Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T gv 250
    R_E_B_E_L teşekkürler paylaşım için.

air brush olayı daha öncede söylediğim gibi sabır isteyen bir iş. dün ingilterede bir kurs buldum. ayarlayabilirsem nisan da ona gitmeyi düşünüyorum...sertifika programına yetişemiyorum tarih olarak ama en azından ekipman kullanımı ile ilgili faydası olur...gerisi çalışmaya kalıyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    hadi hayırlı olsun öznur.. murat valla bu anlatım süper oldu.. artık kendim yapabilirim bu işleri.. çok çok faydalı oldu.. ellerine sağlık.. filtrelerin ödemesini ne şekilde yaptın ? 2. si yağın 1.5 litre koyulabilmesi için yağ şişesinin kenarında seviyeyi görebilmek için şeffaf bölüm varmı ? 3. sü penguenler neden uçamaz ?
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    1 lt yağ için 19 TL pahalı geldi bana, o fiyata motul alırsın ayrıca ucuz bulduğunuzda yağ filtresi, hava filtresi ve değiştirdin mi bilmiyorum hava filtre ve yağ filtre contası yedekleyin; gasket contası, yedek lambalar, yedek sigortalar ve debriyaj, gaz teli yedekleyin; başıma geldiğinden biliyorum acil ihtiyaç duyduğunuzda hemen bulamıyabiliyorsunuz

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    koray ve draggy merhaba,

koray ödemeyi kredi kartı ile yaptım (internetten alışveriş için güvenli k.k.ım var).Ödemeyi yaparken ürünleri teslim alacağın bayiyide işaretliyorsun.Ürünler sana değil bayiye geliyor ve oradan alıyorsun.0,5 litre ölçmek için, önce bir litrelik yağın birini motora boşalttım dolu olanı boş olana ölçerek (ölçü çizgileri yardımıyla) döktüm böylece tam 0,5 lt ölçebildim.Abi son soruya çalışamadım.Evde elektrikler kesikti.

Draggy fiyat yağın fiyatı konusunda bende emin değilim.Fakat İzmit 'te bulabildiğim en iyi seçenek bu idi.Bunda sonrakilerde yağın teminini sağlamak için senin tavsiyelerine ihtiyacım olabilir.

Hava filtresinide değiştirdim.Yağ pompası filtresi kapak contası sanırım kastettiğin.Durumu iyi idi.Değiştirmedim.

Gasget contası nedir?Anlayamadım.Tarif edermisin lütfen
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı R_E_B_E_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray ve draggy merhaba,

koray ödemeyi kredi kartı ile yaptım (internetten alışveriş için güvenli k.k.ım var).Ödemeyi yaparken ürünleri teslim alacağın bayiyide işaretliyorsun.Ürünler sana değil bayiye geliyor ve oradan alıyorsun.0,5 litre ölçmek için, önce bir litrelik yağın birini motora boşalttım dolu olanı boş olana ölçerek (ölçü çizgileri yardımıyla) döktüm böylece tam 0,5 lt ölçebildim.Abi son soruya çalışamadım.Evde elektrikler kesikti.

Draggy fiyat yağın fiyatı konusunda bende emin değilim.Fakat İzmit 'te bulabildiğim en iyi seçenek bu idi.Bunda sonrakilerde yağın teminini sağlamak için senin tavsiyelerine ihtiyacım olabilir.

Hava filtresinide değiştirdim.Yağ pompası filtresi kapak contası sanırım kastettiğin.Durumu iyi idi.Değiştirmedim.

Gasget contası nedir?Anlayamadım.Tarif edermisin lütfen
    Motor bloğunun contası, debriyaj balatalarının değişmesi gerektiğinde yan taraf açılır komple, açılıktan sonra gasket contasının mutlaka değişmesi gerekir, gasket contası yüzünden 1 hafta yatmıştı motorum, sanayide de kestirilebilir ama tavsitye etmiyorum çok zorunlu kalmadıkça. Aşağıda resmi var sizin motorunuz için olanının :

GV 250 parça kataloğu :

http://www.nsis.com.br/jovi/motoscus...arts_Pecas.pdf

Buda gasket kırmızı daire içine aldım :

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Rebel , bu ve bunun gibi paylaşımlar teknik olarak işten anlamayanlar ve birazda kurcalamaya korkanlar için cesaret ve bilgilendirici oluyor .
    resimler büyük boyu ta çıksa idi daha güzel olurdu ama neyse
    bilgi paylaşımın için teşekkürelrr tecrüberi takip etmeye devam edeceğiz...

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Draggy verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Yedeklemenin önemini bugüne kadar düşünmemiştim ama şimdi öğrenince kritik bir konu olduğunu anladım.Seninde tavsiyelerinle kendime yedek malzeme stoğu yapacağım (abartmadan).

Mitmuallim; güzel sözlerin için teşekkür ederim.Motosiklete her yaptığım işi burada paylaşacağım.Resimlerin üzerinde tıklarsan büyük hali açılıyor.Ama bundan sonra büyük resimler koymaya çalışacağım.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    merhaba arkadaşlar
    murat süper anlatmışsın ellerine sağlık. bu arada hava filtresi ne öyle yaa çok kirlenmiş yarın bende değiştireceğim bu arada hava filtresi fiyatı ne?
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    herkeslere merhaba.. yeni geldim dersten.. ya bi fikrim var ama ne dersiniz? muhabbet için ayrı topic açsak.. bilgilendirme yazıları burada olsun biz diğer topicte muhabbet edelim olmazmı ?

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Tarkan merhaba;

Hava filtresini 35 TL 'ye aldım.Bu arada programını yaptığım motorla ilgili başka işlerde var onlarıda burada paylaşacağım.

Koray hoşgeldin.Tekrar ne zaman buluşacağız.Özledim valla .

Motosikleti
    murat hava güzel olsaydı buluşurduk yarın.. benim ders 2 de bitiyor bende özledim abi valla.. tarkanla burakların işi olmasaydı buluşurduk bu hafta yine...

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Yağmur yağmazsa görüşelim o zaman.Haberleşiriz yarın.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    havalar müsade etmiyor arkadaşlar bir türlü bu nasıl olacak ya ne zaman güneş yüzü göreceğiz
    bu arada barajların %90 dolmuş arkadaşlar bu da güzel birşey aslında
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    murat o zaman yarın telefonlaşırız.. iyi süper sakın bu yaz su sıkıntısından bahsetmesin kimse.. inanmam çünkü.. bu arada egzostların resmini koyuyorum bu hafta taktırıcam bunları.. şu kararmaya karşı bir çözümü olan varmı?

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Koray sen o egsostları takmadan getir haftaya cumartesi bir parlatalım
    Bu arada işimiz olmasa çok güzel olurdu bu cumartesi hepberaber bişiler yapabilseydik ama haftaya inşallah hava da güzel olur da hepberaber bi krom parlatırız
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    haftaya buluşabilirsek süper olur motorlarla.. umarım çıkar bu kararmalar.. çıkmasada sırf meraktan taktırıcam..

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selam dostlar...

Murat ve draggy verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Güzel paylaşım oldu

Korayım kardeşim, demek gürültülü egzosları taktırmayı düşünüyorsun artık. Taktır kardeşim taktırda bakalım sesine
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    gadaşım deneyeceğim bakalım nasıl olacak.. çok abartılı olursa anında çıkarıcam..

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gadaşım deneyeceğim bakalım nasıl olacak.. çok abartılı olursa anında çıkarıcam..
    Dene bakalım kardeşim. Tahmin ediyorum, öyle çok gürültülü olursa sevmezsin sanırım
    ..::.. GO ..::..

[..] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar gv250 almaya niyetim var Okuduğuma göre oldukça beğenilen tavsiye edilen bir motor.3500 tl şu anda nakitim var üzerine sanırım 1-1.5 daha toplamam gerekcek Buda yazın sonuna falan denk geliyor.Yazın sonunda fiyatlarda çok yükselme olur mu? Sahibindende baktığımda 4-5 arası alıcı buluyor sanırım motor çoğunlukla.Alırken nelerine dikkat etmeliyim.Severek kullanan arkadaşlar ilk alırken nelere dikkat etmem gerektiğini söyleyerek yardımcı olurlarsa sevinirim.Belkide 2 aya kadar alırım belli olmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler