Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125ST

Motovento
    REKLAM ALANI
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı omerturkoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekrem bey 3620 tl den satışa sunulması planlanan discoveri dolardaki yükselişden dolayı haklı olarak 3855 tl ye cıkarmıstınız.Sizin de bildiginiz gibi dolar hızla deger kaybediyor.Eger 2 lira seviyesine oturursa bu sefer de biz müşteriler haklı olarak bir indirim bekleyebilir miyiz?Eminim müşterileriniz böyle bir durumda samimiyetinize daha cok inanacaklardır..
    he he cok beklersiniz

anca devlet el koyacak ki benzin mazotta olduğu gibi
    ust sınır koyacak öyle belki
    maalesef milletin ağzına sakız olmuş dolar artti

rebel punto nun dediği gibi
    pulsar falanca ülkede 3.000 tl bizde 7.000 tl

soran olursa dolar artti haa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı ARFF10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internet sitesinde yazan yanlış mı?

Ön Lastik 2,75*17 41P Tubeless
    Arka Lastik 3,00*17 50P Tubeless
    evet yanlış yazılmış ben bayide de fuarda da inceledim tubeless değil ama önümüzdeki aylarda tubeless olarak gelmesi bekleniyor ekrem bey in verdiği bilgiye dayanarak...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    100 modeli ne zaman gelecek
    1 litreye 92 km yapmak istiyorum
    Adem Balkan ve ferdinandd bunu beğendiler.

Değerli Ömer Bey;

Elbette böyle bir durum yaşanırsa indirim beklemek kesinlikle hakkınız. Maliyet konusunu bir-iki cümle ile izah edebilmek keşke kolay olabilse idi. Şunu kesinlikle bilin ki sektör olarak kar marjları çok zorlu bir sektör. Tek sebeb pazarın Türkiye'mize yakışmayacak kadar düşük seyretmesi.

Bunun bir çok sebebi var. Zaman zaman katıldığımız programlarda izah etmeye çalışıyoruz.

Ancak son 3 yıldaki verilerde ciddi bir değişim var.

1. Hem pazar istikrarlı şekilde büyüyor,
    2. Hem kaliteli ürünlerin pazarı büyüyor,
    3. Hem de ilk defa motosiklet kullananların sayısı artıyor.

Bu üç veri bize açıkçası çok ümit veriyor. Bu trendin aynı şekilde devam edeceğini ve yakın zamanda kişi başına düşen motosiklet sayısının çok yukarlarda seyredeceğini değerlendiriyoruz. İşte o zaman sektörde taşlar çok daha yerli yerine oturmuş olacak ve güzel insanlarımız çok daha iyi şartlarda ürün sahibi olabilecek.

Maalesef motosikletin ulaşımda ciddi bir alternatif araç olduğu algısı ülkemizde yerleşmiş değil. Ancak gene son yıllarda ve de özellikle İstanbul'da alternatif bir ulaşım aracı olarak motosiklet ile tanışan büyük bir kesim var. Aynı şekilde henüz alım kararı vermemiş meraklı bir kesim de önümüzde duruyor. 2006 yılında yaşanan hataların tekrarlanmamamsı için mutlaka kaliteli ürün, yakıt tasarrufu sağlayan ürün, satış sonrası hizmet desteği sorunsuz sunulan ürün, ikinci eli bir değer ifade eden ürün, performanslı ürün...gibi faktörler öne çıkacaktır.

Bajaj tüm bu gerçeklerin farkındadır. Çok dikkatli olmaya çalışıyoruz. Şu anda sunduğumuz 3 ürün de tüm bu beklentileri karşılayabilecek seviyededir. Sektörde artık tüketicinin eli çok daha güçlü ve alternatifli olacaktır. Buna emin olabilirsiniz...

Saygılarımla...
    Adem Balkan bunu beğendi.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    bugün discoveri bende test ettim izlenimlerini paylaşmak isterim.

motor tip olarak ybr den daha kaslı yakışıklı bir motor. malzeme kalitesi fena değil ama bana ybr den vasat geldi. titreşim apache den daha az yani çok rahatsız edici bir titreşim yok ama sonuç olarak titreşim yok diyemeyiz. motorun çekişi çok iyi çok atak bir motor fakat denediğim 2 motorda da gazı açtığımda bir süre yığılma yada tekleme olduktan sonra hızlanmaya başladı. ilk sürdüğüm test motoru diğeride başka bir arkadaşın satın aldığı motordu. 100 km deki 2 kullandığım motorun vites pedalı gevşemiş ve sallanıyordu bu kadar kısa sürede gevşemesi çok ilginç geldi. test motoru siyah maviydi, boya kalitesini çok beğenmedim yani mat soluk bir hava vardı hiç yeni bir motor havası yoktu.

sonuç olarak tip olarak güzel, malzeme kalitesi olarak orta seviye bir motor. dediğim gibi gazı açtığımda kullandığım 2 motorunda teklemesi ve yığılması canımı sıktı açıkcası. kronik bir sorunmudur bilemedim. aslında satın almak için gitmeiştim daha doğrusu beğenirsem yeni aldığım cryptonumu bırakıp discoveri alacaktım ama üzülerek vazgeçtim ve döndüm. zamanla sorunlar çözülür ve kendini apache gibi kanıtlarsa tekrar düşünebilirim ama şu an çokta içime sinmedi açıkcası...

