Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Biber Gazı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Bir gün evin önünde gençler kavga ediyorlardı,dedim hiç aşağı inemem şimdi polisi arayayım,neyse aradım aradan yarım saat geçti gelen giden yok gençler halen kavga ediyorlar.İndim aşağı birinin ellinde bıçak önündekini kovalıyor o da girmiş fırına dışarı çıkmıyor,bu arada 45 dakika oldu polis yok ortada,fırındaki çocuk çıksa dışarı öbürü onu bıçaklayacak,yanımda arkadaş vardı bir anda elinde bıçak olanı kollarından tuttu ben de elini çevirip bıçağın ucunu yere bastırdım bıçak kırıldı,(polisler halen gelmedi bu arada),bıçağı attım çöpe gençleri ayırdık,polis sanki uzaktan izliyormuş gibi tam kavga bitince geldiler.Aradan 1 saat geçti ve kavga yerine uzaklıkları sadece 1,5 km ve de Trafik sıfır,yani bi kaptırsa en çok 3 dakka da olay yerinde ama bir saat boyunca gelmediler biz o gençleri ayırana kadar ne çektik.POLİSler genel olarak işlerini çok düzgün yapıorlar,ellerinden birşey kurtulmuyor lakin bu gibi aciliyet gerektiren durumlarda iş işten geçtikten sonra geliyorlar.Sözün özü kavgaya girmemeye çalışın,BU DEVİRDE DELİKANLILIK DİYE BİRŞEY YOK,ÇOLUK ÇOCUK SİLAH BIÇAK TAŞIR OLMUŞ.Adama şişşt desen çıkarıp sıkıyor silahı.Ama kimseden de korkmaya gerek yok yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hakkınızı sonuna kadar arayın,,karşıdaki de sizin gibi sadece insan terminatör değil.Burnuna yumruk darbesi alıp ta yere yığılmayacak adam tanımıyorum ben.Ama en güzeli konuşarak çözmektir,e konuşmaktan anlamıyorsa biber gazı taşımak mantıklıdır.Merhametten maraz doğar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fyildirok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    birader ben kullanıyorum,özellıkle camdan ıcerı arac gıderken sıkarsan daha ıyı oluyor..en azından hayvanlar etrafından uzaklasıyor...

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    almayı düşünüyordum ama şimdi kesin karar verdim memlekette öküzden bol birşey yok
    insanlıktan anlamayana anladığı dilden konuşucaksın
    İkincilik kaybedenler içindir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sonuna kadar götürüceksiniz derken etkisiz hala getirmek anlamında dedim öldürün demedim oda etkili bir eğitimle olur bence biber gazıyla ugraşıcagınıza boksa gidin çok etkili yada size krav maga öğreteyim ama her zaman boks en etkili savunma sporudur unutmayın.ormana çıkınca bende biber gazı alıyorum çünkü ayılara karşı çok etkili ama şehirde çok yanlış dediğim gibi sıktıgınız adama birşey olmasada belki yanda olan yakın çevrede olan insanı etkiler belki öldürür bile tehlikeli birşey

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Harleytamir sende haklısın kardeşim ne diyelim.. kavga çıkmasın sıkarım natoyu gözüne

Şimdi arkadaşlar çok uzun uzadıya yazmıycam. Benim yaşım 30 oldu aslında çok yaşlı değilim ama evliyim ve çok şükür 1 tane oğlum var. İnsan her geçengün birşeyler oğreniyor hayattan ve şahit oluyor, olaylara. Ben kendi adıma birtakım dersler çıkartmaya çalışıyorum Ama gerçekten devir çok değişti hepimiz kendi derdinde insanlar olabiliriz ama dışarıda durum öyle değil kimin ne olduğu belli değil tabiri caiz ise At izi, İt izine karışmış gidiyor bir kıyamet. siz siz olun trafikte hiç kavga etmeyin ne olur. hiç yok yere canınızdan olabilir sizi sevenlerden ve sevdiklerinizden çokta önemli olmayan nedenlerden dolayı acı bir şekilde ayrılabilirsiniz. Arkanızdan denecek tek söz "yazık oldu, gereksiz yere öldü, b..k yoluna gitti" olacak buna emin olun.
    Hakkını aramak için kavga etmek başka birşey, Yeri geldimi de şahsına yapılan bazı terbiyesizliklere ve haksızlıklara göz yummak başka birşey. İkinci seçenek hayat kurtaracaktır.

İllada kavga edecem diyorsanız Siz siz olun yanında bayan olan veya ailesi olan bir erkeğe sataşmayın. yaşlı insanlara biraz daha tahammül gösterin, arabasında bebek olan bayanları sıkıştırmayın.

Motosiklet kullanan arkadaşlarda kavga edecekleri zaman kasklarını çıkartsınlar bi zahmet
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Beyler Sarıyer sahilinde 2 öğretmen kardeşle kavga edip ikisinide denize atarak ölümlerine sebep olan adam varya.
    2 yıl sonra çıktı ve gültepe sokaklarında küçük dağları ben yarattım ulaynn edasıyla dolaşıyor.

Siz hala mıy mıy yapın.
    alın kardeşim kendinizi korumaksa alın. Siz öleceğinize o ölsün. Varmı ötesi. Sakın öldürüldükten sonra adalet icabına bakar diyede beklemeyin.
    Kanunlar suçludan yana....

Adam geçen gün elinde 30 cm bıçak birini kovalıyor peşindende kaçma ulan delikanlımısın diye bağırıyor. Memleketin hali bu.

Bir arkadaşın evine hırsız girmişti. Adam gitti 2 silah birden aldı. NEden 2 diye sorduğumda . Birisi ile onu öldürüp eğer silahı yoksa diğerinide eline tutuşturmak için demişti.
    Şimdi ona hak veriyorum. (hırsız yakalandı ama sabahına serbest bırakıldı.) Adam hap almıştım ne yaptığımı bilmiyordum diyor en fazla tedaviye gönderiyorlar hemde bilin bakalım kimin parasıyla...................
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün emn,yet müdürlüğüne girerken hep biber gazı (büyük boy) hemde şok cihazı vardı (550 bin volt) . Girişte çıkarıp memurlara verdim çıkıştada aldım çıktım. Kimse de birşey demedi. Sorun olsa derlerdi herhalde. Diyeceksinki zorun neydi ; o anda içinde bulunduğum durumda öyle gerekiyordu.
    Zorun neydi?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Polis bile kullanıyor bakınız memleketin içinde bulunduğu imkan ve şerait http://www.haberler.com/alkollu-suru...125085-haberi/
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis bile kullanıyor bakınız memleketin içinde bulunduğu imkan ve şerait http://www.haberler.com/alkollu-suru...125085-haberi/
    hepten şaşırdı millet

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Sarıyer sahilinde 2 öğretmen kardeşle kavga edip ikisinide denize atarak ölümlerine sebep olan adam varya.
    2 yıl sonra çıktı ve gültepe sokaklarında küçük dağları ben yarattım ulaynn edasıyla dolaşıyor.

Siz hala mıy mıy yapın.
    alın kardeşim kendinizi korumaksa alın. Siz öleceğinize o ölsün. Varmı ötesi. Sakın öldürüldükten sonra adalet icabına bakar diyede beklemeyin.
    Kanunlar suçludan yana....

Adam geçen gün elinde 30 cm bıçak birini kovalıyor peşindende kaçma ulan delikanlımısın diye bağırıyor. Memleketin hali bu.

Bir arkadaşın evine hırsız girmişti. Adam gitti 2 silah birden aldı. NEden 2 diye sorduğumda . Birisi ile onu öldürüp eğer silahı yoksa diğerinide eline tutuşturmak için demişti.
    Şimdi ona hak veriyorum. (hırsız yakalandı ama sabahına serbest bırakıldı.) Adam hap almıştım ne yaptığımı bilmiyordum diyor en fazla tedaviye gönderiyorlar hemde bilin bakalım kimin parasıyla...................
    sonuna kadar katılıyorum ben ölüçeğime o ölsün 1 sene oldu kırtasiye tarzı bi yerimiz vardı adam kuzenim varken (bayan) geldi laptobu mukavvaya sardı götürdü kamerada kayıt var resim var polise gidiyoz aricaz siz bulursanız bize getirin dalga geçer gibi.
    ben zarar görçeğime o görsün böle şeyler övünülcek şeyler değildir ama hayat böle artık geçen yaz adam çekmiş bıçağı bana sokucak mahallede 15 senedir ordayım herkezi tanımama rağmen asla boş gezmemek taraftarıyım n73 e benzer bi elektro şok vardı direk hayalara verdim şoku yerde kıvranıyo 2 tanede kafasına vurdum tekmeyle bayılmış salak . polis geldi bana diyo sen napıyon ulan ben bıraksam adam beni vurcak be. karakola götürdüler 2 saat tutup bıraktılar anliçağın onuda al elektro şokda al. en fazla polis alır 50 60 liradan olursun ama canından değerli değil.
    Asayiş berkemal

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Sonucu ne olursa olsun en son başıma gelen olaydan sonra bende taşıyorum artık biber gazı.

Özel bir durumdan dolayı sinirlerim bozuktu birgün. Eve gidiyorum sol şeritteyim ve hızım sol şerit için idealin üstünde. Taksici geldi arkadan dibime kadar girdi sellektör yapıyor. Bende zaten çatacak yer aradığımdan dolayı yol vermedim. Solumdan çıktı silme geçiyor beni. Camıda açık olunca kafayı çevirip bastım küfürü. Taksiyi üzerime sürdü bu sefer. O anki sinirle çek sağa dedim. Adam indi arabadan benim 3 katım! Birbirimizin üstüne yürüdük esnaf toplandı ayırda falan derken, bu bana "altındad iki teker var hala bana artislik yapıyor" dedi. Bende kendimi tutamayıp "Senin altında dört teker varda noluyo lan ... " deyince adam koştu arabaya kapıyı atı çekti bıçağı. O an esnaf tekrar araya girmese adam deşmişti beni.

İşte bu gibi durumlar için taşıyorum biber gazını kim ne derse desin.
    Motosikletli Kaplumbağa...

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı mekan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahh bizim okul sobalıydı ozamanlar lise yıllarında.ben kışın biber gazını bütün sınıfların sobasına sıkmıştım tenefüste.herkesin ağzı bunu yanmaya başlamıştı...okul alt üst olmuştu.cok etkili bir şey yani
    valla kardeşim yarıldım gülmekten yaa o nasıl bir yöntemdir öyle :D mahvoldum gülmekten yaa :D
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    BMW R80 GS
    bir gün acelem var arabayla baya hızlı ilerliyorum sol şeritteyim biri çıktı önüme sellektör korna adam yol vermiyor camdan çıkardım kafayı el kol hareketi vs. adam sağa sinyal verdi banada eliyle dur dedi bende vücut geliştirmeye falan gidiyorum 1,5 2 yıldır baya kaslıyım hani neyse aha dedim eğlence var neyse ben kendine güvenir bir şekilde indim adama bir baktım yaklaşık 2 metre yarma gibi birşey birden durakladım daha ne olduğunu anlamadan suratıma bir tane patlattı sonra kendime gelene kadar 5 6 tane daha sonra gözümü açtığımda millet başıma toplanmıştı adam çoktan gitmiş ondan sonra şu sözün önemini daha iyi anladım el yumruğu yemeyen kendininkini balyoz sanarmış o dayaktan sonra 3 gece ağrıdan uyuyamadım şimdi bende taşıyorum biber gazı yine öyle bir yarmaya denk gelirsek diye
    yediğim dayakta yanıma kar kaldı gideceğim yere hiç gidemedim
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    ama disipline gidiyordum kiiiii profesyonelce sıyrıldım işin içinden.müdür yardımcısı bizim sınıfa geldi ilk.KİM OSURDU LAN BURDA DEDİ anladı sonra biber gazı oldugunu.kim sıktı dıye sorunca ben sıktım hocam dedim.bilmiyordum biber gazı oldugunu farfüm sandım dedim.sokakta buldum dedim severdiler beni o yüzden de sıyrılmıştım bu işten.ama millet elini yüzünü yıkamak için lavabolarda sıraya girmişti

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı truveo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir gün acelem var arabayla baya hızlı ilerliyorum sol şeritteyim biri çıktı önüme sellektör korna adam yol vermiyor camdan çıkardım kafayı el kol hareketi vs. adam sağa sinyal verdi banada eliyle dur dedi bende vücut geliştirmeye falan gidiyorum 1,5 2 yıldır baya kaslıyım hani neyse aha dedim eğlence var neyse ben kendine güvenir bir şekilde indim adama bir baktım yaklaşık 2 metre yarma gibi birşey birden durakladım daha ne olduğunu anlamadan suratıma bir tane patlattı sonra kendime gelene kadar 5 6 tane daha sonra gözümü açtığımda millet başıma toplanmıştı adam çoktan gitmiş ondan sonra şu sözün önemini daha iyi anladım el yumruğu yemeyen kendininkini balyoz sanarmış o dayaktan sonra 3 gece ağrıdan uyuyamadım şimdi bende taşıyorum biber gazı yine öyle bir yarmaya denk gelirsek diye
    o yarmalardan biri de benim herhalde ,
    genelde araçtan inecek kadar hararetli bir pozisyona sokmam kendimi ancak bir iki hadisenin gerçekleşmesine engel olamadım zamanlar oldu ,
    ve inmek zorunda kaldım araçtan , bir zamanların meşhur Opel Corsa reklamı gibi ,
    kimse ilk bakışta kestiremez o araçtan benim gibi birinin ineceğini herhalde,

şimdiye kadar bu nedenle şaşkınlık korku ve geri vites ifadelerinin insan yüzünde hangi renklere tekabul ettiği görme şansım oldu.

ama artık milletimiz bireysel silahlanma konusunda had safhada , body , karate , güreş , sırıkla atlama vb. sporlar pek işe yaramıyor.

yaşasın 400 m. engelli diyorum.

bir nev-i

"Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı truveo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anla işte hoca, hepimiz aynıyız. bu şikayet ettiğimiz huzursuz ortamı oluşturan da biziz.
    eleman 1.50 boyunda çelimsiz biri olsaydı olaylar senin istediğin gibi gelişecekti.
    yol isterken taciz etmen, el-kol yapıp bide üstüne dövmen yanına kar kalacaktı göya.
    demem o ki memlekette herkes haksızlığa uğradığını iddia edip ağlaşıyor.
    o vakit kim ula bu hakları gasp edenler?
    yine biz olmayalım?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anla işte hoca, hepimiz aynıyız. bu şikayet ettiğimiz huzursuz ortamı oluşturan da biziz.
    eleman 1.50 boyunda çelimsiz biri olsaydı olaylar senin istediğin gibi gelişecekti.
    yol isterken taciz etmen, el-kol yapıp bide üstüne dövmen yanına kar kalacaktı göya.
    demem o ki memlekette herkes haksızlığa uğradığını iddia edip ağlaşıyor.
    o vakit kim ula bu hakları gasp edenler?
    yine biz olmayalım?
    ( 10 karakter )

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    malesef en delikanlı adama bile namertlik yapılıp sopa bıçak veya çeşitli şeylerle saldırılabiliyor. ben biber gazını kız arkadaşıma almıştım, 2. öğretim olduğu için geç saatte çıkıyor desten. çantasına koymadan önce bi kendimde denedim.
    açık havaya püskürtüp püskürttüğüm yere kafamı uzatarak denedim yani direk yüzüme sıkmadım ama yarım saat kadar ağlamaklı olmuştum etkili bir icattır kendisi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim durakta tüm araclarda beyzbol sopasi, levye, uzerinde haydar vb. isimler yazan sopalar, hatta bir cogunun torpidosunda silah mevcuttur. Bende sadece biber gazi var. Hepsinden daha ufak ve hepsinden daha etkili.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim durakta tüm araclarda beyzbol sopasi, levye, uzerinde haydar vb. isimler yazan sopalar, hatta bir cogunun torpidosunda silah mevcuttur. Bende sadece biber gazi var. Hepsinden daha ufak ve hepsinden daha etkili.
    durağın beyzbol takımı vardır belki sayın hocam. siz asosyalseniz, sporla alakanız yoksa duraktakiler nöörsün.
    yalova rockets
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)