Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Sorunu!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Malumunuz Türkiyede yaşıyoruz. Üstelik ücra bir köyde de değilim, Bursa gibi bir şehirde yaşıyorum. Sahibi olduğum motorun da markası honda.

Honda innovamı 2011 nisan ayında 2. el olarak aldım. 2005 model bir motordu. Yaklaşık 5 aydır kullandığım bu motorun üzerinde sonradan takılmış "irc" marka lastikler var. Forumlarda da gördüğüm kadarıyla kendi orjinal lastiği olan dunlop marka lastiklerle değiştirmek istiyorum. Yani zaten değişmesi gerekiyor, bari orjinalini takayım dedim.

Fakat honda servise gittim, adamlar orjinalini takmak yerine nedense irc takıyorlarmış. Hani zaten bu adamlar bir şeyin de doğrusunu yapsalardı şaşıp kalırdım zaten...

Sormak istediğim, bu motorun dunlop marka orjinal lastiklerini nereden ve nasıl bulabilirim? Veya Türkiyede bulma ihtimalim var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Sorduğun soru hakkında pek bi bilgim yok, fakat İRC o kadar kötü bir marka değil. Bilginize. Teşekkürler.

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Honda anf 125 formunda satoyama rumuzlu arkadaş sana yardımcı olabilir. O konuyu takip etmeni öneririm.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben irc aldım cub a 275-17 tubalees lastikte balans var aldıhım yere söyledim kem küm yaptı kullanıyorum ama içime sinmedi bence kaliteli birşey al yazık 110tl boşuna verdim (90-90-17 arka lastikle beraber)

alınca bana mesaj at kaça ve hangi markayı aldın ben metzeler düşünüyorum

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Michelin tercih olabilir ki daha iyidir. Dunlop'un küçük hacimli motorlar için olan lastiklerini Türkiye'de bulmak çok zor.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben cub a 2.75 17 arkaya tubaless aldım çin malı bi lastik gayet güzel yumuşak hamurlu ıslak zeminde de gayet güvenli kayma yok... ama innova tel jan olduğu için sana cst marka öneririm ben kullandım gayet güzel hatta sakarya da olsan sana çok cüzzi bi rakkama satardım 25 tl gibi yumuşak hamurlu gayet güzel ama ben tubaless yaptırdığım için çıkardım garaj da duruyor tertemiz bi vaziyette
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    dunlop varmı bilmem ama anes motor la irtibata geçmeni tavsiye ederim...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben irc aldım cub a 275-17 tubalees lastikte balans var aldıhım yere söyledim kem küm yaptı kullanıyorum ama içime sinmedi bence kaliteli birşey al yazık 110tl boşuna verdim (90-90-17 arka lastikle beraber)

alınca bana mesaj at kaça ve hangi markayı aldın ben metzeler düşünüyorum
    Metzellerde innovanın ebatlarında lastik yok maalesef. Bu tamamen honda satış ve servisini yapanların görevi, adamlar satana kadar çok iyi, sonrası hikaye. İrc takmalarının da sebebi emin olun dunloptan fazla kazandıklarıdır.

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin tercih olabilir ki daha iyidir. Dunlop'un küçük hacimli motorlar için olan lastiklerini Türkiye'de bulmak çok zor.
    Göbek ata ata michelin pirelli metzeller taktırırım da... maalesef bu motorlar tel jant ve iç lastikli olduğundan bildiğim kadarıyla sadece dunlop orjinalini yapıyor türkiyede irc de ona yakın bir ebat lastik yapıyor. Metzeller bayiine baktırdım kesinlikle bu lastikten kataloglarında olmadığını söylüyorlar. Aslında biri çıkıp direk honda türkiyeyi mahkemeye verecek. Avrupada sordurduk her motorcuda var, ancak onun da kargo ücreti lastiğin fiyatını geçiyor. Türkiye farkı bu olsa gerek...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)