Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125ST

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    /Honda CBF 150/Bajaj Discover 125ST
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son sürat 100-110 yapıyor demek ayrı şey, 100 den aşşağıya düşmüyorumm demek ayrı şey. lafı istediğimiz gibi anlamayalım, doğru okuyup, analiz edip doğru yorumlayalım yazılanları
    Sen discover kullandinmi 12bin yaptinmi neyin bos muhabbetini yapiyosun kimseyi inandirma gibi bi çabam yok herkesin özgür düşüncesi benim discover 120 km Hiz yapiyor düz yolda ;)

Ayrıca '100 km hizdan assagiya dusmuyorum'
    '100-110 son Hiz' 2 sinin arasındaki fark nedir acaba öğrenebilir miyim

En kisa zamanda prof makine ile çekip koyacagim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son sürat 100-110 yapıyor demek ayrı şey, 100 den aşşağıya düşmüyorumm demek ayrı şey. lafı istediğimiz gibi anlamayalım, doğru okuyup, analiz edip doğru yorumlayalım yazılanları
    yoo doğru anladım hocam.. 100 ile sabit hızla gidebiliyorum. daha zorlasan daha yüksek hızlara çıkabiliyor. hele hele 12.000 km yapmış discover için bu doğrudur yani. inanırım.
    gknstyle bunu beğendi.
    birGarip..

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    selam beyler bende 600 km ye geldim yarın ilk bakımına götürcem. şu benzin göstergesi,evet bendede 350 km'den sonra düşmeye başladı. ama sorun etsem mi etmesemmi bilemedim. çok problem değil yedek deposu var, zaten bide 350 km'den sonrada olsa ibre düşüyo nihayetinde. şu ana kadar başka bi sıkıntım yok.Birde benzin alalı 510 km oldu daha yedeğe düşmedim. rodajdan sonra bu motorla bi depo ile hedefim en az 700-750 km gidebilmek. saygılar...

Hayırlıcumalar değerli arkadaşlar...

İki gün önce bir büyüğümüzden mail aldım. Yayınlamak için de izin istedim. Sağolsunlar az önce mail göndermişler. Ben de müsadenizle yayınlıyorum. Şahsen çok memnun oldum. Özellikle şu bakımdan da memnun oldum. Discover modelinin kullanım amacına tam uygun bir yazı olmuş. Gerçekten Türkiye'mizde eksik olan algı bu. Motosiklet bir keyiftir ama aynı zamanda siz keyifle yolculuk yaparken size alternatif bir trafik aracı olarak çok kolay bir çözüm sunar. Hem de otobüs ya da dolmuşa verdiğiniz para kadar bir bedel ödersiniz. Mesajlar hakikaten çok güzel. Kendisine çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum...

"Ekrem bey bir vesile ile tanıştığımıza çok memnun oldum. Bir müşteri olarak istediğim doğru bilgiyi müşteri temsilcilerinin yeterli cevabı verememesi üzerine konuyu takip ederek bizzat telefonla beni aramanızı; görev anlayışınız ve olgun kişiliğinizden, müşteriye verdiğiniz önemden kaynaklandığını gördüğüm için öncelikle çok teşekkür ederim.Ben 57 yaşındayım.Bir kamu kuruluşundan 1998 yılında emekli oldum ama yine çalışma hayatım devam ediyor.Gençliğimde tam doyamadığım motor tutkusu 2011 yılında tekrar canlanmaya başladı.

Kuralkan ailesi ile 2011 yılında yeni GV 250 hyosung motor almakla başladı. Keyifle bindikten sonra özel bir durumum nedeniyle 1 yıl sonra sattım. 2013 yılında tekrar yeni bir GV 250 satın aldım ve halada biniyorum.Geçen yıla kadar, Motor bir tutkuydu benim için sadece hafta sonları fırsat buldukça biniyordum.

Bir firmada üretim müdürlüğü yaptığım için her gün işe gelip gittiğim yol mesafem 50 km. Hafta sonları kullandığım motorumu hafta içindede havanın iyi olduğu günlerde işime gelip gelirken de başladım.Baktım ki hem ekonomik oluyor,hemde sabah akşam motora binmenin zevkini alıyorum .Eve vardığımda günün yorgunluğunu atmış oluyorum ve çok sevdiğim bir işi yaptığım için ruhen de çok rahatlıyorum. Artık motor benim için bir tutkunun haricinde birde ulaşım aracım oldu. Bu senede fuarda Bajaj Discover 125 ST ile tanıştım. Çok hoşuma gitti ve günlük kullanım için Nisan ayında satın aldım. Şimdi havanın müsade ettiği günlerde işe gidip geliyorum.Hem daha ekonomik bir araç oldu hemde şehir içinde trafikte çok daha rahat kullanıyorum. Rodaj süresinde belli kurallara uyduğumuz için yakıt miktarını tam ölçmedim, net bilgi veremeyeceğim ama çok mu çok ekonomik olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü motorumu bayiden aldığımda 10 litre benzin almıştım. 600 km sonra benzin ibresi belki yanıltabilir diye tekrar benzin aldım. Büyük motoruma göre çok az yakıyor. Civardan da duyuyorum; Bajaj kullanan motor kuryeleri önceki motorlarına göre kıyaslama yaptıkları için,onların da çok memnun oldukları söyleniyor..

Ekrem bey;Bizleri böyle bir motorla tanıştırdığınız için teşekkür ederim.
    Ayrıca dileğim ülkemizde motor artık bir ulaşım aracı olarak kabul edilmeye başlansa ,olabilecek enerji tasarrufunu,zaman tasarrufunu ve ekonomik tasarrufun boyutlarının ne kadar olacağını tahmin bile edemiyorum. Her gün işine kendi araçları ile gidip gelenlere kesinlikle arabalarını bir kenara bıraksınlar bir motor alıp keyifle işe gelip gitsinler. Ülkemizde de artık motorun bir araç olduğu trafikte onlarında olduğu bilinci gün geçtikçe artıyor. Motorsiklet kullanmanın ve ehliyetini almanın ciddiyeti her geçen artmaktadır.

Ekrem bey bunları sizin samimiyetinize sığınarak paylaştım.

Saygılarımla..."
    senai 2180 bunu beğendi.

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    ah BAJAJ ah yaktın beni ................. SEVİYORUM BU MOTORU...........

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    100 km hızdan dan aşşağıya düşmeyen tüm kurye ve apaçi kardeşlerime selam olsun. 22 yıldır motor kullanıyorum demekki ben bu işi bilmiyorum(!)
    ucanteneke5 bunu beğendi.

Motosikleti
    22 senedir kullanman tecrübe ifade eder yanliz her motosiklet farklidir her tecrübeyle uyuşmaz anladinn. 22 yil motor kullanan arkadaşlara selam olsun..

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Markayıda geçtik model fanatikliği çıktı. Gknstyle kuryelik yapiyordunuz sanırım. Bakımlarda extra masraf çıkardımı acaba. İyi günler.

Motosikleti
    Evet kurye yapiyorum Hayir extra masrafi yok bakim çizelgede ne deniyorsa onlar değişti

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    [QUOTE=gknstyle;3354572]Sen discover kullandinmi 12bin yaptinmi neyin bos muhabbetini yapiyosun kimseyi inandirma gibi bi çabam yok herkesin özgür düşüncesi benim discover 120 km Hiz yapiyor düz yolda ;)

arkadaşım bende kuryelik yapıyom merak etiğim şü çok övdüğün ve 100 den aşağı düşmeden gidiyom dedğin diskoveri burdan çıksak çorluya kadar sürekli 100 km.hızla gidebilirmi?
    sürekli sabit hızla gitmek bu demek öyle istanbul içinde 100 yaptım 120 bile yapar demiceksin.
    yorumlarına bakılırsa istanbul dışı pek seyhatin olmamış oma burda bol bol yazıyon.
    ben zamanında mz le bile yurt dışına giderken 301 mez çatalcadan sonra 100 le gidemiyodu o yüzden sürekli 100 ve üstü gidebilmek için su soğutmalı 600 cc üstü enduro almıştım.
    kuryelerin çoğu tanır beni uçanteneke dersen bilirler gel bi deneme yapalım ben cbf 150 ile gelicem onu denedim sürekli 100 ile gidiyo ama 200 lük piston silindir olduğundan dolayı.
    twona ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    [QUOTE=ucanteneke5;3356015]
    Alıntı gknstyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen discover kullandinmi 12bin yaptinmi neyin bos muhabbetini yapiyosun kimseyi inandirma gibi bi çabam yok herkesin özgür düşüncesi benim discover 120 km Hiz yapiyor düz yolda ;)

arkadaşım bende kuryelik yapıyom merak etiğim şü çok övdüğün ve 100 den aşağı düşmeden gidiyom dedğin diskoveri burdan çıksak çorluya kadar sürekli 100 km.hızla gidebilirmi?
    sürekli sabit hızla gitmek bu demek öyle istanbul içinde 100 yaptım 120 bile yapar demiceksin.
    yorumlarına bakılırsa istanbul dışı pek seyhatin olmamış oma burda bol bol yazıyon.
    ben zamanında mz le bile yurt dışına giderken 301 mez çatalcadan sonra 100 le gidemiyodu o yüzden sürekli 100 ve üstü gidebilmek için su soğutmalı 600 cc üstü enduro almıştım.
    kuryelerin çoğu tanır beni uçanteneke dersen bilirler gel bi deneme yapalım ben cbf 150 ile gelicem onu denedim sürekli 100 ile gidiyo ama 200 lük piston silindir olduğundan dolayı.
    Ben Beylikdüzü kartal arasi git gel yapiyorum gayet 100 km sabit hizla gidiyorum.ayrıca istediğimi derim saygi duyucaksin.. DİSCOVER 1200 km testi var oradan bakarsan sabit 4 saat 6 saat durmadan gittiklerini goruceksin ve burayada bol bol yaziyorsam hayvan gibi km yapiyorum insanları bilgilendiriyorum yanlismi yapiyorum acaba ..test denemesi yapildi benzin havadan inmiyor bana varsa suphen al bi discovery testini yap
    Şunada emin ol gunde en az 200-300 km yol yapiyorum mz gibi guc dusmesi yapmiyor sabit durmadan bagcilardan sabiha gokcene gidiyorum 10 dklik evrak tesliminden sonra basiyorum marsa besiktasa hic gaz kesmeden 100 km geliyorum ben kullandigim 12 bin km yaptigim motorum hakkinda konusyorum tecrubeyi farkli motorlarla karistirmayalim her ikiside farklidir kullan yap km sonra yorum yap. saygilarr
    Yola Her Çıktığımda azrail'le Selamlaşmak Zorundamıyım

Motosikleti
    Bilgisiz kimse savaş davuluna benzer. Sesi çok, içi boştur...
    OnurTr ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    [QUOTE=gknstyle;3356104]
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben Beylikdüzü kartal arasi git gel yapiyorum gayet 100 km sabit hizla gidiyorum.ayrıca istediğimi derim saygi duyucaksin.. DİSCOVER 1200 km testi var oradan bakarsan sabit 4 saat 6 saat durmadan gittiklerini goruceksin ve burayada bol bol yaziyorsam hayvan gibi km yapiyorum insanları bilgilendiriyorum yanlismi yapiyorum acaba ..test denemesi yapildi benzin havadan inmiyor bana varsa suphen al bi discovery testini yap
    Şunada emin ol gunde en az 200-300 km yol yapiyorum mz gibi guc dusmesi yapmiyor sabit durmadan bagcilardan sabiha gokcene gidiyorum 10 dklik evrak tesliminden sonra basiyorum marsa besiktasa hic gaz kesmeden 100 km geliyorum ben kullandigim 12 bin km yaptigim motorum hakkinda konusyorum tecrubeyi farkli motorlarla karistirmayalim her ikiside farklidir kullan yap km sonra yorum yap. saygilarr

bak kendin söyliyosun işte beylikdüzünden kartala diyosun bende sana istanbul dışına çık ta gör diyorum.
    bende yıllardır çatalca izmit arasında evrak taşıyom her iki senede bir motor yeniliyom 1996 dan beri kuryelik yapıyom 12 binlerden değil birmilyoniküzbinden fazla kilometre yapmışımdır istanbul türkiye ve yurt dışına.
    demek istediğim sen burda sallarsın sonra biri gidip alır çıkar burdan ankaraya yola bi bakar ki daha boluya varmadan diskoveri başlar 80 lerde seyretmeye sonra kulakların durmadan çınlar.
    diskoveri testinde 6 saat sabit 100 km.ile gittik demiyo çünkü gidemez 30dakka bile otobanda gitmez bayılır istersen bugün çık ve bize video çek en az 30 dakka boyunca sürekli 100km.ile git bizde susalım ama olmazsa sen susacaksın.
    twona ve senai 2180 bunu beğendiler.

Motosikleti
    [QUOTE=ucanteneke5;3356655]
    Alıntı gknstyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bak kendin söyliyosun işte beylikdüzünden kartala diyosun bende sana istanbul dışına çık ta gör diyorum.
    bende yıllardır çatalca izmit arasında evrak taşıyom her iki senede bir motor yeniliyom 1996 dan beri kuryelik yapıyom 12 binlerden değil birmilyoniküzbinden fazla kilometre yapmışımdır istanbul türkiye ve yurt dışına.
    demek istediğim sen burda sallarsın sonra biri gidip alır çıkar burdan ankaraya yola bi bakar ki daha boluya varmadan diskoveri başlar 80 lerde seyretmeye sonra kulakların durmadan çınlar.
    diskoveri testinde 6 saat sabit 100 km.ile gittik demiyo çünkü gidemez 30dakka bile otobanda gitmez bayılır istersen bugün çık ve bize video çek en az 30 dakka boyunca sürekli 100km.ile git bizde susalım ama olmazsa sen susacaksın.
    hocam neden uğraşıyosunki. bu forumda bu tipler hep olacak bitmezler yani. şu bir gerçek; bir insan en çok bilmediği konu hakkında fikir sahibidir...

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    konu bence yanlış yerde tartışılıyor :(

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/127073-bajaj-discover-125-st-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-7.html

nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    insanlar bu forumu motorsiklet almayı düşündükleri için okuyorlar.. gereksiz atışmalarla vakit kaybetmek için değil. özellikle discoverdan başka marka ya da model motor alıp ya da işte bi test sürüşü yaptım köşeden döndüm geldim gibi discover hakkında tecrübesi olmayanlar ahkam kesmeslerse diğer fikir edinmek isteyen arkadaşlarımız için daha sağlıklı olacağına inanıyorum..
    ayrıca lütfen üsluplara dikkat edelim.

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    ben bugün bir discover aldım inşallah memnun kalırım.
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı nedimkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanlar bu forumu motorsiklet almayı düşündükleri için okuyorlar.. gereksiz atışmalarla vakit kaybetmek için değil. özellikle discoverdan başka marka ya da model motor alıp ya da işte bi test sürüşü yaptım köşeden döndüm geldim gibi discover hakkında tecrübesi olmayanlar ahkam kesmeslerse diğer fikir edinmek isteyen arkadaşlarımız için daha sağlıklı olacağına inanıyorum..
    ayrıca lütfen üsluplara dikkat edelim.
    evet bende bunu diyodum gknstyle ya kendisi istanbul içinde kulanıyo diye diskoveri nin şehir dışındada aynı olucağını zanediyo bende onu demeye çalışıyom yanlış yonlendirme oluyo birisi gidipte alıcak çok kaçar az yakar deyip çıkacak burdan izmire ve yolda kamyonlara yem olucak yazık değilmi
    bilinmesi gereken şehir içi ve uzun yol yani 200km.üzeri şehir dışına gidilcekse 250cc ve üzeri su soğutmalı makina almak gerek ki istediğin zaman sürekli 100km. ve üzeri sabit hızla gidebilesin.
    twona bunu beğendi.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    bajaj dıscover125st 2014
    ekrem bey slm en kısa zamanda bajaj pusular 150cc beklıyoruz inşalah araştırdım sankıbenım için yapılmış özelıklerı sıyah rengı çok hoş ilk müşterısını olmayı nasıp olur inşalah bana

Motosikleti
    Hernekadar yildizimiz barismasada sizi seviyorum twona - ucanteneke5
    Yola Her Çıktığımda azrail'le Selamlaşmak Zorundamıyım

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler