhabbetinize katılıyordum eskiden.sizde roadstar vardı satmışsınız anladığım kadarıyla.bence gv250 den memnun kalırsınız.ben roadstara kafayı takıp son anda gv250 alan biri olarak gv250 yi tavsiye ederim.

ya arkadaşlar ne güzel aktiviteler yapmışsınız bizim izmirde başımız kel tabi :(
    hepiniz tanışmışsınız.imreniyorum resmen size.bu arada tam bir buçuk saattir kaçırdığım sayfaları okumaya çalıştım şimdi bitirdim ve yazmaya geçtim.amma çok sayfa yapıyor bizim başlık,maşallah diyelim de

mitmuallim bu arada sizi unutuyordum az kalsın.hayırlı olsun motorunuz.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Yörük hoşgeldin.Umarım birgün seninlede tanışmak kısmet olur.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    ilkercim nihayet burdasın.. artık gitme tamammı az kaldı kardeşim yazada seninleyiz.. MURAT ; bu hafta 2 tane buji alıyorum 4 ündeki gezide değiştiriyoruz
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    selam beyler

mitmuallim motorunuz hayırlı olsaun kazasız belasız kullanmanız ve tadını çıkarmanız dileğiyle
    enjoy your ride and enjoy forever

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OSBOURNE hoşgeldin.. umarım tez zamanda kavuşursun gv ne.. ben çok çömezim bu konuda.. diğer arkadaşların mutlaka tavsiyeleri olacaktır..
    Hoşbulduk eyvallah.. Zamanı gelince kafaları şişireceğim galiba

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osbourne, valla bende evlilik hazırlığındayım bu sıralar o yüzden hiç boş vaktim yok motora bile binemedim mesela bugün bu güzel havada Evi temizledik hep birlikte, epey yorulduk ama değdi Hayırlı olsun şimdiden motorun, ben alırken ustaya felan göstermedim ama sen alırken göster kafan rahat etsin.
    Bilirim evlilik olayını bende 8. ayımdayım henüz artık vakti gelince soracağım size..

Alıntı HeruNolweo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osbourne hoşgeldin aramıza umarım tez zamanda kavuşursun GV'ne Ben de pek bilgili sayılmam ama elimizden geldiğince fikir vermeye çalışırız Ben bir motoru bakmak için İstanbul Motor'a götürmüştüm gerçi servise hep oraya gidiyormuş usta baya fikir vermişti inceleyip aklında bulunsun...
    Hoşbulduk tekrardan.. Fikirlerinizi alacağım kesin İstanbul Motor'u duymuştum evet..Alınca bir ustaya göstermek şart anladığım kadarı ile..daha doğrusu almadan..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Merhaba İlker bende memnun oldum, karakterler için Başlat>>Çalıştır ve "charmap" yazarsan tüm karakterleri görebildiğin bir program çıkar, kopyala yapıştır bende kullanıyorum bazen

Mitmuallim Bey hayırlı olsun yeni motorunuz

Murat eline sağlık, ben motoru sökebilecek yer bulmakta zorlanıyorum, sen cross haline getirmişsin Edirne'ye gidince yapabiliyorum hep bunları, bu arada benim aradığım bir konu direnci yüksek buji kullanımı idi başlıkta açmıştım ama yeterince tatmin olamadım sizin motorlarda da var farklı dirençte buji kullanabilme olanağı, ben tatmin edici cevap alamadığım için kullanamadığım 2 adet ngk-dpr8ea-9 kaldı elimde

Anladığım soğuk mevsimlerde CR9E, sıcak mevsimlerde CR7E, baharlık CR8E
    Ben de bu mantıkla sıcak havada dpr7ea-9 yerine dpr8ea-9 kullanmaya karar verdim, bir arkadaşın Africa twini var, o ikisini de sıcaklığa göre değiştirebiliyor. Ama benim kitapçıkta yazmaması ve kimseden yeterli bilgi alamayışım bunu kullanmama engel oldu, gerçi halen kullanma merağımdan da vazgeçtim, pipoları söküp baktım bujiler temiz, ayrıca senin bujilerde çok temiz durumda görünüyor bence sakla onları Ayrıca uyarsa benim eldeki dpr8ea-9 ları isteyene verebilirim

