Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask çene kilidi

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Dün akşam, kardeşim işten eve biraz geç geldi. Eve girer girmez de yolda gördüğü bir kazayı anlattı. Az kalsın zincirleme hale gelecek olan kazaya o da karışıyorumuş. Son anda kurtulmuş.

Tahmin edeceğiniz üzre, bu bir motosiklet kazası. Olayın nasıl olduğunu anlatmadı tam ama en sonunda şöyle bir soru sordu: "Abi, motorcunun kaskı kafasından fırladı. Kaza anında kasın öyle fırlaması normal mi?"

Aklıma ilk gelen, kazayı yapan arkadaşımızın kaskının çene kilidinin kapalı olmamasıydı. Neyse ki ciddi olabilecek kazadan yara almadan kurtulmuş. Bu sefer Allah yüzüne gülmüş.

Aman arkadaşlar, kasklarımızın çene kilidini lütfen kapatalım. Çene kilit mekanizmasının ayarının da düzgün olmasına dikkat edelim. Çene kilidi kapalı olmayan bir kask sizi ancak rüzgârdan korur.
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    VEYA kalitesiz kilit olması ve kaza anında kilidin açılması,kırılması olabilir mi?
    Kasklarda: D kayış kilidinin diğerlerine göre daha güvenli olduğunu biliyorum ama daha çok bilgi sahibi olan arkadaşlar yanlışım varsa düzeltsinler lütfen...

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    kendini kanıtlamış marka bir kask ise kayış olup olmamasını önemsemiyorum, kilitli, takılı, bağlı olduğu müddteçe görevini yerine getirir
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendini kanıtlamış marka bir kask ise kayış olup olmamasını önemsemiyorum, kilitli, takılı, bağlı olduğu müddteçe görevini yerine getirir
    Bunu tam anlayamadım..
    http://www.motorla.co

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    ben açıklayamamışımdır

karapara
    Kasklarda: D kayış kilidinin diğerlerine göre daha güvenli olduğunu biliyorum ama daha çok bilgi sahibi olan arkadaşlar yanlışım varsa düzeltsinler lütfen...

mesajının üzerine yazmıştım

mesela bmw plastik bir parça ile kilitliyor
    onu kastetmiştim
    genel kullanılan kayış kopça ilişkisindeki gibi ordan girdir burdan çıkart şeklinde bağlamıyorsun

not: benim kaskımda
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...k-baglama.html
    da ki gibi bağlanıyor
    alıştıktan sonra sorun olmuyor
    ama eğer olur da BMW kaskım olursa ilerde bir gün yok neden kayışlı değil diye kafaya takmam, üzülmem
    onu demek istemiştim
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu tam anlayamadım..
    Tam da doğru birşey değil zaten. Yani dediği doğru ama öncesinde kayışlı-kayışsız kilit tipi muhabbeti geçiyor. O açıdan tipi önemli değil, kendini kanıtlamış bir marka olsun yeter demek istemiş. Bence de. Zaten kayış sağlam bile olsa bağlantı yeri daha sağlam olmalı ozaman da. Yani güvenilir bir kask iş görür kısacası...;)
    #sürenadam

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    galiba kayışlı diye kast edilen yukarıda arkadaşın verdiği linkde bahsi geçen d kilit mekanizması

Evet gerçektende banada d kilit mekanizması daha sağlam geldi.

Kaskın kayışını bağlamadıkdan sonra bi anlamı kalmıyor ama bunun farkında olmayan kullanıcı sayısı okadar fazla ki...

micrometric kayışlarda güzel bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)