Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yunusların Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi çamur atmıyorum..konu açılmış kim hatalı diye taksicinini hatalı oldugunu düsünüyorum sadece..
    kanka kazalarda ASLİ KUSUR diye bir detay vardır...burada asli kusur taksicide değil...taksici gariban kendi halinde sinyal vermeyi unutan veya vermeyen bir sürücü...motosiklet hatalı...ama kaza raporunu polis yazacak...polis kusuru taksiye verebilir...taksici itiraz ederse sıkıntı olmaz...resmi aracın içinde bulunduğu kazanın raporunu biz siviller gibi karşılıklı rapor tutarak yapmayız...resmi anlamda polisin çağırılması lazım...ve yaralamalı kazada kazaya karışan tüm arac sahipleri gözaltına alınır...savcının oluruyla serbest bırakılır veya mahkemeye sevk edilirsin...

yani adam vursan darp etsen salıverilme ihtimalin yaralamalı kazaya karışıp salıverilmenden daha fazladır...
    Tolme bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam polisleri oldum olası sevmem nefret ederim hepsinden bu benim düşüncem.Fakat adamlar 15 20 günü düşünmez o anda baksana kaskı fırlatıyor kıvranan arkadaşına yardım ediyor
    İllaki düşünmez.. Ama ilk başta tazı gibiydi... )
    Sonradan kamyon çarpmış gibi görünüyor.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İllaki düşünmez.. Ama ilk başta tazı gibiydi... )
    Sonradan kamyon çarpmış gibi görünüyor.
    Usta adrenalin diye birşey var. İnsanlar çok önemli kazalardan müthiş ataklar yaparak kurtulduktan sonra bir çocuk gibi davranabiliyorlar. Ben bu konuda ortadayım.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Bir arkadas "saglamak" diye bir sey var mi demis. Cok karistirilan bir olaydir; adam orta seritten zart diye saga donmeye kalkar, sonra yavuz hirsiz misali basar yaygarayi "sagdan gecilir mi diye.
    Cok seritli bir yolda sollamak veya saglamak diye bir sey yoktur. herkes kendi seridinde gider; sag seritteki bir arac pekala orta seritteki bir aracin sagindan gecebilir.
    sollama manevrasi, tek seritli yollarda, onundeki araci, yolun ters yonde akan trafik icin ayirilmis kismini kullanarak gecmek demektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Klasik taksici stili; sinyal geeksiz bir zamazingodur.
    Serit cizgisini ortala; iki serit birden kaplayarak git; olur da musteri cikar hemen onune atlayasin.solu da bos birakma ki; baska taksi gecip ilerdeki yolcuyu kapmasin.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yanlış anlamayın ama taksiciyi haklı görenlerin ehliyet kursunda öğrendikleri bilgileri tekrarlamaları gerektiğini düşünüyorum.
    aklımdan geçenler yazıldığı için bana sadece alıntılamak kalmış
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    her şey olup bitmiş ama bu olay sıradan bir motosiklet sürücüsünün başına gelse kimsenin umrunda olmaz iş yunuslar olunca bütün polisler sanki başbakana suikast yapılmış gibi olay yerine çullandılar.
    birde nerdeyse kafayı gömücektim bilgisayarın ekranına,tamam taksici suçlu belki sinyal vermedi ama şu yere numara koyuyorlar ya adı her neyse,sanki cinayet mahali gibi.

kendimi bir an amerika'da zannettim,ne oluyor arkadaş sadece kaza yaw.

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    dikkat ederseniz arkadaşlar taksici epey geriden orta şeritten yanaşıyor dönmeye o esnada yunuslar belli ki geriden süratle geliyor o yüzden taksici aynasına baksa bile farketmiyor olabilir. o hızda ki motor ani olarak duramayacaktır da. ayrıca taksici şerit değiştireceğinden itibaren de sinyal vermiyor. hatanın büyüğü taksicide. yunuslarda da var elbette çünkü çakarları açmış belli ki olaya gidiyorsun ne işin var en sağda? aç sirenini soldan devam et...

Anamur.spor bahsettiğin kast sistemi maalesef her yerde var. Türkiye'de sosyal hayat birilerini ezmek ve ezilmek üzerine kurulu.

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadas "saglamak" diye bir sey var mi demis. Cok karistirilan bir olaydir; adam orta seritten zart diye saga donmeye kalkar, sonra yavuz hirsiz misali basar yaygarayi "sagdan gecilir mi diye.
    Cok seritli bir yolda sollamak veya saglamak diye bir sey yoktur. herkes kendi seridinde gider; sag seritteki bir arac pekala orta seritteki bir aracin sagindan gecebilir.
    sollama manevrasi, tek seritli yollarda, onundeki araci, yolun ters yonde akan trafik icin ayirilmis kismini kullanarak gecmek demektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Klasik taksici stili; sinyal geeksiz bir zamazingodur.
    Serit cizgisini ortala; iki serit birden kaplayarak git; olur da musteri cikar hemen onune atlayasin.solu da bos birakma ki; baska taksi gecip ilerdeki yolcuyu kapmasin.

Taksici davranışı konuda okuduğum en doğru tespit diye düşünüyorum.İlk yazdığın çok şeritli yollarda bulunduğun şeridin hızına göre zaman zaman solundaki aracı geçmek gerekliliğini de bilmeyenler var, bunun yasal olduğuna inanmayan açsın trafik kanununa baksın.

Ben videoyu verilen linkten izleyemedim.Benim gibi izleyemeyenler için alternatif bir link ekliyorum:
    http://webtv.hurriyet.com.tr/2/28559...e-yansidi.aspx

Ben olsam o noktada sağdan geçiş yapmazdım.Tecrübeli bir sürücü ne ikaz lambalarına ne sirenine güvenir diye düşünüyorum.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    1- Taksicinin o şeritte sağa girmek için sinyal verme zorunluluğu yok buradan tutturamazlar.
    2- Taksicinin sağını kontrol etmesi gerekirdi uyarı ışıkları yanan polis aracını görmeliydi geçiş üstünlüğü motosiklettedir.
    3- Polisimiz bakkala giderken bile uyarı ışıklarını açtığı için geçiş üstünlüğü o sırada gerçekmi yoksa gereksizmi tartışmaya açıktır.

Sonuçta öyle yada böyle taksicinin üzerine yıkaralar bu durumu devlet geleneğimiz öyle emreder. Ama taksici işi inada bindirirse İnsan hakları mahkemesine kadar yolu var işin içinden çıkmak zor.
    arca94 bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    herzaman yaptıkları şey Çeşme'de genelde yaz ayları ekip sayısı arttığı zaman motorize ekipler (polis&jandarma) yolda gösteriş yaparcasına makazlar atarak ilerliyor!Kulağa inandırıcı gelmesede gerçek bu,kaç sefer denk geldim kameraya kaydetmekle pek uğraşacak durumda olmadığım için(genelde yollardayız malum işimiz yolcu taşımacılığı) uğraşmadım bir keresinde yine iki jandarma motoru otobüsün biri sağından biri solundan aynı anda geçmişlerdi
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    hocam onu bunu bilmemde eğer polisler %100 suçlu olsa ve bunu kaza anındada anlasalar acaba taksiciye adil davranırlar mı? bence ülkemizdeki polisler asla bu kadar demokratik ve objektif hareket etmezler. tam tersine bedenen zarar görmeseler kalkıp taksiciyi dövmeye bile kalkarlar. bu ülkede özellikle okumamış veya okuyup kendini geliştirememiş bir kitle var ki; hep bu kitle polise, askere İLAH gözüyle bakıp biryerlerini kaldırıyorlar. Ulen sana saygı duymayana hakkını yiyene gerektiğinde seni ezen adama ne o kadar saygı duyuyorsun. bence herhangi bir esnafa nasıl yaklaşıyorsan polisede o şekilde çok önemsemez bir tavırla yaklaşmalısın. onlar kim ki ? sanki adamlar çok iş başarmış doç. olmuş profesör olmuş sanki,havalarından yanlarına varılmıyor.

tabiki polise saygızıca davranılması yanlıştır fakat her insan kadar saygı duyulmalıdır. o bir köy yerinde kahvehaneye girdiğinde ayağa falan kalkmaya hiç gerek yok
    Tam35scream ve Zippo's bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    yanlız taksiciye acıdım adamın rengi yeşile dönmüş resmen aynı ilk motorumda bana çarpan adam gibi olmuş
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Taksi şöforlerinin %99.9'u it gibi araba kullanıp motosiklet sürücülerini hiçe saydıklarından ön yargısız bakamıyorum bu hadiseye.

Bir çok arkadaş polise olan gıcıklığından mıdır nedir tasiciyi pek bir sütten çıkmış görüyorlar sanırsam.

Bir kere taksi şoförleri, trafiğin bir kanayan yarasıdır.

Günde kaç motosiklet sürücüsünü bu taksiciler deviriyor ve arkasına bakmadan defolup kaçıyor farkında mıyız?

Öyle taksi şoförleri var ki, başka araç sürücülerinin kasten önüne kırıp sonra müşterisine dönüp "bak bunun da hayatından 2 dakika çaldım" diyerek böbürleniyor.

Her motor sürüşümüzde üzerimize direksiyon kırıp sonra da, "ne var len ne kornaya basıyon" diyen sığır taksi şoförlerine rastlamıyor muyuz?

Sıkışmış duran Taksim trafiğinde gözümün önünde kaç arkadaşımı devirdi taksi şoförleri.

Umurlarında da değil pXXXXklerin.

Bu videoda da yine ne aynaya bakan ne de trafiğe dikkat eden, dünya umurunda olmayan bir taksi şoförünün yediği haltı izledik.

Ayrıca dikkat edilirse kazayı yapan turuncu taksi, yani havalimanı taksisi demektir.

Unutmayalım ki, havalimanı taksi şoförleri anlaşılmaz bir şekilde taksiciler arasında en bela, en kötü şoför olan ırktır.

Ben hayatımda motosiklet sürenler hariç motorcuya düzgün davranan taksi şoförünü pek görmedim.

Bu kaza da bu adamların nasıl araç sürdüğün binlerce kanıtından biridir.

Taksici her türlü hatalıdır.

Ve hep hatalı olacaklardır.

Bizim olayımız ise bu acurların yapacakları denyolukları ön görerek (yolu okuyarak: "solda veya ortada giden boş taksi daima ilk gördüğü müşteri adayında en sağa atlayıverir" ve tecrübemizle: "taksiler 1. Levent çarşı durağına Büyükdere caddesinde giderken zort diye boydan dalarlar", çevresel farkındalık: "sık ayna ve omuz üstü kontrol ve ileri bakışla kafamızda sürekli kimin nerede olduğunun bir haritasını oluşturmak" gibi) sürmek ve uzun ve sağlıklı bir motosiklet hayatı yaşamaktır.

Slmlr
    Brkn
    nezih77, ReiZzZ, Nfs ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Tam35scream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE500
    Onu bunu bilmem. Bildiğim tek şey ALL COPS ARE BASTARD !!!
    Kalbin Kaldırmıyorsa Fazla Acıyı, Tutmayacaksın GÖZTEPE'yi Hacı !! G.A.G.S!!!
    Sadece Ahmaklar Kask Takmaz

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    a.e.a bu video için konuşursak bende yunuslardan yanayım. aman yanlış anlaşılmasın taksicileri hatta otomobil kullanıcılarının çoğunluğunu hiç sevmem. ben sadece polisleri sevmeme nedenlerimi yazmışım farkında olmadan
    trafikte motosikletede otomobiller kadar saygı duymayan bir zihniyeti sevebilmek için insanın tahtalarının oldukça eksik olması gerekir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    O kadın napıyo orda yav yunus hatalı. Dönüş olan yerden nasıl öyle gidebilirsinki sinyal vermiş vermemiş dönüş var ne cesaret hayret

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tam35scream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bunu bilmem. Bildiğim tek şey ALL COPS ARE BASTARD !!!
    aman abi forumda polisler olabilir dşkkatli ol

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    1- Taksici sağa dönmesi gereken çizgiyi geçtikten sonra gecikmeli olarak kontrolsüz ve sinyalsiz sağa dönüyor.
    2- Siren sesi konusunu tam olarak bilemiyoruz ancak müşteri arayan gözlerin aynadaki yunus çakarını farketmesi güç , bu kesin
    3- Yunusun trafiği okuması yani sağa dönüş için ayrılan kısımdayken geçtiği ve geçmeye hazırlandığı iki aracın arasında ortalı kalması
    sağa sapma alanından sonra ise öndekini geçmesi gerekirdi
    4- Taksi , minibüs vb. araçların her ne sebeple ve kim olursan ol sağından geçilmeyeceğini bilmeliydi
    5- Güzel kıvırmaca çalışmış birisi fren yerine kıvırır kaçardı
    6- Taksicide olsa insandır Allah yardımcısı olsun , yaralıya da acil şifalar...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Ben olayın sonucunu merak ettim,o taksiciye ne oldu ??

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksici sinyal vermedigi için kesin hatalı bulunacaktır o bir kesin de...simdi ülkemizde kamu araçlarının geçiş üstünlügü herzaman vardı budabi gerçek polis bu sagdanda geçer soldan da geçer..taksici hatalı diye düsünüyorumm..ayrıca birşey dikkatimi çekti ..bir saglıkçı olarak orda bi bayanın saglık ekibine niye bagırdıgını anlamadım herkes işini yapmaya çalışıyor oo bayan her kimse işe engel oluyor kızılacak birisi varsa o kişide o bayandır..sonra saglık ekibi şöyle saglık ekibi böyle...ama saglıkçı arkadasın yaptıgıda çok prpfpsyonel hiç diyaloga girmiyor en iyisini yapıypo....bu her yerde her zaman saglık ekiplerine yapılıor sözlü hatta fiziksel saldırı bu insanlarıda kınıyorumm..tamamdır hasta psikolojisi diyoruz ama ortada bi yaralı var bıkında müdahale edelim
    Çok doğru söylüyorsun aslında.. O doktor kadın bırak ben bakçam muhabbeti yapıyor. 112 görevlisi bi müsaade et diyo. Kadında doktor ya havalara giriyor, "sen bana sen diyemezsin" sen nesin ki ? 112 görevlisinin yaptığı gayet doğru belki kadın şizofren, kendini doktor zannediyor? Belki piskopatın teki ? bilemezsin ki..
    Bi de artislik yapmaya çalışıyor ya.. İzlerken bile yok artık demiştim. Adamlar kaza yapmış, bi tanesi yerde kıvranıyor. Bu gelmiş sen bana sen diye hitap edemezsin diyor..
    112 görevlisi sabırlı insanmış gerçekten..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)