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İlker kardeşim özlemiştik valla seni, gelmene çok sevindim. Hoşgeldin, tam sezon açılıyor iyi denk geldin

Evlilik hazırlıkları tam gaz devam ediyor bende. Yardıma ihtiyacın olan her konuda yardımcı olurum. Baştan söyliyim bu evlilik olayı hakkaten masraflı işmiş

Arkadaşlar ben maalesef 4'ündeki geziye gelemeyeceğim, şimdiden cumartesi için planlar yapıldı. Ama işler iyi giderse 12'sindeki Garipçe gezisine katılabilirim. İnşallah orada görüşürüz.

Murat abi sende tüm alet edavat var tabi, yerde var, tabi mekaniktende anlıyorsun ne güzel sök-tak bakımlarını kendin yapıyosun. Resimler için teşekkürler herkes için yararlı olduğuna inanıyorum
    ..::.. GO ..::..

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    İlker hoşgeldin İyi dileklerin için çok sağol fena bişeymiş insanın böyle eşinden uzun süre ayrı kalması
    Orhan az kaldı şunun şurasında 1 ay nerdeyse dayan yiğidim düğün sonrası kendine gelirsin
    Tarkan 4ündeki gezide Kadıköy sonrası yol planı nasıl? Hangi yollardan gidilecek??
    Murat yine süper bilgilendirmişsin 4ünde arkandayım ona göre Gerçi Koray'la konuştuk geçen gün ben de motorla mı gelsem diyorum bir cesaret ediyorum sonra bir riske girmesem diyorum karar veremedim bir türlü
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    Dragstar 650
    Fazla trafik deneyimin 7yoksa tavsiye etmiyorum Burak, Şile hafif trafikle çekilebilecek bir yer ama Beşiktaş'ın Riva tesislerine kadar aşırı bir trafik var, geçen sene yol çalışması vardı işkence gibiydi...

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    burak genede kendin karar ver abi ama bir yerlerdende başlamak lazım abi

devrimin dediği yoldan gideriz zaten yoluda o biliyor
    götür bizi devrim kafana göre ya o değilde hani polonezköyden geçen bir yol vardı ordanmı gitsek orası da o çok güzel bir yolmuş ne dersiniz.
    devrim sen ne dersin

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla trafik deneyimin 7yoksa tavsiye etmiyorum Burak, Şile hafif trafikle çekilebilecek bir yer ama Beşiktaş'ın Riva tesislerine kadar aşırı bir trafik var, geçen sene yol çalışması vardı işkence gibiydi...
    İşte bizim evin oradan aradan direk tepeüstüne çıkış var o düşündürüyo beni de kestirmeden baya yakın bi yere çıkabiliyorum Riva tesislerine...
    Tabii beni esas düşündüren ehliyet olayı

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı HeruNolweo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bizim evin oradan aradan direk tepeüstüne çıkış var o düşündürüyo beni de kestirmeden baya yakın bi yere çıkabiliyorum Riva tesislerine...
    Tabii beni esas düşündüren ehliyet olayı
    Ehliyet yoksa hiç girme

Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burak genede kendin karar ver abi ama bir yerlerdende başlamak lazım abi

devrimin dediği yoldan gideriz zaten yoluda o biliyor
    götür bizi devrim kafana göre ya o değilde hani polonezköyden geçen bir yol vardı ordanmı gitsek orası da o çok güzel bir yolmuş ne dersiniz.
    devrim sen ne dersin
    Polonezköy tarafından gitmedim hiç, yolunu bilmiyorum ama earth ten harita çıkarılabilir, alternatif yol

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    [QUOTE=draggy;1494388]Ehliyet yoksa hiç girme

QUOTE]

İnsan bi gaz verir ya böyle yapılır mı hiç o zaman yine artçı artçı gelicem ben

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    ben sana gaz veririm ama seni düşünüyorum arkadaşım

