Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125ST

Motovento
    REKLAM ALANI
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki gün foruma bakmadım , kaç sayfa yazı gelmiş .Bir haftadır motorum arkadaşın kapalı garajında yatıyordu , dün aldım . Özlemişim kendilerini .
    Hala evin otoparkında kapalı garaj yapmaya çalışıyorum , sanırım 23 nisan da bitireceğim , kendime bayram hediyesi olacak .
    Sanırım akü sulu tip .Dün akşam tahliye hortumunu gördüm . İlk bakımda kuru tip ile değiştirmeyi düşünüyorum . Ekrem beyden gelen yakıt değerleri de iyi oldu . Sanırım bu yaz yollarda epey bajaj göreceğiz .hayırlı olsun alan arkadaşlara ve almaya niyetli olanlara .
    twona ve Garip bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birincisi; "cup" değil "cub" açılımı city urban bike. şehir içi kullanımı için yapılmış bu ördeğe benzeyen motorlar dünyanın en dayanıklı, en az yakıt tüketen motorlarındandır.

ikincisi; okuduğunu anlamak kapasite meslesidir, bu yüzden senle polemiğe girmeye niyetim yok çünkü senin okuduğundan çıkarımın bu olmuş demekki. burda benim babam seninkini döver muhabbeti yapmıyorum. ben özerk olarak fikrimi söyledim. ayrıca bajajı da kötülemedim yakıt oranının düşük olduğunun farkındayım ama amerikayı tekrar keşfede gerek yok bir çok motosiklet bu değerleri zaten yakalayabilir yani bu sadece bajaja özgü abartılacak bir durum değil. bunun dışında bajajı ister alırım, ister almam ben tüketiciyim. senin gibi fikri sabit, fanatik biriylede bunu tartışmam açıklama yapma gereğide duymam yani seni muhattap almam kendime.

sonuç: bajaj güzel bir tüketim değeri yakalamış ama bu kadar şaşkın tavır sergilemek bana garip geliyor. dediğim gibi bu değerleri bir çok motosiklet yakalayabilir. son olarak bajaj fiyatının hakkını veren gayet mantıklı ve güzel bir motor bunuda eklemek isterim, dediğim gibi bende boxer yada discover almayı düşünüyorum(her ne kadar nedimkurt istemesede umarım kızmaz)

Cahil ile sakın latife etme. Dili zehirli olduğundan gönlünü yaralar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

bu yüzden cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol...
    hocam emin ol cub olduğunu hemen herkes biliyor ama bu cup kelimesi forumda jargon haline geldiği için ben dahil bilen arkadaşlar da cup derler ona.ikincisi sen ne dersen de cupla vitesli ,hem beygir hem tork hem de boş ağırlık olarak fazla bir aleti karşılaştırmışsın ki yanlışı bence de baştan yapmışsın.burdaki amacım kimsenin hatasını yüzüne vurmak veya yanlışını düzeltmek değil ama crypton da olsa innova da olsa cup cup dır,1 lt ile 100 km devirse de gözümde vitesli motorun yanında değeri yoktur.ben de var ama öyle şehirde özellikle trafiğin yoğun olduğu şehirlerde kullanım kolaylığı falan da yok ,city urban bike mayk hikaye bildiğin köyde kasabada kullanılacak motor işte...
    nedimkurt bunu beğendi.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam emin ol cub olduğunu hemen herkes biliyor ama bu cup kelimesi forumda jargon haline geldiği için ben dahil bilen arkadaşlar da cup derler ona.ikincisi sen ne dersen de cupla vitesli ,hem beygir hem tork hem de boş ağırlık olarak fazla bir aleti karşılaştırmışsın ki yanlışı bence de baştan yapmışsın.burdaki amacım kimsenin hatasını yüzüne vurmak veya yanlışını düzeltmek değil ama crypton da olsa innova da olsa cup cup dır,1 lt ile 100 km devirse de gözümde vitesli motorun yanında değeri yoktur.ben de var ama öyle şehirde özellikle trafiğin yoğun olduğu şehirlerde kullanım kolaylığı falan da yok ,city urban bike mayk hikaye bildiğin köyde kasabada kullanılacak motor işte...
    buda sizin fikriniz saygı duyarım.

şunuda belirteyim ben crypton ile discover ı karşılaştırmadım. yakıt olarak bu km leri yakan başka motorlarda var demek istedim. o zaman ybr den örnek verelim çok ama çok az yakan bir motor. sabit 45-50 km süratlerde belki yakın yada aynı değerler yakalayabilir demek istedim ama herkes polemik olsun, tartışma olsun diye söylediklerimi kendi istediği tarafa çekmiş.

çok okumayan bir millet olduğumuz için okuduğumuzuda doğal olarak anlamıyor yada kendimize göre anlıyoruz. yazık!

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar merhaba

motora uygun branda arıyorum. kaç beden almalıyım ? ( arkaya çanta da takacağım ? )

fikri olan varmı ?

