Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hiç Motora Binmemiş fakat honda shadow 750 'si olan birine yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ticaret amacıyla ikinci el bir honda shadow vt 750 c4 aldım ancak motora aşık oldum.Hayatımda (sürücü olarak) bisiklet dışında iki tekerlekli bir aracada binmedim.Ne Önerirsiniz.

1-İnternette motorsiklet kursları gördüm.Honda , bmw , kadıköy taraflarında Temel eğitim veren kurslar. Fakat ben bahçelievlerde oturuyorum.Bu kurslardan birine mi gitsem ?
    2-Özel Kurs mu alsam ??
    3-Motorsiklet kullanan arkadaşlarım var onlardan mı öğrensem ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Bahçeli evlerde Fatih Kılıçlı varona durumunu söyle kesin öğretir)) Veya birine yönlendirir
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    3.şık bi süre arkadaşlarınla ardçı olarak takıl sonra ufak ufak pratiklere başla.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bence arkadaşlarınızdan değilde eğitim konusunda uzman kişilerden yahut kurumlardan alın.Arkadaşlarınıza para vermezsiniz az maliyetli olur fakat eksik birşeyler olabilir.Ben parasını verdim özel ders aldım gayette memnunum çok şeyler öğrendim.

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    125 lik bir vitesli motor ile trafiğe kapalı alanda çok çalışarak kendiniz de öğrenebilirsiniz. Araba ehliyetiniz varsa trafik kurallarına da hakimsiniz demektir.. işiniz o kadar da zor değil...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Eğitimini al (adam akıllı ciddi bir kurumdan ) sonra keyfine bak. Tek yapman gereken aklı başında kullanmak. Hayırlı olsun.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    150'lik çin malı bir chopper al (en azından oturuş şekli aynı olması için) ve bunu 1 yıl kadar kullan. düşürdüğünde, sağı solu kırılıp döküldüğünde üzülmeyeceğin bir model olsun. shadow düşürülüpte, sağı solu çizildiğinde hem gözüne bir daha güzel görünmez hemde için ağlar

özel kurs olarak honda'nın eğitimlerine katılmayı düşünebilirsin.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Eğer gercekten gönül verdiysenız yapmanız gereken bır müddet chopper motosıkletınızı bır garaja bırakıp daha düşük cc bır motosıklet ile eğitim almanız ve km bazında yada ay bazında bu sızın yeteneğinizle belli olur pratık yapmanız lazım .

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda eğitimine git. İki gün terletecekler üçüncü gün motoruna biner gezersin...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Aramızda direk 650 cc ile başlayan var ama çaktırmıyor oda eğitim aldı ve gayet drag starcı oldu . 15 yıldır kullanırım ama adamın benden farkı yok hatta daha iyi .
    eğitim şart yani. Hazır motora binmek varkende hiç 150 cc felan uğraşma. Daha önce de dediğim gibi aklı başında kullanmak yeterli. (sadece bu tip için geçerlidir. Bir race motoru aklı başında kullanmak mümkün olmadığı için burada yazdıklarımın yarış motorları için bir hükmü yoktur. : )
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramızda direk 650 cc ile başlayan var ama çaktırmıyor oda eğitim aldı ve gayet drag starcı oldu . 15 yıldır kullanırım ama adamın benden farkı yok hatta daha iyi .
    eğitim şart yani. Hazır motora binmek varkende hiç 150 cc felan uğraşma. Daha önce de dediğim gibi aklı başında kullanmak yeterli. (sadece bu tip için geçerlidir. Bir race motoru aklı başında kullanmak mümkün olmadığı için burada yazdıklarımın yarış motorları için bir hükmü yoktur. : )
    Kim o arkadaş? Adının baş harfi Hakan mı yoksa?
    FOR THE HORDE...

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hondanın eğitim düzeylerinin bir kısmını bitirmen ehliyetini ekipmanlarını alman sonrasında bir süre trafiğe kapalı alanda ufak ufak pratik yaptıkdan sonra ancak başlayabilirsin

Aslında bana kalırsa yinede eksik bir başlangıç olur ama çok aceleci olduğundan heralde en iyisi bu olur

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DragStar bisikletin motorlusu yahu, direk başlanır.
    www.motorumla.net

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al bir motosiklet kendin öğren yada arkadaşların öğretsin diye birşey olamaz.Canın kıymetli değilse düşe kalka öğren.Arkadaşlarının bilgisine güveniyorsan ki onlara sorsan tam bir profesyoneldir onlardan öğren.Sana gerekli şeyleri uzman kişiler ve kurumlar öğretebilir.Motosiklet sürmenin her konuda birçok püf noktası vardır ve bunları kendi başına yada arkadaşlarından öğrenemezsin.Yıllardır motosiklete binipte sonradan eğitime katılanlara bir sor bakalım.Çoğu ben bu zamana kadar motosiklet kullanmamışım diyor.

EĞİTİM ŞART.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    arkadaşım imkanın varsa ucuz 2 ci el bir 125 aynı tarz olması tercihen mesala regal raptor veya diger markalarda bir motor al ve özel hoca tutatbilirsen özel olmazsa honda veta başka toplu egitim veren kurumlarda egitim al sonra aldıgın 125 likle trafikte biraz pişir kendini tercüben artsın arada 750 lik makinaıda kullan ve hem senin için hemde 750 makinan için tam grantili şekilde terecüben artar ve kullanır gidersin daha güvenli kolay olur yoksa bazı drag stralılar gibi tın tın gider zor gelişirsin veya aksi bir durumda motorcu olmaktab tamamen vazgeçebilirsin haydi kolay gele

buruc72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir zamanlar 600 rr
    Başka bir motora ne gerek var. Kendine güveniyorsan sakin ve geniş yollarda yavaş yavaş pratik yap. ilk önce vitesli motor kullanan birinden yardım al. Bununla birlikte eğitim veren bir yerde de öğrenmeye çalışabilirsin. Kendine güven çok önemli. Bu işe hevesliysen öğrenmen daha kolay olur. Sonrada motorcu olur çikarsın hayırlısıyla.

Bu arada tepeden tırnağa korumalarını temin et. Bunlara motorla birlikte alış ki sonradan sıkıntı yapmasın. Kaporta = korumalar her şeyden daha önemli. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Bir çoğunun söylediği gibi eğitimin önemli olduğunuda belirtmek isterim.

Öncelikle herkeze fikirleri için teşşekkürler açıkçası bende hondanın kursuna gitmeyi istiyorum ama vakit ve mesafe kafamda soru işareti oluşturuyor aldığım alet 2006 model ve teşhir malı sadece 1027 km çizik yok.Dediğim gibi alma sebebim yazın satmaktı ama AŞIK OLDUM.Canımın kıymetine gelince canım kıymetli değil ama motor çizilecek diye ödüm kopuyor!!!!! O nedenle Arkadaşlarım dışında (ki Soykan67 ninde söylediği gibi hepsi canavar) birinin fikrini almak istedim.

Motosikleti
    Suzuki Intruder C800
    Ilk motorum Suzukic800 kendi cc'sinde en agir ve buyuk motordur.
    Aldigimda motoru evime kadar sagolsun motorun onceki sahibi getirmisti. Bisiklet ve otomobil tecrubem vardi sadece 4 saat ders aldim Ybr ile 3. derse kendi motorumla gitmistim.
    Sana tavsiyem agir motorlar olduklari icin son durma anlarinda ve kalkislada cok yumusak olman. Dusuk hizlarda; her nekadar seri motorlar olmasada, yuksek torku sebebiyle kaydirmamaya cok dikkat et. Tekrar soyleyeyim agir makinalar o yuzden yavasken aman dikkat. +Dost tavsiyesi belli bir acidan sonra zaten tutamazsin birak dussun tutucam derken kendine buyuk zararlar verebilirsin.

Hiz yapmak gibi bir dusuncen de yoksa Allah tekerini duz bastirsin. Gule gule kullan.

Not: Ustad Resat Arbas'in kitabini al oku mutlaka havalar sogukken o kitabi 2-3 kere oku. Motosiklet sadece kullandigin bir arac degil bir kulturdur. Park etmenin bile adabini bilmezsen acemi oldugun 100 metreden anlasilir. Kitaptan bunlari ogrenebilirsin.

2. Kitap ise Omm'nin Turkce'ye cevirdigi mavi kitabimiz adi Motosiklet Yol Sanati biraz daha teknik bir kitap o yuzden 2. olarak tavsiye ettim.
    icinde kendini gelistirmen icin yapabilcegin alistirmalar bulunmakta. Omm sitesine girip ordan irtibat kurabilirsin cok canayakin insanlar.

Sagilar.
    Ride to Live

Hocam özellikle kitap tavsiyesi veren ilk ve tek kişi olduğun için çok sağol yarın ilk iş alıp kitapları okuyayacağım.Tekrar teşekkürler

knoyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ8
    merhaba ,ben honda eğitimine gittim .Daha onceden hiç motor kullanmamıs bırı olarak kurs temel olan herseyı bana dogru olarak ogretti ve yaklasık 5 aydır CBF 150 ile trafikteyim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)