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motor tip olarak ybr den daha kaslı yakışıklı bir motor. malzeme kalitesi fena değil ama bana ybr den vasat geldi. titreşim apache den daha az yani çok rahatsız edici bir titreşim yok ama sonuç olarak titreşim yok diyemeyiz. motorun çekişi çok iyi çok atak bir motor fakat denediğim 2 motorda da gazı açtığımda bir süre yığılma yada tekleme olduktan sonra hızlanmaya başladı. ilk sürdüğüm test motoru diğeride başka bir arkadaşın satın aldığı motordu. 100 km deki 2 kullandığım motorun vites pedalı gevşemiş ve sallanıyordu bu kadar kısa sürede gevşemesi çok ilginç geldi. test motoru siyah maviydi, boya kalitesini çok beğenmedim yani mat soluk bir hava vardı hiç yeni bir motor havası yoktu.

sonuç olarak tip olarak güzel, malzeme kalitesi olarak orta seviye bir motor. dediğim gibi gazı açtığımda kullandığım 2 motorunda teklemesi ve yığılması canımı sıktı açıkcası. kronik bir sorunmudur bilemedim. aslında satın almak için gitmeiştim daha doğrusu beğenirsem yeni aldığım cryptonumu bırakıp discoveri alacaktım ama üzülerek vazgeçtim ve döndüm. zamanla sorunlar çözülür ve kendini apache gibi kanıtlarsa tekrar düşünebilirim ama şu an çokta içime sinmedi açıkcası...
    çalıştıktan 15 -20 saniye boyunca gaz yememesi benim motorda da var normal yani
    Egr veya ona benzer bir sistem olmasından kaynaklanıyor olabilir

vites pedalının gevşek olması da yine benim motorda da var
    elime anahtar veya tornavida neyse ışte aldım sıktım gene de boşluk var likirdiyor

kırmızı renk alacan haci
    veya mavi

oburlerini gececen

100 olanı gelirse ondan alirsin bosver sana motor mu yok

kaslı yakışıklı diye erkeğe derlerdi şimdi motora diyorlar

Motosikleti
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalıştıktan 15 -20 saniye boyunca gaz yememesi benim motorda da var normal yani
    Egr veya ona benzer bir sistem olmasından kaynaklanıyor olabilir

vites pedalının gevşek olması da yine benim motorda da var
    elime anahtar veya tornavida neyse ışte aldım sıktım gene de boşluk var likirdiyor

kırmızı renk alacan haci
    veya mavi

oburlerini gececen

100 olanı gelirse ondan alirsin bosver sana motor mu yok

kaslı yakışıklı diye erkeğe derlerdi şimdi motora diyorlar

benim kullandığım 2. motor yeni çalışmış bir motor değil, yoldan gelmişti yani sıcaklık en üst düzeydeydi ama yinede tekleme yığılma gaz yememe problemi 2 motorda da vardı. neyse, tüm kullanıcılara hayırlı olsun tekeriniz düz bassın...

Motosikleti
    /Honda CBF 150/Bajaj Discover 125ST
    Merhaba arkadaşlar bu sıra cok yogundum kusura bakmayın ..
    Bajaj EKREM bey'e teşekkürlerimi sunarım ilk servisin ücretini bana hediye ettiği için ve servis sıkıntımı çözdüğü için.
    Ürünüde kullanıyorum gayet başarılı 2. bakımım geldi bu haftada ona giderim sıkıntısız biniyorum keyfim gıcır..arkadaşlar okadar çok demiri soran varki ben size oktay motorun adresini vereyim orda taktırın ben taktırdım süper oldu 45lt lik bi cantam vardı eski xmax250 den kalma çokta sağlam saygılarımlar. gökhan sezer

Evren Mah. Gülbahar Cad. Bekçi Sok. No: 33 Güneşli, Bağcılar, İstanbul Not:Güneşli metro market üst giriş kapısı bankalar caddesi veya eski hürriyet bina arkası.
    Tel :
    +90 (212) 655 70 70
    Email :
    oktaymotor@gmail.com

Adem Balkan bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gaz yememe konusu nedir? Biraz üstünde dursak?

Motosikleti
    Gaz yememe olayı şöyle gazı doldurup debriyaj yaptıgında motor sirkeleme yapar nedeni ise çig benzinin katalitazör yada karbüratörde olan benzinden kaynaklanıyor .

nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tekleme türü şeyler ya da gaz yememe gibi kronik bi problemi kesinlikle yok.. vites pedalının gevşekliği farklı bi durum kola dikkatli bakarsanız diğer motorlardan farklı bi bağlantı yapısı olduğunu; zaten sıfır halinin gevşek olduğunu görürsünüz vites geçişleri bakımından sınıfındaki en iyi makina olduğundan emin olabilirsiniz..
    saygılar

Motosikleti
    Rtr-Ybr-Cbf-Mc-Sym-cbr250-Discovery
    Gaz yememe çok soğuk yada çok sıcak iken motorun üstünde ısı sensörü koymuşlar o yüzden 500 600 km sonra hissedilmiyor motor yeniyken daha fazla motoru koruma amaçlı bu arada arka dişliyi değiştirin hız otomatikman 130 görüyor normalde 115 te devir kesiyor iki kişi rampada çok rahat

Motosikleti
    tekrar yazıyorum, 2 motor denedim farklı farklı. bir tanesini pideci almış ve servis için kullanıyor herhalde 1000km civarındaydı ve gazı açtığımda motor boğulup sonra gaz yiyor. bunu kullanan arkadaşta söyledi. test motorunu kullandım aynı şekildeydi yığılma ve silkeleme vardı. o yüzden insanları yanlış yönlendirmeyin ısı sensörüyle katalizörle ne alakası var? tek ısı sensörü olan katalizör olana motor bumu?

ben cryptonu almadan önce titreşim sıfır dedi herkes bu forumda. ama kullanınca anladımki burdaki fanatik arkadaşlar gibi onlarda beni yanıltmış çünkü motorda yeterince titreşim var. o yüzden tekrar söylüyorum lütfen insanları yanıltmayın...
    dyavol-77 bunu beğendi.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    şişirme haberlerle devam edıyoruz gıbı gprunuyor o kadar alan adam var şurası şöyle şurası böyle deyip artılarını eksilerini bilgi vermiyorlar. titreşim videosu çekmiyorlar.

Motosikleti
    arkadaşlar kimse kimseyi yaniltmiyor şuan benim discovery 5000 de hicbir sorunuyla karsilasmadim balansor olmayan bir motorda tabikide titreşim olucak ama apache gibi hissedici yok gaz yememe olayi yok bogarsan motoru içindeki yakiti yaktiktan sonra gazlarsin anladizmi zaten bu motorun 4 subab olduğundan devirli kullanip agresifligini ortaya cikaran bi motor daha ne istiyonuz anlamadik herseyini yaZdik iyiside kotusude
    .

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Arkadaslar bajaj discover 125 arka çanta demiri için bana ulaşabilirsiniz, biz imalatını yapıyoruz zaten.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar ,bugün sabah ruhsat işlemleri için evrakları emniyete vermiştim.emniyette işim toplam 10 dakika sürdü.yalnız evrakların fotokopisi -aslı ek1 belgesi, eksik olmasın.emniyetten sonra şoförler derneğinden de plakamı10 dakika da çıkardım.şimdi de ruhsatı almaya tekrar emniyete gidiyorum.eğer zaman ayırabiliyorsanız boşuna muameleci parası ödemeyin.

nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    insanlara iyilik yaramıyor! adam gibi yazmışız buraya titreşim apachi kadar yok ama ybr kadar da az değil diye ve gaz yememe sorunu yok dedik inanmayan gelsin baksın benim motora.. ne yalan bilgi vercem ulan sanki bajajla ortakmıyım!? git discover alma ne alıosan al bana ne!
    BU MOTOR 100KM DE 2LT BİLE YAKMIYOR! BÖLE BİR MOTOR DAHA ÜRETİLMEDİ! SADECE BU ÖZELLİĞİ YETER.. ŞİMDİ GİDİN NE ALIYOSANIZ ALIN!!!
    MustafaKucuk bunu beğendi.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....
    wolf^^

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bu motorun servisi kim ? kanuni servisimi yoksa hyosung gibi ayri servisi mi var ? yedek parca ihtiyacinda kime basvuracagiz ? tipi guzel motor teknolojisi iyi az yakit yuksek guc hadi bakalim meraktayim

Motosikleti
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun servisi kim ? kanuni servisimi yoksa hyosung gibi ayri servisi mi var ? yedek parca ihtiyacinda kime basvuracagiz ? tipi guzel motor teknolojisi iyi az yakit yuksek guc hadi bakalim meraktayim

Bajaj 'in servisi kanuni disbiratorlugunu yapıyor ayni zamanda farklı büyük servisleri de var yedek parca için herhangi Bajaj yetkili servise başvurabilirsiniz
    Nerde oturuyorsunuz.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler