Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Kendi Motosikletlerimin Fotoğrafları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlgi alanları
    Bence gerçek motor sevgisi maddiyatta el verince sanırım böyle olmalı.Kimine göre çok para harcamış kimine göre para çoksa seviyorsan yaparsın denmiş.Ne olursa olsun senin yazılarında içtenligi hissettim inşallah daha güzellerinide yaparsın. Tabii bizimle paylaşmanı hep isterim sonuçta , senin şuan yaptıgını sanırım birazcık çalışıp para biriktirmek gerekecek ;) .
    Motorize07.com Antalya Team

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı Guclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrı ayrı herkese tekrar teşekkür ederim , inşallah bir gezide beraber olabilirsek isteyen olursa motosikletimi verebilirim , gezi boyunca istediğiniz gibi test edebilirsiniz
    Bende dün gelen yeni üye sayısında ki artış ile online rekorunun sebebini çözmeye çalışıyordum

Kazasız belasız sürüşler, motosikletler birbirinden güzel, Allah herkese en güzelini nasip eder inşallah

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı donniedarko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki herşey iyi güzel de 450-500 eksra beygir gücü neden yani o makinenin gücünün tamamını kullanabilecek yol ve ortam yokken? yani eğer amatör amaçlarla kullanılıyorsa tabi profesyonel amaçlı kullanılıyorsa ona bişey diyemem bir de yaptığın maksimum hızı merak ettim
    Yanlış anlama, sorunu eleştirmiyorum, sadece aklıma gelen olasılıkları yazıyorum.

Gücü kullanmak için tahminimce çok uzun yol olması gerekmez. Zaten çok kısa sürede istediği hıza ulaşacaktır. 1200-1300 kg'luk 150-170 HP'lik arabayla bile İzmir'deki bir çok her yolda 200 km/saat hız anında aşılabiliyor. 200-250 kg'luk ve 450-500 beygirlik bir araçla ise hayli hayli aşılır. Zaten sadece gücünü hissetmek veya sesini duymak için bile olabilir. Bir de bunu oluşturmasının verdiği zevk vardır. Model uçak ya da model araba yapmaya da benzetebiliriz. Bir amaca hizmet etmesi de gerekmeyebilir. Hatta bazen tamamen keyfe yönelik mantıksız zevkler de olabiliyor, örneğin futbol taraftarlığı, dizi seyretme, kağıt oynama gibi. Ben 13-15 yaşında kit olmadan dikiş makaralarıyla, kablolarla, elektrik motorlarıyla, alüminyum ilaç kutularıyla falan uzaktan kumandalı arabalar, 4 cm tahtayı bile delen elektronik ateşlemeli top, katı yakıtlı türbinli araba, paraşütlü füze yapardım. Bir işime yaradı mı? Hayır ama çok zevkliydi. Gerçi şimdi aklımda jet motoru yapmak var. Bakalım tembelliğimi yenersem deneyeceğim. Yani zevklerimizin çok mantıklı olması da gerekmiyor. Vaktini harcarken zevk alıyor musun? Motosikleti zevk için kullanıyorsan, çok mu mantıklı? Bana sorarsan hayatımdaki en mantıksız olay. Hayatımı bu kadar riske attığım başka hiç bir durum veya alet yok ama binerken korkunç zevk alıyorum.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Ayrı ayrı herkese tekrar teşekkür ederim , inşallah bir gezide beraber olabilirsek isteyen olursa motosikletimi verebilirim , gezi boyunca istediğiniz gibi test edebilirsiniz , bu arada kışın motosikletleri kapalı garajıma alıyorum , kapalı garajım doğal gazla ısınıyor hafif ılık bir ortamda duruyorlar , 50'den fazla temizlik kimyasalı kullanıyorum , düzenli hava kompresörüyle toz temizliğide yaparım .
    İşte ikinci el kimden alınır diye soranlara iyi bir cevap olmuş
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

geçerlii.. para var huzur var fazla söze gerenk yok

motrların çok güzerlmiş güle güle kullan

clay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    güle güle kullan... allah kaza bela vermeden sürmeyi nasip ettssiinnnn.

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zenginlik göreceli bir kavram ancak şöyle diyebilirim , şükür kimseye muhtaç olmadan geçiniyoruz , ben iktisat doktorası yaptım dolasıyla ekonomistim ancak esas mesleğimiz , gemi ve büyük tonajlı motoryat inşa eden bir aile şirketimiz var , özetle böyle

Özeti buysa zaten, devamına gerek yok.
    Eyvallah, ben de Harley severim, zengin olsam bir tane alırdım. Ama siz biraz abartmışsınız be üstat, Türkiye için bu durum varoşta Ferrari'ye binmeye benziyor . Ayrıca merak ettiğim şu, 400 Beygirlik Haybusanın gidebileceği kalitede yol var mı ki TR'de. Sanırım pistte kullanacaksınız.
    Kazasız belasız kullanın ne diyim.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Ya Türkiyede yol yok diyen arkadaşlar var. Ben heryerde o kadar boş otobanlar görüyorum ki yeter ki insan gaza basmak istesin 500 km/h de yapar. Yol yok yorumu bana kalırsa yanlış . Ben genelde arabayla her yolda her istediğim hızı yapabiliyorum
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

mimarsuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 250 c
    Herhangi bir pozitif konuda Türkiye'nin en iyisi olmayı kafasına koyan herkesi peşin peşin tebrik etmek lazım.
    Sevgili Güçlü; Manevi destekten başka bir şeye ihtiyaç duymadığını sanıyorum. Allah kolaylık versin. Umarım Türkiyenin en güçlü motorunu yaparsın.

Elini çabuk tut, sırada dünyanın en güçlü motorunu yapmak var.
    iki teker, çok gider...

Motosikleti
    Kısmet olursa Honda CBF 150
    Yaw abicim şunları alıştıra alıştıra koysana songoku"nun dediği gibi bünye kaldıramadı bakarken.Biz mondial"mi Asya"mı derken sen gaz verince tüm heves kaçtı yawww

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı LesPaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    you must be kiddin!.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=6955
    1 sene önce aynı kişi tarafından açılan benzer bir topik. ben de nerden hatırlıyorum diodum.
    Demek sadece motor değil doyumsuz olduğu konu.En az iki tane aynı topicten olmalı ki gözümüz doysun...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı the_cayman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya Türkiyede yol yok diyen arkadaşlar var. Ben heryerde o kadar boş otobanlar görüyorum ki yeter ki insan gaza basmak istesin 500 km/h de yapar. Yol yok yorumu bana kalırsa yanlış . Ben genelde arabayla her yolda her istediğim hızı yapabiliyorum
    +1

Doğru söylüyorsun. İzmir cıvarında bile Çeşme (hızlı bir arabayla 20:03 dakika sürüyor) ve Aydın otoyolları var ve bunların bazı kısımları da en üst hızı yapmaya müsait. Mesela Çeşme otoyolunda düz bir kısım var, oraya gelmeden önce köprünün altında viraja 250km/saat ile girebilirsen yolun sonunda (10 yıl kadar önce) bir arkadaşın 330 km/saat (duyduğumu söylüyorum, belki yalandır) basan 12 silindirli BMW 8.50i özel yapım bir arabası vardı. (Başka arabalar da vardır ama bu benim bildiğim).

Aydın yolu zaten genelde daha düz, yani üst sınırlarda daha rahat gezersin. İstanbul'da da otoyol sıkıntısı olacağını sanmıyorum. 1993'te oradan ayrılıp İzmir'e geldiğim sıralarda da İstanbul'da otoyollar vardı ve ben de 3.20i'mle uzun süre üst hızımda yol alabiliyordum. Şimdiki arabam daha güçlü ve istediğim anda Ankara Asfaltı'nda ve Altınyol'da bile anında 200'ün üzerine çıkabiliyorum, tabii az trafik olsa bile sağ tarafı boş olduğu halde soldan gidenler 100-120 km/saat hızla aktığından +200 km/saat hızla çok sağlam slalom yapmak zorundasın. Ancak bunu bu yolda yapmakla çok gereksiz risk alırsın. O yüzden illa ki sürat yapacaksan en iyisi otoyollar.

Motorda ise bu kadar kasmasına gerek bile yok. Çok daha kısa sürede o hıza ulaşacaktır. Güç/ağırlık oranına bakar. Arkadaşın motoruyla ise yapabileceklerini dahi düşünemiyorum.

Yani sonuçta hız yapacak yol var. Kurallara karşı gelen bir kişiliğin varsa, cesaretin varsa ve altındaki araba/motor güçlüyse istediğin sürate ulaşırsın.

Motosikleti
    600rr turuncu
    yanlış anlamada GUCLU arkadasım ben 8,000 ytl bır araya getırıp 600rr almak için ugrasıyorum sende maşallah sürüsüne bereket makinalar.....

allah olmaya versin birader ne diyim
    tek TEKERİM, düyayı GEZERİM , KIZIMI ÇOOOKKKK SEVERİİİMMMMM

Guclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olumlu olumsuz tüm mesajlar için ayrı ayrı teşekkür ederim , emeklerinize sağlık , allah inşallah hepinize çok daha iyilerini nasip eder , iş temposu yüzünden çok sık siteye giremiyorum , atladığım bir sorunuz varsa , şimdiden özür dilerim , herkese saygılar sunarım .
    Caffe La Notte / Suadiye Çınarlı Sokak

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom

Agaa!!!! Büyüksün

söylenecek herşeyi söylemiş zaten benden önceki arkadaşlar.
    bu sevda hiç bitmesin..hep daha büyüsün bu heyecan..HEPİMİZ İÇİN

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    wayy be abicim hayırlı olsun ALLAH daha çok versin.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Sizin gibi insanların, sitemizde ve ülkemizde sayısının artması bizleri ikinci sınıf araç yerine koyan insanların bizleri anlayabilmesi ve trafikte bizlere karşı daha dikkatli olması için çok önem arzetmektedir.

Samimi yaklaşımızdan dolayı sizi tebrik ederim. Herşey gönlünüzce olsun.
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    her kula nasip olmaz kıymetini bil
    MT ANTALYA

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    arkadasım
    bukadar motor sana cok gelır hanı dıom bı tanesını wersen bana ben baksam ona nasıl olur he uyarmı sana e 4 une bırden bınemessın su hayabusalardan bırını sen wer bana yaw?
    Metehan Akçakaya B rh(+)

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler