Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorla yapılacak Güzel Hareketler Ve Yapılışları !

Motovento
    REKLAM ALANI
    FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Selam Mersin JJ,
    Öncelikle kalabalık ve mümkünse kızların yoğun oduğu düz bir cadde bulmalısın.Malum başkaları görmedikten sonra güzel hareketin ve hava atmanın hiçbir anlamı yok.Arabaların çok fazla geçmediği bir anda yolu ortala ve gazla.Dümdüz giderken 90 km ye çıktığında gidonu çok sağlam tut ve 0.5 sn kadar ön frene asıl ve bırak.motorun arkası havaya kalktığında sadece ön tekerin üzerinde gidiyor olacaksın.asfalta 90 derecelik açıyı bulduğunda ellerini kanat gibi yaparak yanlara doğru aç.Bu seni dengede tutacak.Bu durumdayken kafan önde ve ileriye doğru bakmalısın.Hızın 60 a düştüğünde jiroskobik ivmenin sınırları altına ineceğin için artık dengede olman çok zorlaşacak.Tam bu esnada kendini geriye doğru at kıçınla selenin arkasına doğru hafif bir vuruş yap ve bu esnada gidonu tekrar ele al.Arka lastik yere vurduğu anda debriyaja sık 3. vitese al gazı kökle ve hiç bozmadan dümdüz gazlamaya devam et.Bu benim bildiğim en iyi hareket.3-5 alıştırmayla rahatlıkla yaparsın.Ara sıra arkadaşımın CBR ıyla bağdat caddesinde yapıyorum milletin aklı gidiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MersinJJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana ne kardeşim oraya süs diye koymamışlar heralde kullanmamız için koymuşlar .

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

[/COLOR]

Öldürdün ya süpersin :D
    Doğru banane, özür diliyorum senden çocuk.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla ayakların yere sağlam basacak ve kasınklarınlada motoru tutacaksın yani sağa sola kaymasın yada kaymasını dengelemen amacıyla ön fren sıkılı vaziyette gaz veriyorsun hafiften ve lastikler yanıyor. tabiki kesinlikle tavsiye edilecek bişey değil çünkü öncelikle cebine zarar motorun kontrolünü kaybettiğin taktirde sen bir tarafa motor birtarafa yada sende motorla beraber savrulursunuz ve çevredekilerede zarar verebilirsiniz.yani çok tehlikeli şeyler bunlar bence boşver gitsin. bende çok meraklıyım butür şeylere ama ben sadece izlemekle yetiniyorum.hani şu acayip bir yarış vardır mobiletlere benzer ama tamamen farklı olan motorlarla dengede yüksek yerlere filan hoplayıp zıplıyorlar motorla özelliklede ona hastayım o yarışmaların adını bilmiyorum bilsem netten 7/24 izlerim
    Senin dediğin bunun motosikletle yapılanı değil mi..

http://www.maniacworld.com/insane-bi...le-course.html

Bu arazide yaptıkları..

Trial World Championship

Bu da salonda yaptıkları..

X-Trial World Championship
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

MersinJJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    Alıntı FreeSoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Mersin JJ,
    Öncelikle kalabalık ve mümkünse kızların yoğun oduğu düz bir cadde bulmalısın.Malum başkaları görmedikten sonra güzel hareketin ve hava atmanın hiçbir anlamı yok.Arabaların çok fazla geçmediği bir anda yolu ortala ve gazla.Dümdüz giderken 90 km ye çıktığında gidonu çok sağlam tut ve 0.5 sn kadar ön frene asıl ve bırak.motorun arkası havaya kalktığında sadece ön tekerin üzerinde gidiyor olacaksın.asfalta 90 derecelik açıyı bulduğunda ellerini kanat gibi yaparak yanlara doğru aç.Bu seni dengede tutacak.Bu durumdayken kafan önde ve ileriye doğru bakmalısın.Hızın 60 a düştüğünde jiroskobik ivmenin sınırları altına ineceğin için artık dengede olman çok zorlaşacak.Tam bu esnada kendini geriye doğru at kıçınla selenin arkasına doğru hafif bir vuruş yap ve bu esnada gidonu tekrar ele al.Arka lastik yere vurduğu anda debriyaja sık 3. vitese al gazı kökle ve hiç bozmadan dümdüz gazlamaya devam et.Bu benim bildiğim en iyi hareket.3-5 alıştırmayla rahatlıkla yaparsın.Ara sıra arkadaşımın CBR ıyla bağdat caddesinde yapıyorum milletin aklı gidiyor.
    Baak Bunu deniyecem kardeşim yarın ilk işim !!!
    @ ~ Lastiği Yak , Ruhunu Değil .

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    sorması ayıptır bunu kaçlık cbr ile yapıyorsun))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    en sevdiğim hareket crossla rampalardan , kaldırımlardan atlamak.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    bu işin sonu iyi değil iyisimi ben size 3. ve 4. en kötü hareketleri anlatayım.

3- iki elinizi yumruk yapın ve kulak hizasına kaldırın başınızı ellerinizin arasına alıp sağa ve sola sallanmaya başlayın.

* bu hareketi sevdiklerinize öğretin siz bu hareketleri denerken fani dünyadan göçtüğünüzde onların işlerine yarayacaktır.

4- iki elinizi omuz genişliğinde avuç içleri yukarı bakacak şekilde göğüs hizasına kadar kaldırın ,

* El Fatiha cenaze için gerekli olur.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah sağolasın

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:07 ----------

baktımda bu değilmiş kardeş benim dediğim böyle büyük büyük engeller yapıyorlar kayalar yada başka başka şeyler filan. motorlar o engelleri aşıyor adamlar ayaklarını yere hiç koymuyorlar motorların neredeyse bmx'ten pek farkı yok
    Trial diye arat bulursun
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apaçiden apaçi dosta selam,tekere devam

https://www.youtube.com/alifeyizoglu

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trial diye arat bulursun
    valla üstad Allah tuttuğunu altın etsin dicem ama olmicak aç kalırsın bu sefer Allah razı olsun üstad çok sağolasın. bunları izlemek bana büyük haz veriyor
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Takipteyim hatta ve hatta şu çok süper hareketleri toparlarsak aşşağı yukarı böyle olacak.

1 - önce sol elini göğüs hizasında kaldırıyorsun
    sonra baş parmağını işaret ve parmağının arkasından dolaştırıp ,orta parmağın sağından geçecek şekilde hızla ileri doğru iterken ,
    işaret ve orta parmağını da hızla geriye doğru katlıyorsun.

*bu hareket trafikte çok önemlidir minibüs ve taksi şöforlerine karşı kullanabilirsin.

2- bu harekette ise yine sol elini göğüs hizasına kaldırıyorsun elini yumruk şeklinde ve yere dik bir vaziyette tutarken kimseye çaktırmadan hızla sağ elinin avuç içi ile sol elinin en üst tepesine sert bir vuruş yapıyorsun.
    mühim bir nokta var sol elinin içinde kalem geçecek şekilde bir açıklık olması gerek yoksa ses çıkmaz...

* bunu da solladığın yada ışıklarda geride bıraktıklarına karşı kullanabilirsin.
    bu işin sonu iyi değil iyisimi ben size 3. ve 4. en kötü hareketleri anlatayım.

3- iki elinizi yumruk yapın ve kulak hizasına kaldırın başınızı ellerinizin arasına alıp sağa ve sola sallanmaya başlayın.

* bu hareketi sevdiklerinize öğretin siz bu hareketleri denerken fani dünyadan göçtüğünüzde onların işlerine yarayacaktır.

4- iki elinizi omuz genişliğinde avuç içleri yukarı bakacak şekilde göğüs hizasına kadar kaldırın ,

* El Fatiha cenaze için gerekli olur.
    ANGARAJ

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2- bu harekette ise yine sol elini göğüs hizasına kaldırıyorsun elini yumruk şeklinde ve yere dik bir vaziyette tutarken kimseye çaktırmadan hızla sağ elinin avuç içi ile sol elinin en üst tepesine sert bir vuruş yapıyorsun.
    mühim bir nokta var sol elinin içinde kalem geçecek şekilde bir açıklık olması gerek yoksa ses çıkmaz...

* bunu da solladığın yada ışıklarda geride bıraktıklarına karşı kullanabilirsin.
    Ben bu hareketi çok denedim yapamıyorum usta be... İki elimi birden bırakmaya çok tırsıyorum. Trafiğe kapalı bir yerde çalışsam mı acaba biraz
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    azmin sonu zaferdir. sıkı bir çalışmayla sende yapabilirsin kardeşim

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    o vakit motor sürmeye yeni başlayanlar için şu hareketi tavsiye edebiliriz.

5- sol kol dirsekten katlanır ve baş parmak yukarı bakacak şekilde sol ele yumruk şekli verilir , ardından tek seferde dirsekten tüm kol geriye doğru hızla çekiler ,
    aynı zamanda dudaklarınızla ıslık çalma hareketini de yapabilirseniz hareketimiz estetiğin zirvesine ulaşır.

* iki elini bırakamayıpta 2 numaralı hareketi yapamayanlar için alternatiftir.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    sonra baş parmağını işaret ve parmağının arkasından dolaştırıp ,orta parmağın sağından geçecek şekilde hızla ileri doğru iterken ,

*bu hareket trafikte çok önemlidir minibüs ve taksi şöforlerine karşı kullanabilirsin.

bende okuyorum ya ciddi ciddi :D allah iyiliğini versin hocam yarıldım gülmekten

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en sevdiğim hareket crossla rampalardan , kaldırımlardan atlamak.
    600 lük.125 ve 250 çok hafif kalıyor.1000lik de çok ağır.Tek tekerdeyken dengelemek zor.Kilon yüksek, kolların çok güçlü olması lazım.600 lük en ideali ama hafif bir kilodaysan 250likle de rahatlıkla yapılabilir.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olaya xx müdahalesi lazım gibi,bizim gezilere katılırsan biz sana hertürlü hareketi göstermelerini sağlarız....malum bizler için çok zor
    ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR bir dahabir daha.... denilebilir....

http://www.youtube.com/watch?v=Q1juIaq7tbA

ya da
    http://www.youtube.com/watch?v=m-S-y...eature=related
    Abi müthişsin Çok güzel hareketler bunlar...on numara paylaşım olmuş

Motosikleti
    2006 R1 ;)

öldüm gülmekten ya :D:D Allah seni bildigi gibi yapsın:D

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hava atmakta üstümüze yok zaten.
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin dediğin bunun motosikletle yapılanı değil mi..

http://www.maniacworld.com/insane-bi...le-course.html

Bu arazide yaptıkları..

Trial World Championship

Bu da salonda yaptıkları..

X-Trial World Championship
    kardeş kusura bakma mesajını yeni farkettim evet aradığım video bunlardı. çok teşekkür ediyorum ilgin için

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)