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana gaz veririm ama seni düşünüyorum arkadaşım
    Yok doğru söylüyosunuz arkadaşlar ben işin şakasındayım bir ay daha sabredicem şunun şurasında

Motosikleti
    Dragstar 650
    [QUOTE=HeruNolweo;1494407]
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet yoksa hiç girme

QUOTE]

İnsan bi gaz verir ya böyle yapılır mı hiç o zaman yine artçı artçı gelicem ben
    Jandarma ve trafik kontrol yapıyor o yolalrda o yüzden söyledim yoksa motoru ehliyet sürmüyor

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Yok çevirme varsa riske girmemek lazım
    Bu arada Kanuni Müşteri Hizmetlerine vidalarım için aşağıdaki maili attım bakalım ne cevap vericekler. Büyük ihtimalle yarın cevap gelir Biliyosunuz bende eksik bir vida olayı var kendim nalburdan hallettim ama normal vida ve civataların yerini tutmuyo nitekim arka krom parçaları takmadım orjinal vidalar gelmeden ama sallanma olayını çözdü en azından

Merhaba,

Size daha önce belirtmiş olduğum vida ve civatalar için tarafınıza Motovizyon tarafından talep yapılmış olmasına rağmen uzun zamandır bu 4 adet vida ve civata için herhangi bir geri dönüş olmadı. Şu an motorumun arka krom parçalarını takamadan nalburdan almış olduğum vidalar ile kullanmaktayım. Hak verirsiniz ki özellikle bir cruiser kullanıcısı için bu pek keyif verici bir durum değil. Bu konu ile ilgili yorumlarınızı rica ederim.

İyi çalışmalar.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bugün de büyük bir heyacanla bayiye gittim ama evrak eksikliği yüzünden bugünde yetişmedi plaka ruhsat, tam 9 gün oldu söz keseli bir terslik olmaz ise
    yarın akşam üstü motoruma binme keyfini yaşayacağım.
    Dersim 17.00 da bitiyor. Soluğu doğruca motorcuda alacağım.
    Bu arada Yörük uzun bir aradan sonra yine yayında...
    rebe teknik bilgilerini bizimle paylaşarak tecrübe sahibi olmamıza katkılarını takdirle karşılıyorum
    vee iyi dileklerini sunan mrock,rebel,yörük,nightshif,dragg gibi ,eğer atladıklarım varsa kusura bakmasınlar, forum üyesi arkadaşlarıma teşükkür
    eder sizede sağlık ve mutlu sürüşler dilerim bendee..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar arkadaşlar.nasılsınız baklım?herşey yolundadır umarım.

koray abi bu sefer kısa kısa da olsa yoğunluktan dolayı ayrı kalabiliriz ama bu kadar büyük olmayacak inşallah.

orhancım evlilik olayı baya pahalıya patlayacak gibi geliyor banada ama bakalım.halledicez bir şekilde.

devrim tekrar memnun oldum tanıştığımıza umarım en yakın zamanda yüz yüze de tanışırız.tıpkı diğer arkadaşlarla yapmak istediğim gibi..

murat buji olayını çok iyi anlatmışsın buna ihtiyacım vardı.benim şöyle bir küçük sorunum var.motoru aldığım arkadaş sanırım selenin altındaki benim takım çantasını vermemiş bana.bulamadım.buji anahtarı ve diğer edevatları kendim alacam artık.

burak abi ehliyet almadan aman yola çıkma öyle geniş kapsamlı polisler motorlulara iki kat daha fazla arıza veriyorlar gibi geliyor bana.

mitmuallim iyi niyetiniz için çok teşekkürler.yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere.geç olsun güç olmasın,en yakın zamanda hayırlısıyla motorunuzun keyfini çıkarmanız dileğiyle..

arkadaşlar fazla kalamayacağım.yayına sık sık böle aralar vermek zorunda kalacağım.ama inşallah bu dönemi de atlatacağım.görüşmek üzere herkese kazasız belasız sürüşler,seyirler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler