Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Araçlarımız Nasıl Boyanıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yakınlarda bi hurda ybr alcam hacı o yüzden bilgi topluyorum boya zımpara işlemlerinde.. boya öncesi hazırlığı çok iyi yaparımda boya kısmında yardım almam lazım tecrübe ve ekipman olarak...

müsait olduğum her zaman her konuda yardımcı olabilirim , sadece boya tabancam eksik ramazandan sonra inşallah onuda alacağım

http://www.motosiklet.net/forum/konu...atkabim-3.html
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müsait olduğum her zaman her konuda yardımcı olabilirim , sadece boya tabancam eksik ramazandan sonra inşallah onuda alacağım

abi seni rahatsız edebilirim bu boya hususunda elimizde hertülü zerzavat var zira astarıda attım ben ama boyama işinde bir bilene danışmam lazımbu pazar arayabilirim..

Birde çakmaklık takıcam benim alete siparişi geçtim ama araya sigorta olayları falan var hazır seni bulmuşken bide kabloları birbirne bağlarken ne kullanıyosun abi sen?
    piyanist_irf bunu beğendi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi seni rahatsız edebilirim bu boya hususunda elimizde hertülü zerzavat var zira astarıda attım ben ama boyama işinde bir bilene danışmam lazımbu pazar arayabilirim..
    http://img836.imageshack.us/img836/6...7753160046.jpg

Birde çakmaklık takıcam benim alete siparişi geçtim ama araya sigorta olayları falan var hazır seni bulmuşken bide kabloları birbirne bağlarken ne kullanıyosun abi sen?
    yunusum bu iş aramayla çözülecekse hiç durma beklerim her zaman kabloları birbirine bağlarken derken , bende değişik zarzavatlar kullanırım ama iki kabloyu ekleyeceksem birbirine sıkıca sarar sonra lehimler ve makaronlarım basit iş tabi durum ve yerine göre değişik soketler, fişler vs. vs.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150

aman Allahım inanmıyorum. piyanistirfanın boya tabancası yok muş..........................
    şaka yapıyor olmalısın. hadi söle bana şaka yaptım de...
    okadar alet edevat.
    içimizde seferberlik halinde tsk yı yeniden restore edecek takımı taklavatı olan sende boya tabancası yok mu. yenisini falan alacağım demek istedin sanırım.

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

irfan ustanın dediği gibi en sağlıklısı lehim taş gibi oluyor.

bende bu aletin biraz daha ilkeli var. ve tabikide LPG ile çalışıyor, her yerde lehim yapmamı sağlıyor tavsiye ederim çok kullanışlı.
    piyanist_irf bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman Allahım inanmıyorum. piyanistirfanın boya tabancası yok muş..........................
    şaka yapıyor olmalısın. hadi söle bana şaka yaptım de...
    okadar alet edevat.
    içimizde seferberlik halinde tsk yı yeniden restore edecek takımı taklavatı olan sende boya tabancası yok mu. yenisini falan alacağım demek istedin sanırım.

irfan ustanın dediği gibi en sağlıklısı lehim taş gibi oluyor.
    http://www.teknomodi.com/resimler/61...18141642.pjpeg
    bende bu aletin biraz daha ilkeli var. ve tabikide LPG ile çalışıyor, her yerde lehim yapmamı sağlıyor tavsiye ederim çok kullanışlı.

bir tane vernik tabancası vardıı yalan oldu kompresörü edindikten sonra geri kalan parayla havalı somun sökmeye vs. ye harcayınca o an aklıma gelmedi birde sata tabanca bakıyor ve araştırıyorum lakin fiyatları yüksek olduğu için çin malı prof. tabancaların olduğunu öğrendim araştırmadayım ,

zira 25-30 lirayada tabanca var 1800-2000 lirayada ben ihtiyacımı en güzel şekilde göreni ve bütçeme uyanı bulmam gerekiyor onun için yoğun olduğum şu dönemde erteledim

birde alışveriş yaptığım hırdavatçıda tabanca yoktu ama araştırıp almak iyidir önemli bir konu benim için

yani evet doğru dersin bir tabancam bilene yok
    yamyamaha bunu beğendi.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    boya için kullanılacak kompresörün kapasitesi önemli midir? 24 litrelik kompresörüm var. Çok çabuk bitip tekrar çalıştığı için ara vermem gerekir mi boyaya? Bir de bir arkadaş bu tabanca üstündeki ayar vidalarından bahsedebilir mi?

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    irfan sana devlet bakmıyır mi, bir bıya tabancan bile yokmi , ayıp ayıp))
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    yunusum bu iş aramayla çözülecekse hiç durma beklerim her zaman kabloları birbirine bağlarken derken , bende değişik zarzavatlar kullanırım ama iki kabloyu ekleyeceksem birbirine sıkıca sarar sonra lehimler ve makaronlarım basit iş tabi durum ve yerine göre değişik soketler, fişler vs. vs.
    Abi işte senin o değişik zırzavatların ismi cismi nedir ne değildi? Hani ben motora bi aksesuar eklerken bunu istediğim zaman söküp çıkarılabilir bir şekilde olmasını istiyorum hani en basitinden belki sinyalleri bile o duruma getiricem canım istediğinden değiştirmek istediğimde hiç kablo kes lehimle vs ile uğraşmak istemiyorum ondan sormuştum bunuda zaten
    ANGARAJ

Wildling - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar,

Burda hep grenajların tek renge boyanmasından bahsetmişsiniz, bununla ilgili ve genel bikaç sorum olacak.

- Plastik grenajlar için zımpara kullanırken metale kıysala daha kumlu ya da daha kalın zımpara kullanma gereği olur mu? Sonuçta farklı malzemeler, zımparanın bıraktığı etki aynı olmayabilir.

- Akrilik boya kullanacağımız zaman yapacağımız temizlemeleri yine akrilik tinerle mi yapmak lazım? (astar sonrası tineri gibi)

- Boya tabancası yok ise en sağlıklı astar/boya vs. tatbik yöntemi nedir?

- Su bazlı akrilik boyalar dayanıklı oldukları kadar uygulamadan sonra kaybettikleri su yüzünden kaybettikleri alan nedeniyle çatlayabiliyorlar. Bunun önüne nasıl geçilir? Selülozik bazlı akrilikler bu sebeple mi çıkmışlar? Bazlı akrilik boyanın "bantlanıp silinebilmesi" ne demek oluyor?

- Baz katkılı akrilik boyların incelticisi olarak selülozik tiner kullanıldığına denk geldim, burda akriik tinerle inceltildiği yazıyor.

Bunlar dışında benim amacım motosikletin üzerine resim çizmek. Sadece fon için bu yöntemleri kullanarak bir şeyler elde edebilirim. Fakat yine de sorum şu, astardan sonra fırça ile akrilik boya uygulasak (parlaklığı ve yayılmaması sebebiyle tercih ediyorum), klasik akrilik üzerine nasıl bir vernik uygulamalı? Bu iş için alınacak akrilik boya nalburdan alınsa ne olur?

Teşekkür ettim şimdiden..

Motoru beyaza boyattım, griye boyamak için direk 800-1000 su zımparasıyla girişmem mi gerekiyor yoksa zımparadan önce boya sökücü mü yapmam lazım?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)