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    ekrem bey merhabalar, uzun süredir bajaj'ı takip ediyorum, tüm ürünleriniz hakkında genel bi memnuniyet hakim, kalite açısından tatminkar ürünler sunulduğuna şüphe yok fakat fiyatlar konusunda bizi üzdünüz o kesin, özellikle pulsar için bunu söylemeliyiz;

ama buradan kalkıp sizinle pazarlık yapacak değiliz elbette, yalnızca size bir öneri getirmek istedim, genelde birçok kullanıcının ilgiyle takip ettiği ve görüşlerine saygı duyulan barkın abimizden (altın elbiseli adam)bir deneme sürüşü bekliyoruz, bunu size bir pazarlama taktiği olarak tavsiye ediyorum, kendisiyle ne gibi koşullarda anlaşırsınız bilemem fakat davet ederseniz reddedilme ihtimaliniz az olur diye düşünüyorum (bu arada kendisini şahsen tanımam ama takip ederim), eğer gerçekten ürünlerinize çok güveniyorsanız kendisine emanet etmekten çekinmeyeceğinize eminim, saygılarımla.
    rebel_punto ve Garip bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı tozlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekrem bey merhabalar, uzun süredir bajaj'ı takip ediyorum, tüm ürünleriniz hakkında genel bi memnuniyet hakim, kalite açısından tatminkar ürünler sunulduğuna şüphe yok fakat fiyatlar konusunda bizi üzdünüz o kesin, özellikle pulsar için bunu söylemeliyiz;

ama buradan kalkıp sizinle pazarlık yapacak değiliz elbette, yalnızca size bir öneri getirmek istedim, genelde birçok kullanıcının ilgiyle takip ettiği ve görüşlerine saygı duyulan barkın abimizden (altın elbiseli adam)bir deneme sürüşü bekliyoruz, bunu size bir pazarlama taktiği olarak tavsiye ediyorum, kendisiyle ne gibi koşullarda anlaşırsınız bilemem fakat davet ederseniz reddedilme ihtimaliniz az olur diye düşünüyorum (bu arada kendisini şahsen tanımam ama takip ederim), eğer gerçekten ürünlerinize çok güveniyorsanız kendisine emanet etmekten çekinmeyeceğinize eminim, saygılarımla.
    ayrıca ekrem bey pulsar200 ns almayı düşünüyomda taksitli satışı yok varsada vade farklı var zaten bütçemizi zorluyoz bide vade farkı vermeyi düşünmüom vade farksız peşin fiyatına taksit istiyoz iyi çalışmalar
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    depomu hafta sonu fullemiştim. Bugun plaka işini hallettim gezdim dolaştım.. depomu fullettikten sonra 130 km yaptım haala gösterge en fulde görünüyor. acaba ne zaman azalmaya başlayacak ve tam dolu depo ile kaç km gideceğim merak ediyorum.
    nedimkurt bunu beğendi.

nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

motora uygun branda arıyorum. kaç beden almalıyım ? ( arkaya çanta da takacağım ? )

fikri olan varmı ?
    dostum canta demiri piyasada en uygun nazillide.. sahibindene discover canta demiri diye aratabilirsin. 60TL
    Garip bunu beğendi.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....
    wolf^^

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    depomu hafta sonu fullemiştim. Bugun plaka işini hallettim gezdim dolaştım.. depomu fullettikten sonra 130 km yaptım haala gösterge en fulde görünüyor. acaba ne zaman azalmaya başlayacak ve tam dolu depo ile kaç km gideceğim merak ediyorum.
    garip rodajın bitince 1 kez daha yedeğe düşürmeli yakıt testi yapar mısın ? en son rodajdayken 1 litre ile 35km gitmiştin. rodajdan sonra düşüş olacakmı merak etmekteyim ?
    saygılar
    Garip bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    PCX 125
    1 lt ile 37 yaptım. Mutlaka denerim o zaman. Su an 300 kmdeyim, testten sonra depoyu fişledim. Suan 170 km yaptım hala ibre full gösteriyor

------

Scooter ile takas teklifine açığım arkadaşlar,vitesli motor pek hoşlanmıyorum.

Kafama yatan scooter olmazsa da kullanacağım hiç sorun değil.

Test yazım yakında gelecek zaten bu motorla ilgili. Ama tarafsız iyi ve kötü yönleriyle beraber ki, herkes ona göre bilsin alsın. Şimdiden 2-3 olumsuz yönünü not aldım. Güzel bir rapor hazırlamak için kısa kısa kendince notlar alıyorum. Şu an 300 km deyim. Ilk bakıma gireyim sonra bi uzun yol yapayım o zaman netleşir raporum. Şimdiden ne desem boş, motoru hiç ama hiç zorlamıyorum. Kısa kısa tuttuğum izlenim notlarımı da birleştirir iyi kötü bir inceleme konusu açarım...

