Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yağ Tapasının Düşmesi ve Motosikletin Kayması

Motovento
    REKLAM ALANI
    my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Basima gelmisti cok benzeri, ustam benzin yaga karismis kece patlamis biseyler zirvaladi ama benim bildigim arka frenin hic tutmadigi.. 3yol ayriminda duramayip karsi evin bahcesine girmistim. Cok gecmis olsun,teker yaglamayi da tank tokatlamayi da cok iyi bilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Geçmiş olsun Alp
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilader gecmis olsun bu tank tokatlama olayi benim basima 4 sefer geldi cok sukur dordunude atlattim kaza yapmadan ama nasil atlattin diye sormayin cok afedersiniz g.t korkusundan nasil atlattigimi bende bilmiyorum bozuk yollarda motor fazla hoplayip zipliyorsa gaza basmayin derim o kucuk tumseklerden gecis esnasinda motorun iki tekeride yerden kesiliyor tam tekerler yere degerken meydana geliyor bu hadise cunki benim basima hep bu sekilde geldi.anca dorduncude kafa sarj etti simdi bilmedigim yolda hayatta gaza basmam oyle sakin sakin takilirim .allah birdaha yasatmasin insani olume cok yakin hissettiriyor..
    sen tokatlamaya baya alışmışsın hocam...4 sefer de biraz fazla gibi geldi...

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    alp kardeşim geçmiş olsun.
    ama tecrübe olmasaydı halini düşünemezdim
    inzell bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyvallah beyler, tecrübe hikaye Allah korudu Allah.

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun. inşallah dökülen yağda başkasına da birşey olmamıştır.
    Eve gelince aklıma geldi, yalnız yağın tamamı kenara çektiğimde otopark gibi yere döküldü. Umarım kimseye zarar gelmemiştir.

Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilader gecmis olsun bu tank tokatlama olayi benim basima 4 sefer geldi cok sukur dordunude atlattim kaza yapmadan ama nasil atlattin diye sormayin cok afedersiniz g.t korkusundan nasil atlattigimi bende bilmiyorum bozuk yollarda motor fazla hoplayip zipliyorsa gaza basmayin derim o kucuk tumseklerden gecis esnasinda motorun iki tekeride yerden kesiliyor tam tekerler yere degerken meydana geliyor bu hadise cunki benim basima hep bu sekilde geldi.anca dorduncude kafa sarj etti simdi bilmedigim yolda hayatta gaza basmam oyle sakin sakin takilirim .allah birdaha yasatmasin insani olume cok yakin hissettiriyor..
    Hani biraz ukalaca olacak ama tatlı tank tokatlamasını arada severim. Yalnız bu sefer tokatlama ve arka tekerin iptali tamamen sürpriz oldu. Zevk almadım değil, ama bir daha yaşamak da istemem.

Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Alp
    Eyvallah abi, bir ara görüşelim de gazlayalım.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Geçmiş olsun Alp...Ciddi bir kaza ile sonuçlanmaması çok sevindirici..Şükür sana bişey olmamış.
    inzell ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Arkadaşların da dedikleri gibi umarım dökülen yağ başkasına zarar vermemiştir.. Malum ben de 2 hafta önce yere dökülen bi sıvı -artık yağ mıydı, benzin miydi bilmiyorum- yüzünden ufak bi kaza geçirdim neyse ki korumalarım ve yavaş olmam sayesinde çok az hasarla atlattım motosiklette de 50 TL lik masraf çıktı gri PCX de o da ucuz atlattı..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah beyler, tecrübe hikaye Allah korudu Allah.

Eve gelince aklıma geldi, yalnız yağın tamamı kenara çektiğimde otopark gibi yere döküldü. Umarım kimseye zarar gelmemiştir.

Hani biraz ukalaca olacak ama tatlı tank tokatlamasını arada severim. Yalnız bu sefer tokatlama ve arka tekerin iptali tamamen sürpriz oldu. Zevk almadım değil, ama bir daha yaşamak da istemem.

Eyvallah abi, bir ara görüşelim de gazlayalım.
    tankları tokatlayalım diyecektin sanırım...

Allah korusun...beterinden korusun bu arada.....

sanırım yağı son değiştiren garaj ustası tapayı sıkmayı unutmuş
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçmis olsun.
    Ben bir kaçtir yapmiyorum ama eskiden pist için hazirladigimiz motosikletlere bir uygulama yapardik.
    simdi türkçeye nasil çevirecegim bilemedim.
    Tel takma diyelim.
    Pistte basimiza bir is gelmesin diye motorun oynak her parçasini telle saglamlastirirdik.
    Mesela radyatör kapagi, yag tipasi, çikma ihtimali olan somunlarin montelendigi vida uçlarini delerek somun dis tarafina tel geçirerek sabitlerdik.
    Ise yarar benden soylemesi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Selam Arkadaşlar Bugun 301 Seyhan Aldım Fakat acemisiyim Hiç Bir Bilgim Yok Arkamda Arkadaşım Vardı Hafif Bi Yokusta Birinci Viteste İken Çıkamadım Sangi Motorda Benzin Bitiyomus Gibi Teklemeye Basladı Çekiç Gücü Düştü Tekrar Denedim Yokusta Çekmiyor Sorunu Neden Olabilir

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Yaa çok sıkınca da yalama yapıyorlar.

Çin malından da beter bu Kore zırvaları.
    ne diyim Alp sonuçta hep kardeş bunlar.bi dahakine orjin çekik gözlü alırsın artık
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tankları tokatlayalım diyecektin sanırım...

Allah korusun...beterinden korusun bu arada.....

sanırım yağı son değiştiren garaj ustası tapayı sıkmayı unutmuş
    Ha evet, tankları tokatlayalım olacaktı. Bir de o garaj ustasının ben...

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmis olsun.
    Ben bir kaçtir yapmiyorum ama eskiden pist için hazirladigimiz motosikletlere bir uygulama yapardik.
    simdi türkçeye nasil çevirecegim bilemedim.
    Tel takma diyelim.
    Pistte basimiza bir is gelmesin diye motorun oynak her parçasini telle saglamlastirirdik.
    Mesela radyatör kapagi, yag tipasi, çikma ihtimali olan somunlarin montelendigi vida uçlarini delerek somun dis tarafina tel geçirerek sabitlerdik.
    Ise yarar benden soylemesi.
    Evet benim de o tür yöntemler aklıma geldi. Hem yoldan geçen biri de açamaz kolayca.

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne diyim Alp sonuçta hep kardeş bunlar.bi dahakine orjin çekik gözlü alırsın artık
    Yok ya ben o Japon'ları da sevmiyorum. Sırf param İngiliz'e, İtalyan'a yetmiyor diye Japon'a binerim, o derece.
    www.motorumla.net

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Geçmiş olsun ALP ucuz kurtulmuşsun verilmiş sadakan varmış. Allah beterinden korusun.

Benim bir sorum olacak, kafama takıldı yanlış anlama Şimdi hareket halindeki motosikletin ön lastiğine yağ nereden bulaşıyor. Ben mi okudum da anlamadım :S beni aydınlatırsan sevap işlemiş olursun

Saygılar..
    ....

Sağ ol Güray.

Ön tekere yağ falan bulaşmıyor nereden çıkardın. Arkanın aşırı yalpalaması öne transfer oluyor ve tokatlamaya başlıyor, tabii depoyu.
    www.motorumla.net

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Sağ ol Güray.

Ön tekere yağ falan bulaşmıyor nereden çıkardın. Arkanın aşırı yalpalaması öne transfer oluyor ve tokatlamaya başlıyor, tabii depoyu.
    Adamsın ya Hani öle aynı şekilde ön teker de kaymaya başlayınca deyince bende ne alaka falan oldum Teşekkürler
    ....

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)