Önemli not: sağ ayakkabım motor çok ısındınız için ısıdan dolayı yandı. Ayak marşının bağlantı noktasına(suan tabletten yazıyorum resim ekleyemiyorum) ayakkabımın değmesi sebebi ile, ısıdan dolayı sağ ayakkabımın sol tarafı erimiş. Dikkat edelim arkadaşlar özellikle spor ayakkabı kullananlar...

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    1 lt ile 37 yaptım. Mutlaka denerim o zaman. Su an 300 kmdeyim, testten sonra depoyu fişledim. Suan 170 km yaptım hala ibre full gösteriyor

------

Test yazım yakında gelecek zaten bu motorla ilgili. Ama tarafsız iyi ve kötü yönleriyle beraber ki, herkes ona göre bilsin alsın. Şimdiden 2-3 olumsuz yönünü not aldım. Güzel bir rapor hazırlamak için kısa kısa kendince notlar alıyorum. Şu an 300 km deyim. Ilk bakıma gireyim sonra bi uzun yol yapayım o zaman netleşir raporum. Şimdiden ne desem boş, motoru hiç ama hiç zorlamıyorum. Kısa kısa tuttuğum izlenim notlarımı da birleştirir iyi kötü bir inceleme konusu açarım...

Önemli not: sağ ayakkabım motor çok ısındınız için ısıdan dolayı yandı. Ayak marşının bağlantı noktasına(suan tabletten yazıyorum resim ekleyemiyorum) ayakkabımın değmesi sebebi ile, ısıdan dolayı sağ ayakkabımın sol tarafı erimiş. Dikkat edelim arkadaşlar özellikle spor ayakkabı kullananlar...
    kitapçığında 20w50 yağ kullanılması tavsiye edilmiş. acaba motor yüksek ısıda çalıştığından mıdır ? ama bukadar ayakkabı eritecek kadar hararet ne bileyim. sanki bir sorun varmış gibi...
    Garip bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ramazan abi hayırlı olsun yeni motorun kazasız belasız kullanmam dileğiyle.Bu arada yeni alanlarada hayırlı olsun
    Garip bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

I][/I][/I][/I]
    -----

Merhaba ,bence hiç beklemeden motoru servise gösterin .
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster

-----

Merhaba ,bence hiç beklemeden motoru servise gösterin .
    benim için diyorsunuz sanırım
    birGarip..

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Motor ayakkabıyı eritiyorsa bir iş var ama zaten o sıcaklıkta olsa çoktan gümlemiş olması lazım, eksoza falan değimiş olmayasın , boyunda uzun.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker

------

bu konu ile ilgili resim paylaşırsanız seviniriz. Bizimde başımıza gelebilir. Böyle bir sorun varsa YBR 125'deki gibi blok ayak ile arasına koruma yapılmalı.

Motosikleti
    PCX 125
    evet resim paylaşamıyorum.. Telefonum ozuk malesef çekemiyorum.. ilk fırsatta yakan yer ve ayakkabının fotosunu çekerim. ama çok inceledim, ayak marşının bağlantı yerinin ısınıp erittiğinden eminim.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçığında 20w50 yağ kullanılması tavsiye edilmiş. acaba motor yüksek ısıda çalıştığından mıdır ? ama bukadar ayakkabı eritecek kadar hararet ne bileyim. sanki bir sorun varmış gibi...
    kitapçığında marka belirtiyo mu bilmiyorum ama o Bajaj ın kendi marka yağı bajaj dtsi oil diye geçer full sentetiktir ve 10.000 km ömrü var.hindistanda muson iklimi mevcut bildiğime göre ort.sıcaklık 25-35 derece.bu 20-50 yağ olayı tamamen burdan kaynaklanıyor.ve sanırım bu yağ olayı henüz Türkiye için karara bağlanmamış ki şu marka şu özellikteki yağı kullanın diye henüz bi yazı yok ya da görmedim.20-50 yağ illaki sorun yaratır soğuk kesimlerde.arkadaşın sorununa gelince en kısa zamanda resim bekliyoruz ki hem forumda hem çevremde 5000 i deviren arkadaşlar mevcut ki bir tanesi bile böyle bir sorundan bahsetmediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

evet resim paylaşamıyorum.. Telefonum ozuk malesef çekemiyorum.. ilk fırsatta yakan yer ve ayakkabının fotosunu çekerim. ama çok inceledim, ayak marşının bağlantı yerinin ısınıp erittiğinden eminim.
    ayrıntılı resimlerle ayakkabının yanan kısmının da resmini at lütfen
    Garip bunu beğendi.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Motosikleti
    PCX 125
    Burası motorun sol tarafı. Ayak marşı bağlantı yerine dikkat edin

Bu da ayakkabının hali

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Burası motorun sol tarafı. Ayak marşı bağlantı yerine dikkat edin

http://i.hizliresim.com/ml7qqV.jpg

yanıyosun fuat abi..

Bu da ayakkabının hali

http://i.hizliresim.com/Ry9E6j.jpg

http://i.hizliresim.com/VpX2gr.jpg
    Garip, kaan898 ve cennetkizi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler